Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

oraia
26. říj 2008

Ahojte chcem sa opytat ci maniekto novu ediciu X race 2008 tu cervenu..a aky tam je adapter na autosedacku

kobyliacik
30. říj 2008

No, už ho mám (XT) ak idem referovať:
posaldali sme ho asi za 2 minúty a doteraz som zistila že, ovládanie je skvelé - taký pohotový, opierka chrbta - nie je síce do úplného ľahu, ale ten patent, čo je zozadu na jej regulovanie sa dá jednoducho upraviť a do ľahu to pôjde jedna radosť, polstrovanie je super tiež. trošku ma hnevá okienko v strieške, ktopré je síce prekryté takou tou sieťkovinou, ale nedá sa zakryť - hádam to nebude vadiť. Potom dotaz k tomu madlu (ževraj sú vysoko) mám verziu 2008 a madlo nie je vysoko, je primerane sediacemu asi tak 8. mes bábu, možno mladšiemu... je na ňom šikovný kĺbik, takže madlo nemusíte dávať dole ked vyberáte dieťatko, len ho odklopíte (síce to má už väčšina🙂, kolieska sa veľmi šikovne montujú, predné sa dá veľmi jednoducho zaaretovať na priamočiaru jazdu, a vzdau je prútová brdza (aj dobre brzdí, lebo niektoré kočiare ju majú takú poslabšiu)

No tak ja som zatiaľ nadšená🙂

tinucha
31. říj 2008

Ahoj Kobyliačik, chcem sa opýtať, máš trojkolku alebo štvorkolku? Dá sa kočiar hojdať? A ešte, aksom dobre postrehla, kočiar nemá prehadzovaciu rukoväť či áno?

tinucha
31. říj 2008

Joj a ešte jednu otázku mám, resp. prosbu. Mohla by si prosímťa zmerať vnútornú dĺžku a šírku vaničky? Ďakujem veľmi pek 🙂 ne.

agness02
31. říj 2008

ahojky tinucha jestli ti můžu poradit, kukni sem: http://www.x-lander.cz/x_uvodp_n.htm
snad tam najdeš, co potřebuješ 😉 (jinak XT je tříkolka a určitě není houpací, přehazovací rukojeť nemá žádný typ X-landeru)

tinucha
31. říj 2008

Ahoj Agness, ďakujem za reakciu, tú stránku som videla, ale veľa som sa nedozvedela. Súce tam rozmeryvaničky sú, ale neviem či vonkajšie alebo vnútorné a to hojdanie by som chcela vedieť tiež od kočiek, ktoré ho majú doma. Ale ďakujem aj tak.

agness02
31. říj 2008

tinucha - vnitřní rozměry hluboké korbičky jsou 76 x 33 cm 😉 víc asi neporadím, mám XA

tinucha
31. říj 2008

Agnes, ja práve o XA rozmýšľam. Ako dlho si používala vaničku? Teoreticky do pol roka by sa mala dať používať aj s týmito rozmermi, nie? A dá sa hojdať? Resp. pruží dobre?

bertica.h
31. říj 2008

ahojte my sme mali X lander XT pri Viktorke a manžel sa donho zamiloval.Iný teraz nechce..
aj ja som s ním bola spokojná,akurát by som radšej ked teda X 3 ako XT.
Jedinu nevýhodu vídím v polohovaní..inak sme s ním nemali najmenší problém a ked sme ho predávlai,aj nám luto bolo.
teraz mám 3favoritov..

X Lander X3
ABC Design http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://ww...

A patron Bohemia
http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://cs...
Ešte máme času dosť,ale dúfam,že sa rozhodneme ok..
Pri Viktorke sme vystriedali 4kočíky za necelé 2roky..teraz dám skor na praktičnost ako vzhľad.

agness02
31. říj 2008

tinucha, vaničku jsme používali 5 měsíců, rozměry stačily. ale malýmu se tam už nelíbilo, tak jsme přešli na sporťák, tam je spokojenější 😅 ,
houpat se nedá, nepruží, ale my jsme malýho na houpání neučili, nevyžadoval to 😉

bertica.h
31. říj 2008

no..náš kočík tiež nehupal..tak sme si malu naučili na hupanie v lehátku 😠 😠 😠

NIkdyyy viacccccc 😀 😀 😀

tinucha
31. říj 2008

A ešte ma napadlo, keď teda nehupe, ako pruží na nerovnostiach? My bývame na vidieku a cesty a chodníky nie sú vydlaždičkované. ??? Nie je príliš tvrdý?
Mám veľa otázok, čo? Ale keď sa mi fakt páči.

bertica.h
31. říj 2008

práveže nafukovacie kolečká su odeálne podľa mna.Niekto na ne nadáva..že dostal deferk alebo tak..nám sa to nikdy nestalo..
mali sme kočíky aj s plast.kolečkami..to bol vlastne hned prvý..ten sme po mesiaci predali Neonato multispet a to bola katastrofa.Bývali sme v hist.meste s kachličkami malými..sme mysleli,že z maej dušu vytrasieme..nafukovacie su najlepšie.

tinucha
31. říj 2008

Aha, tak to je potom fajn. Ďakujem. 🙂

bertica.h
31. říj 2008

🙂

kobyliacik
31. říj 2008

..no a predsa máme problem menší, necviem ho poskladať - teda zložiť. Nechcem mu nijako ublížiť a návod máme nejaký divný - bez zmyslu, takže sa pýtam... v návode sa údajne skladá sklopením rukoväte...čo nemá zmysel a vôbec sa tak neskladá... Poradte niekto...:(

kobyliacik
31. říj 2008

aaaaaa, maturita skončila:D zložila som ho - dokonca ja ja netechnický typ, za návod by som zabila, lebo tak maximálne mätie🙂 a teraz konštatujem, že keď som už prišla na systém skladania - tak aj to je dobré a jednoduché... 😅

tinucha
3. lis 2008

Kočky, ktorá máte originál fusak do X landeru,ako ste s ním spokojné? Podľa obrázku neviem posúdiť, či je dosť teplý aj na január, alebo je ten flis taký tenší. Rozmýšľam o tomto fusaku alebo o tomto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4253673. Ten sa mi zdá do vaničky lepší ako emitex. Myslím hrubkou. Ale hriať by mal rovnako.

ivanasvizelova
4. lis 2008

Ahojte! Mám taky jeden dotaz: Lze jednoduše poskládat podvozek, aby se vešel do kufru auta??? Popř. pokud ho některá z vás skládá, tak jaké to má potom rozměry?

pietra
4. lis 2008

podvozok sa sklada velmi lahko. Ked sme jazdili aj s kamosmi a ich kocikom, museli sme aj kolesa dat dole, ale vsetko ide velmi rychlo a lahko. Ale rozmery ti nepoviem, kedze kocik vyuzivame uz len na vylety, inak je odlozeny v pivnici

sharon2
4. lis 2008

tinucha...koukám, že mimi čekáte v lednu, tak si myslím, že ten originál, je pro vás dost zbytečný...ať si koupíš jakýkoliv fusak 3v1, tak se ti tam malý určitě ty cca 3 měsíce vejde a využiješ ho pak příští rok na sporťák.
Já mám tedy emitex, a v pohodě se nám do korbičky krásně vejde. Počítám, že do toho 5.,6. měs. se tam malá v pohodě vejde.

podvozek....máme XA, skládá se jednoduše. Největší rozměr je tam myslím přesně metr. Nacpali jsme ho i do Citroenu C3, ale teda taktak.

kobyliacik
4. lis 2008

No neviem presné rozmery zloženého (XT) ale mám ho v škatuli ktorá ma rozmery 80x56x30 a sú tam aj kolesá aj všetko dokopy sám o sebe má menej. Je trochu robustnejší, ale myslím, že najviac na nom robia kolesá, teda ak ich dáš dole je oveľa skladnejší. Kolesá idú dole veľmi jednoducho, takže mne to nevadí.

tinucha
5. lis 2008

Sharon, ďakujem veľmi pekne. 🙂

ivanasvizelova
5. lis 2008

Moc moc děkuji za odpovědi 🙂

kris09
6. lis 2008

Ahojte,
prosim vas mohla by mi niektora z vas poradit alebo aspon povedat svo nazor? mam xlandera ale uplne vyfucane kolesa a neviem s poradit s pumpou. nemala by k nej byt este aj hadicka? lebo sa mi neda pripevnit inak a nafuka uz vobec nie. dakujem velmi za rady🙂

avanka
6. lis 2008

Kris, aj manzel sa pozastavoval nad tou pumpou a povedal, ze ked dofukat kolesa, tak s inou....
Nastastie sme to este nepotrebovali

martimarti
6. lis 2008

To je přesný, také jsme museli běžet koupit jinou pumpičku, ptotože ta ke kočárku byla nad naše chápání. Prostě to nešlo, tak nefukujeme šlapací pumpičkou na kola a to jde.

pietra
6. lis 2008

my sme bez problemov fukali prilozenou pumpou 😕

lenka34
7. lis 2008

treba nasadiť na ventil a odistiť tú páčku,tým sa to zafixuje - s fúkaním mám skúsenosti, už sme vymieňali aj prasknuté duše

katavinka
8. lis 2008

maminy, kde by som kúpila pláštenku na šporťák XA a akú