Kočárek X-lander X-run. Máte zkušenost?

numerenka
10. bře 2012

Milé maminky,
hledám sportovní kočárek trojkolku s pevným předním kolem a ruční brzdou. Nejvíce se mi zamlouvá X-Lander X-Run. Máte prosím s tímto kočárkem nějaké zkušenosti? Popřípadě můžete doporučit jiný.
Jsme sportovně založená rodina, takže potřebuji kočárek, který zvládne i horší terény.
Předem děkuji za zkušenosti a názory. 🙂

boobinka
11. bře 2012

taky by mě zajímaly recenze na tento kočárek.... ještě mám ve výběru Baby Jogger Fit Jogger nebo Peg perego GT3, ale ten nemá pevné přední kolo.

numerenka
autor
11. bře 2012

No, já jsem také uvažovala o Baby Jogger Fit, ale s veškerým příslušenstvím vyjde někde kolem 18.000,-kč, navíc mám od X-landru korbičku a autosedačku po holkách. Na Peg perego GT3 jsem se ptala maminek z okolí a říkaly, že není moc stabilní - ale nemám s ním osobní zkušenost.

petulinka89
11. bře 2012

@numerenka my máme kočárek od patronu a dělají i trojkolky bud s otočným kolem, nebo s pevným na s ruční brzdou. patron F3.
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=158...

boobinka
12. bře 2012

@numerenka ja to vidím na x-run 2012-2013, nová řada má větší nákupní košík, což je super na odložení bruslí, pití. Ale ty barevné kombinace nic moc 😒 z předešlých se mi líbila šedo fialová, ale tuto variantu už jsem nenašla. Ještě mě zájímalo jak budeš řešit starší holčičku? Ráda bych se projížděla rychlejším tempem, což by pro syna na pidi kole bylo nemožné a croozer je monstrum 😅

numerenka
autor
12. bře 2012

@boobinka : děkuji za tip, už jsem se na novou kolekci dívala, ale právě barvy nebyly nic moc. Teď máme doma X-Lander XA a k tomu croozer pro dvě děti - manžel mi tam dodělal brzdu, takže se s tím dobře bruslí. Starší holčička půjde také do školky, takže budu nejspíš bruslit dopoledne 🙂 Je to pro mě velké rozhodování. Nechat si starý kočárek a croozer se sedačkou pro mimi NEBO koupit nový i na in-line 😒
Navíc hodně s dětmi chodím a croozer je dobrý, jelikož si vedle mimi může případně sednout i ta prostřední.
Jinak ta nejstarší holčička už na podzim vedle vozíku jezdila na kole bez šlapátek - jezdí pěkně u kraje, takže je to v pohodě 🙂 Když jsem chtěla jezdit rychleji, tak jsem je dala do croozru - většinou se tam i nasvačily 😀

boobinka
12. bře 2012

@numerenka a vejde se croozer do 90cm dveří ? Jezdí se s ním lehce?

numerenka
autor
12. bře 2012

@boobinka : croozer pro jedno dítě se do 90dveří vejde,ale ten pro dvě né - já vždy sundám velká kola atrochu ho napasuji do dveří,potom zase kola nandám - bydlíme v paneláku, takže to jinak ani nejde. jezdí se s ním dobře. Jen zvažuji, jestli ho plně využiju až bude mimi. Holkám totiž bude 4,5roku a 3roky, navíc mám auto denně k dispozici. Takže zvažuji co a jak. Zatím je času dost.

boobinka
22. bře 2012

@numerenka dnes jsem objednala X-lander X-run 2012, tak jsem na nej zvedava. Puvodne jsem chtela barevnou kombinaci ve fialove z predchozi kolekce, ale ty uz nikdo nema skladem. Nakonec bude kocarek v ruzove... ty barvy jsou opravdu na prd.

numerenka
autor
22. bře 2012

@boobinka : Tak dej potom vědět, jak se s ním jezdí. Jsem zvědavá 🙂

hertha
26. bře 2012

Ahoj nevíte jestli u toho nového xrunu jde dát záda až do lehu?

numerenka
autor
30. bře 2012

@boobinka : ahojky, tak jak se s kočárkem jezdí?

Chci se zeptat, zda se vejde kočárek X-Lander X-run do výtáhu v paneláku?Předem děkuji za info 🙂

boobinka
30. bře 2012

@hertha do úplného lehu nejdou...

boobinka
30. bře 2012

@numerenka zatím mi počasí na první jízdu nepřeje 😒 ale už teď jsem z něj nadšená 🙂 barva není tak slaďounká jak jsem si myslela, je tmavější výrazně růžová... ono těch barev přeci jen na výběr moc není. Jinak co mě překvapilo je velmi lehké nadzvedávání kočárku. Působí velmi lehce ale vzato velmi stabilně. Jestli se vejde do výtahu vůbec netuším, bydlím v malém bytovém domě kde výtah není třeba. Jak s x-runem vyrazím, dám vědět 😉

hertha
1. dub 2012

@boobinka A kolik cca ve stupních to jde do lehu? 😕 Nevíš jestli mají kolečka ložiska? Až poprve vyjedeš nezapomeň nám napsat, jak to dopadlo.

boobinka
4. dub 2012

@hertha, @numerenka kočárek mám již vyzkoušený a jsem z něj opravdu nadšená. Lehký, stabilní, snadné zatáčení. Ruční brzda nebrzdí dle mých představ, ale je to první brzda co mám u kočárku, takže neporovnám dle ostatních, ale kočárek to zabrzdí 😉 Emča tam měla pohodlí a byla spokojená. Na stříšce je kousek fólie, tak aby bylo vidět na dítě a svítilo Emy přes to na hlavičku 😒 Ale to se dá určitě nějak vyřešit. Do lehu opravdu nejde, je to něco mezi lehem a sedem, cca 35° S kočárkem se jedzdí perfektně i rychle, donutilo mě to se porozhlédnout po rychlobruslích 😀

ada22
31. kvě 2012

@numerenka Ahoj mám teď nově x -run na brusle a běh.

Byli jsme s ním i v terénu a pro někoho ,kdo by ho využíval denně do těžkého terénu bych ho asi nedoporučovala. Jede se s ním snadno a projede pohodlně kde co, ale dítě je krapet vyklepané. Nemá to žádné pružení. Jen trochu to tlumí zavěšená sedačka. Naší malé to naštěstí neva. Buď spala a nebo se smála jak to s ní hází.

Brzda je řešená tak, že po zmáčknutí páčky brzdí takový gumový špalek o přední pneumatiku. Takže výkon brzdy nic moc. Já s tím na bruslích zastavím, ale není to na fleku. To řešení brzdy u toho kočárku je fakt velké mínus. Asi kdybych jela na bruslích a měla bych jet nějaký delší kopec. Tak zvážím, že brusle na chvilku sundám. Kratší mírné kopečky tak kolem 30 metrů jsem s tím jezdila, ale chce to ,aby i bruslař aktivně brzdil.

Já ho mám hlavně jako kočárek do města na brusle a běh a to jsem s ním spokojená. Chtěla jsem něco na velkých kolech a s předním pevným kolem. Docela oceňuji ,že po sklopení rukojeti je fakt krátky. Myslím, že po sklopení rukojeti má trochu pod 110, ale mohu přeměřit pečlivěji. Na šířku je jako většina kočárků. Takže cestování tramvají nebo ve výtahu v metru není problém. Do výtahu u mámy v paneláku se vejde v pohodě.

Sklon sedačky je takový pololeh. nevím jestli by se v tom 6 měsíční dítě neklátilo. Já ho kupovala , když malé bylo 8 měsíců. Usnout v něm nemá problém.
Super je ta moskytiéra co se připne do stříšky.

Otáčí se fakt snadno ,stačí zlehka zatlačit jednou rukou za rukojeť.
Nevím jestli bych ho brala jako jedinný kočárek, ale je fakt, že od doby co ho mám ,tak se druhý sporťák moc nevyvětral.

jennyska
11. čer 2013

Ahoj Maminky,

Možná jste už na MK narazily na naši společnou knihovničku, do které si vkládáme informace, znalosti a osobní zkušenosti ohledně všeho možného... Tvoříme si ji spolu, maminky, těhulky, snažilky a díky tomu máme vše na jednom místě - jak info tak zkušenosti.

Vy podle všeho máte kočárky X-lander a o jeho jednotlivých typech (X-Move, XT, XA, XQ, X-run, X-twin atd.) bohužel ještě ve Wiki nic není... Proto Vás chci poprosit, zda byste o nich něco obecného mohly dát dokupy tak, aby bylo možné psát pod ně osobní zkušenosti?

Jak to bude vypadat je na Vás, tady jsou např. kočárky Brio, které dělala maminka neslusanka https://www.modrykonik.cz/kocarek-brio-go/

Děkuji Vám za jakékoli zapojení se do Wiki Modrého koníka, kterým si naši společnou knihovničku rozšíříme a pomůžeme si jí navzájem 🙂

Mějte krásný den!
Janča

lenkadvor
12. srp 2014

Dobry den, rada bych pridala svuj nazor na x lander x run. Musim priznat, ze do terenu super, na sportovani asi dobry, jen to ma jeden hacek, kdyz posadim dite do sportaku a pripnu ho, samozrejme si popruhy sunda a tim padem je pripnuty pouze okolo pasu...no a tak lepe dosahne na vsechny kolecka. Jeste by bylo logicke nacvaknout mu na kocar madlo, aby na kola nedosahl, bohuzel s madlem se da libovolne hybat nahoru a dolu, takze si ho sam zvedne nahoru a tim ztraci smysl...takze na brusle radeji nechodim, protoze se bojim, aby si neco neudelal, jinak samozrejme, nejde dat do uplneho lehu, ale to clovek vi, kdyz ho kupuje a jeste bych tu videla asi problem, pruhledna strecha. Tim padem v tomhle kocarku mi syn nespal, takze asi mit vicero kocarku nevim. Nevim jestli bych si ho znovu koupila, ale urcite jako plus velky kola.

karolakmn
4. bře 2016

Nebudete nekdo prodavat run?

karolakmn
21. čer 2016

Opravdu nikdo neplanuje prodavat x run?

klasna
11. zář 2016

Zdravím všechny! Je to super kočárek, byla jsem moc spokojená. Brusle se tam vejdou a zároveň to jde sklopit do lehu. Používala jsem ho pro dítko od 8 měsíců do cca 2 let na takovéto občasné asfaltové poježdění (rychlá chůze, jogging, inline). Kočárek je prostorný a hlavně se s ním perfektně manipuluje, otočí se takřka na pětníku, rukojeť je výškově nastavitelná, opatřená brzdou a zvonkem. Ta tmavěšedá je pěkná a líbí se mi, že v létě se dá vnitřní polstrování otočit na světěšedou, takže prtě neškvaří.
Budu ho s těžkým srdcem prodávat, ale už se k tomu schyluje, protože už dva roky nejezdí a jen doma zabírá místo. Myslela jsem, že ho ještě využiju, ale nevyužiju, tak kdyby byl zájem... Ročník 2012/13, barva Europe (carbon black), kompletní výbava v barvě (taška, pláštěnka, paraple, fusak a nánožník), mohu nabídnout i tmavěšedou hlubokou korbu ze starší kolekce vč. adaptérů, která na kočár pasuje a sluneční clonu. Měnila jsem zadní pneu, originální už jsem sjela. Cena za komplet je 10000 Kč, ale nebráním se slevě. Fotky ráda pošlu na mail.

klasna
11. zář 2016

@lenkadvor asi je to o dětech, mě si nikdy kluk popruhy nesundal a vždycky celou cestu na bruslích nebo běh prospal, zato když jsem zastavila, třeba jen na pití nebo na semaforu, už koukal, proč nejedeme

jarcik86
2. lis 2016

Dobrý den, prodávám trojkombinaci x-run, cena 5.500,- v případě rychlého jednání sleva. Mám ho vystaveny na sbazaru. Pokud by měl někdo zájem🙂

vrtule_2008
23. lis 2016

Ahoj, mohu poprosit o radu někoho kdo má x run ? Koupila jsem si x run na bazárku,bohužel mu na předním kole chybí rychloupínák,kolo je pomocí šroubů přiděláno na pevno. Ráda bych si tedy koupila rychloupinak abych mohla kolo sundavat,můžete mi prosím nėkdo napsat jeho rozměry ? Byla jsem v cykloservisu i s kočárkem, ale neměli ho tam,tak si ho chci objednat z netu,jen nevím jaky tam patří. Moc děkuji 🙂

waso
1. led 2017

@jarcik86 Dobrý den, už jste kočárek prodala?

jarcik86
1. led 2017

@waso nakonec jsem si ho ještě nechala

michala23
22. led 2017

Dobrý den, nechystá se někdo x-run prodávat? Měla bych zájem..Děkuji, Michala

andrisek123
7. bře 2017

@jarcik86 nemáš nakonec v plánu ho prodat? Hned bych ho brala 😀

hejducka
10. črc 2017

Taky koukám po bazarové X lander run 🙂

jannis33
19. srp 2017

@jarcik86 dobry den,jeste mate sportak volny¿