Kočárek X-lander XA. Máte zkušenost?

macanet
2. bře 2007

Prosím maminky, které máte zkušenosti s tímto kočárkem, napište nám, co stále váháme vaše zkušenosti. Díky.

neu.sona
11. srp 2011

Holky, nevíte některá, jestli jde na podvozek x-lander dát korbička od maxi cosi?? Ta je přece jenom větší. Děkuji 🙂

sarkaa
11. srp 2011

Ahojky, chci se zeptat majitelek x-landeru. Doteď jsem byla celkem spokojená ( až na pár věcí, ale žádný kočár není dokonalý). Malej přesedlal do sporťáku a já mu vytáhla madlo. Teď ho tam nepotřebujeme a on chce vidět. No ouha..... vypadla mi pojistka a to na obou stranách. Ten čudlík i to pérko. Někde jsem je ztratila cestou, takže velkej problém. Napsala jsem si do servisu o náhradní ( 30,- kč a 120 kč poštovné...☹ ). Ale jde mi o to, že by přece ta pojistka neměla jen tak vypadnout, ne? Nebo tam to madlo prostě musí být? Bojím se, že až tam tu pojistku zase dám a madlo vyndám, tak ji zase někde ztratím.

lumixii
11. srp 2011

@sarkaa tak bohužel mám tu stejnou zkušenost. Též mi vypadla pojistka a pérko, ale nastěstí jsem je zase našla, a nandala zpět. Během 14 dní si pojedu do babypointu vyzvednout nějaké věci, takže když budeš chtít, vezmu tě i tu pojistku, at nemusíš platit poštovné 120 kč. Od té doby co jsem to tam nandala znovu, to zatím ťuk, ťuk, ťuk navypadlo.

sarkaa
11. srp 2011

@lumixii já už jsem ji objendávala minulý týden a včera mi přišla 😉 To jsem zvědavá jak dlouho tam vydrží :/

janinka1987
25. srp 2011

@sarkaa S pojistkou ti neporadím, ale já madlo nedávám vůbec...Přijde mi dost nahoře a malýmu vadilo. A přijde mi takhle hezčí 😀 Jezdíme zakšírovaný pouze v pase a paráda!

amelie001
30. srp 2011

Ahoj holky,mám dotaz:Praly jste kočárek a na kolik stupnu?Popřípadě čím jste ho čistily?

klara.t
16. zář 2011

Do alba x-lander jsem nakonec vložila fotky té sluneční clony na tu průhlednou část, co mi šila mamka. TO jen pro inspiraci 🙂

bohmici
22. zář 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat chceme kupovat x landrer XA 2011. Je to dobrá volba. Potřebujeme kočár do terénu bydlime na vesnici.

marketa97
4. říj 2011

@bohmici sice asi pozdní odpověď, ale třeba ještě pomůže. Za mě: určitě si ho kupte, jsem taky z vesnice a otestovala jsem ho myslím dostatečně, takže bych řekla, že zvládne prakticky všechno. 🙂 Mezi mými alby by mělo být jedno nazvané x-lander a tam najdete fotky, kde jsem s ním sjížděla i naší sjezdovku 🙂

lupinek82
2. bře 2012

Holky, poraďte prosím, jak polohovat sporťák, všera sem sestavila spíš intuitivně, bez návodu a teď hledám čím ho položit ☹

klara.t
3. bře 2012

@lupinek82 sáhni zezadu pod boudu, je ta na zadní opěrce páska, po ktteré se to posouvá. Musíš to stisknout a tahnout dolů.

venuss
6. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat,jestli nemáte někdo problém s nožní brzdou u x-landeru xa. Koupila jsem z druhé ruky a při nerovném povrchu,nebo při sjetí z chodníku jakoby spadne brzda a klokota mi o kolecka, uz me to dohání k šílenství, nevíte, jak by se to dalo spravit?

monulkab
6. bře 2012

zkus servis, nebo šikovného muže, určitě tam bude stačit jen něco dotáhnout

lupinek82
7. bře 2012

@klara.t Nalezeno, děkuju!!! Sem právě čekala nějakou pěknou páčku 🙂

barbarik
20. bře 2012

Ahoj holky, potřebuju poradit. Mám 6timěsíčního syna a žijeme v Moskvě kde je zoufalej terén na ulicích... Do korbičky už se mi skoro nevejde, tak hledám sporťák, kterej by zvládnul horší cesty. Myslela jsem teda spíš na X1, ale sedátko je jak jsem četla vlastně stejné. Mám několik dotazů 🙂
1) dá se sklopit kočárek až do úplného lehu, přece jenom 6-7 měsíční dítě ještě nemůže pořád sedět.
2) zvládá opravdu terén? I třeba les?
3) jsou u XA ta přední kolečka užší, nebo se mi to jen zdá? (Tady jsou na každém rohu podzemní podchody s kolejnicema, do kterých se vejdou jen 4kolové kočárky (ne golfky) např. korbičky. Díky moc!!! 🙂

ella1980
5. dub 2012

Chcela by som sa opytat, prosim ako ste cistili tu vnutornu vlozku v kociku XA? mame jungle a je to to svetlo-zelene. da sa to prat v pracke, nepotrha sa to? a zvysok ste prali na kolkatke? vdaka. neviem tu najst ziaden navod na pouzitie

numerenka
27. dub 2012

Ahojky holky,chci se zeptat, zda starší korbička pasuje na nový sporťák X-lander. Čekáme třetí mimi a po těch dvou je spoťák docela opotřebovaný. Korbičku a autosedačku bych chtěla pořídit starší z bazaru.
Předem děkuji za reakce.

maxinkaa
29. dub 2012

Ahoj holky, nevíte prosím, kde v Ostravě se dá v kamenné prodejně koupit kočárek X-Lander limited 2011? Nebo aspoň XA? Měli jsme jet do Ostravy-Hrabůvky,ale mají na prodejně jen XA sporotvní verzi a ten nový X-Move a ten se nám nelíbí. Moc děkuji za pomoc.

slovnicek
28. srp 2012

Holky, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti s bezpecnostnimi popruhy u sportaku XA 2011 ...
Jde mi o to, ze mi prijdou kratke a nuti chlapecka v podstate "lezet na plose kocarku" 😒 ( kocarek mam polohovany maximalne dosedu) ... Tatinek jednou zkusil chlapecka nepripasat 🙄 ... Ale: celou dobu neplakal, sledoval okoli a zem, spokojene opreny o madlo (rukama nebo ho mel jakoby pod pazemi) ... Jenze pokud ho pripasu tak se k tomu madlu tak nenakloni ani omylem ... Ale bez pripasani se jezdit bojim (krome toho, ze to neni dobry navyk) ...
Pasy jsem prodlouzila pres presku, ktera je ukryta pod temi "chranici" na pasech ... A opacny konec se mi zda, ze je pripevneny ke dnu sportaku napevno ... Nebo mi jeste nejaka "finta" unikla?? Dekuji za pripadne rady a zkusenosti 🙂

monulkab
24. zář 2012

Holky co máte XA, jak jste na tom s délkou popruhů v kombinaci se zimním fusakem u cca ročního prcka - my máme docela problém, protože jsem zjistila že nám jsou popruhy prostě malé, dceru tam mám chuděru připoutanou natěsno, a to ještě na sobě nemá zimní bundu, nevím jak to budu potom řešit. Popruhy jsou už vytaženy na maximum ale potřebovla bych prostě o pár cenťáků delší, řešila to některá z vás ???

monulkab
24. zář 2012

@slovnicek teď koukám že jsi řešila stejný problém co te´d já!!! přišla jsi na nějaký zlepšovák??

slovnicek
26. zář 2012

@monulkab Ja na nic moc neprisla 😒 Jedine, co podle potreby delam, tak mu ty pasy nechavam spadle jakoby na predlokti ... Nebo jeden necham spadly na predlokti a druhy sundam z ruky uplne 😒 Ja vim, ze to neni idealni, ale ... Rikam si, ze jisteny je. Ze i kdyby chtel spodem vyklouznout tak se to nestane, protoze ty prezky jsou vzdycky zaple obe a tak je temi nozkami vlastne jisteny ... Btw: s fusakem jsem to zatim nezkousela, tak nevim jak to pujde v tomto konkretnim pripade ...

mailli
26. zář 2012

@slovnicek
@monulkab
holky, já mám doma XA 2010 (je to hodně podobné jako 2011) a řešila jsem to potom tak, že jsem malé dávala pásy jen kolem pasu. přes ramena už ne, přesně z toho důvodu, že jinak musela sedět bez hnutí přitisknutá zády k opěrce. nevypadávala, fusak taky seděl, takže jsem byla spokojená. a ty pásy, co jsou přes ramena jsem schovala pod tu měkkou podložku, aby jí nikde netlačily do zad. snad vám to trošku pomůže 😉

slovnicek
26. zář 2012

@mailli dekuju za zkusenost 😵 Vecer na to mrknu 🙂

monulkab
26. zář 2012

@mailli díky, to stejné mi poradila teď holčina na jiné diskusi, já teda zatím ty pásy mám prostrčený normálně v těch otvorech, zatím jsem nezkoušela je nějak zastrčit nebo tak něco, zřejmě dceru trochu tlačit budou, ale je fakt že ji mám připnutou jakoby v pase těma dvojitýma horníma popruhama, takže je tam zajištěná dobře - už se mi z toho zkoušela vyvlíknout a nepodařilo se jí to, tak to musím ještě jen nějak vyladit s těma přeskama a snad to bude ok.

marcet
26. zář 2012

Také mám XA a spokojenost,jezdíme s ním v lese a vždy v pohodě.Jenom co mi vadí je,že sporťák nejde do úplného sedu. 😒

bjoucik.15
22. únor 2013

ahoj mám problém. mám kočík XA 2008 z druhé ruky a dneska se mi stalo, že jsem nemohla to přední otočné kolečko zaseknout, aby nevypadávalo.ta plastová "zástrčka" nešla zasunout. skládala jsem ho do auta dnes 2x. stalo se to některé, a dá se to opravit??

mafeska
27. kvě 2013

maminky nemáte někdo typ co s vložkou ve sporťáku? Hodně sjíždí dolů což bych ještě přežila ale vadí mi ten materiál. MAlá se kvůli tomu hodně potí. Nevíte jestli se vyrábí to samé ale v bavlněném podání?

jennyska
11. čer 2013

Ahoj Maminky,

Možná jste už na MK narazily na naši společnou knihovničku, do které si vkládáme informace, znalosti a osobní zkušenosti ohledně všeho možného... Tvoříme si ji spolu, maminky, těhulky, snažilky a díky tomu máme vše na jednom místě - jak info tak zkušenosti.

Vy podle všeho máte kočárky X-lander a o jeho jednotlivých typech (X-Move, XT, XA, XQ, X-run, X-twin atd.) bohužel ještě ve Wiki nic není... Proto Vás chci poprosit, zda byste o nich něco obecného mohly dát dokupy tak, aby bylo možné psát pod ně osobní zkušenosti?

Jak to bude vypadat je na Vás, tady jsou např. kočárky Brio, které dělala maminka neslusanka https://www.modrykonik.cz/kocarek-brio-go/

Děkuji Vám za jakékoli zapojení se do Wiki Modrého koníka, kterým si naši společnou knihovničku rozšíříme a pomůžeme si jí navzájem 🙂

Mějte krásný den!
Janča

misa0303
4. črc 2013

ahoj, máte někdo zkušenosti s X landerem XA 2013? Předem děkuji za odpověď🙂