Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

kamikula
21. dub 2009

Nemáte někdo zkušenosti, zda se vejde xa do auta Ford Ka? Možná zbytečná otázka, toto auto je fakt mini, ale třeba se někdo najde 🙂. Já myslím, že ne. Jedině sundat kola a sklopit jednu sedačku a dát na ni. Nemáte někdo náhodou nějakou vychytávku?

cimlik
21. dub 2009

Ahoj, uvažuji o koupi kočárku x -lander xa. Zaujala mě cena na internetovém obchodě www.eshopbaby.cz. Máte prosím někaterá s tímto obchodem zkušenost? Případně kde jste ho koupili vy? Díky za odpovědi 😉

pavlina05
21. dub 2009

kamikula
😒 tak ford KA je dost malé...my máme fAbii Kombi a zabere celý kufr ☹

cimlik..nemám, ale vypadá spolehlivě....

vladkaz1
21. dub 2009

Ajhojte no mi ho skladame do Suzuki nasi maju a to ma dost velky kufor a len tak tak...... 😕 tak neviem neviem.....
ten obchodik nepoznam ,ale ja by som takto nic nekupovala radsej osobne omakat okukat a tak....
Sice kupujem cez net ,ale vsetko si tam doviest osobne zial nemame auto strasna skoda ,ale nechcem doplatit na doveru..

quetka
21. dub 2009

cimlik: ja som kupovala kocik XA z weboveho obchodu http://www.detskyraj.cz dodavaju aj na slovensko a pri nakupe nad 8 tisic som neplatila postovne.
Oproti cenam na slovenksu sa mi to velmi oplatilo, aj s tym ze som platila 6 eura za zmenu meny a poplatky bank. 😉 Kocik mali hned na sklade, akurat som si doobjednavala este plastenku a tu momentalne nemali, takze som mala cakat dake 2 tyzdne, kedze porod sa mi blizil tak som chcela aj zrusit tu plastenku aby som nemusela kvoli nej cakat na cely kocik, no pani co vybavovala moju kupu mi zohnala plastenku v nejakej inej ich pobocke, kocik som tusim pondelok vyplatila a stvrtok som ho uz mla doma.

Inac som s nim velmi spokojna, da sa lahucko ovladat aj jednou rukou, vanicka je v pohode ostatne kociky nemaju o nic vacsiu vanicku a sportak je priestranny.

kamikula
21. dub 2009

Já plánuji taky koupě v Dětském ráji, konkrétně xa 2008. Jsou pružní i ohledně reklamací a zapůjčí i náhradní kočárek, což se mi zdá praktické a ceny nemají zas tak rozdílné. Mají výběr ze všech barev, akorát černou pouze na objednání.
cimlik: Můžeš si objednat i odlišnou barvu korby a sporťáku, to někdo rád určitě využije.
Holky, jak se vám líbí kočárek limitovaná serie army?
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3986-x-lander-xa-...
Mají ho za skvělou cenu, ale pořád se nemůžu rozhodout jestli do něj jít, abych nevypadala jak mamina od armády🙂.

astrane
21. dub 2009

pro chlapečka-proč ne?aspon ho nebude mít každá mamina....mě se to docela líbí a té maskáčové tam zase tak moc není.... 😉 A cena se mi zdá taky dobrá.... 🙂

dosa
21. dub 2009

xa army ma moja suseda pre dievca - celu zimu chodili vo vanicke a aspon som zdaleka vedela, ze su to ony, pretoze je to jediny takyto kocik v meste 🙂 uz je teplucko, su v sportaku bez nanoznika, takze tej maskacovej je tam akurat trocha pod zadkom 🙂 inak pekna siva farba.

vladkaz1
21. dub 2009

Mne to nejde otvorit ten odkaz ,no neviem ,ale podla mna to bude pekne ,viem si to predstavit aj pre dievcatko , aj ked XA sa mi moc nepaci ,len kolesa 😕 nehnevajte sa moj osobny nazor 😉 , ale moze to byt dobre na udrzbu ,no nebude na to vidiet spina... 😀 😀

cimlik
21. dub 2009

Ahoj, děkuji za odpověď. Dnes mi kamarádka také doporučila dětský ráj, tak to asi zkusím 😉

ozi
23. dub 2009

Ahojte. Ppraďte, prosím, aký je rozdiel medzi XA 2008 a 2009? Aké sú ich výhody a nevýhody? Ktorému by ste vy dali prednosť?

dosa
23. dub 2009

... ked sa na ne takto pozries - tak rozdiel vidim len vo farebnom prevedeni a v kolesach - 2009 ma plastove disky a 2008 ma vyplet ako klasicke koleso... a 2008 bude asi aj lacnejsia, kedze je to "starsi model" - ktovie. inak mi nepripada na tej 2009 nic inovovane...

http://www.bambini.sk/index.php?main_page=popup...

http://www.spuntik.cz/x-lander-xa-2008-sportovn...

ozi
23. dub 2009

Dosa dík. Takže veľký rozdiel nie je. Akurát som čítala, že 2008 je o pol kila ľahšia, ale to je asi zanedbateľné.

kikimaruska
23. dub 2009

ozi - XA 2009 je o 1/2 kg těžší díky novým kolům a má i o trochu širší rozchod kol...tak pozor na výtahy. Jo a boudička je oddělitelná od sportáku...takže jde použít jako stínnítko a ke sportáku je prý nějaký teplejší díl k nánožníku, takže slouží pak jako fusak - informace od prodejce.. 😉

ozi
23. dub 2009

Dík. 😉

beruska113
25. dub 2009

Kamikula,

ja ma x lander a Ford Ka. Babo este sice nemam, ale kocik som domov priniesla, ale musela som mat obidve sedadla dolu. MYslim, ze sportovy sa vojde, ale jedna sedacka bude musiet byt dole. Obavy mam ale s hlbokym, lebo by som potom nemala dat kam sedacku s babom, keby dam dole obidve sedadla. No mam pocti, ze to nevojde. Ak mate iba jedno auto, tak by som to neriskovala, alebo si skusila pri obchode, ci to vojde. POdla mna je to dost velky kocik. Tak ale muz mam velke auto, tam sa urcite vojde.

dosa
25. dub 2009

beruska113 - ved kym bude babo v hlbokej vanicke, bude sa vozit vo vajicku a to mozes nosit na prednom sedadle - takze ked pojdete len vy dvaja sami, aspon ho budes mat poruke a zmestite sa aj s kocikom. ci nechces nosit vajco vpredu? 😉

kamikula
26. dub 2009

beruska 113, dekuji za zkusenosti. Já bych s korbičkou snad ani necestovala. Mně šlo hlavně o podvozek. Mimi bude v autosedačce, kterou nasadím na podvozek. Třeba na nákupy. Jinak na dlouhé cesty to budeme muset řešit jinak. Ve předu mám airbag, takže tam mimi umístit nemůžu, ale budu přemýšlet, že si ho dám na čas mimo provoz.

beruska113
26. dub 2009

Dosa,
al ak mas v aute air bag, tak babo nemoze byt sedacke v predu. Ci nie? Som tak pocula.

KAmikula,
akože das mimo provoz air bag? Ci co? Ja nemam ku kociku ariginal sedacku, tak ja ju nenakliknem. Ale tak ja mozem vymenit auto, ked budem chciet niekam ist. Som sa hned bala, ze Kacko je moc male na kocik, ale zas s mojim parkovanim sa do mesta ine nedalo 😀

kamikula
26. dub 2009

beruska113, ano, mělo by to jít. Ještě to přesně zjištěné nemám, jak na to. Možná by stačilo zrušit pojistku. Raději to přenechám servisu. Uvidím. Já budu mít půjčenou autosedačku Maxi-cosi a ta by měla na podvozek X-landru pasovat.

pietra
26. dub 2009

neviete, ci na podvozok z r.2007 sadne aj nova hlboka vanicka?

dosa
27. dub 2009

kamikula, beruska113 - ked je vpredu airbag, tak tam samozrejme sedacka ist nemoze, ale staci ho vypnut... neviem, ako je to vo vasich autach, ale v nasom aute je to velmi jednoducha zalezitost - otocit klucikom a je to. treba sa pozriet do papierov, alebo sa opytat v servise 😉

petua
29. dub 2009

Holky X-landerovky, potřebuju konzultaci 😅 😀 😀
Máme XA 2008, super, se všim maximální spokojenost (až na tu pumpičku, že 😀 😀 😀 ), ale mam docela obavy z jedný věci - byydlíme sice v novostavbě, ale nějakým záhadným způsobem jí zkolaudovali, ačkoli je naprosto bariérová 🙄 🙄 - sice je tu velikej výtah, ale když vlezu do baráku, tak k němu musim zdolat devět schodů. Takže ten kočárek dřu za to madlo a to je právě to - mam strach, že se to jednoho krásnýho dne v tom "ohybu" zlomí, jak to za to rvu, tak to dělá hrozný věci ☹ ☹
Nemáte někdo taky doma schody a zkušenost s tim, jak dlouho to madlo obstálo??? 😅 😅 😅 😅

quetka
29. dub 2009

Ahojte,potrebujem radu. Je tu nejaka maminka co ma kocik XA 2008 a pouziva na neho skate ? Mam 2 rocneho syna s ktorym chodime von, no niekedy sa mu uz nechce slapat pesi, tak by som mu chcela prikupit babyskate na kocik. Pozera som na nete a nasla som len jeden co je ako ze na x lander kocik a to nejaky FLYN BOARD. U nas na svk som ho nikde na nete nevedela najst kde by sa dal kupit. Chcem sa spytat pouzivate iba vyhradne tento skate alebo da sa na kocik pripevnit aj iny ? Ak ano aky a kde ho zozeniem ? Este som pozerala aj skate od DEMA, no neviem ci mi bude pasovat na kocik.

dakujem za kazdu infosku a radu

zuzik.3
29. dub 2009

petua, já tahám XA 07 do schodů už nějakou tu dobu a to tam mám ,,malou" a ještě nákup 🙂 Taky jsem si na začátku říkala že se to tím musí zlomit ale zatím to drží 😉 Jinak je to moc fajn kočár a vozím ho i teď místo golfek, protože s těma jsem se moc nadřela 😝

dosa
29. dub 2009

petua, zuzik.3 - ja som teda vlacila x-lander do schodov, ale drzala som ho za konstrukciu - postavila som sa k nemu zboku, protismeru dietata a chytila som to za tie trubky co vedu popod potah a tak som ho vyniesla. ja by som sa bala ze sa to madlo naozaj zlomi - predsa len je to take plastove... 😉

vladkaz1
29. dub 2009

Ja som ho nikdy nenosila za madlo ,ale isla som hore po schodoch aj s malou normalne som tahala hore za sebou kocik sice ja mam X1 super to islo , ani som sa nenorobila kedze je to odpruzene, no ale asi by som to za madlo netahala suhlasim plast je plast.....
Teraz byvam na prizemi takze nemam problem 😀

martimarti
29. dub 2009

Holky, tak si to schodů to madlo dejte až dolu, úplně ho sklopte a tahejte jen za konstrukci, já to tak také dělám, jinak bych měla strach, že se madlo vyviklá nebo praskne.

kikimaruska
29. dub 2009

Já ho taky tahala do schodů, jedno celé patro...a zatím to obstálo, ikdyž nějaká maminka už madlo prasklé měla, ale nevím důvod (zda tím, že ho tahla do schodů jako my 😅 )

Maxi cosi na adaptéry jde...ale na adaptéry 2008 k autosedačce, ne na korbičkové
My máme vpředu airbag a malého jsme tam nikdy nemohli dát, jelikož ho nemáme vypinatelný - ne každé auto to má...takže zkontrolovat. Mělo by to být i v papírech. Máme fabii combi a nemáme ho vypinatelný, kamarád má jinou verzi a páčku na vypnutí tam má...takže každý kus může být jiný, dle výbavy. Já bych tedy prcka ani dopředu nikdy nedala...

whoknows
29. dub 2009

Ahoj holky,
prosímvás ten X1 kočárek má otočná přední kolečka nebo nemá? Teď jsem v jednom internetovém obchodě četla že ano, ale podle fotografie mi to nepřijde. Díky