Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

murynka
12. čer 2009

ahojky potřebuji poradit rozhodujeme se mezi X landerem a Dor janem co myslíte který je lepší??
na X lander jsem slyšela samou chválu ale dor jan mě uchvátil vzhledem 😅

moc děkuji za názory 😉

dosa
13. čer 2009

murynka - a ktory dor jan myslis? to su take stvorkolesove stvorkombinacie, nie? no kazda co tu mame X lander by ti asi povedala, ze urcite x lander 😀

ak myslime rovnake kociky, tak x lander (vacsina) ma predne otacacie kolieska (super manipulacia ci uz na mieste, alebo v zakrutach, alebo v malych priestoroch - v obchode medzi regalmi a pod.) a navyse, netehas stale cely kocik so sebou, ale bud mas na podvozku len hlboku vanicku, alebo len sportak, alebo len vajicko. a v neposlednom rade je minimalne o 5 kg lahsi. ak budes mat zimne babo, vo vanicke ho vyvozis do jari, nemusis sa obavat, ze by si ho tam nenarvala s fusakom a potom ked uz nebude treba fusak tak sa ti zmesti do vanicky minimalne do pol roka. a na leto vytiahnes sportak a vybavene. akurat mam jednu vec x landeru na vytknutie a to, ze nema moznost vozit sportak v protismere, ale vacsine z nas to zas tak moc nevadilo 😉

sarianah
13. čer 2009

..mam x lander XA 08, podla mna podvozok nema konkurenciu, ma gumene velke kolesa, takze dalsie dodatocne odpruzenie tomu vobec nechyba..malemu sa v nom perfektne spinka,prijemne sa hojda sem-tam vplyvom gumenych kolies..kocik ide tichucko, lahko a perfektne sa s nim manipuluje ako dosa spominala aj na malych priestoroch..super ovladatelny aj jednou rukou..ja sa s tym nasim nemozem rozlucit, maleho mame stale vo vanicke, lebo este sam nesedi a kedze sa sportova cast neda sklopit do uplneho lahu a neda sa otocit babo ku mne, tak sme dokupili este golfac,ktory posluzi teraz aby bol maly ku mne otoceny a v uplnom lahu, a neskor aj na dovolenky..ale x lander si urcite nechavame na zimu, ked uz bude maly vacsi..

misicka85
15. čer 2009

Tak já musela dát Adélku do sporťáku cca ve 3,5 měsících. V korbě už mi ležet nechtěla, měla tam málo místa a neviděla ven takže se vztekala. Výhoda u sporťáku je že jde dát skoro do úplného lehu, takže to až tak nevailo, Adélka je v něm spokojená. Protože je narozená koncem prosince tak projezdila celou zimu v korbičce a fusaku a jak se začátkem dubna oteplilo dala jsem ji do sporťáku.Korbu už stejně potřebovat nebudu 😉

andy80
15. čer 2009

Holky, já jen zírám, jak jste museli brzo sundavat korbičku. Mě přijde šíleně prostorná. Malá se narodila jako pořádný macek (4190g), tak jsem myslela, že se mi tam brzo nevejde a korbičku jsem sundala v den jejích půlročních narozenin a to jen proto, že už sama seděla. Jinak se mi tam s fusakem v pohodě vešla a to je fakt hodně veliká. Je fakt, že já mám starší kolekci (2006). Ty starší kolekce mi přišli větší ty korbičky. Kamarádka má 2008 a už na pohled vypadá menší. Jinak včera jsme byli na procházce v lese, kde byl dost hustý terén (kameny, výmoly... atd.) a X3 to zvládal na jedničku. Chtěla jsem tedy X1, ale vzhledem k ceně jsme koupili X3 a nedám na něj dopustit. Akorát mi teda už taky praskla ta guma na rukojeti, ale přelepila jsem to elektrikářskou černou páskou a není to ani vidět a drží to pěkně.

murynka: ty asi myslíš ty nové Dor Jany, které jsou podobné X-landerům, tzn. že mají vepředu ty otočná kolečka. No já nevím, pár jsem jich tady už viděla jezdit, ale moc se mi nelíbí barevné kombinace. Jinak nevypadá špatně. Ale X-lander je X-lander 😀

murynka
15. čer 2009

holky všem děkuju myslím že to bude X lander 😀 😀
snad ještě verze 08 bude 😖

kwetinnka
15. čer 2009

murynka mozno trosku vacsiu...resp sirsiu vanicku ma V-max,inak su skoro rovnake ako x-lander..

kikimaruska
17. čer 2009

Ahojky, prosím, někdy jsem tu četla, že má nějaká maminka fígl, jak udělat sportáček, aby šel uplně do sedu, nějakou vychytávku, moc prosím, kdo víte o co se jedná a která mamča to dělá, písněte mi do IP, moc děkuji 😉

wewe4
17. čer 2009

baby, ziaden typ X-Landeru sa nedá v sportovej casti pouzivat obojstranne? ☹

dosa
17. čer 2009

kikimaruska - ja som odparala ten zasevok, co je tom polohovacom pasku, tak aby to islo este dalej. bol tu aj nejaky tip na kupu nejakeho pridavneho pasku, ale zda sa mi to zbytocna investicia 😉

vladkaz1
17. čer 2009

ved pridavny pasok mozes pouzit aj s ruksaku alebo tak... tak ja sa hlasim ze uz neparim do vaseho clubu x landerakov ☹ .. no vcera kocik dorazil v poriadku a je max .spokojna 🙂

dosa
17. čer 2009

vladka, to je dobra sprava. ked sa to tak zoberie, ja uz od septembra nie som v klube, ale co to sme si s kocarom uzili, tak si este pamatam 😀

wewe4
18. čer 2009

Ahooj,
prosím píšte mi názory na toto: X-LANDER XA 2008 - 3-kombinácia + taška, slnečník, sieťka proti hmyzu, pláštenka do dažďa...za 350eur.
Mne sa to pozdáva, veľmi! Jediné, čo by mi chýbalo je že sa ne´da používať obojstranne v športovej časti 😒
Má aj iné chyby?
Nemám moc času na rozmyslenie, tak prosím, píšte... 😉

vladkaz1
18. čer 2009

Dosa to je pravda skusenosti mozem predat .. teraz mam hlavu s toho britaxu 😀

whoknows
18. čer 2009

Ahoj, včera jsem v obchodě koukala na XA 2009, a kolečka mě dost zklamala. Jsou absolutně bez vzorku, a v prostřed je rýha-výlisek. Původně jsem si ho chtěla koupit, ale nakonec asi půjdu do maxi cosi mura 4, který je bitelnější. Jinak sporťák u XA jde více do lehu, než jsem si myslela, jde až téměř na ležato, takže to je celkem plus.

tedina
18. čer 2009

Ahoj wewe, aj ja zhanam X lander xa 2008. Ta suma 350 eur je za novy kocik, alebo pouzivany? Ak je to za novy kocik, tak je to podla mna super cena a ja by som nevahala a brala by som ho.
Akurat vcera som sa rozpravala s jednou babou, ktora si ho velmi chvalila.

vladkaz1
18. čer 2009

inak kocky ak mate zaujem o x lander skuste zavolat do Demi do Senice, maju tak starsi model a vypredavaju aspon co ja viem okolo 4-5 tis nove nepouzite len stary model na sklade 😉

gabuse
18. čer 2009

ahojky,
tak já si koupila x-lander XT ,tuším rok 2008 - je nový, vyprodávali ho za dobrou cenu.Jezdím s ním asi měsíc.Ale špatně se mi ovládá,musím použít hodně síly,abych zabočila,když ho pustím,zatáčí mi sám doprava a je to tak 3 dny,co mi začal děsně vrzat...nevím,co s tím...X - lander byl můj sen a teď nevím,jestli jsem udělala dobře,že jsem si ho koupila. Kola má super,opravdu na terén bomba.

vladkaz1
18. čer 2009

chod ho reklamovat 😉 cim skor 😉

gabuse
18. čer 2009

no já ho mám přes net...ty kočáry vozí jeden chlap z Polska..takže bych musela do Polska..ještě uvažuji,že to zkusím promazat..

vladkaz1
18. čer 2009

no nespekuluj cez net tam daj info nech ti to vyreklamuje zaruku mas aj ked ked ho mas z polska a dopadnes jak ja ze som si z malej chyby musela hradit vsetko sama aby bolo ok 😉

gabuse
18. čer 2009

já ho ale nemám z žádného obchodu na netu,mám ho přes inzerát,který byl na avizu...takže reklamovat můžu leda tak v Polsku si myslím.On je jinak OK ,je krásný,ale špatně ovladatelný...pročítala jsem tuto diskuzi jen zběžně,ale psalo se tu o nějakém spreji,aby to jezdilo lépe...pro mne jet do Polska je velký problém bez auta,takže musím zkusit tyto varianty...

vladkaz1
18. čer 2009

vla sa to to VD sprej ano je dobry ja som ho tak isto pouzivala ale podla mna to nebude v tom ked ti sam zabaca do prava .. hmm este ma napadlo a nemas nahodou bubon alebo osmicku na kolese potom preto by to mohlo robit ze by utekal do strany .. si ho asi moc zatazila nakupom .. alebo nie? neviem fakt ale je to jedna z moznosti 😉

gabuse
18. čer 2009

no je fakt,že nákup pod 1 kg tam nevozím,spíš ho více zatěžuji....

"a nemas nahodou bubon alebo osmicku na kolese" - tady tomuhle nerozumím

a ten sprej se dá prosím koupit kde?

kykulka
19. čer 2009

Ahojky měla bych otázku mám XA 07. Strašně se mi kvrklá jedno kolečko. Mám to posílat na reklamaci jelikož je ještě v záruce a nebo to spácháme doma sami s manželem. Nedovedu si moc dobře představit být bez kočárku měsíc.Děkuji za odpovědi

vladkaz1
20. čer 2009

no bubon alebo osmicka na kolese je to to ze si niekde s nim nabehla alebo extra kolesa zatazila a na dusi teda plasti kolesa sa ti spravil hrb vonlnym okom to nieje vidiet ale ked pojdes s kocikom mrkni sa na kolesa ci ti idu rovno a ci nahodou nespozorujes nejaky hrb alebo bubon alebo osmicku to sa tak tomu hovori mohlo by ti to zabacat koly tomu do jednej strany..

dvojcata2
20. čer 2009

gabuse:Na XT ti špatně zatáčí přední kolo vid no trochu to u těhle typů nevychytaly.Místo promazávání silikonovým olejem to promaž vazelínou.Kolo vyndej suchým hadříkem vyčisti osu ale i to pouzdro a pak to namaž vazelínou.Zkus to 😉

dvojcata2
20. čer 2009

Kykulka:Skus vyfouknout úplně kolo porovnej duši a znova ho nafoukni.Pokud to bude stejné je možné že je něco v ose na ložiskách.Někdy pomůže když kola spřehážeš 😉

gabuse
20. čer 2009

dvojcata2: děkuji ..vyzkouším..zítra jedu k mamče,má tam vazelínu,tak to hned u ní zkusím..takže podle toho jak píšeš,to je u všech XT?

dvojcata2
20. čer 2009

Ano skoro u všech já prodávám kočárky a když s tím zkoušel jezdit zákazník tak mi to ten pán vysvětloval že ta tyč co je na tom to kolo je blbě nakloněná a proto to má tendenci zatáčet a zadrhávat se