Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

pistacia
24. zář 2008

helenkaa, aha, no ono to musíš připnout správně, my to nejdřív dělali blbě a taky se nám to nezdálo, ale pak jsme přišli na správný postup a drží fakt surpově, žádný problém 😉

kremrolka01
24. zář 2008

takže když maxi cosi tak k ní i adaptéry maxi cosi a určo jdou na x-landera? na webu píšou jen Abc Design Turbo, Tec a Zoom 2008

kremrolka01
24. zář 2008

jo už jsem to našla, oni jsou i nějaké speciální adaptéry na maxi cosi pro x-lander 😉

pistacia
24. zář 2008

kremrolka přesně tak, jsou spešl na x-landera 😉

kremrolka01
24. zář 2008

a ještě mám dotaz nemáte někdo zkušenost jestli se do korbičky x-landera vejde klasickej beránkovej fusak? my čekáme mimi koncem ledna, takže počítám, že ve fusaku odjezdíme max. první 3 měsíce kdy bude mimi ještě malinký a na další zimu už bysme koupili nějaký spešl do sporťáku

pistacia
24. zář 2008

kremrolka, hm tak to zkušenost nemám, ale myslím, že se Ti tam bude vejít určitě 😉 my jsme ted koupili fusak kaiser, bude hlavně do sportáku 😉

kremrolka01
24. zář 2008

snad jo, ještě to vyzkouším až bude doma, ona prý se dá nějak vyndat ta vložka co je v hluboký korbičce, takže pak už by to mělo jít určitě, ten fusáček je silnej, takže měkký by to mělo být i tak dost 😉 díky moc 🙂

kremrolka01
24. zář 2008

o tom kaiseru jsem tu četla v diskuzi, vypadá moc pěkně, snad si to do příští zimy zapamatuju 😀, jinak jsem ráda, že je tu s kočárkem vesměs spokojenost 🙂
my jsme původně šli ozkoušet úplně jiný kočárky, ale musím říct, že x-lander nám ze všech co měli na krámě vyšel jako bezkonkurenčně nejlepší 😉

dosa
25. zář 2008

kremrolka, nasa mala sa narodila v juni, takze v zime som ju vozila ako pol rocnu vo vanicke x lander a v pohode sa mi tam zmestila aj s barankovym fusakom (starou klasikou, co mame este po mne). Sice tam bola akurat, ale urcite nie narvana s obuvakom. a ked tam bola taka obklucena tym fusakom, tak tam mala krasne teplucko 🙂 a ked tak pozeram, tak v zime mala herecka 8,5 kila.

avanka
27. zář 2008

Kremrolka, tu vnutornu vlozku by som nevyberala, ako to bude vyzerat?
Inak ja som mala strach, ako dame maleho do hlbokej vanicky, ma 3 mesiace, 62 cm a nejakych 6200g...
zatial je len zamotany v spanielskej deke, ale mame tu najvacsiu 140 na 110 cm tusim a zatial v pohode..a to nenosime zatial ani pancuchace, ma len ponozky a nohaviice a je tepluckyyyyyyyy.....na dlzku urcite a na sirku je to trocha horsie, ale aspon sa tam netrepe 😀
A ked uz bude mrznut, dame na spodok na matrac tenku deku, fusak Kaiser, zakryjem ho tenkou dekou a prehodim tam ten vrch z hlbokej vanicky..
My uz mame doma aj nahradny kocik pozicany od sesternice, ale myslim, ze si vystacime aj s x-landerom...Luky bude mat na Vianoce 6 mesiacov a potom by aj mohol ist do sportaku 🙂

minea
27. zář 2008

Taky se vám u XA ty přední kolečka občas zasekávají? Jako že se najednou jedno z nich nechce otočit do strany? Docela mě to štve, ale nevím, jestli je to na reklamaci...

jjaanca
27. zář 2008

Nám se nikdy kolečka nezasekávají, já bych to na reklamaci viděla. Ale aby se to zaseklo zrovna až to budete předvádět 😀

martina48
27. zář 2008

nám sa tiež zvyknú zasekávať,ale väčšinou keď nimi niekedy do niečoho nechtiac narazím 😅 ,ale len tak z ničoho nič,tak to nie...pravdupovediac ja tomu velkúpozornosť nevenujem..ale minea ak to pôjdeš reklamovať,tak daj prosím vedieť,či ti to uznali 😀

minea
27. zář 2008

No zatím se k tomu nechystám, kupovala jsem kočár z e-shopu sídlícího kdesi na venkově a nechci domýšlet, jak by celý proces probíhal... 😝
Zkusím požádat partnera, aby se na to podíval a třeba to promazal, co já vím, třeba je to něco snadno řešitelného.

laetti
28. zář 2008

Ahoj, nemám čas procházet diskusi jestli se tu něco nepsalo-ale nedrží nám boudička na hluboké korbě kočárku. Prostě pořád sjíždí a padá.Ty tlačítka na boku by měly být k tomu na nějakou regulaci ne?

kikimaruska
28. zář 2008

laetti: držet by určitě měla. Stahuje se stlačením obou těch koleček(či jak to říct) dole u madla a nazpět se lehce korbička natáhne rukou za madlo, až to cvakne a drží. Pokud padá, je tam asi něco rozbité

jjaanca
28. zář 2008

laetti, je to jak píše kikimaruska, akorát že nám to nazpět nešlo lehce, ale museli jsme jí narovnat trochu silou, až pak to cvaklo. 😉

laetti
28. zář 2008

kikimaruska: Díky za odpověď, ještě to vyzkoušíme a kdyžtak vyreklamujeme. 🙂

kikimaruska
30. zář 2008

Není zač, nám to jde opravdu lehce 😉 , pak dej vědět, jestli to vyreklamovali...ale měli by.

ratonito
2. říj 2008

Ahojte. Taky mám XA a zrovna je na reklamaci.
1. vylezl ten drát na boudě od korbičky
2. rozparála se pláštěnka u okýnka
3. jedno přední kolo mi lítá jak zběsilé ze strany na stranu

Chodím taky na diskuzi na BC a tam dvě holky psaly, že kolo jim taky lítalo a že jim to neuznali, že to na jízdu nemá vliv. Tak jsem teda zvědavá jak dopadnem my. Ale obávám se, že stejně, že když se projedou někde v hale po hladké podlaze tak to lítat nebude.

Nejdřív jsem byla z něho nadšená ale teď mám docela smíšené pocity ☹

minea
2. říj 2008

ratonito, tak to je přesný popis - lítá ze strany na stranu, můj kočár to dělá taky 😝

ratonito
3. říj 2008

minea: a budeš to nějak řešit? Já uvidím jak dopadne ta reklamace a ještě jsem teď napsala mail na servis ať mi napíšou kolik stojí nové kolo, že bych to případně objednala, kdyby to neuznali.

martina48
3. říj 2008

ratonito..nedá my spítať sa,ako to myslíš zo strany na stranu ti lieta to kolo?keď ho zabrzdíš,aby sa netočilo? 😕 😅

agness02
3. říj 2008

ratonito: taky mi to vrtá hlavou 😕 , vždyť přední kolečka jsou otočná o 360 stupňů, tak v čem je problém???
ten drát by mě naštval, ale pláštěnku by mě ani nenapadlo reklamovat, zalepila bych ji izolepou 😵

ratonito
4. říj 2008

jak bych vám to popsala. Prostě to kolo při jízdě rovno, nejede rovno ale kmitá. Dejte si ruku před sebe, narovnané prsty palcem nahoru a zatřepte zápěstím rychle doprava a doleva. A to mi dělá to kolo. Ono se to hrozně těžko popisuje.

avanka
4. říj 2008

Pretoto sme kupovai x1, lebo som to pocula uz od viacerych ludi.....

zuzik.3
4. říj 2008

ratonito, taky mám XA a mě to kolečko nekmitalo ale zase v něm nějak cvakalo jak skákalo nahoru a dolu, při jízdě mě to otravovalo a než jsem se odhodlala to nějak řešit tak to přestalo a pak jednou jsem malou v kočárku položila a začlo to zas. Takže mě došlo že to bylo tím jak v kočárku ležela a váha byla spíše vzadu, když sedí tak jsou zatížena ty přední kolečka a necvaká to. Tak to už neřeším, protože nechci být několik týdnů bez kočárku, možná až u dalšího mimi 😉

minea
4. říj 2008

ratonito, zatím to řešit nechci, budu to ještě chvíli pozorovat, ale to kmitání mě štve čím dál víc. Jsem zvědavá, jak dopadne ta tvoje reklamace, dej vědět. Dali ti na tu dobu nějaký náhradní kočárek?

agness02
4. říj 2008

no tak ty přední kolečka musí být rovnoměrně zatížena, jak píše zuzik, jinak já jsem si dnes při prochajdě všimla, že to snad může dělat na nerovným terénu, že to jedno kolečko je ve vzduchu a nejede po zemi, je jasný, že pak lítá ze strany na stranu, protože je prostě snadno otočný 😉 teda ale kdybyste to tady nepsali, ani si toho nevšimnu, jsem taky zvědavá, jak dopadne ta reklamace 😉 já s tím žádný problém nemám

agness02
4. říj 2008

nebo nepsaly 😀