Kočárek X-lander versus Tako Laret, prosím o zkušenosti

vashaa
16. říj 2013

Prosím o vaše zkušenosti a doporučení. Rozhoduji se mezi kočárky X-lander XA nebo Xmove a mezi Tako Laret. Preferuji lehký kočárek s dobrým ovládáním (budu ho tahat do patra), snadno složitelný a použitelný i do terénu.

milmic
16. říj 2013

@vashaa Já x-lander mám, ale znovu bych si nekoupila. Korbička je malá, na lednové miminko v pohodě, ale když byste příště měli letní nebo podzimní, tak už máte problém. Obě moje děti šly do sportáku v 5 měsících už, vždycyk to vyšlo na léto, ale kdyby to bylo v zimě, nadšená bych teda nebyla. Nelíbí se uchycení hluboké korby, ona se furt tak viklá, miminko v ní nemůže jezdit na bříšku, neb nic nevidí ven, nedá se rozepnout okýnko jako u jiných kočárků tak, aby koukalo ven na bříšku.
No a sporťák... když je přebalovací taška plná a těžká (třebas flaška vody, přesnídávka,...), tak se sporták lehce převažuje s menším miminkem. Opěrka nejde do úplného sedu, dcera se mi pořád přitahovala na madýlko, museli jsme tam dát takový zvedáček, aby to měla hezky v sedu. Nánožník je hůř řešený, bud tam nánožník máte nebo nemáte, ale nemůžete ho flexibilně připínat jednoduše kdykoliv. Nejdřív se musí vyndat celý fusak, potom nainstalovat nánožník, totéž když ho chcete dát pryč. Nevím, jak u novějších typů x-landerů, ale my máme z roku 2011 a madlo je strašně daleko od kočárku, takže se musíte hodně natahovat k miminku. Uchycení přebalovací tašky je nešikovné. Když chcete tašku sundat a vzít s sebou, tak nejdřív ji odinstalujete z kočárku, potom si na ni připnete popruh k nošení přes rameno a můžete jít. Potom zase totéž zpátky. Taška se nám do roce používání začala trhat u ucha. 😒
A jestli budete x-lander tahat do patra, tak si pěkně dáte. On není těžký, je dobře ovladatený, ale zrovna do patra bych ho brát nechtěla. 😖 Jestli je vyloženě do terénu, to nevím, ale kdykoliv jsme byli někde na výletě na horší cestě, tak jsem děti raději dala do šátku, než aby sebou mlátily v kočárku.

Jako jezdí se s ním hezky, ale znovu bych si ho nevybrala

vashaa
autor
16. říj 2013

@milmic díky za informace. Já mám právě na něj od kamarádek kladné recenze, ale na internetu jsem našla špatné i dobré. Tak se budu muset rozhodnout, až ho uvidím v reálu v prodejně. A jak je to se skládáním?

milmic
16. říj 2013

@vashaa Skládá se dobře. Vím, že spoustu maminek je s ním hodně spokojených, tohle jsou spíš takové praktické věci, které člověk potom v praxi za pár měsíců zjistí a ocenil by to jinak. Na prodejně vypadá krásně, ale fakt se všechno ukáže až v praxi.
X-lander má velkou výhodu v překlápěcí boudičce u sportáku, ale i to se dá řešit u jiných sporťáků. Třebas dcerka není nijak veliký nebo vysoký dítě, do sportáku se vejde v pohodě, ale zádová opěrka už je na ni krátká, takže hlavičku si neopře. Samozřejmě už pořád chodí a běhá sama, ale někdy ji potřebuju posadit do kočárku, dát synka do šátku a běžet někam, třebas i do města.
Jo a polohování zádové opěrky je takovým páskem. Což je na jednu stranu fajn, že to nemá ty zoubky, napolohuješ si to, jak přesně potřebuješ, ale na druhou stranu už se nám tam ten pásek zaseknul.

Já jsem původně chtěla dorjana, ten má velkou korbičku, dá se v ní i jezdit na bříšku, ale nakonec jsem od něj upustila a pak mi to bylo celkem líto. Ten x-lander není až tajk šťastný uživatelsky. Jezdí se s ním hrozně příjemně, ale má své mouchy,. 🙂

vashaa
autor
16. říj 2013

@milmic je mi jasné, že některé věci poznáš až v praxi. No jsem sama zvědavá, jak se nakonec rozhodnu. A můžu se ještě zeptat, jaký jsi měla podvozek?

milmic
16. říj 2013

@vashaa Přední kolečka otočná. 🙂

vashaa
autor
16. říj 2013

@milmic takže asi XA, že?

milmic
16. říj 2013

@vashaa aSI? 😅 Já ho nemám už doma, tak nevím, nosím v šátku už jen. 😅

vashaa
autor
16. říj 2013

@milmic takže asi XI. Stejně ti děkuji za informace!

milmic
16. říj 2013

@vashaa Není zač.

ann_87
16. říj 2013

Ahoj, tak já osobně mám Camarelo, je ze stejné továrny, co Tako🙂
Důležitý je ujasnit si, jak velkou chceš hl. korbu (xlander dělá o dost menší než Tako). Možnost posazení sporťáku pro i proti směru jízdy. U xlanderu je takový to okýnko ve stříšce (ve starším typu) - nejde to zatáhnout. Tako většinou dělá síťku, kterou ale zakryješ přetažením boudičky.
U Xlanderu, co jsem měla půjčený, byla vykloktaná rukojeť. U kočárků typu Tako se celkem brzy ochodí kolečka (hází to trochu osmičku, když jedeš, ale nic zásadního). Zrovna nyní jsem to měla na výměně ložisek.
Při výběru kočárku jsme vybírali mezi Camarelem a Xlanderem, zvítazil kočárek typu Tako (cenově výhodnější, větší a to nejdůležitější - tyto kočárky JSOU ODPRUŽENÉ!).
Záleží kde s tím budeš jezdit, ale já si to odpružení nemůžu vynachválit, ať už mě ten kočár štve čímkoli, tak na pružiny nedám dopustit. To je dle mě hodně důležitý, prtože XLander má dle mě dost tvrdej podvozek.
Tak přeju šťastnou ruku při výběru a at se dobře jezdí.
P.S. Na všem se něco najde 😉

vashaa
autor
16. říj 2013

@ann_87 já bych právě s tím kočárkem ráda někdy vyrazila i na hory. Korbička mi menší nevadí, protože mám termín v lednu, a než prcek doroste, tak ho přehodím do sporťáku 🙂

ann_87
16. říj 2013

@vashaa To je výhoda, že fusak bude takhle na začátku, takže se mimčo vejde i do menší korbičky v pohodě 😉 My s tím naším strojem jezdili i po sjezdovce, do lesa, apod. Takže dostává záhul, no. A zvládá to skvěle. Až na to, že je teda opotřebený, dle prodejce 😀 Ale tak kočárek je od toho, aby jezdil. Tako má kamarádka a je s ním spokojená. Přijde mi to jako kvalita za rozumnou cenu. Dle mě je Xlander zbytečně předraženej prostě kvůli té značce, ale to je jen můj názor. Nic tak exkluzivního na něm nevidím 😉