Kočárek X-lander XA. Máte zkušenost?

macanet
2. bře 2007

Prosím maminky, které máte zkušenosti s tímto kočárkem, napište nám, co stále váháme vaše zkušenosti. Díky.

macik74
5. srp 2008

ahojky!
čtu tady diskusi o x-landeru a musím říct, že i já se do něj zamilovala! Jen nekupuju nový, ale z prosince 2006. chci se zeptat moc se v něčem změnil??? oproti roku 2008? vím, že je asi větší korbička. Ale jinak? Jinak i když jsem se na něj dnes byla podívat nemá pro mě chybu - no možná u XA to odpružení! ale to je tak vše! doufám, že budu spokojená!

martulinka.j
6. srp 2008

Macik74: Mám x-lander 07 a radši bych šla do novějšího, než do staršího. Změny tam jsou minimální. 06 má větší přední kolečka a potahové látky jsou zase o něco lepší. Alespoň mě se dobře udržuje. Stačí vlhký hadr a je hotovo. Jestli myslíš nějaké změny v hl. korbách, tak tam asi žádné velké nejsou. Mám doma hl. korbu z roku 06 a pasuje v poho na 07 podvozek. Musí být správné adaptéry a jde vše 😀

schnek
6. srp 2008

macik, pokud máš typ s ne-plastovým okénkem na boudě, tak ten má fajn širokej nánožník, 2007 je strašně úzkej a 2008 lespší, ale 2006 má nejširší 😉

schnek
6. srp 2008

lendik, na Xlander jde usadit i sedačka Besafe iZiSleep, je sice drahá, ale podle mě nepřekonatelná 😵 hlavně se dá při nasazení na podvozek položit na ležato 😵 nelitovala jsem jediný koruny za ní 😉

pai
6. srp 2008

Ahoj holky,
já jsem s XA celkově spokojená.

Ale nic není dokonalé a kdybych mohla ovlivnit další výrobu některými zlepšováky, byly by to tyto:
1)aby šla přední kolečka zaaretovat i směrem ven (s kočárkem se výborně manipuluje na rovném povrchu, ale sjíždění z vyššího obrubníku na silnici opravdu nemám ráda 😝, mám pocit, že kočárek vyklopím...)
2) nějaký šikovnější úchyt vpředu pod korbičkou - aby se dal kočárek snadněji zvednout
3) (...a to by se ke mně asi přidalo hodně z vás) - aby byl kočárek v místě zadních koleček užší - těch 69cm je fakt moc a je to znát... často se nevejde do dveří právě o ten kus navíc...
4) trošku kvalitnější matrace v korbičce - moje mimi je tintítko, ale přesto už tam z obou stran vyleželo hlavičkou ďolík ...
5) taky se mi zdála zbytečně moc dlouhá rukověť, ale to asi docením, až budu mít druhé dítě na stupátku🙂

luca30
7. srp 2008

Ahoj holky tak dneska jsem se s ním projela v prodejně v Boskovicích, jezdí se s ním perfektně, měli ho tam v modré tyrkysové bohužel jen ve sporťáku, ostatní věci na objednávku, takže bych se chtěla zeptat jestli nevíte, kde v Brně ho mají k vidění, tam to mám nejblíže.

Díky moc!

luca30
13. srp 2008

Ahoj holky tak v pátek se na něho jedu naživo podívat do Brna do Čáryfuku, líbila by se mi k tomu autosedačka Maxi Cosi Cabriofix, která se mi zdála taková festovnější. Můžete mi poradit na co všechno mám juknout a co si dát bacha??Díky moc. PS: máte někdo výše uvedenou sedačku??

lenulka.blazenka
27. srp 2008

Ahoj maminky nebo nastávající maminky 😉 . Chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s převozem tohoto kočárku. Potřebuji si koupit autíčko a řeším, do kterého nejmenšího se mi vejde (například peugot, fabie, ...). Mohli byste mi napsat přesný maximální rozměr složeného kočárku s kolečky a bez nich ??? Údaje na internetu se dost liší tak snad vy mi pomůžete 🙂 děkuji

zuzik.3
27. srp 2008

Luca my jsme měli pouze cabrio ne fix, co potřebuješ vědět?

dajda
27. srp 2008

lenulka: mrkni na www.x-lander.cz, tam uvádějí i přesné rozměry a myslím že by měly být přesné, je to přímo dovozce. Já tento kočárek taky mám a jsem maximálně spokojená.

luca30
28. srp 2008

Zuzi: ahoj celkem jsem se chtěla jen zeptat jak jste s ní spokojení, co se týká povrchové látky atd....zdá se mi perfektní.

zuzik.3
28. srp 2008

no tak spokojení jsme byli právě až na tu látku, docela se mi v tom malá potila 😒 Ale jinak je fajn, bezpečná, pěkná, dobře se nosí.......

luca30
28. srp 2008

Ještě jsem se chtěla zeptat jak se s ním třeba jezdí vlakem nebo busem nemáte někdo zkušenosti, díky té šířce zadním kolům 69 cm nebo kolik mají...

zuzik.3
28. srp 2008

luco jela jsem jednou busem a stačilo 😖 byl to ale zrovna takový autobus kde to moc na kočárky asi nebylo, měl úzké dveře takže jsem s rozloženým neprošla. Ale určitě jsou i autobusy kam se vleze.

majenka
28. srp 2008

Ahoj holky, u korbičky sporťáčku mi praskla ta "tyčka" z umělé hmoty, kterou se zavírá a otvírá korbička-nestalo se to některé? Jsem z toho zoufalá, protože jsem kočárek kupovala přes net a teď ho budu muset posílat kvůli reklamaci... 😠

artee779
29. srp 2008

ahoj holky. chci se zeptat co si myslite o te limitovane serii Xlander XA Race (takova cervena formule 1 😅 )
http://www.x-lander.cz/x_uvodp_n.htm
myslite, ze takovou barvu by mohl mit i kluk? Je to fakt takova ostra cervena barva. Taky se trochu bojim vyblednuti. Jak jsou na tom barvicky z kolekce 08 s vybledavanim, mate nekdo zkusenosti? Diky.

p_avlina
15. říj 2008

Koukám, že diskuze je kapku starší a artee779 už kočárek má ... Já ho viděla teď nedávno na prodejně, je moc hezký, přišel mi i větší, ale jen ta látka se mi zdála horší na údržbu, tak proto bych do něj asi nešla ☹

laetti
17. říj 2008

Ahojky, asi mám blbej dotaz ale... pláštěnka co je ke kočárku je pouze na sporťák, nebo se dá natáhnout i na tu hlubokou korbu. na netu jsou na obrázcích v pláštěnce jen sporťáky. díky

schnek
17. říj 2008

na sporťák i na korbu je na každý jiná 😉

agness02
17. říj 2008

laetti - jak píše schnek, každá pláštěnka je jiná, ke korbičce je v ceně, ale na sporťák si musíš dokoupit buď origoš ( cca 800,-Kč) nebo neoriginál (kolem 200,-Kč) jinak se to tu řeší na str. 8 a možná ještě někde, tak mrkni 😉 já mám neoriginál z emitexu a zatím je super 🙂

anngie
27. říj 2008

ahojky, my máme podvozek X1 a jsem spokojená, opravdu to projede všude. Jediný nedostatek je to, že nejde sporťák úplně do lehu. Jinak s barvami: my měli hlubokou korbu modrou-tyrkysovou 2008 a sporták máme barvu Graphite. Je moc hezká. S blednutím: ta modrá určitě nevybledla a to jsme ho používali celé léto.

luc.ija
29. říj 2008

Ahoj,nevíte náhodou,kde se prodávají x-landery v ostravě?Na netu nejsem schopná nic najít...

misa84
11. dub 2009

ahojky, nevite holky prosim vas, jestli je nejaky rozdil v sirce podvozku u modelu 2007 a 2008? mame vyzkousene, ze 07 se nam vleze do vytahu, objednala jsem pres net 08 a na kazdem netovem obchode pisou ruznou sirku, nekde 63 cm, nekde dokonce 69cm, coz uz by se mi do vytahu nevlezlo, taxe celkem desim, co budu delat kdyz nevleze 😠 pripadne mate nektera vyzkousene, ze xa 08 se vleze do beznych ceskych vytahu? nebo zmerene, kolik to doopravdy dela?

martimarti
12. dub 2009

Ahoj, mám model 08 a do českého výtahu / který je zmenšený o vnitřní dveře, prostě klasický výtah v paneláku / se vejde ale opravdu jen tak tak. Musí je úplně sklopit madlo dolů, na délku by se nevešel, ale na šířku se vejdeme, pokud úplně na maximum otevřeme dveře. Ale asi to záleží od výtahu, kamarádka když jezdí k mami do bytovky, tak se tam nevejde a musí sundat jedno zadní kolo, což by mě nebavilo. 😒 Chtělo by to pořádně změřit výtah a pak pořádně změřit kočárek někde v obchodě 😉 .
Jinak když jsme vybírali kočárek, tak toto bylo rozhodující kritérium pro výběr, protože nemáme kočárkovnu. 😉

misa84
12. dub 2009

marti a ta kamaradka ma taky xlandera? no my jsme si to prave zmerili, jenze na netu pisou vsude jinou sirku.. 😒

martimarti
12. dub 2009

Taky X-lander XA 😉

misa84
14. dub 2009

holky, mam dalsi dotaz 😠 jde o plastenku na sportak. bezne se ke sportaku neprodava, takze si ji musim dokoupit, libi se nam ta origoska, ale stoji kolem 800 😲 no ale je fakt hezka, uz uz jsem ji objednavala a pak mi nekdo rikal, ze je strasne velka i po slozeni, ze je to takovy spacak a ze je proste neskladna v kocarku. mate nektera zkusenost?
to same s origos taskou - nikde nepisou rozmery a me prijde dost mala co jsem ji tak zbezne videla, vejde se do ni vsechno potrebne? latkovka, par jednorazovek, ubrousky, piti, bryndak, klice, mobil, kapesniky, penezenka, mikina pro prcka apod? jsem zvykla totiz brat s sebou hodne veci, tak uvazuju jestli nekoupim neco vetsiho 😕
dik 😉

martimarti
14. dub 2009

Pláštěnka se tu už probírala a vesměs jí holky nedoporučují, je neskladná, obrovská a prý se trhá a praská, a to je za cenu 800 Kč nic moc. Takže já mám pláštěnku na XA z Babypointu a je bezvadná, měkká, přesně akorát na kočárek a když si dám práci, tak jí složím do malého balíčku, stála v kamenném obchodě 390 Kč, možná by na netu byla trochu levnější.

schnek
14. dub 2009

měla jsem tu originál, vytáhla jsem jí párkrát, byla jsem s ní spokojená, ale fakt je to obrovskej pakl, vypadá to jak spacák 😝 nevím, jak vypadá neoriginál, takhle je taková tlustá a má zip. Koupila jsem jí rovnou s kočárkem, jinak bych byla pořídila tu obyčejnou 😉

lada82
15. dub 2009

mam stejnou jako martimarti - je perfektni