Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

emita
4. únor 2011

@lucire
@kiya a máte dobre nafúkané kolesá? my máme síce XA ale chodí sám 😀

kiya
4. únor 2011

@emita skusali sme aj uplne nafukat aj menej, lebo ked bol moc a kedze kocik nepruzi, tak moc triasol, tak sme trosku podhustili, ale ci nafukane, ci menej, ide rovnako... akurat som sa dnes nan tak vytocila... sla som na druhy koniec mesta a po chrbate mi tiekol pot cicerkom... a to uz boli niekde aj suche chodniky, takze to nebolo snehom.. aj zaaretovat som predne skusila, nech si nejde kam chce... lebo on si aj tak "chyti svoj smer" a ked ho chcem vratit do smeru ako potrebujem, nadrem sa ako kon... dnes som to nazvala, ze idem s tym kocikom, ako keby som tahala vola za rohy.. tak nejako pri zatacani vypadam...:( a to predne kolecko je teda dost tvrde a ten cap sme namazali... a ani chladno dnes nebolo..:(

emita
4. únor 2011

@kiya tak ja by som ho reklamovala. alebo všetci máte s XT takú skúsenosť?

kiya
4. únor 2011

zatial tu citam, ze sme dve... uvidim, ci to len my chytili take kusy.. bola by som rada aj za ine skusenosti, lebo muz mi nejak neverii, ze jemu sa s nim ide dobre...:( akurat sme sa dnes kvoli tomu chytili...

lucire
4. únor 2011

@emita tak poviem, že niekedy sa mi zdali menj nafukané, ale hovorím ja som si zvykla, najhoršie asi bolo keď sme menili smer inak rovina alebo tak to frčalo...a určite to je do terénu lepšie...veď preto sme to aj kupili na naše vybite chodníky v meste... 😀

lucire
4. únor 2011

@emita hej možno aj to bola jedna z príčin lebo sa mi to nikdy nepodarilo dobre dofukať...ale inak som spokojná...asi by som nemenila, len chcem zohnať ešte hlboku vaničku aby som mohla aj druhé bábo voziť v ňom

monulak
5. únor 2011

Ahoj holky, vracím se ještě k tomu otočnému sedu, slyšela jsem, že jej bude mít jen XQ, máme právě XA 2009, používáme jej od Vánoc a docela mi vadí, že na sebe nevidíme, takže uvažuji, že pořídíme ten otočný, jinak jsem s x landerem max. spokojená. Nevíte někdo jak to tedy je? XA otočný sed asi mít nebude...máte někdo XQ, trošku se bojím těch umělých a malých koleček? Prosím o radu !!!! Moc díky

stanmax2010
6. únor 2011

@monulak Osobně bych do XQ nešel právě kvůli těm kolečkům. Měli jsme obdobný kočárek Peg Pérego Skate a na výlety do přírody nebo do sněhu totálně nepoužitelné. Samozřejmě pokud jsme jezdili po chodnících a nebo v nákupácích, tak je to super, hrozně lehké ovládání. Takže ono vše má své výhody i nevýhody, pokud však chcete více univerzální kočárek do města a do přírody na výlety a aby projel když napadne sníh, tak rozhodně přední malá nenafukovací nedoporučuji, toť názor můj i manželky 🙂

kitty33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daisynka
6. únor 2011

je toy věc názoru, já měla Firstwheels, ten měl přední kolečka malá plastová, zadní velká nafukovací a problém les, hory nebyl vůbec problém pokud se přední zaaretují tak jsme projeli všude

stanmax2010
6. únor 2011

@daisynka @monulak s tou aretací je to pravda, ale pokud strovnám projet s malýma kolečkama a projet s velkými nafukovacími koly, tak to je fakt jiná 🙂 Konkrétně třeba ve sněhu je to s aretovacíma malýma teda pěkná fuška. A např. pokud v lese jsou větší nerovnosti, typu třeba kořen, díra, tak se ten kočár kousne, protože jak je překážka trošku větší, tak není šance. Je pravdou, že je to hodně o názoru, já by zcela jistě už neměnil 🙂

mishelik1986
6. únor 2011

Tak dnes sme to merali naozaj sa nam do vytahu nezmesti ja to nechapem polsku 3 kombinaciu za 269 eur... co som mala doteraz - tiez na styl Xlandera trojkolka -nam vosla v pohode a ked som uz konecne nasla sportak ktory mi vyhovoval X lander XT tak zistim, ze koli tomu mozem nan zabudnut kedze byvam na siedmom poschodi:(((((((((uz to vzdavam .......

kejtty
7. únor 2011

@mishelik1986 Xlander - XA ma zadne kolesa trochu uzsie, ako XT ... ani ten vam nevojde do vytahu??? 😅

mia1111
7. únor 2011

@mishelik1986 - ja som preto kúpila XA - XT je taký dlhší, to predné koleso je také vysunuté v predu... Mne sa inak XA páčilo od začiatku viac...aj je stabilnejši ako trojkolka... 🙂

monulak
8. únor 2011

Díky za názory, asi si necháme XA, nerada bych pak něčeho litovala, jezdí se mi sním perfektně, jen mě prostě štve, že na se 😝 be s mimi nevidíme, ale asi to štve více mě než Julinku 😉

tina_22
9. únor 2011

@monulak Ja som presne kvôli tomu kupovala druhý kočík z bazáru- na pár mesiacov,malý reval, ako tur 😀, teraz už posedí aj v XA.

monulak
9. únor 2011

Tina, mně tam malá nekřičí, ale mně to vadí, že si nemůžeme povídat, vždycky když na ni nakouknu ze předu, směje se jako blázen 🙂, jinak prostě sedí a kouká, tak si říkám, že by ji to asi bavilo víc, ale má osum měsíců, pak pořídíme golfky, bude chodit, bude teplo a budu moci sklopit boudu....no asi to nějak těch pár měsíců vydržíme 😉.

tina_22
10. únor 2011

@monulak V tom prípade by som to neriešila, keď je spokojná, to len môj synator to ťažko zvládal. A za chvíľu bude teplo-dúfam, 😀 máš pravdu, že potom radšej niečo ľahšie.

kovanka
12. únor 2011

mohli by ste mi niekto poradit kde by som kupila alebo objednala predne koliesko na x lander xv?? nabehla som na jamu a zlomilo sa a neviem ho zohnat. dakujeeeeeeeeeeem

kovanka
12. únor 2011

@emita nevedeli by ste mi niekto poradit kde by som kupila alebo objednala predne koliesko na x lander xv?? nabehla som na jamu a zlomilo sa a neviem ho zohnat. dakujeeeeeeeeeeem

kovanka
12. únor 2011

@monulak nevedeli by ste mi niekto poradit kde by som kupila alebo objednala predne koliesko na x lander xv?? nabehla som na jamu a zlomilo sa a neviem ho zohnat. dakujeeeeeeeeeeem

emita
13. únor 2011

@kovanka to by aj mňa zaujímalo kde sa dajú kúpiť náhr. diely. napr. aj taký poťah 😉

tina_22
13. únor 2011

@kovanka terba napísať dovozcovi-zástupcovi xlanderov na Slovensku, mal by to byť GROUP FASHION SLOVAKIA, BA 😉 Skuste tam

kovanka
13. únor 2011

@tina_22 dakujem, urcite to skusim, ja som nasla na nete kontakt pre x lander aj mi ho boli ochotny objednat ale uz vyse pol roka im ho nevedia dodat tak skusam nejaku inu cestu.

tina_22
13. únor 2011

@kovanka Dievčatá tu písali, že s týmito mali dobré skúsenosti, tak veľa zdaru 🙂

kovanka
13. únor 2011

@tina_22 hadam sa mi uz postasti, pisala som im mail aj zavolam zajtra na servis a opytam sa, nasla som set koliesok u nich v ponuke tak uvidim. diky

poludnica99
13. únor 2011

@mishelik1986 ahooj, my mame XT 2010 a super sa ovlada, mam pocit, ze to samo ide. Predtym sme mali kocik s malymi prednymi kolieskami a tam som sa natrapila, ale tento trojkolieskovy ide perfekne.

mishelik1986
13. únor 2011

@poludnica99 TAK UZ HO MAME DOMA som velmi spokojna aj ta skusobna jazda bola super! Len ma zaujima jedna vec ked sme ho skladali zda sa nam strasne veliky cakala som ze to bude mensie a aby sa to voslo do auta musim dat najmenej jedno koleso dole pritom ked som mala trpjkombinabciu Bexa B3 ta nam vosla v pohode a to mala v predu velke zdvojene koleso a konstrukciu sme zlozili zvlast a sedacku zvlast a systemom klik klak sa to jednoducho poskladalo. Ako sa vam sklada do auta tento kocik je to v pohode?

tina_22
13. únor 2011

@mishelik1986 Tak ja skladam xa do auta tak, že dávam dole jedno zadné koleso 😒 Ale už sme si zvykli je to v pohode, na výšku nezaberá až tak veľa miesta, môj muž dokonca tvrdí, že menej, ako zložený buzz 😀

mishelik1986
13. únor 2011

Este sa opytam rucka na kociku ked je na mieste ze ju nepolohujete ani hore ani dole........tak by mala byt na pevno a nemala by sa kyvat nie?tlebo mne sa kyve hore dole co na mojom kociku co som mala predtym to nerobilo bola na pevno ta rucka az ked som stacila tie body na boku tak to slo bud vyssie alebo nizsie. Tak neviem....