Kočárek X-lander XA. Máte zkušenost?

macanet
2. bře 2007

Prosím maminky, které máte zkušenosti s tímto kočárkem, napište nám, co stále váháme vaše zkušenosti. Díky.

prada
18. dub 2007

už si nepamatuju kde, ale četla jsem radu odborníka a ideální rozměry korby jsou 80cm x 35 cm ( XA má 77 cm x 33 cm). Takže extra velké rozdíly to nejsou. a ještě tam psal, že jakákoli korba je max. do 6.měsíce věku dítěte. Tak uvidíme.

Mezi mými favority byl kočárek od Cam-Cortina X3 Tris, ale ten jsme nakonec zavrhli a také jsme zavrhli trojkolku komplet od jané.

bertik
18. dub 2007

Ahoj holčiny,

potřebuju poradit od těch z vás, které si budete kupovat XAčko - čekali jsme na novou kolekci 2007, ale bohužel se mi ty barvy moc nelíbí 😒 ( čekáme holčičku, ale chtěla jsem něco neutrálního pro druhé mimi). Takže teď přemýšlím, že bych si objednala verzi 2006 - líbí se mi ten lemon.
Co si o tom myslíte, není to hloupost 😅

prada
18. dub 2007

ahoj Bertik, mi se z nové kolekce barvy celkem líbí, takže si určitě vyberu. A rozhodla jsem se, že barva korby bude jiná než barva sporťáku a autosedačka bude taky jiné barvy. Ať je změna...

Jinak barva lemon je pěkná,hloupost to určitě nebude, když si ji objednáš. Ale látka z kolekce 2007 je prý lepší.

bertik
18. dub 2007

Mě právě říkali, že i ten 2007 má lepší funkci koleček a pohodlnější vnitřek ☹ . Ale právě ty barvy mi moc nejdou...no dneska jdu do baby shopu se zeptat a poprosit o radu, tak ti pak dám vědět, jak jsem dopadla 😉

prada
18. dub 2007

To s těma kolečkama a pohodlnějším vnitřkem je pravda, taky mi to říkali.

Já jsem si vybrala z té nové kolekce modrou korbičku, vínový sporťák a oranžovou autosedačku.
Původně jsem chtěla všechno v té oranžové barvě, ale to neprošlo u manžela, tak je kompromis a rozhodli jsme se pro tyto barvy.

Jasně, pak dej určitě vědět. Těším se.

prada
18. dub 2007

jé, teď jsem si všimla, že bydlíš v okrese Liberec. Já to mám do Liberce 3/4 hodiny autem, právě v Liberci jsem se byla na XA-čko podívat.

bertik
18. dub 2007

Jéé a můžeš mi prosím říct na kolik tě ten komplet pak vyšel? Já jen abych to mohla pak v tom našem obchodu porovnat. Díííky moc 😉

prada
18. dub 2007

10.500,- za sporťák a korbičku. To už máme zaplacené. A počítám, že dáme tak 3000,- ještě za autosedačku, která zatím v naší vybrané barvě není, takže čekáme až bude.Takže cca 14.000,-Kč. Myslím že to jde. Původně jsem chtěla od cam-Cortinu X3 Tris, ale když jsme řekli, naše požadavky, tak nám ji prodavačka rozmluvila.

tertom
18. dub 2007

Ahoj holky, přidávám se k vám do diskuse, protože jsem také rozhodnutá pro XLandera XA. Byla jsem se minulý týden podívat na korbičku model 2007 a je větší než ten loňský cca o 3 cm ( na šířku i délku), takže s fusakem nebude problém 🙂
Jinak s barvou jsem měla taky trošku problém - nakonec jsem vybrala stejnou na korbičku i sporťák dark beige a autosedačku modrou.
Chci se jen zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti s rukojentí - prý se hrozně rycgle rozviklá - evíte o tom něco?
jo a odkaz na nejlevnější e-obchod (možnost osobního odběru) http://www.mimco.cz/eshop.php?ID=search&ID2=691...

prada
18. dub 2007

Bertik, a odkud jsi?

tertom, na tu rukojeť jsem se ptala a prý nejsou problémy. Tak tomu věřím a budu doufat, že bude vše O.K.

A ty rozměry korbičky 2007 jsou opravdu větší.

musko
18. dub 2007

Ahoj!
Nemám pocit, že by sa rýchlo rozviklala. Máme ho z druhej ruky a rukovať je OK - model kúpený v r. 2005

ivet
18. dub 2007

My jezdíme XAčkem půl roku a zatím taky bez problémů 🙂

bertik
18. dub 2007

Prada: já jsem přímo z Liberce. Kupovat budu ten kočárek v Dětském ráji a přes internet nabízejí sporťák s korbou za 9 790,-. A právě jsem rozhodlá taky pro tu bordo-to mi řekla paní v obchodě, že je to bordó a že určitě bych v tom mohla pak vozit i chlapečka 😉

prada
18. dub 2007

to je pravda, v bordó můžeme vozit i klučinu. a já mám modrou krorbičku, ale vůbec mi nebude vadit, když v ní budu vozit holčičku.

bertik
19. dub 2007

Ahojda, tak jsem si právě objednala XA 2007 🙂 🙂 🙂 . Přes internet na stránkách Dětského ráje mě vyšel na 9 790,- ( sporťák a korbička ). Zvažovala jsem i tu autosedačku, ale nakonec jsem se rozhodla, že si koupím jen obyč....paní mi taky řekla, že by mi doporučovala koupit levnější, protože nevím, jak bude mimi velké a jak dlouho tuhle sedačku využiji. Jooo a barvu jsem teda dala tu "newred" - chtěla jsem si vzít tu tmavě modrou korbu 2006, ale když jsme jí zkoušeli, tak nám přišla jednak trochu těžší než 2007 a hlavně ta 2007 má vylepšený vnitřek.
Tak už se těším na poježděníčko 😀

prada
19. dub 2007

Bertik, můžu se zeptat? i levnější obyčejná autosedačka lze nasadit na konstrukci XA-čka? Asi ne,viď?

bertik
20. dub 2007

Ahoj Prada, no řekla bych, že určo nasadit nejde 😒 , že na ten podvozek musíš mít i originál autosedačku.

mori
20. dub 2007

bertik - hloupost to urřitě není. Každý má jiný vkus a líbí se mu jiné barvy. My máme také X-lander XA a barvu Chines-red (kupovali jsme ho na podzim a pohlaví miminka jsme do porodu nevěděli). Letošní kolekce má zas nové vychytávky, ale barvy se mi také nelíbí.

prada - jde tam jen originální autosedačka - jsou tam na to přímo adaptéry.

prada
20. dub 2007

díky, takže my musíme koupit originál autosedačku, nedá se nic dělat.

Proto asi vyrábějí tolik druhů kočárků a v různých barvách...každému se líbí něco jiného. jak by to taky vypadalo, kdyby měli všichni všechno stejné, že? to by bylo divné!!!

musko
20. dub 2007

Na XA ide aj Maxi Cosi vajíčko. 😉

zusma
25. čer 2007

Dnes jsem si domů přinesla (zatím jen)hlubokou korbu X-pram k X-landerovi XA a schválně jsem si ji vevnitř změřila. Všude uvádějí šířku max 33cm.

Když jsem oddělala vnitřní látkovkou) vložku (která není nijak široká a bez které by se to dle mého dalo klidně jen s matrací a fusakem taky použít),tak jsem naměřila v nejširším místě 38 cm a s vložkou 36 cm. Toť jen můj postřeh 🙂

brendi
26. čer 2007

holky bavily jsem se tu o rukojeti na kočárku, my kupovali typ xt, po internetu, ale pěnová rukojet byla jiná než na jiném typu, taková hezčí, jemnější, bohužel taky nekvalitnější a za chvilku mi popraskala, musela jsem si koupit novou a paní v obchodě mi řekla že má pocit že ty co prodávají jako náhradní díly jsou kvalitnější, nebyla jsem první kdo měl v obchodě takový problém. Už máme novou a ta je v pořádku, stála 280,-

zusma
26. čer 2007

My začneme jezdit před zimou,tak uvidím...kdyžtak se bude muset koupit nová 😝

brendi
26. čer 2007

holky oni nám na cortině pomlouvají kočárek, mám pocit že pro mnoho mamin je x-lander povl z polska, já jsem s ním ale spokojená, a kdybych nebyla tak to tu napíšu 😝

prada
26. čer 2007

Brendi, tak to se tam mrknu a přečtu si to.

zusma
26. čer 2007

Brendi, to máš jedno.... Na každým kočárku si někdo něco najde.A někde jsem taky četla, jak pomlouvají Cortinu. Já jsem nejdřív byla rozhodnutá pro Cam Cort X6,ale pak jsem z toho upustila. Asi je o něco lepší,ale taky min o 7tisíc dražší...

ladunka
26. čer 2007

Brendi, no jo, když Ty nám tam zase pomlouváš Cortinu 😀 😉
Zkus být nad věcí, jak píše zusma, na každém kočárku se něco najde a každému něco jiného vyhovuje 🙂 🙂

brendi
26. čer 2007

😀 napsala jsem to tam, píšu to i sem, .........jen jsem tam hodila odkazy z jiných diskuzí, kde kočárky cortina pomlouvaly, nepadaly tam hezké slova ale moje nejsou, jen opsané 😒
já cortinu nemám,

brendi
26. čer 2007

kdybych byla zkušenější na začátku tak si koupím Jané, kvalita, a design se mi líbí, bohužel je to trochu draší investice
............a vůbec někdy si tu připadám jak kurníku a právě proto dělám s chlapama 😀 😝 😀

ladunka
26. čer 2007

No jo, ona asi ta drsná slova holky nadzvedla, ať jsou vlastní nebo citovaná, právě proto si ty odkazy na X-lander neber, možná to byla obrana 🙂
... s tím kurníkem, to je jasný, jsme tu samé ženské, ale bacha, těžko být v kurníku a nebýt od slepičince 😀 😀 (jestli je ten příměr pochopitelný 🙂)

K tomu Jane (což už jsme ouplně mimo téma...🙂 ), taky si periodicky říkám, že jsme měly koupit ten, ale třeba zrovna teď bych s ním bývala měla problém, protože dcerka si stoupala v korbičce, musela tedy do sporťáku, ale zároveň vyžaduje za jízdy kontakt se mnou, a to by mi Jane neumožnilo, protože se nedá otočit sedačka..