Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

minea
5. srp 2008

😀 je to fakt obluda. A to ji mám originálně složenou, až jí budu skládat po dešti, určitě bude ještě větší 😝

minea
5. srp 2008

prada - a jak je velká, když ji složíš, kam ji dáváš?

prada
5. srp 2008

mívám ji buď v té síťce nebo v té kapsičce na boudičce,ale většinou normálně do toho košíku když je pak mokrá a potom jí doma vytáhnu(x-landera používám jenom na procházky po vesnici, do obchodů a na kratší vzdálenosti mám v autě golfky).

jituska
5. srp 2008

minea: náš malý se naklání dopředu a opírá se o madlo, páč ta opěrka nejde dát do úplného sedu. Už jsem to psala někde na začátku. A o té pláštěnce ani nemluv, mám taky ten velkej "spacák" tak tomu říkám a když vyloženě vím, že bude pršet, táhnu to s sebou a normálně dole pod kočárem a leze to ven, no hrůza. A když je mokrá, tak už ji neruluji zpět, nechám ji jen na boudě, to prostě nejde nikde skládat na ulici 🙂 Už jsem přemýšlela i o tom, že na takové to cestování a náhodné pršení, že si koupím obyč. neoriginál. Ale jednu výhodu to má, minulý rok v zimě, mi ji každý záviděl, neboť malý byl hodně krytý, nefoukalo na něm a všelijak si poposedával, prostě pohoda. Kdežto u těch neoriginál musí to dítě sedět, aby nebylo hned mokré. A hlavně mi trhači, tu originál opravdu nerozerve ani ji ještě nepřekousl 🙂

minea
5. srp 2008

Jituska, tak jsem ráda, že se na ní našlo i něco pozitivního 😅 . Já jsem právě u hlubokýho kočáru měla neoriginální pláštěnku a vadilo mi, že neseděla přesně - na jednom konci jí bylo moc, na druhém pár cm chybělo. Tak jsem si říkala, že u dalšího kočáru už jedině originál. No zkusím si s ní nějak pohrát - nacpu to zatím do té síťky pod záda.
A z toho naklánění taky nejsem moc nadšená, to nás ale teprve čeká 😝

martina48
5. srp 2008

Kočky...pripájam sa k téme...pred týždňom som si kúila xa a zatial som s ním spokojná 😵 ...čo sa týka opierky chrbta,že sa nedá dať do úplného ľahu my nevadí 😅 ,čo sa týka toho sedu my trocha vadí 😕 ,ale mám švagra ktorý vie všetko porobyť,povedala som mu o tej opierke,narýchlo sa my na ňu pozrel a povedal my,že sa bude dať spraviť tak aby sa dala do úplného sedu,tak uvidím...potom vám dám vedieť,ak budete mať záujem 😀

pietra
5. srp 2008

mne uz pri kupe v obchode predavacka vravela, ze ta originalna plastenka je velmi velka a nespratna, nech radsej zoberieme neoriginalnu, ze posluzi rovnako. Parkrat som ju pouzila, ale potom sme kupili este pouzivany kocik jane na bezne prechadzky a k nemu bola aj original plastenka jane, tak pouzivam tu, da sa pekne poskladat na maly balicek.

katavinka
6. srp 2008

Keď už píšete o tých pláštenkách, tá čo je k hlbokej vaničke, keby ste videli akú mi dali, vôbec nebola poskladaná, len v takej guči domáganá, jak keby to stádo kráv prežulo, nemá šancu sa to vyrovnať 😠

pietra
6. srp 2008

katavinka a to si ju nevidela, ked ti ju predavali? 😕 ja by som si vyziadala novu, aj ked na funkcnosti to nic nemeni. Hlavne ju vyskusaj nasadit. Nam nesla nasadit, tak sme ju isli reklamovat, este z nas robili debilov, ze nevieme plastenku nasadit, ale ani ziadnej predavacke sa to nepodarilo, tak nam ju nakoniec vymenili za novu

vladkaz1
8. srp 2008

Ahojte tak ja som pisala o rucke respektíve o pene na rukovat ,ze mi praskla a nemohla som ju zohnat na nete bola za 459 ceskych a mne ju v Trnave jedna pani co ma obchod s kocikmi zohnala s Polska za 159sk 😀 dobry rozdiel ze? ked si pripocitam ze s Ciech by som musela platit aj postovne.
Nasadili sme si to sami a super ako nova tak sa tesim ze uz nechodim bez peny jak pako. 😀

katavinka
8. srp 2008

pietra: nevidela som ju, iba nám rozbalili krabicu, aby sme sa uistili, že je to správna farba, lebo tašku nám poslali inú, na pláštenku som ani nepomyslela. Vyzerá to hrozne a zas tam cestvoať kvôli pláštenke 😒 sa mi fakt nechce. Inak nasadiť šla. Keď sme kupovali ten kočík, tiež tam prišla jedna pani s pláštenkou, že jej to nejde nasadiť, a mala ju krásne poskladanú.

dili
8. srp 2008

catve babenky - mne sa podarilo kupit x-lander s kozenou ruckou - je to uplne o inom ako tie penove, super to vyzera a je to aj prijemne do ruky... inac nechce sa mi citat cele, ale asi budem musiet, aby som vedela ako ste spokojne s kociarikom - ja ho zacnem vyuzivat az v novembri :o)

avanka
8. srp 2008

Takze, pripajam sa ja ja....videli sme kociky uz aj s kozenou ruckou, ale mne pride pohodlnejsia ta penova....zatial nepraskla 😀
My sme boli dnes s malym na poradni, ma 6 tyzdnov a 5 dni a z porodnej dlzky 49 cm narastol na 59 cm 😀 😀 😀 tak sme si museli zajednat na zimu kocik od svagrovej, lebo do x-landerovej vanicky nam za nchvilku nevlezie...
Inak x1 je naj kocik na svete, nevymenila by som ho za ziadny kocik sveta
A co sa tyka plastenky aj my mame neoriginal a je super, dobre sa sklada a je aj skladna....stala 250 sk

katavinka
9. srp 2008

Avanka: tak ja dúfam, že my sa do zimy ešte zmestíme 😨 Tá pláštenka je na hlbokú vaničku alebo šporťák? A kde sa dá kúpiť?

minea
9. srp 2008

Holky, jakou si mám koupit tu neoriginální pláštěnku na XA? Abych pak neměla doma dvě špatný 😝 😅 . Našla jsem Aluspacer I. za 190 Kč, Aluspacer II. za 290, Babypoint za 300... jakou máte vy? Tj. aby byla funkční a MALÁ 🙂

avanka
9. srp 2008

Katavinka, my sme ju kupili v Deme, aj na sportak aj na hlboku vanicku
My by sme sa zmestili, keby Lukasko nebol taky dlhy....ale ja mam 177 cm, manzel 188 cm, takze ma byt po kom dlhy.....

agness02
9. srp 2008

minea- já jsem objednala pláštěnku z emitexu je to konkrétně tracking universal, ale ještě jsem ji nevyzkoušela, protože sporťák ještě nepoužíváme, stojí do 200,- Kč - http://www.emitex.cz/plastenky.htm 😉

katavinka
10. srp 2008

Avanka: je to tá, čo je na stránke dema.sk? Je tam len jedna za 129sk...

ma12
11. srp 2008

Ahoj, doufam, ze mi poradite.

X lander XA je zatim favorit c.1 na nas kocarek, mimi se ma narodit na konci ledna. Jediny, z ceho mam strach je mala korbicka. Muzete mi prosim nekdo zmerit vnitrni stranu luzka, na netu se hrozne moc lisej. Mate vlastni zkusenosti, aby se tam mimis jeste v pul roce vesel? Diky moc

dili
11. srp 2008

ma12 - neviem teraz zmerat, lebo som v praci, ale nam sa ma bambulka narodit v novembri, a aj ked bude babenko vacsie, myslim ze sa nam vojde v pohodke do korbikcy, aj s fusacikom :o) ja mam ale Xlander XT ci ako, neviem ake su ine rozdiely vo vanicke, ale myslim ze by sa malo vojst... :o) ak nezabudnem skusim pomerat doma :o)

katavinka
11. srp 2008

ma12: korbička má na dĺžku 74cm, šírka je 31cm.

avanka
11. srp 2008

Katavinka, neviem na strankach Demy som ju nenasla......zda sa mi moc lacna...
ma12, zalezi od toho, ako ti bude babo rast....

ma12
11. srp 2008

Katavinka: super, diky, tak to je jeste dobry, na to,jak dlouhy nebo spis nedlouhy jsou korbicky na trhu 😝

vrn
15. srp 2008

Ahojte chcem sa opytat kde ste Xlander kupili - v obchode v Cechach/na Slovensku alebo ste ho kupili v Polsku? Predpokladam ze bude dost velky rozdiel v cene kedze je to polsky kocik..... rozmyslame tiez o nom, baby sa ma narodit pred Vianocami a padol mi do oka, ale s original autosedackou u nas stoji okolo 18tis. Vyuzivali ste niekto aj autosedacku alebo nie, je az take dolezite mat tu istu znacku (naklikavaciu na podvozok)? Lebo v kombinacii s autosedackou inej znacky to mozem zohnat o 5 tis lacnejsie.... dakujem 🙂

martina48
15. srp 2008

Ahoj vrn,dobre predpokladáš,tie ceny sú fakt v šade rozdielne....nedávno som aj ja kupovala XA,ale pred tým som si zisťovala ceny,maly sme cestu do NR a tak som to využila a jednou cestou som si pokukala ceny x landeru,bola som síce len v centre tie ceny sú fakt rozdielne...napr.u nás také kočíky nepredávajú,ale vedia ich objednať,ale za xa športovú časť chceli 9400 😠 ,na internete tiež iné ceny,ale ak chceš poradím ti Trnavu....Na MMB predávajú ponúkajú kočíky,ale majú aj webovú stránku,na nej som si zistila tč. a zavolala som si tam a milo ma prekvapili 😀,pretože my dali akciu,takže som za xa dala 8500 na inter.bol za 8900...ak budeš chcieť môžem ti dať na nich tč..predávajúci sú mylí a ochotný...dávajú aj lacno dovoz kurierom 😀

martina48
16. srp 2008

Ahojte baby...aj vám sa stáva na XA,že pri schádzaní z obrubníka sa zvyknú dať predné kolesá do strán a neviete sa potom pohnúť??? 😒

ifka.k
16. srp 2008

Ahoj x-landeračky,
mám model 2007, pouze sporťák.
Posílám dál vychytávku na polohování zad, resp. na lepší polohování do sedu i lehu. Řeší to na diskuzi na BC, pokusím se přetlumočit- vypárání záševků na pásce, po které se posunuje plastový jezdec při utahování nebo povolování(polohování), jsou to ty,o které se jezdec vždy zastaví
Máme je vypárané a tudíž je možné utáhnout více a záda dát více do sedu
Funguje to bezvadně a možná to i trochu řeší polohu dítěte vůči madlu, které je vyšší ( to je také možné řešit látkovým podsedákem- polštářkem)
Martino 48- obrubníky slézáme raději jen po zadních
Jinak já bych kočárek neměnila ta lehkost ovládání(třeba i jednou rukou se zmrzlinou nebo deštníkem) je úúúúúžasná 😵

katavinka
17. srp 2008

Babenky, viete mi poradiť nejaký dobrý fusak na zimu do šporťáku? Ten originál je vraj iba do hlbokej vaničky.

natalien
17. srp 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

My máme XT a fusak Kaiser Iglů a naprostá spokojenost, vejde se i do nánožníku🙂

tara78
18. srp 2008

Ahoj,
mám mimi narozené na konci března a chtěla bych si koupit kočárek X-lander. Myslíte si, že mám kupovat i s korbičkou nebo stačí sporťák. Mám strach, že se mi do korbičky s fusakem nevejde.