Kočárek X - Lander - typ X3. Jaké s ním máte zkušenosti?

silente
5. čer 2007

Ahojky maminky a těhulky!
Ráda bych znala Vaše názory a zkušenosti s tímto typem kočárku.
Je to můj favorit pro našeho budoucího mimíska, tak abych věděla, zda skutečně stojí za to.
Díky moc! 🙂

vladkaz1
3. bře 2008

pegperego je na prd podla mna ja ho mam zlozeny pod postielkou a x lander je super vanicka je velmi priestranna a to ma mala 6,5 kg a asi 66cm.

sylviabab
10. bře 2008

Ahojte baby.
Citam tu o X landerovi, ak mala niektora z Vas s nim problem, ci sa Vam vyskytla zavada, neodkladala by som hned tento typ do kuta. Stava sa to aj pri "top" kocikoch, ako Concord, ci CasualPlay.
Ja mam X1, sice na predaj (vid bazar), no z rodinnych dovodov (cesta do zahranicia). Inak by som ho nepredavala!!!
Kociarik sme kupili v septembri 2007, mala sa narodila v polovici decembra, takze sme zatial pouzivali len hlboku cast - vanicku. No, poviem Vam, ze videla som mnoho kociarov, to X lander ma rozhodne jednu z najvacsich vaniciek. Priestrannu, aj pre vacsie babatko, ako pise Vladkaz1. Skoda, ze si neuzijeme sportovu cast, ta vyzera uplne super a je velika a siroka. Mam komplet vybavu a som s nim skutocne spokojna. A to, ze sa na tomto type neotacaju predne kolesa mi vyhovuje, vsetky styri su odpruzene, co si myslim oceni hlavne Vase babatko, pretoze ho "nevytrasiete". Ak by boli otocne, asi tazko by boli zaroven aj odpruzene.
Takze baby do toho, X lander je najlepsi! 🙂 🙂 🙂

avanka
5. dub 2008

Ahojte, tak aj my sme si objednali vo stvrtok X-lander X1, v bordovej farbe, boli sme v Cechach, v Hodonine a sportak je perfektny, priestranny, da sa sklopit uplne na lezato, co vyuzijeme v zime s nanoznikom, ked nam bude vanicka mala (Luky sa ma narodit v lete), lahko sa sklada a oproti verzii 2007 v 2008 cke zjednodusili umiestnenie madla a jeho odrobenie z kociara je ohodne jednoduchsie 🙂 🙂 🙂
Aj ta taska je priestrannejsia ako v 2007, ma priestor na flasky a vselico ine a umiestnenie na rukovet bez pasov je fantasticke a efektne to vyzera
Je to proste naj 😀 😀 😀 kocik na svete za celkom prijatelnu cenu

lulu1502
29. zář 2008

Ahojte viete mi niekto poradiť kde je najlepšie kúpiť kočík x-lander? Je to poľský výrobok neoplatí sa v poľsku? V predajni nám povedali že nás výjde na komplet do 20 tisíc čo je dosť.

annabell
29. zář 2008

ahoj ja som ho dnes kupila v PK ale cez intrnet v mimibazare ho maju okolo 17000sk.

petua
31. říj 2008

Ahoj holky,

tak my jsme si předběžně vybrali (třeba to ještě stokrát změníme 😀 ) kočárek X-lander X3 2008 - nemáte někdo přesně tenhle typ? "Houpe" trošku? Jak jste s nim spokojený?

bertica.h
31. říj 2008

ahojte my sme mali X lander XT pri Viktorke a manžel sa donho zamiloval.Iný teraz nechce..
aj ja som s ním bola spokojná,akurát by som radšej ked teda X 3 ako XT.
Jedinu nevýhodu vídím v polohovaní..inak sme s ním nemali najmenší problém a ked sme ho predávlai,aj nám luto bolo.
teraz mám 3favoritov..

X Lander X3
ABC Design http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://ww...

A patron Bohemia
http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://cs...
Ešte máme času dosť,ale dúfam,že sa rozhodneme ok..
Pri Viktorke sme vystriedali 4kočíky za necelé 2roky..teraz dám skor na praktičnost ako vzhľad.

lil777
12. led 2009

Ahoj dadko, úplne sa stotožňujem s tvojím názorom !!!!!! Malý sa mi narodil v máji no už v októbri sa mi nezmestil do vaničky tak sme boli nuteny kočík prerobiť na šporťák ktorý je katastrofálny tak ako píšeš........mať ešte niekedy dieťa nikdy nekúpim kočík zn. X-lander.......raz je to polská výroba a nestojí za nič, som prvorodička a až doposial som nemala žiadny prehlad o kočíkoch a tak to aj dopadlo.........je absolutne nepraktický a neovladatelný,ked chcem dať maleho sadnúť vždy mi ho musí niekto pridržať pretože je celou vahou opretý a zo zadu trčí iba taka šnurka kt.si posúvate sama a dokonca neda sa mi ani úplne na sedenie a malý sa trapí a snaží sa mi zvihať malo ktoré dieťa preleží ked ma 8mesiacov nič ine mi nezostáva iba ho ešte podopierať s malou poduškou bez ktorej sa nepohnem. Ked som sa bola nato pýtať pana v predajni kde som ho kupila nech mi ukaže ako sa dá dať kočík úplne na sedenie,pretože som si myslela že to musí nejako isť len som nemohla najsť spôsob tak mi iba stroho odpovedal že sa neda bohužial musim si nejako poradiť a citujem pana "celkovo kočíky tejto zn,sú nepraktícké" !!!! no ale to mi samozrejme nepovedal ked mi ho predaval........Tak som iba odpovedala že take typy kočíkov kazia iba meno predajne,a že by ich tam vôbec nemali mať?(a to že je naozaj uznávana predajna) a on nato,že ved sme ho tu mali rok a už sa nam konečne predal.........!!!!! takže strašná skúsenosť s týmto kočíkom! pre každu mamičku je kočik velmi dôležity a každa chce mať určite ten najkrajší, no zn. X-lander podla mna nie je ta správna volba ak môžem poradiť raz je to naozaj polská vyroba a myslím že väčšina ludí chape načo narážam!
PS: kočík nás stal 16000,- podotýkam 2-komb.bez autosedačky
dadko ako si natom s tým podnetom???????

andy80
12. led 2009

Já jsem x-landerem x3 spokojená nad míru, ale já mám kolekci z roku 2006 a řekla bych, že je to dělané líp, jak ty nové kolekce. Kočárek je lehoučký a výborně se s ním manipuluje. Taky korbička je asi větší, protože malá se mi tam v pohodě vešla do šesti měsíců, pak jsem předělávala na sporťák, ale to už sama seděla. Jinak by se tam klidně ještě měsíc vešla. Jo v 6ti měsících měla 72,5 cm, takže žádný drobeček.

Jo a já dala za kočárek 8300 + 1000 autosedačka, takže 9300. Byl úplně nový, kupovaný vloni, jen kolekce 2006, tak proto byl o tolik levnější.

llucus
11. únor 2009

Dobry vecer. Citala som si Vase diskusie a nedalo mi nenapisat, ak mozem tak podla mna su X-lander kociky sportove verzie veeeelmi malinke. Maly sme a hned sme ho predali. Ak to ma byt kocik do 3 rokov tak to u nas by x-lander urcite nebol, vtedy mal moj maly len 1 rok a uz mu v neho trcali nozky, a to nehovorim co by bolo v zime ked ma mat aj fusak, pretoze ten kocik nieje len kratky ale aj velmi uzky, tak sme kupili quinny speedy a s tym sme maximalne spokojny! Dnes ma maly 2 a pol a stale nam je kocik super.

llucus
11. únor 2009

Cooooo?? X-lander URCITE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

llucus
11. únor 2009

X-lander urcite nie!!!!!!!!!!

andy80
14. únor 2009

llucus: to je asi nějaký omyl ne? Já mám x3 a sporťák je hoooodně prostorný. Mám syna, kterému jsou 4 roky a je dost velký (každý mu tipuje 5-6 let) a normálně se mi tam vejde (ne, že bych ho vozila v kočárku, ale jen jsem na něm zkoušela prostornost). Tak nevím, buď máš obří dítě nebo absolutně nevíš, co píšeš.

bellie
23. led 2010

Ahojte, zrejme uz nepomozem tym, co sa pytali este v roku 2007, zrejme maju kociky uz davno kupene 🙂 Ale mozno este niekto zistuje informacie o x-landeroch.... Ja mam rovno dva x-3 a buginu x-go. Je to vyhodne v tom, ze som si prehadzovala vanicku podla potreby (ja som bola s vanickou maximalne spokojna, mala sa narodila v juni a pouzivali sme vanicku do 8 mesiacov, aj s fusakom ok). Vacsinou pouzivam velky x-3, je super terrenny, s tym cuvanim je to pravda, ale ja si vzdy dam kocik na zadne kolieska a ide to. Teraz v zime tromfne zrejme vsetky kociky, prechazam bez problemov, maximalne mi na nom vyhovuje velky kosik (mam dve deti, takze kopec veci vzdy nosime so sebou). Na rucke mi pena drzi, pouzivame ho rok aj 8 mesiacov, asi sme mali stastie. Vyhoda x-3 je, ze ma rozpatie koliesok 60 cm, ako jediny z velkych x-landerov, takze sa vsade vojdem (aj do maleho vytahu), preto som si ho vybrala (povodne som poskulovala po x-A). My mame vytahy na medziposchodi, takze ked kocik nosim domov, taham ho po zadnych kolieckach smerom hore po schodoch a ide to uplne lahucko. Co sa tyka buginy (videla som, ze uz su nove, my mame starsi typ s tymi sirokymi kolieskami), tiez je fajn, dobre prechadza terenmi,je dost prisetranna oproti inym buginam, pouzivam ju hlavne, ked ideme mhd alebo ked potrebujem skladny kocik. Jedine mi na nej nevyhovuje odmontovavanie madla, ale to tam nie je nutne, tak ho nepouzivam. Mam k nej original fusakotasku, ktoru teraz pouzivam ako fusak a v x-3 mam fusak zn. eisbarchen a super tam sedi. Akurat mi na bugine popukal prsiplast (asi moc mrzlo), na x-3 mam kupeny ten nie original a vyhovuje mi. Tak drzim palce pri vyberani kocikov, snad som este niekomu pomohla. Pa

simlenka
24. led 2010

My mame x-3 a nevim,ma sve velke pro i proti. prijde mi tezky a tezko ovladatelny,dnes bych uz sla do otocnych kolecek. vyhodou je jeho velikost,mala ma 2 roky a vejde se tam jako nic,je fakt hodne prostorny a ocenuju opravdu velky kos,kdyz mala jeste nesedela a nemohla jsem ji dat v obchode do kosiku,tak jsem byla nadsena,ze jsem zvolila x-3. zavadu nemame zadnou a do korbicky se nam mala vesla do 8m,ale do roka byla dost drobna.

lenkasop
8. únor 2010

Ahojte,
chcela som sa niekoho opýtať na X-lander - štvorkolesový zo súčsných alebo minuloročných kolekcií - vaše rady, názory čo sa týka vaničky, športovej časti, ovladateľnoisti - proste všetky klady aj zápory. Ďakujem

zuzkalq
8. únor 2010

Zdravím,
x-lander XA (4 kola, otočná) má švagrová a je s ním moc spokojená. Dobře se s ním jezdí, přijde mi lehce ovladatelný. Otočná kolečka jdou zaaretovat, takže každý si dá, co mu vyhovuje. V podstatě jsme se na základě zkušeností s ním rozhodli pro x-lander. Co se týká velikosti, tak synovci jsou skoro dva roky a denně v něm odpoledne spí. Nožičky mu trochu přečuhujou, to je pravda, ale do fusaku se vejde bez problémů. V podstatě jsme ostatní kočárky zběžně prohlédli a na každém jsme našli něco, co se nám nelíbilo. Takže dáme na zkušenost.

Teď ještě řešíme, jestli koupit i hlubokou korbičku a jestli se nám vejde do auta, protože s hlubokou korbičkou se nedá složit (musí se korba sundat a složit samotný podvozek). Jestli se vejde, jdeme do něj. Ještě nevíme, jestli kolekce 2009 nebo 2010.

Nevíte někdo, jestli se 2009 a 2010 něčím zásadním liší? Mě tam přijdou jenom designové změny.
Děkuju.
Pěkný den.

katrinka8
8. únor 2010

Ahojte, pred cca 2 tyzdnami sme boli pozerat kociky a pytali sme sa aj na X-lander a pani predavacka nam hovorila, ze vyrobca konci na Slovensku s ich predajom a ze by mohol byt vraj problem s nahradnymi dielmi. Udajne sa uz len dopredavaju tie, co maju. Kociky ale vraj nie su chybne alebo pod. - nie je to vraj z toho dovodu. A este nam vravela, ze vyzera to tak, ze aj v Polsku budu s nimi koncit. Dufam, ze som niekomu pomohla s tymito info v rozhodovani 😉

avanka
11. únor 2010

Ahojte, predavame kocik x-lander x1 po 1 dietati, pouzivany 13 mesiacov, bordovo-ciernej farby, este 2 mesiace v zaruke. Set obsahuje hlboku vanicku, sportak, slnecnik x-sun, tasku x-bag, plastenku, moskytieru, pumpu na kolesa, zmensovaciu vlozku do sportoveho kocika, nanoznik. Hlboka vanicka pouzivana 6 mesiacov. Povodna cena setu bola cez 19000, teraz len 240 eur kocik je vo vybornom stave, blizsie info a viac fotiek mailom
zuzanadrzkova@pobox.sk

kocik bol vynikajuci, lahka ovladatelnost, perfektna manipulacia v zime a na horsich cestach vdaka odpruzeniu.......
my uz mame golfac...
moznost dovozu do TT, MY a do Ciech - Hodonin smerom na Brno

petinka11
21. únor 2010

akurat predavam a budem za nim asi aj plakat....pre mna uplna 1 s hviezdickou...........

bianca7
24. únor 2010

Ahojte,
aj ja stale zhanam info o X-Lander X-run,a zatial som skoro nic nenasla...Mate ho niekto?Zaujima ma trojkolka,2008.Mne sa nezda,ze je nejaky uzky,ale nazivo som ho nevidela a skoro vsetci sportove kociky maju sirku 32 cm,ale jedna tu niekde pisala,ze je straaasne uzky,.Tak teraz neviem ci nebude uzky aj nam?Poradite niekto,pls!A este ci sa da dat sedadlo do uplneho lahu?Nikdy neviem to najst...

katullka1
6. kvě 2010

chcela by som len zareagovat na prispevok katrinka8, kamaratka ma obchod s kocikami a vraj nic take nehrozi, ze by ich prestavali dovazat na slovensko a ani ich v poslku neprestavaju vyrabat, len nakolko je to polska vyroba, tak sa ovela viac oplati ho kupovat v polsku. Preto je o neho slaby zaujem na slovensku, tak sa mozno jeden z mnoha dodavatelov rozhodol, ze to nie je pre neho vyhodne...aspon ja mam take info. Ja som sa tiez rozhodla pre tuto znacku na radu mojej kamaratky majitelky obchodu. Predava uz kociky niekolko rokov a vraj mi tuto znacku môze len odporucit. Tak dufam, ze som niekomu pomohla. 🙂

mirettim
7. kvě 2010

ahojte...bianca7- my sme sa tiez rozhodli pre x-run..je perfektny co sa tyka informacii co o nom pisu, myslim to ze je stavany na teren a kolieskove korcule, beh a pod. Videli sme ho osobne v jednej predajni u nas a veeelmi som bola prekvapena- fakt je dost uzky..teda oproti inym typom x- landra. Ale jed si to tak vezmes..on ked je stavany na beh a rychlost, tak ani nemoze byt velmi siroky, lebo aj napriek 5 bodovym pasom by v nom dieta lietalo. Mne sa velmi paci...a u nas nieje velmi pavdepodobne ze by nase dieta malo byt velke, skor bude drobec..lebo aj ja aj manzel sme boli hrozne krpaty, tak myslim ze aj nase bude 🙂..takze uz mi vrta hlavou len ta otazka, ci je fakt znacka x-lander dobra, alebo nie...lebo zatial sa nazory vobec nezhoduju..je to 50%-na 50%.... 😖 😝
a katullka1- dik za tvoju skusenost...myslim ze ak by nebol dobry, tak by ti ho neporadila..ved na trhu su aj drahsie kociare- tak keby jej slo len o predaj, tak by ti rovno povedala ze je zly a poradila nieco drahsie 🙂 tak trochu ma presvedcila aj tvoja odpoved 🙂

marcelka28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tina_22
18. lis 2010

@marcelka28 V Poľsku, ale sú kvalitné, aspoň z mojich skúseností 🙂

marcelka28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
e_kociky
20. lis 2010

@tina_22 pokiaľ viem, tak značka X-Lander je Poľska, ale kočíky sa vyrábajú v Číne

tina_22
20. lis 2010

@e_kociky Aha. Vy ste odborníci, vďaka za vysvetlenie🙂

anieli_1
21. lis 2010

ahojte aj ja mam x-landera a som s nim nadmieru spokojna...........jedine co mi na nom prekaza zeje na siroke kufre aut nie do kazdeho sa zmesti ale inak na neho nedam dopustit:D

marcelka28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz