Kočárek X-Lander X-Move, jaké máte dojmy?

barbarik
17. čer 2012

O tomhle novém kočárku tu zatím není diskuze, ale občas tu na mě vyjede fotoalbum že ho některé už máte doma. Mohly byste mi, prosím, napsat svoje dojmy? Zajímá mě hlavně, jestli je dost široký (udávaných 32 cm sedátka sporťáku se trošku bojím) a jak zvládá terén? Sháním kočárek do Moskvy, což musí být nějaký tank. 😅

silviea
11. zář 2012

Zdravím. Já tenhle kočárek mám a dojmy jsou asi takové: i když prodavačka říkala a i v katalogu bylo, že je jak na vesnici, tak do města, tak se mi zdá, že do terénu až tak není. Ale musím říct, že terén zvládá líp než třeba xa a má i větší kola. Takže terén zvládne, ale jelikož není moc odpružený, tak to trošku drncá (ale malá nevypadá, že by jí to vadilo). Vyloženě tank to není, ale terén zvládne. 🙂 Je trošku hůř přístupný košík, ale jinak je super! 🙂 Je pěkně vypolstrovaný, jde skoro až do lehu a je i užší než jeho předchůdci, takže se projede téměř všude. A manipulace s ním je taky super! 🙂

janasep
12. zář 2012

Máme ho také vyhlídnutý....
Krásně jde složit, což my hodně cestujeme...
Ale také nás zaráží, že na různých fórech uvádí uživatelky, že sporťák je vnitřek úzký... Takže se tam krásně mimčo vejde? Jde nám o to, aby tam mělo prostor uvnitř i s fusakem.
Díky!

luckap123
12. říj 2012

a nemáte někdo fotečku v reálu te europy?

miselinka2
18. pro 2012

@luckap123 pokud áte stále zajem muzu poslat kocarek doma mame

luckap123
18. pro 2012

@miselinka2 děkuji už nesháním 🙂

deniel
23. led 2013

Mám úplně nejnovější x-lander a nadšená tedy vůbec nejsem. Prostorově je super, malá v něj krásně spí a dlouho, což je paráda 😉 , ale příjde mi naprosto neodpružený, takže drncá šíleně, úplně se bojím, když jedu, že malou vzbudím, úplně v něm lítá a po 14ti dnech už mi upadl nýtek a hučí kolo. Když chci zvednout opěrku do sedu, jde to pěkně špatně. No celkový dojem, nic moc, kámošce bych ho tedy nedoporučila.

miselinka2
30. led 2013

holky tak s emusim priznat teprve az vcera sem nasla ze na kocarku je pridelana ta sitka to je super vec ja o ni nevedela🙂

ebsian
16. dub 2013

Holky, máte někdo model asia? Nemáte fotky? A předpokládám, že v této době ho mají maminky už delší dobu prubnutý..Tak výhody a nevýhody oproti novému xa? 😉 Díky

boban
16. dub 2013

Ahoj holky...měla jsem x-move a po 3 měsících šel z domu...kočár je katastrofa... s korbou to bylo ještě vpododě,ale sporták byl šílený...po pár dnech se nám začlo při jízdě protáčet přední kolo, kočár jsme měli kvůli tomu 2x na reklamaci a po druhé reklamaci mi ho vrátili poškrábaný...do košíku je hrozně špatný přístup a kdyš jsem měla malého otočeného ke mě, tak kočár měl úplně jiné jízdní vlastnosti....skládání je sice jednoduché, ale tím, že se musí oddělat sportovní sedačka, tak zabere mooc místa v kufru, což je dost nepraktické...kočárek je jinak moc krásný, ale to je vše...určitě ho ale nemůžu doporučit 😉

sllunicko
22. dub 2013

@boban A můžu se zeptat jak reklamace dopadla? My ho máme taky a po 4 měsících užívání se nám ulomilo madlo a naštěstí se nic nestalo. Stála jsem na rovině. Ale když domyslím co všechno se mohlo stát. Tak jsme ho také dali na reklamaci a paní v obchodě nám řekla, že je to nějak divně zlomené. Je to únavový lom.

boban
24. dub 2013

@sllunicko poprvé nám to neopravili a napodruhé nám vyměnili spodní část konstrukce..

sllunicko
24. dub 2013

@boban Tak nám ho opravili. A napsali nám, že to nebyla konstrukční vada, ale že nám ho zadarmo opravili z dobré vůle. Jinak jsme s ním spokojení.

ebsian
4. kvě 2013

Holky, adaptéry na hluboké lůžko jsou u x move jiné, než u xa, že? 😉

ebsian
4. kvě 2013

@sllunicko No nejdřív jsem se trochu lekla po přečetení příspěvku. Takže byste mi nyní kočárek doporučila? Váhala jsem mezi maxi cosi murou a x move..Prý ale u maxi cosi je bouda moc odhalená a madlo nevyřešené, na dítě fouká..Navíc prý sport. sedačka není tak velká jako u x move..Děkuji 🙂

boban
4. kvě 2013

@ebsian hluboká korba má adapterý přímo na ní..na X-move nelze nasadit korbu z XA 😉

ebsian
4. kvě 2013

@boban Vždyť tvrdí, že je kompatibilní se všemi modely x landeru? Takže x move nový teda ne, tak děkuji 🙂 I tak malá půjde v červnu už do sporťáku a nebudu to víc už řešit, je moc dlouhá. 4.5 měsíce a 69cm..

boban
4. kvě 2013

@ebsian nee, opravdu korba z X-move nejde na podvozek XA....
je kompatibilní pouze s ttímto: http://www.zbozi.cz/vyrobek/kocarek-x-lander-xq...

ebsian
4. kvě 2013

@boban Já to myslela obráceně, korba x pram z modelu Xa dát ji na podvozek x move.

beta.m
4. kvě 2013

Já jsem měla XA a prodala jsem ho protože sedačka nešla dát proti směru jízdy a koupila místo toho X move a jsem moc spokojená, že by nějak drncal se mi nezdá, jediné co by mohli mít vymakanější je manipulování se zádovou opěrkou, jinak nemám problém 🙂

boban
4. kvě 2013

@ebsian nee, ani naopak to nejde... 😉

petulaaaaa
31. kvě 2013

Holky prosím neprodáváte něktěrá x-move? sháním ho snad už měsíc a nic.... jakakoliv barva ,jen ne Asia...

petulaaaaa
1. čer 2013

děkuji,ale na ten se mi paní neozvala....

jennyska
11. čer 2013

Ahoj Maminky,

Možná jste už na MK narazily na naši společnou knihovničku, do které si vkládáme informace, znalosti a osobní zkušenosti ohledně všeho možného... Tvoříme si ji spolu, maminky, těhulky, snažilky a díky tomu máme vše na jednom místě - jak info tak zkušenosti.

Vy podle všeho máte kočárky X-lander a o jeho jednotlivých typech (X-Move, XT, XA, XQ, X-run, X-twin atd.) bohužel ještě ve Wiki nic není... Proto Vás chci poprosit, zda byste o nich něco obecného mohly dát dokupy tak, aby bylo možné psát pod ně osobní zkušenosti?

Jak to bude vypadat je na Vás, tady jsou např. kočárky Brio, které dělala maminka neslusanka https://www.modrykonik.cz/kocarek-brio-go/

Děkuji Vám za jakékoli zapojení se do Wiki Modrého koníka, kterým si naši společnou knihovničku rozšíříme a pomůžeme si jí navzájem 🙂

Mějte krásný den!
Janča

jajik21
30. srp 2013

Ahojky, s kočárkem jsem byla dosud spokojena.
Maly je v něm spokojený. Docela dost cestujeme, tak ho prodavám.
Sedačka, korbička a sporťák používaný 11 měsíců za 8500,-
Barva Evropa
🙂

jana28jana
31. srp 2013

@petulaaaaa na kdy potrebujete, ma filaovy ještě v zaruce

jana28jana
31. srp 2013

@barbarik Ja jsem s kočarkem moc spokojená, ano je pravda, ze ke kosiku je horsi pristup, ale jinak je skvely. manipulace s nim je uzasna, vůbec nam nedrnca, to mame ve meste kostky, Nemam co vytknout. ze zabere v kufru hodne mista, to bude u každého sportaku. Nam o obzvlast nevadi mem velky kufr, a když uz potrebujeme cestovat daleko a potrebujeme místo pro zavazadla, tak konstrukci dam na sedadlo spolujezdce a odentam kolecka, krasne se tam pak vejde. Ma super vychytávky, sitka pripevnena na sportaku,clona se da znizit a u korbicka je super, ma vychytany kryt.

pavlinaz
9. říj 2013

Původně, když jsem tu četla různé nespokojensti s kočárkem move, tak jsem tomu nechtěla věřit. Dnes jsem odvezla kočár po 10 měsících na reklamaci....popraskané přední kolečko ve spojích a ulomené madlo mě včera opravdu dorazilo. Ale teď po přečtení jiných komentářů zjišťuji, že nejsem jediná. Chtěla jsem najet na chodník a najednou mi madlo podjelo pod rukama....nejraději bych omlátila někomu o hlavu...
Jinak mi každý kočárek chválil, že je moc hezký, mně se také líbil a vyhovoval...až na špatný přístup do košíku oproti použití s korbou.

beemaya
1. led 2014

Taky mame od května Xlander x Move.. Rozhodovala jsem se pro kocarek asi 4 mesice 🙂 chtěla jsem kocarek do terénu, 4kolku, od manžela byl požadavek VELKÉ nafoukovaci kola. Kocarek je nádherný, dá se krásné složit.. Cely se mi úplne s přehledem vejde do kufru Pola (po sundani kol)...nemůžu si vynachvalit polohovatelnou korbicku, používám to pořad.. Mala jeste nesedí, tak ji lehce zvedni zádovou opěrkou a muze krásné na nas vidět.. Taky u korbicky je super ta větrací veeelka sitka.. Ted jak je šero hodne používáme ty led svetilka a kocarek je krásné vidět..
Nevýhodou je horší přístup k košíku.. Pry u sportaku je to jeste horší, tak to chci vyzkoušet.. Odpružení není VUBEC, ale to nám zas az tak moc nevadí.. Přemýšlím ale o prodeji.. Původně jsem ho chtěla vyměnit za kocarek s ruční brzdou (po 7mesicich jsem přesvědčena, ze ji potřebuji) ale ted me úplne vyděsila riziko zlomeni madla! Mate jeste někdo s tim zkušenost?

lamakrelka
11. čer 2014

Ahoj holky, nevím, zda je toto fórum ještě aktivní, ale i já přidám svoji zkušenost. Dlouho jsem se rozhodovala, jaký pořídím sporťák, četla jsem recenze a vybrala jsem si X-Move a nakonec jsem ho i pořídila, ale úplně novou kolekci 2014/2015....no po necelých 3 týdnech začalo zlobit přední kolečko, jak tu některá z vás psala, začalo se otáčet, kmitat a rachotit. Odeslala jsem na reklamaci. Z vyjádření nebylo jasné, zda byla či nebyla reklamace uznána, přesto bylo přední kolečko opraveno. Po týdnu začalo kolečko zlobit znovu. To mi nedalo a opět jsem kontaktovala prodejce. 2 měsíce jsem z něj tahala informaci, zda byla či nebyla reklamace uznána. Nebyl schopný mi odpovědět. Jelikož mám státnice z práva a něco málo o tom vím, věděla jsem, že mám přesto právo na vrácení peněz či výměnu zboží, jelikož se závada projevila v prvních 6-ti měsících od koupě a má se za to, že kočárek byl vadný již při koupi. Tím začal kolotoč dohadování se, až jsem kontaktovala asociaci SOS. Tam mi radili, jak mám postupovat a na co mám nárok. Ano, jak uvádí dovozce kočárku X-lander, reklamace vám sice nebyla uznána, ale i přesto v rámci dobrých vztahů byl kočárek opraven. To jsem si prostě nenechala líbit, jelikož tím porušili moje práva a zasáhli bez mého vědomí do mého vlastnictví. Teprve dneska došlo ke vzájemné shodě, kočárek budu posílat zpět a po 2 měsících se mi konečně vrátí peníze. Kočár stál šílených 10.590,- + jsem si k němu musela přikoupit nánožník za 500,- a to šlo jen o sporťák. To že mi psali, že s X-move neměli žádné reklamace a že je to nejprodávanější kočárek, jo to jim tak věřím…takže holky, při reklamacích buďte důsledné a nenechte se oklamat, řádně čtěte reklamační vyjádření a v případě, že reklamační posudek je nic neříkající, obraťte se na někoho, kdo vám poradí, jinak s námi budou vych..vat pořád.