Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

klara.t
12. led 2011

@ameanda já mám tuto pláštěnku http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb... a je ok. Kupovala jsem jí ale na sporťák. Nevím, jak by šla na hlubokou korbu.

ameanda
12. led 2011

@kejtty
a kde si taku zohnala? ja som jednu pozerala v tesku univerzalna pre viacere sportove kociky, ale na x-lander sa nedala navliect

@klara.t ja hladam na sportiak
ta v tom linku by sa hodila🙂

klara.t
12. led 2011

@ameanda no já jí objednala právě tady, spolu s kočárkem

ameanda
12. led 2011

@klara.t
akurat som si omrkla postovne a na SR sa mi to fakt neoplati 😀

klara.t
12. led 2011

Tak si zadej do vyhledávače Emitex tracking maxi a uvidíš, v jakých int. obchodech na SR ti vyjede. Nebo se optej v nějakém obchodě s dětským zbožím tam někde u vás.

ameanda
12. led 2011

@klara.t
ano, vyhladavam uz, ale zatial to je dost bieda
skusim ten Emitex...

ameanda
12. led 2011

@klara.t
a dakujem za rady 🙂

pajmou
12. led 2011

Tak mám kočáke doma a spokojenost zatím maximální 🙂

katkaaalex
12. led 2011

Ahojte dievcence, mate niektora skusenost so skejtikom na X- lander kocik? Uz dlhsie na tento kocik pozeram, velmi sa mi paci. V aprily sa nam narodi druhe babenko a maly sa bude chciet urcite este aspon na kusok odviezt, poradte mi prosim Vas. Dakujem🙂

kejtty
13. led 2011

@ameanda ja som tu plastenku dostala ku staremu kociku co sme kupili v Polsku... ale pasuje aj na Xlander. Ale tie univerzalne plastenky najdes aj na mimibazar.sk, alebo tu na bazare niekedy tiez predavaju...

monulak
13. led 2011

Ahoj holky, prosím můžete mi poradit jak s tím páráním u kolekce 09, žádný zápoševky jsem tam nenašla, jen ty na stranách u spony, ale přeci když to odpářu, tak mi to projede tou sponou a nebude to na ní držet ☹...prosím poraďte !!!!! Moc děkuji Monika

ameanda
13. led 2011

@kejtty
uz som nasla plastenku, dakujem 🙂

gilmorka
14. led 2011

Ahojte. Moze mi majitelka X landera XQ zmerat rozmery v zlozenom stave? Mame maly kufor a vsade na webe pisu nieco ine. Dakujeem.
a XQ a XA su velmi rozdielne? Kamoska ma XA a ma tam taku predlzenu striesku, taku ciernu clonu. Ma to aj XQ? Prosim poradte.

gilmorka
14. led 2011

a este som zabudla ze potrebujem popis XQ 2008

fanta
15. led 2011

@monulak kvôli čomu to chceš párať? aby sa dal šporťák dať do sedu? Tak na 2009 nič nepáraš, ale vzadu kde chrbtovú opierku posúvaš (je to taká malá kocka, cez ktorú ide pásik), máš šrób, skrutku (neviem či sa aj v čestine takto povie 😒 ) a ten musíš vyšróbovať, vybrať odtiaľ ten pásik a šrób dať späť. Ide o to, aby vzadu ten pásik nebol priskrutkovaný k chrbtovej opierke. No a potom sa ti už bude dať kočík do úplného sedu. Dúfam, že si to aspoň trochu pochopila, neviem to lepšie vysvetliť 😅

stanmax2010
16. led 2011

A nebyla by fotečka, co kde uvolnit, taky by mne to zajímalo, díky moc 😎

fanta
17. led 2011

@stanmax2010 odfotím a potom ju sem pridám 😉

megy2
18. led 2011

ahojte.a je nejaky rozdiel medzi fusakom do hlbokej vanicky a do sportaka???...na niektorych foto sa mi ten fusak do sportaka zda taky pevnejsi....mam na mysli xlander XA2010

fanta
18. led 2011

takže takto nejako to vyzerá, keď je to odšróbované, pásik na chrbtovej opierke už nie je prichytený ale iba voľno visí a potom to už pekne ide dať do úplného sedu

stanmax2010
18. led 2011

Aha, no my máme 2010 verzi a já to mám schované, ten mechanizmus, budu to muset prozkoumat, nicméně se mi zdá, že stejně to jde hodně do sedu. Přesto díky 😀

palesandra
19. led 2011

ahojte baby, je xlander odpruzeny? da sa v nom babo pekne hupat alebo je skor typ tvrdsieho kocika? dakujem vam

kejtty
19. led 2011

@palesandra ahoj, xlander vobec nieje odpruzeny... take hupat sa neda ☹

ivasad.
19. led 2011

@palesandra ahoj, x-lander se vůůůbec nehoupe, a když jedu po horším terénu, tak se mi v něm malá hrozně drncá. Ač x-lander žeru jak vypadá, je to moc hezký kočár, tak spokojená bohužel nejsem. Mám ještě naštěstí jeden kočárek, obyč.polskej za 5tis, kráásně houpe, má veeelkou korbu a jezdíme už jen v něm - x-lander mám teď u našich jako nouzovku. A do korby se mi klárka s fusakem už skoro nenarve - a to má 63cm a 5,6 kg 😒 Brečí v něm. Navíc má korba vevnitř tvar trošku do osmičky - uprostřed je to kvůli adaptérům zúžený 😒 Uvidíme jak budu spokojená se sporťákem, ale spíš to vidím tak že ikslendříka na jaře prodám ☹

fiallinka
19. led 2011

odpružený fakt není, nicméně ty plastové kola docela nerovnosti vyrovnávají, ale člověk si musí zvyknout, že nejde houpat, ale mimčo musíš "uvozit". Velikost korby mi přijde standartní, i s velkým dítětem mi to přišlo ok... ono s fusakem to asi u žádné trojkombinace není zázrak...

jaru30
19. led 2011

Ahoj holky 🙂

@ivasad. Taky ho budu prodávat 😀 Právě proto, že na můj vkus je moc tvrdej. Hodně výletujeme v přírodě, tak při druhým chci nějakej fakt do terénu 🙂
A taky proto, že korba nám byla brzy malá. On je malej čahoun po tatínkovi, v pěti a půl měsíci musel do sporťáku 😅 Tuším, že i ten druhej špunt bude dlouhej.....
Jo a taky bych chtěla, aby šel sporťák otočit na mě. Ty první tři tejdny, kdy jsme Matýska přestěhovali z korby, byly jak očistec. Řev, řev, řev. Neviděl na mě a bylo zle. Pak si zvyknul a teď už je v pohodě, ale byl to hukot 😝 😀

stanmax2010
19. led 2011

Ahoj, taky přidám názor. XA má odpružení zadní nápravy, je tam takové péro, které je vidět, jen když jsou sundaná kola, je zespodu v takovém tom plastu schované. Je pravdou, že tlumí jen málo, ale zase má velká nafukovací kola, která taky dost toho pohltí. Na druhou stranu pokud někdo tvrdí, že má malý sporťák, tak nevím jaký by byl už větší při takové váze (13,5 kg). Má šířku sedáku 35 cm a délku opěrky 47 cm, měřeno v reálu. Myslím, že je spíš jeden z největších této konstrukce. Ono jde o kompromis, pokud chcete širokou sedačku otočnou na oba směry, tak zase bude dost užší a váha těší, pokud bude široká, tak bude kočár vážit minimálně 17 kg. Takže je to opravdu o tom, co kdo upřednostní. My jsme zatím velmi spokojeni, ono vybrat pořádný účelný kočár - nafukovací otočná kola, velkou korbu, velký sporťák, pořádný nákupní košík a aby vážil ideálně kolem 13 kg je v podstatě nemožné, vždy musí být někde kompromis 😉

klara.t
19. led 2011

Souhlas. Já také myslím, že to odpružení není důvod na prodej, protože pak zase musíte slevit z jiných vlastností kočárku. Já měla jiný kočár, perfektně odpružený, ještě větší košík, super podvozek celkově, ale sporťák malý, úzký...to ani nebudu rozepisovat. Takže jsem raději odpružení trochu zavrhla. Mezi sporťáky je jeden z nejlepších - pro mě nejlepší.
Než ho prodáte, tak třeba nejdřív kupte nový sporťák a chvilku je porovnávejte. Aby jste pak nebyly zklamané, že jste se zbavily super sporťáku.

tina_22
19. led 2011

To si fakt myslíte, že je veľmi tvrdý? Ja teda neviem, či je to tým, že mám menej nafúkané kolieska, ale podľa mňa ide v teréne úplne super. Veľmi podskakuje, keď sú priveľa dofúkné kolieska. Teda mám doma ešte Buzza-ale to je čisto mestský kočík. Na xa nedám dopustiť. 🙂 Len tá otočná sedačka chýba 😒 A pokiaľ ide o vaničku, podľa mňa je úplne štandardná, ja som vozila malého v zime s hrubým fusakom a pohoda

kacka27
19. led 2011

Ahojte tiez mame XA 2010 a ja som s nim uplne spokojna,nasa mala bude mat pol roka o par dni,ma 69cm a 8,5kg a to ju mam stale vo vanicke aj s fusakom,je tam sice tak akurat ale nic ju netlaci,to som si ista.
Uz pojdeme do sportaka o chvilku,ale len preto,ze ona je zvedava.Kupujeme golfac a to len z jedineho dovodu a tym su nakupy,aby sme mali viac miesta v kufri 🙂 No ale neexistuje asi kocik s ktorym by bol niekto spokojny po vsetkych strankach 🙂 🙂 🙂

jaru30
19. led 2011

@stanmax2010 a kdo tvrdí, že má malej sporťák? Tady se mluví o korbě 😉

@klara.t já bych chtěla kočár, kde si můžeš nastavit odpružení. 😉 Na můj vkus je prostě x-lander moc tvrdej. A nezdá se mi, že bysme měli nějak přehuštěná kola 🙂 Holt každému vyhovuje něco jiného.

@tina_22 Náš malej měl v půl roce 72 cm + k tomu tlustej fusak. To fakt nešlo 🙂