Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

crysmile
26. srp 2009

ahojte, ak chce niekto adaptery na x car autosedacku, tak mi napiste do IP

antoniab
27. srp 2009

ahoj baby mate niekto xlander xq uvazujem nad tymto kociarom da sa dat sportova cast do uplneho lahu ?

kikimaruska
28. srp 2009

glumy: spodek jde rozepnout, ale ne uplně odepnout. Je ale ze šustáku či čeho omyvatelného, aby právě mohl mít prcek botičky. A bud je zapneš dovnitř, nebo ten spodek necháš otevřený a dalším zipem co tam je ho normálně zapneš celého až nahoru...že mu ty nožky mohou i koukat 😉 Díry na pásy tam jsou a už prostřižené, u Emitexu si je prostřiháváš sama (jsou tam připravené dírky)

lenic
1. zář 2009

kobyliacik: a můžu se zeptat, jak manžel to kolečko spravil? My jsme si teď XT koupili v bazaru, a zdá se mi, že to přední kolečko právě trochu zatáčí.. 😒

musko
2. zář 2009

antonia, my máme staršiu verziu XA - z druhej ruky do lesa(ako tereňák je bezkonkurenčný 🙂 ) a tá šport. časť je len málinko vyzdvihnutá - možno tak 15 st, takže skoro úplný ľah.

anke
5. zář 2009

ahojte, zvazuju nakup noveho XA, ale nevim, jestli by se mi tam maly vesel ted v zime i ve fusaku - bude mit ted v rijnu 1,5 roku - chci to pak jese vyuzit na druheho mrnouska,ale uz ted by se mi hodilo neco lepe ovladatelneho na zimu, golfac je nevhodny ... poradite prosim? nekde jsem cetla, ze je to s vetsima deckama problem, tak ja nevim ...

kobyliacik
5. zář 2009

Lenic, dotiahol (nie centroval) a poriadne premazal, niekedy sa môže zadrhávať v prípade, že nie je premazané alebo je v tom mechanizme veľa prachu (čítala som nejaké fórum) 😔

musko
5. zář 2009

anke, v pohode, náš syn sa tam vozil do 3 rokov - aj v zime - spával totiž len v kočíku :o). Máme Emitex combi zimný fusak + bol v kombinéze.....

anke
5. zář 2009

musko: diky moc, taky mame Emitex combi, tak to jsem moc rada a asi ho jdu objednat 🙂
mohla bych se jeste zeptat, jak jsi s nim byla spokojena a jestli ma nejake vetsi nevyhody? pochopila jsem, ze nejak nelze dat dite do uplneho sedu, ale ze pry se da neco vyparat ... predem diky 🙂

avanka
5. zář 2009

Anke, pozri do mojho albumu, myslim, ze to je posledna fotka v tom strednom....tam to je odfotene, co mas vyparat

avanka
5. zář 2009

Tak je to posledna fotka v prvom albume 😉

musko
5. zář 2009

anke, ja som s ním bola max. spokojná, akurát ho máme z druhej ruky a ešte verziu, kde sa nedajú polohovať nohy. Ale inak super, do terénu aj do mesta, nejde do úplného ľahu, ale to neva, je to len mierne zvýšená poloha a na tých nových už sú muchy vychytané.

lenic
6. zář 2009

kobyliacik - tak jsem namazala a už jezdíme jako draci, paráda 🙂 díky 😉

kobyliacik
7. zář 2009

Lenic, nemáš začo... my sme kočiar často skladali takže sa nám to kade tade rozmazalo, ale po premazaní a prečistení je to super, manžel použil sprej na kľuky, reťaze bicyklova pod. myslím, že VD 40 a odvtedy nič 😀

jzizala
8. zář 2009

ahojky , mám dotaz k X3 2009 ,nemáte ho někdo?? A jste s ním spokojené ?? Hlavně by mě zajímalo jestli je hlubohá korba dostatečně prostorná a pro mimi s fusakem. A jaký je do terénu?? A ještě by mě zajímalo jestli se k němu dá dokoupit taška na mimčo,kvůli přenášení, i když jsem se někde dočetla ,že hlub.korba má nahoře úchytku na přenášení,takže asi se žádná taška neprodává co ??díky za názory 🙂

marketa137
9. zář 2009

Ahoj máte některá Z lander XA tu limitovanou sérii?. celkem se mě líbí a vypadá to prostě jinak a nechci moc křiklavé barvy a i cena docela jde když je tam tolik věcí k tomu. Spíš mě zajímá jak se s kočárkem jezdí 😉

musko
9. zář 2009

jzizala - taška ku X landerom nie je. Tebe sa mimi s fusakom určite do korby vojde bez problémov, o rok už budete v šporťáku. Všeobecne sú Landery do terénu dobré - my máme XA a a do lesa sme chodili bežne :o)
marketa - jazdí sa s ním dobre, vďaka predným kolieskam, kt sa dľa podtreby dajú odaretovať alebo zaaretovať tak to je kočík do mesta i do terénu.....

jzizala
10. zář 2009

díky musko, a ty přední otočná kolečka jsou myslíš lepší než všechna 4 pevná?? Potřebuju kočárek do náročného terénu( polní cesty , hodně sněhu atd. )

musko
10. zář 2009

My sme jazdili vačšinou so zaaretovanými, býval na malom mestečku, chodníky des - mačacie hlavy, v zime snehu, často chodíme do lesa a v pohode. Ale v meste som ocenila, keď sa to dalo odaretovať, zjednodušilo to jazdu a manipuláciu.

dosa
10. zář 2009

jzizala - ja som mala aj okcik s pevnymi kolesami aj s otocnymi a ine by som uz ani nechcela ako otocne. ak ides do terenu zaaretujes a mas pevne ale kocik budes urcite potrebovat aj do mesta, do uzkych uliciek v obchode - tam su oocne kolesa na nezaplatenie 😉

petua
10. zář 2009

Ahoj X-landerovky, souhlasim s chválou na otáčecí kolečka, já si to bez nich neumim představit 🙂

A potřebuju konzultaci od vás páralek, co jste páraly vzadu ten popruh, aby šel dát XA-sporťák do úplnýho lehu 😀 - já jsem ho dala dohromady včera, taky jsem to vypárala, ale na tu polohu to nemělo vliv, vy to máte jinak? 😲 Mam teď ten popruh úplně navolno, visí tam, ale to "sedaadlo" drží tvar stejnej, prostě úplně do roviny dát nejde..

dosa
10. zář 2009

petua - a neparali sme to preto, aby dieta poriadne sedelo??? nie lezalo? lebo s polohou na lezanie moc nespravis, kedze to dalej ako ta latka od konstrukcie pusti nepojde. ja si to uz nepamatam, je to uz vyse dva roky, ale poradila som to nedavno aj kamoske a mam taky pocit, ze to bolo preto, ze tam nebol dobry sed, len taky polosed/pololah a ked to vyparala, tak jej isla opierka uplne do sedu 😉 no pre istotu si to u nej omrknem, ked pojdeme spolu kocikovat.

petua
10. zář 2009

Dosa: prokristapána tak to jedině, a víš že je to možný?? 😀 😀 😀 😀 😀

musko
10. zář 2009

Pára sa to pre úplný sed 😉

petronelie
10. zář 2009

Ahojky, proč to pářete? Vždyt jde do skorosedu...mimčům to vadí? My zatím v XA jen ležíme. Je to celkem dobrý kočárek,ale příště bych už volila jiný 🙂

dosa
10. zář 2009

petronelle, ja si pamatam, ze mala ked sedela v tom polosede/pololahu, tak sa jej tazko samej zdvihalo do uplneho sedu, ked chcela vykukat z kocika a mat rozhlad 😉

petua - ani nevies, k comu si si pomohla 😉

petulka12
13. zář 2009

ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli jste některá vozila mimčo ve sporťáku přes zimu? mám trošku strach že mu v zimě bude zima když neni jakoby krytej, zdá se mi kočár dost otevřenej, řešili jste to nějak?

petua
13. zář 2009

Ahoj holky,
tak máme první problém s XAčkem, tož se hned běžim zeptat, jestli jste to taky někdo neměl 😅
Začalo nám blbnost přední kolečko, nějakým způsobem (nevim, čim se to mohlo způsobit) je najednou asi nějak vejš než ostatní kola, takže když jedu a nemam ho zaaretovaný, tak se mi tam točí kolem dokola a nedá se s tim pořádně ject 😕 Provizorně to zatim řešim tak, že holt mam tohle jedno zlobící zaaretovaný a otáčí se jenom jedno, ale to je na houby, když potřebuju někde hodně zatáčet (v krámu mezi regálama), tak se to nedá ☹ . A hlavně mam pocit ,že to pomalu a jistě začíná dělat i to druhý kolečko 😖 . Zkusili jsme je přifouknout, aby byly jako víc než ty zadní, ale bez efektu. Nevíte někdo, co s tim?

Jímá mě hrůza, když si představim, že bysme s tim museli na reklamaci - máme ho sice z Dětskho ráje, kde půjčujou náhradní kočárky, ale byla jsem tam zrovna minulej tejden a nějaká maminka tam zrovna s kočárkem na reklamaci byla - no a tu plečku, co jí nabízeli na půjčení, to byla katastrofa.. 😅

dosa
13. zář 2009

petulka, moja dcera je junova, takze tesne pred zimou sme presedlavali do sportaku, pretoze mi nechcela vo vanicke lezat. a v pohode sme to prezili, kocik som vystlala dekou, tak ze spod noh este trcal kus, na to isiel fusak, do fusaku dieta a cele som to prekryla tym kusom deky, co trcal spod noh. a navrch nanoznik. mame taky fusak kaiser, co sa stiahne okolo hlavy, takze jej trcala z neho len tvar. su na nom aj otvory na pasy a vystrihla som si ich aj na deku, aby to pasovalo. zima jej urcite nebola, uz ma tri roky a este nebola chora 😉

jirinkas
13. zář 2009

petua: to s tím kolečkem nám dělalo taky, ale bylo špatně nafoukaný jedno zadní kolečko, tím pádem byla špatná "rovnováha" Pak jsme ho dofoukli a bylo to OK.

dosa: mám taky červnový dítě, v korbičce už moc místa taky nezbývá, asi to budu muset řešit nějak podobně...