Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

mimisk
20. dub 2010

ceno vo drahší je x-lander tak som to myslela

katinka69
20. dub 2010

ano s tym pocitam 🙂 ten bambino nas vysiel 230, X-lander XT je za 269, takze super cena oproti Jane, ten stoji novy 420 evri 🙂. A sportak Bambino sa vobec neda pouzivat, tazisko je na prd 🙂 naklana sa dopredu, je akoby vpredu skrateny. A ked sa preklopi rucka na stranu aby bolo dieta v smere jazdy, tak sa kocik vobec neda ovladat 🙂)), sme nechapali 🙂. Ale ako hlboky posluzil celkom slusne. Mne sa tiez X-lander zda vpoho, aj ked je polsky, dufam, ze sa nerozpadne 🙂 🙂

mimisk
20. dub 2010

tak to si myslím určite že nie, ale človek nikdy nevie 😵

akcull
20. dub 2010

katinka, toho bych se fakt nebála🙂 my jsme s ním sjezdili kde co a byl pořád v perfekrtním stavu,ale měla jsem ho jen šest měsíců, můžu porovnat jízdu s XA (čtyřkolku) a jízdu s trojkolkou, díky otočným kolečkům je ovladatelnost stejná. U té trojkolky co mám teď je navíc super odružení, takže se mi s ní jezdí líp. Ale kdybych se měla rozhodovat mezi X-landerovskou trojkolkou a XA, tak si myslím, že je to srovnatelné co se jídních vlastností tyče....záleží na tom co se ti bude více líbit🙂

minea
21. dub 2010

Ahoj holky, prosím poraďte. Koupila jsem secondhandovou korbičku X-Pram, samozřejmě bez návodu. Zvedla jsem boudičku, ale nevím, jak ji dát zpátky 😅. Jsou tam po stranách nějaké čudlíky, ty mi ale nepomohly, navíc nevím na co jsou. No a až se to budu snažit nasadit na podvozek, to zase bude akce, než pochopím princip adaptérů, achjo 😖.

misi78
21. dub 2010

Minea jenom se to zpet nacvakne, bohuzel uz mame delsi dobu sportak tak to nedokazu popsat presne neboj se trochu zabrat ono to vydrzi. A adaptery jsou taky jednoduche chce to jen cvik a me prudilo prehazovat adaptery na korbu a autosedacku. 😅

minea
21. dub 2010

misi78, já jsem to asi nenapsala přesně - mám na mysli boudičku jako tu stříšku, co má mimino nad hlavou. Mám ji teď normálně vytaženou, ale potřebuju ji zase složit naplacato, abych to mohla dát zpátky do krabice, poradíš? 😅 Nebo to mám fakt jenom vzít silou?

akcull
21. dub 2010

minea, měla jsem model 2008 a tam to bylo tak, že pokud si chtěla boudičku zase složit, tak jsi na obou dvou stranách zmáčkla taková černá kolečka (jsou v tom držadle co se za to ta korbička přenáší v místě kde boudička je nasazená na to tělo té korbičky, jsou zvenku té boudičky)
s těma adapterama to bylo jednoduchý, musely se správně umístit na podvozek, to chtělo trochu zkoušení, který patří na jakou stranu, no a pak se to do nich už jen jakoby posadilo a když to chceš vyndat, tak se zamáčknou takové tlačítka na rámu té korbičky, pod nima jsou takové jako držedla a jen se to zvedlo nahoru
Jestli je to u nových verzí jinak, tak to netuším. Snas ti to trochu pomůže, kdyžtak napiš, ono se to špatně popisuje...🙂)

minea
21. dub 2010

akcull, moc díky, mám právě model 2008, tak snad se mi to podle tvého popisu povede 😅

akcull
21. dub 2010

minea, ty kulaté tlačítka jsou zvnějšku jakoby v těch kloubech co tu boudičku skládají.....
tak ten svůj popis pořád vylešuji🙂)))

mado1
21. dub 2010

Opravdu žádná nemá takový problém? ☹

Ahoj holky, možná jste to tu někde řešily, ale zatím jsem to nenašla. Mám XA 2009 a levé přední kolečko mě den ode dne víc a víc zatáčí doleva (zaaretované). Musím neustále vyvíjet sílu, aby jel kočárek rovně. Měla jste to taky některá? Jak to případně opravit nebo to je na reklamaci? Kočárek užívám 3 měsíce a ještě nějaký rok budu, takže mě to docela štve. Díky.

adeline29
21. dub 2010

mado1 - Mám podobný problém, kočáreak XA 09, neustále se stáčí k levé straně, se zaaretovanými i volnými kolečky. Zatím to není tak moc výrazné, takže to neřeším (nevím jak) a zatím nereklamuju. Dělá to skoro od novoty. Používán je 7 měsíců.

macejka
21. dub 2010

fanta,děkuji za instrukce,vyzkouším a když mi to nepůjde tak koupím ten pásek,snad to pomůže 😉

Holky,já se chci ještě zeptat.Poslední dobou se mi stává,že když jedu s kočárkem tak se přední kolečka začnou jakoby rychle "klikotat" jakoby ze strany na stranu,nevím přesně jak to popsat.Dělá to buď jedno nebo druhé kolečko a někdy i obě.Musím zpomalit nebo úplně zastavit a rozjet se znova a nebo přední kolečka zvednout a položit a pak už je to dobrý,ale po chvíli se to třeba zase stane znova ☹ Kolečka jsme promazali hned po složení nového kočárku a jezdím s ním cca dva měsíce.

mado1
21. dub 2010

Adeline29 - tak to vypadá, že to dělají všechny kočárky. Dnes při vyjetí mi tak děsně zatáčel do leva, děs. Manželovi to nevadí, tak to asi necháme bez reklamace. Napadlo mě, že se zkusím na to zeptat přímo v obchodě, kde jsme kočárek koupili.

adeline29
21. dub 2010

macejka - to mi taky dělá, je to něco mezi třesem a vibrací. Přijde mi, že to dělá vždycky na lehce nerovném terénu (aspoň mám ten dojem), kdy je to kolo míň zatížené než druhá strana a tím pádem je sem tam ve vzduchu, a z toho se tak roztřese. Pomůže to kolo zaaretovat. Obě najednou mi to teda nedělají. Jestli je to tím povrchem, tak se s tím asi nedá nic dělat a vada to nebude.

adeline29
21. dub 2010

mado1 - Zkuste, jsem zvědavá, jestli budou mít víc zákazníků s tímhle problémem a co se s tím dá dělat. My ho máme kupovaný v Polsku, proto se tak nehrnu do té reklamace. Zatím se stáčí trochu, jestli se to zhorší, taky pomažu reklamovat.

mia1111
22. dub 2010

macejka, adeline - to klikotanie koliečok mám aj ja, ale musím povedať, že je to od vtedy, ako som namazala koliečka. Dovtedy to bolo ok, teraz po namazaní sa točia tak nejak lepšie, aj keď predné koliečka dvihnem do vzduchu, tak sa točia chvíľku samé. Tak ja si myslím, že je to tým premazaním. Ale všimla som si, keď som sa prechádzala po meste, že to robia viaceré kočíky - také, čo majú otáčacie predné koliečka... ☹ .

mado1
22. dub 2010

Tak vkládám odpověď přímo z obchodu babypoint:

Dobrý den,
pokud kočárek zatáčí a jsou kola zaaretovaná, bylo by nutné kočárek zaslat k
nám do servisu.
Tento typ kočárku je konstrukčně řešen převážně pro jízdu s odaretovanými
předními koly.

Hm, tak to se mi tedy na servis posílat nechce. ☹

lutsine
23. dub 2010

čo vravíte na tento set?

http://www.buylo.eu/sk/product/1924/x-lander-xt...

kolekcia 2009, je priestranny? babo sa ma narodit v juli.

mariro
23. dub 2010

lutsine-mne sa tiez tento paci a tiez rozmyslam nad tym ci je dost priestranny,ja budem mat babo az v decembri,som zvedava ake recenzie daju na tuto kolekciu baby co maju k tomu co povedat,resp. co poznaju ten kocik.
Vopred dakujem aj ja za info. 🙂

hanka13
24. dub 2010

Ahojky, já mám také kolekci 2009. Mimi se narodilo v září. Než jsem si ho koupila, tak jsem si také lámala hlavu nad tím, zda se mi tam v zimě s fusakem vejde.Nebojte se, x-lander je super kočárek, je sice užší a ne tak hluboký, ale mého osmiměsíčního syna v něm vozím stále. Nyní máme 9 kg a 74 cm a i s fusakem se vejdem. Je tam sice trochu natěsno(s tím fusakem), ale je to v pohodě. A myslím si, že ne každý má takového cvalíka a obříka jako my🙂), tak si myslím, že do těch sedmi osmi měsíců, než si bude sedat a přejdete do sporťáku, to tam zvládnete. Jinak ještě k tomu fusaku, beránka tam určitě nedáte:(, já si koupila aesthetic, je z dutého vlákna, tenký, tak se krásně vejde a hřeje perfektně. Když kočárek zhodnotím po osmi měsících ježdění, tak bych si jiný nekoupila. Uvidím ale ještě teď, jak přejdem do sporťáku, jak s ním budu dále spokojená🙂)

helulela
25. dub 2010

Ahoj, stalo se vám někomu, že jste píchli pneumatiku? Mně teda zatím ne, ale lámu si hlavu nad tím, jak se to řeší. Lepí se na to záplata nebo se mění celá?

dosa
25. dub 2010

helulela - u nas to spravili kamoske normalne v cykloservise - ako ked mas defekt na bicykli... bud zalepis - ekonomickejsie riesenie, alebo kupis novu - ale original stoji 295 ceskych korun 😉 ja som za tri roky defekt nemala...

anyjelyk
25. dub 2010

mariro: mám X-t, síce 2008 ale myslím že vnútrajšok sa nijako odvtedy do rozmerov nemenil. Vaničku sme k nemu nekupovali pretože sme prechádzali z iného kočíka keď mal drobec 3mesiace. Vtedy bolo leto, tak sme ho šupli hneď do športového. Je super pretože sa dá dať do úplného ľahu. Teraz má malý 2roky a ešte stále sa mi v ňom zdá drobný.. a to má 90cm! 😀 Kočík by som nemenila ani za nič.. 😎

helulela: mali sme 1 defekt a ako hovorí dosa - opravuje sa to klasicky ako na bicykli. Nebol žiadny problém to zalepiť. 😉

minea
25. dub 2010

Ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost se stupátkem (skatem) k X-Lander XA. Chystám se ho právě kupovat. Co jsem zjistila, většinou se používá Kiddy Ride On od ABC Design, tak se chci zeptat, jestli někdo používáte třeba jiný model nebo jestli tento můžete doporučit.

lubik9
25. dub 2010

heluleka..tiez mame x-lander x1 a defekt sme mali 1x a vpohode to manzel zalepil a netrebalo menit celu dusu,tak sa neboj,ked to nie je na nejakom zlom mieste,tak sa to da zalepit a bude to drzat 🙂

helulela
25. dub 2010

Díky za odpovědi, holky. Snad jsem si to nepřivolala😉

lumixii
26. dub 2010

heluleka: přišel mi kočárek, u kterého byla píchlá duše, ale už 2x zalepovaná. Došli jsme do cykloservisu, tam nám dali duši jinou, ne originál x lander, a jezdíme v pohodě dál, ani nevím, že je duše neoriginál a stála nás pouhých 65 Kč 😉 🙂

mariro
26. dub 2010

anyjelyk- dakujem za info 🙂

anyjelyk
26. dub 2010

minea: kúpili sme Jané a je v pohode.