Kočárek X-lander XA. Máte zkušenost?

macanet
2. bře 2007

Prosím maminky, které máte zkušenosti s tímto kočárkem, napište nám, co stále váháme vaše zkušenosti. Díky.

broucek2
27. led 2010

wobludka o dalších nevím, ani jsem nepátrala, protože maxi cosi vychází výborně v testech, tak jsem další nehledala

wobludka
27. led 2010

díky holky, s manželem to naštudujem 🙂

pavlina05
9. únor 2010

Holky, jen malou poznámku.
Měla jsem zničené to pvc okénko u sporťáku.Tak jsem jej reklamovala, reklamaci v Babypointu neuznali, ale opravili mi jej zadarmo a ještě i líp než bylo 😉
Takže jednání solidní 🙂 😉

vrtule83
25. srp 2010

Ahoj, sháním tento kočárek ze starší kolekce jiné než růžové barvy. Ale vyhledavač seznamu mi nepomohl, tak kdyby jste na něj narazili, budu ráda za info.
Ještě mám dotaz zda je reálné na tento kočár přidělat stupátko pro starší dítě.

vladak
6. zář 2010

Ahoj, mám na Vás prosbičku.. chci si pořídit kočárek x-lander X3 a kamarádka mi právě nabídla starší autosedačku maxi-cosi, která by na tento kočárek po dokoupení adaptéru měla jít přidělat. Jen nevím, zda půjde tato sedačka z roku 2008 přidělat na kočárek z roku 2010? Dokážete někdo poradit?? Moc díky

lollipops
28. pro 2010

Zdravím maminky majitelky kočárku x-lander XA,Chtěla bych se Vás zeptat jak jste spokojené s nánožníkem u sporťáku?Já jsem do něj zatím necpala fusak (teď nám došel Lodger), ale nějak si to ani nedovedu představit že by sem ho tam nacpala.Prcek v tom nánožníku byl narvanej i kdyý byl jen v kombinéze a s dekou.A to je to prcek,vůbec žádnej cvalík.A taky se mi nelíbí jak je ten nánožník krátkej ☹ Tohle mě u XAčka zklamalo.No a to polohování na řemínek je taky na dvě věci.Často s tím i pěkně bojuju a se zmrzlýma rukama to je fakt o nervy.Do auta je taky dost velkej.Mám Fiat Brava a musím sundávat obě přední kolečka se kterýma tky válčím a hlavně mi u toho padá kočárek na zem abych to zvládla sama sundat 😒 Do auta Ford Focus sme ho nemohli narvat skoro vůbec i bez koleček.Jinak jízdní vlastnosti jsou super.Ale origoš pláštěnku jsem si neměla kupovat dokud bych ju něviděla na vlastní oči.Takovej spacák někam tahat?Vždyť ji nedám ani do košíku a to že se láme a dělají se v ní díry když stála tolik peněz?Myslela jsem jak budu s tímto kočárkem spokojená ale kromě vzhledu a jízdy teda nic moc ☹ ☹

moudivlacek
28. pro 2010

Plastenku mame nejakou ceskou neoriginalni za 300,jde paradne skladat a netrha se,mozna bych zainvestovala,a poridila,ta xlander plastenka co jsme meli na hlubokou korbu byla priserna 😠 jakmile uhodily mrazy zacala se trhat a to doslova

nanoznik nepouzivam,nevim maly je v kombineze a v zimnim fusaku emitex a je nadherne teplounky,me se ty xlander nanozniky ani moc nelibi,uzke,to upevneni taky nic moc

s kocarkem jsme moc spokojeni,ale ty doplnky jsou lepsi neoriginalni

jarynek
28. pro 2010

@vladak ahoj, určitě půjde. Ty adaptéry se dají normálně koupit, jen si nech v obchodě poradit

okcelok
29. pro 2010

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat,jestli máte některá zkušenost s barvou arctic???? 😲

vladak
30. pro 2010

@jarynek ahoj.. díky za odpověď! už to máme i odzkoušené a jde to, hurráá.. jinak kočárek X3 super - jezdíme měsíc a zatím jsme moc spokojeni..

aprint
14. led 2011

Ahojky, slyšela jsme, že má x-lander xa problémy s otočnými kolečky....že se dost kyklají

katka82
14. led 2011

@aprint ahoj my máme X-Lander XA a ty přední kolečka se po nějakém čase(u nás to nebyl ani 1 rok) opravdu vyvyklají 😒 jsou v čudu ložiska bo jsou dělané z umělé hmoty a i ta zadní kolečka začínají blbnout 😖
popravdě řečeno už bych si tento kočárek 100% nekoupila maximálně tak na 1 prcka a pryč s ním 😉

aprint
16. led 2011

Chtěla jsme se ještě zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s kočárkem izacco 3, teď jsme na něj naraziliu při obhlídkách a vypadal celkem dobře(hlavně má fotk velkou korbičku(snad 88 x 46...ale nepamatuju si to přesně) a sporťák se dá nasadit oběma směry. jen nemůžu najít žádnou diskuzi na netu

javurkka
21. led 2011

Může mi tady prosím někdo poradit jaký je rozdíl fusaku do korby a nánožníkem u sportáku?Koupila jsem sportáček použitý 2009 a je tam i nánožník a nevím,zda mám koupi do hlubké korbičky ten menší fusak nebo ten nánožník je taky zateplenej a může sloužit jako dusak nebo jak to je,kočárek mi zatím přijde a narazila jsem na samostatný fusak do hluboké korbičky a nevím,zda si ho kupovat,či ne.děkuji za radu.Iva

gisminka
21. led 2011

@javurkka fusak do korbičky, pokud vím, nemá otvory na popruhy, takže nemůžeš dítě připoutat. Aspoň teda před 2 lety jsem se na ten X-landerovský fusak dívala a byl použitelný opravdu jen pro miminko v korbičce. Do sporťáku bych doporučovala jiný, já mám od Emitexu. Nánožník samotný zateplený není.

javurkka
21. led 2011

Díky moc. 🙂 Tak teda pořídím jinný fusak než x-landerovský aby byl i do sportáku.Nebudu jak blázen kupovat jeden extra na chvíli a pak zase nový s dírama na kšíry.

aprint
23. led 2011

Vcera jsme se byli podívat v pbchodě na XA.....byl ta,m už delší dobu( v podstatě neprodejný kus kvůli barvě- zelený) , takže si s ním mohli zákazníci zkoušet manipulovat...to se ns kočárku podepsalo. Hrotne se kykla...jak ze strany na stranu tak i korbička držela hrozně málo...otočná kolečka hrozně vibrovala..i když jsm s ním jela jen p koberci v obchodě, tak mi brněly ruce a kolečka se chovala asi tak jak u nákupního košíku..tedy si v podsatě dělala, co chtěla. Fakt mě to dost zklamalo ☹

kalerat
6. únor 2011

uživatel kimisek
ahoj,nemáte některá korbičku 2010?Už potřetí mi vylítl zip u krycího dílu.Nestalo se to také někomu?

kitty33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
broucek2
14. kvě 2011

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Máme XA2010 a musím říci, že jsem s ním moc nejezdila, protože máme i jiný kočárek a navíc jsem neměla moc času na ježdění po okolí, malá mi ráda spí na balkoně a tam mám starou X1. Už 3x jsme reklamovali přední kolečka, protože jedno přední se otáčí o 360 stupňů snáze než druhé a ono se to nezdá, ale nedá se kočárek kočírovat s uvolněným otáčením koleček. Reklamaci samozřejmě nikdy neuznali a ještě nám napsali, že je to způsobené běžným ježděním. Třeba po dlažbě je kočárek absolutně neovladatelný. Jsem z fakt naštvaná. Jak jste na tom vy? Uvažuji, zda si nechat udělat znalecký posudek nebo to předat právníkům

klara.t
15. kvě 2011

@broucek2 to nám nedělá. Mě se ovládá úplně snadno. Zkusili jste to druhé kolečko promazat vazelínou, aby se lépůe točilo?

broucek2
15. kvě 2011

@klara.t bohužel ano a vím ještě o 2 kamarádkách, co už kvůli této vadě kočár prodaly

amelie001
19. kvě 2011

Ahoj holky,mám taky XA,chtěla jsem se zeptat jestli se někomu blokují pořád ty přední otočná kolečka,nám to začalo dělat teprve nedávno.Jedu normálně a najednou se kolo blokne.Děkuju

marketa97
27. kvě 2011

Tak my problém s kolečky nemáme vůbec a to s kočárkem jezdíme opravdu hodně a v náročným terénu.

adamada
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivcadr
10. črc 2011

Ahojky holky.Tak po vašich příspěvcích nevím jestli si kočárek x lander xa koupit. Vím že je malá korbička,ale mimi se mi má narodit koncem října tak si myslím že přes zimu to ve fusaku odjezdíme a stejně ve velké zimě se s mimi ven nesmí jenom na chvilku.A myslím že v březnu už fusak určitě potřeba nebude!Předem díky za odpovědi.Ivča

mailli
11. črc 2011

@ivcadr Ahoj, mně přijde, že je víc maminek spokojených než naopak (tím nechci zlehčovat případné problémy, které maminky s tímto kočárkem potkaly). Obecně si lidi víc stěžují než chválí kterékoliv věci, nejen zrovna tenhle typ kočárku. My ho máme taky, XA 2010 zelený. Nemůžu si na nic stěžovat. S kočárkem jezdíme denně už přes rok. Kolečka se nesekají, prostě není problém. Korbička i sporťák mají spoustu vychytávek, na které jsem časem přišla a jsem nadmíru spokojená! Korbička zase až tak malá není, co jsem před rokem koukala, tak byla o 3cm kratší než byly v té době ty nejdelší. Dá se odzipovat kus stříšky, takže v létě se mimčo nemusí v korbičce pařit. Na sporťák není potřeba shánět slunečník, protože stříška se dá hooodně sklopit, atd. Myslím, že zimu odjezdíte v korbičce v pohodě. Mně se malá do korbičky vešla přes půl roku (do poloviny ledna), ale vešla by se déle, kdybychom neměli obří zimní fusak po manželovi 😉

ivcadr
11. črc 2011

@mailli Ahojky.Takže si myslíš že mimi přes zimu odvozím?Já si mysĺím že jo!Protože se mi ten kočárek líbí a splňuje mé požadavky.Díky za odpověď 🙂

mailli
11. črc 2011

@ivcadr já si myslím, že určitě 😉 my měli opravdu velký starý fusak s beránkem, který jsem poskládala do kočárku a přemýšlela, kam dám potom malou 😀 taky mám ověřené, že se s ním jezdí moc dobře na sněhu, má široká kola a vzhledem k tomu, že jsou ty kolečka bez vzorku, tak se ve sněhu až překvapivě dobře řídí 🙂

kopa
22. črc 2011

Ahoj holky 🙂
@ivcadr určitě přes zimu odvozíš 😉 Mě se malý taky narodil koncem října a korbě jsme jezdily ještě snad do 7 měsíců 😀 Uvažuješ správně s tím počasím 😉 My když bylo chladněji a na fusak to ještě nebylo, jsme používali zimní zavinovačku do autosedačky od Emitexu a krásně se nám vešla do korby a dobře hřála.