Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

mia1111
22. zář 2010

@ktr - no, mne sa nezdá, že by sa drobec nejak zošmykoval, skôr sa nakláňa občas na jednu alebo na druhú stranu... ale neviem,ako je robená podložka u týchto nových, ja mám 2008 a 2009 - 2008 je lepšia, bavlnená...tá novšia sa mi zdá taká umelá - a môže sa na nej aj viac šmýkať... Ale keď dám fusak, tak tú podložku vyberiem, bude sa mu podľa mňa lepšie sedieť... 😉

ktr
22. zář 2010

@mia1111 tak to je ono!!je umělá!!prostě ho pořád tahám nahoru ☹ já mám 2010

mia1111
22. zář 2010

@ktr - Miško sa nakláňa nabok, lebo sa mu tak pohodlne sedí... on je taký vegeťák... tak si skús dať ušiť univerzálnu, ja mám aj tú emitex - tá už nám je ale krátka...

ktr
22. zář 2010

@mia1111 náš by rád zase hačal,ale ten kočár mu to neumožní,je prostě v polosedu 😖 ach jo 😖

mia1111
22. zář 2010

@ktr - to je iba tou podložkou - že sa zošmykne, alebo sa ti nedá dať opierka úplne do sedu?

ktr
22. zář 2010

@mia1111 do kolmýho sedu nejde ☹ no a proto taky sjíždí ☹

jaru30
23. zář 2010

@ktr já tedy nevím (já mám 2010 ale zatím jsme ještě v korbě), ale sousedka má loňskou kolekci a tam se dá opěrka dát do krásnýho sedu. Malá úplně nádherně vidí 🙂 Tak je mi divný, že by to letošní kolekce neuměla.
A do kolmýho sedu??? To mi přijde docela nepohodlný sedět do pravýho úhlu 😉 😀

tina_22
23. zář 2010

Súhlasím s jaru30, kolmý sed je nepohodlný, podľa mňa je to úplne normálny sed, náš malý sa vyvalí na bok- už som mu vybrala tu zmenšovaciu podložku a keďže neznesie popruhy, tak ho zapútam len na spodku-okolo pása a je to.Drží sa madla a ideme 🙂

katullka1
23. zář 2010

Ahojte baby, mam trojkolku XT 2010 a zle sa s ňou jazdí. Stále musím kočík nadvihovať, aby išlo koliesko tým smerom ako chcem ja. A dokonca ani keď chcem ísť rovno sa mi zdá, že to ťahá do strán. Pýtala som sa v jednom obchode s kočíkmi, tak mi povedali, že x landrové trojkolky sú celkovo horšie ovládatelné. Kočík sme kupovali v polsku, reklamácia funguje tak, že pošlú kuriera aj na slovensko. Určite ten náš kočík nie je v poriadku, len chcem vedieť, či ich požiadať o výmenu za štvorkolku, ak sa to bude dať. Nemáte niektorá skúsenosti, či ozaj sa jazdí horšie s tou trojkolkou?

kiya
23. zář 2010

nam robil to iste, uz som nadavala a chcela ho predat, penila som pri kazdej prechadzke a potom uz aj skoro plakala, ze ja s takym kocarom najblizsie dva tri roky chodit nebudem...nepomahalo ani nafukanie ci podhustenie pneumatik... nakoniec pomohlo namazanie toho predneho vyberatelneho kolieska... tiez mam XT ale 2009, a teraz uz ide uplne super, v pohode zataca a nezasekava sa... aj ked na tu trojkolku si treba ozaj zvyknut, potom to uz pojde fajn 🙂

akcull
23. zář 2010

katullka1, zkus to promazat WD 40, to je na kolečka úžasné...🙂

sunny323
24. zář 2010

babyyyyyyyyyyyyyyyy, existuje teplý fusak do šporťáku?

katcha.
24. zář 2010

@sunny323 není to ten nánožník?

tina_22
24. zář 2010

@katullka1 Ahoj, ja mam sice XA, ale mne toto robilo jedno predné koliesko a manžel mi ho namazal- teraz ide úplne super, tak skús- vybrať, vyčisťiť a namazať 😉

sunny323
25. zář 2010

katcha neviem prave... som z tho nejaka zmätená... musim sa na to pozriet este raz, lenze mne sa to nezda nejake teple

linduska27
25. zář 2010

@katcha. to co je na obrazku je fusak do hlbokej casti kocika 🙂

linduska27
25. zář 2010

@mmacko ak ti nik neodpovedal tak ja som v BA kocik X lander najst nevedela bola som sa na neho pozriet v ivanke v kocikove

147258
25. zář 2010

Holky, taky se mi líbí X-lander, ten áčkový (XA), jen mám pocit, že ta opěrka u sporťáku je hrozně vysoko. Mám obavu, že mimčo to bude mít ve výšce očí. Nevíte jestli se to dá dát níže nebo třeba úplně oddělat? Díky moc za info.

akcull
25. zář 2010

147258, ty myslíš to madlo na sporťáku? To je výš a dolů dát nešlo (pro model 2008), přišlo mi to nepřirozený, malé mimčo ho mělo v úrovni očí, pak pro starší se to snad zlepší (to nemůžu říct, protože jsem sporťák prodala, využívala jsem jen korbičku)

zuzana12345
25. zář 2010

@147258 vobec to tam nemam, ide to dat dolu

akcull
25. zář 2010

madlo samo šlo dát úplně pryč, já jsem myslela nějak ho výškově nastavit...

csina
26. zář 2010

ahojte, kúpila som nedávno XA 2010, a tiež ma trošku mätie ten sklon opierky chrbta, nie veľmi mi vyhovuje ten pás pomocou ktorého sa fixuje tá opierka, lebo potrebujem obe ruky na to, aby som ju zdvihla do želanej polohy... 😒 máte nejaký grif?
a ďalšia vec...fusak z výbavy sa mi zdá trochu komplikovaný na používanie...po prvé, ak chcem použiť len nánožník, musím časť odstrániť, to upínanie na skoby na bokoch sa mi nepáčia, veľmi ťažko sa zapínajú, aj rozopínajú...čiže ak sa začne náhle horšiť počasie a mne napr. malá spí, nemám šancu dať nánožník a nezobudiť ju...kým cezeň popreťahujem pásy ani nehovorím...ďalšia vec...vnútro toho fusaku je zrovna v sedacej časti úplne šmykľavý a nehrejivý, musím preto na neho ešte dávať emitexovú univerzálnu podložku...
tak dajte tipy, snáď máte nejaké zlepšováky k používaniu...

linduska27
26. zář 2010

@csina fiha nestras 🙂 doteraz som videla len pozitiva kocika..

ktr
26. zář 2010

já mu do toho fusaku nebo nánožníku nebo co to vlastně je dávám deku od Emitexu 🙂 zimní nánožník jsem si musela nechat ušít 😉 a bude se normálně nasazovat přes fusak 🙂

mia1111
26. zář 2010

@csina - a keby si miesto emitexovej podložky dala tú, ktorá je ku kočíku? Ja mám 2009 aj 2008, ale hornú časť nánožníka 2009 - ktorú má bábo pod chrbátikom - prakticky (zatiaľ) nepoužívam, iba tú spodnú. Mám to tak, že spodok z neho mám stále pripnutý , na ňom je podložka a keď neprizipsujem vrchný diel- čo prikrýva nohy, tak vtedy mám ten spodok zrolovaný pod podložkou (ale stále pripnutý). Dúfam, že si ma pochopila...

battersea23
26. zář 2010

Ahoj, mám X-lander 2010 se čtyřma kolečkama a r´ty přední jsou aretovací a včera jsem s ním přebíhala silnici a ta přední kolečka se strašně klepala, myslíte, že je to normální? Nevíte někdo, co s tím? Děkuji

dimi
27. zář 2010

@csina prodavačka nás upozorňovala hned v obchodě, že fusak není teplý, že doporučuje koupit jiný, takže v tomto asi jiné řešení nebude... 😉 S tím zbytkem nevím-ještě nepoužíváme.

emita
27. zář 2010

ja to robím presne ako mia-spodok nánožníku mám stále pripnutý, na to originál podložka z kočíka a vrchný diel nánožníku nazipsujem keď je treba 😉 ja si to pochvaľujem 🙂

csina
27. zář 2010

@mia1111
@emita tú emitexovú som chcela dať preto, lebo tá orig je veľmi šmykľavá a emitexová má aj zimnú stranu.. 😉 no tak som to pochopila správne, síce vás čítam až teraz, ale dnes som to mala tak ako ste poisovali.. 😀 mňa zase predavačka presviečala, že ona fusak nikdy nepoužila, že deti otužovala pod dekou.. 🙄 no..ja som vlastne rada, že mám jarno/jesenný a dokúpim ešte zimný...do iného kočíka by som potrebovala aj aj kupovať.. 🙂

@battersea23 nemala si trochu prišlápnutú aretáciu? jedine, žeby bola vada v tom, že je to z umelej hmoty a tá nie je až taká pevná... 😒 ale ja som to nepostrehla...
inak čo podľa mňa ešte nedomysleli vo výrobe, že kĺby na rukoväti dali na zlé miesto, mali ich dať vyššie, aby sa taška upevňovala na pevnú oporu..niekedy mám pocit, že pod váhou tašky sa mi rukoväť urve... 😒

lindauciatko
28. zář 2010

@mia1111 ja len pre info aj ostatnym babam - maxi tracking prsiplast sedi super na x-lander, postacuje plne