Kočárek X lander XA, napište plusy a mínusy

matous24
20. led 2014

Hezký den přeji, přemýšlím o tomhle kočárku... Mohla by mi některá z vás napsat jeho plusy, mínusy a jak jste celkově spokojené??? Děkuju moc!!! 🙂

leg
21. led 2014

Ahoj, mám ho a už i na druhé dítě a jsem spokojená moc. Cenově dostupný, korba velká, mám sice starší typ (2008), ale ty novější jsou už mnohem vymakanější a krásnější. Jediné, co bych dala jako mínus je to, že nemá pevně daný směr korby a sporťáku. A hlavní plus asi to, že je relativně lehký a snadno složitelný a dobře se mi s ním manipuluje.

editakub
21. led 2014

Ahoj. Já mám tento kočárek nový i starší typ. Jsem s ním moc spokojená. Je dobře ovladatelný (jednou rukou), snadno složitelný, prací potah, pohodlný pro dítě. U sporťáku (u nových typů) jde sklopit hodně boudička po rozepnutí. Výborné proti sluníčku a větru. Jen hluboká korbička je poněkud menší, ale já měla obě děti na zimu a do 6měsíců se vešli pohodlně. Pokud má někdo mimi v létě, tak s fusakem v 5 nebo 6měsících asi trošku problém, ale to je dneska problém většiny kočárků. Jinak bych fakt neměnila. Starší typ máme na chalupě, výborný do terénu a nový typ doma do města také super. Akorát nevím, zda bych ještě kupovala nový. Rychle ztrácí na hodnotě a v bazaru je jich obrovský výběr. Nebo když už, tak nový sporťák a starší hlubokou korbičku, kterou mimi nemůže nijak zničit a pasují na sebe typy od roku 2008. Sama jsem teď prodávala korbičku ještě v záruce používanou 6 měsíců jakou novou. Hodně štěstí při výběru. Edita

katja77
21. led 2014

Tak u mě převažují mínusy .nad plusy. Plus...je moc hezký a teď ty mínusy
- malá korba, v pěti měsících se nám nevešel do korby s fusakem, teď má devět měsíců a pořád nesedí, takže jsme.museli v bazaru koupit větší kočár
- není odpružený, každý ortoped vám potvrdí, jak moc je odpružení kočárku důležité pro dětskou páteř
- není houpací....teď mám houpací kočár a musím říct, že v tom houpacim dítě usíná šíleně rychle....je to pohyb, který důvěrně zná z dělohy a tak jej uklidňuje.
- nekvalitní gumy, hned na první procházce jsme pichly a pak ještě třikrát☹
- ze zipu upadly jezdci
-malý nákupní koš, propadl se, neunese těžké věci a já s kočárem vždy nakupuju☹
- pláštěnka se po třetím použití protrhla u suchače, je z příliš měkkého plastu
- u sporťáku je hrozně složitý systém polohování zad a má tendenci se zasekávat

No jo no..... Poláci. Klobásy asi umí vyudit, ale kočáry jim nejdou☹ Příště už jenom západní Evropu😉 X-Lander byla nejhorší koupě mého života.....Kdyby mě tehdy někdo varoval, jako teď já Vás.......

zana09
21. led 2014

Mam pocit, jako bychom s @leg meli odlisny kocarek 🙂). Asi to bude tou serii, ja mam 2011. Ty plusy by docela sedely - je krasny (mame odstin Desert), relativne lehky, slozitelny (sportak uz mi tak moc skladny ale neprijde, v aute mivam docela problem dovrit zadni dvere), ale jinak je takovy kompaktni a fajn na jezdeni po meste i v terenu (mame odzkouseno na polnacce v lese). My byli hodne limitovani pidivytahem a malym kufrem v aute, takze proto jsme po odzkouseni od znamych volili tenhle (slo hlavne o rozpeti kol). Co mi ale dost vadilo, ze hluboka korba je fakt docela mala, maly z ni brzy vyrostl (cca 4 mesice) a to byl nedonoseny, nedovedu si predstavit, ze bych v nem mela normalni donosene dite a navic v zime. Uz v lete, i kdyz na sobe skoro nic nemel, se bouchal do sten, couhaly mu nohy a vubec se mu v tom nelibilo, ze tam mel tesno, takze sel do lehu do sportaku. A ted v zime zase, kdyz tam ma fusak a je navleceny, tak tam ma taky uz tesno. Jako, obecne spokojena jsem, ale hodne bych premyslela nad tim, v jakem obdobi dite budu mit a jak kterou cast asi vyuzije, plus samozrejme rozmery, jestli jsi necim limitovana.

barevka
21. led 2014

Ahoj! My měli X-landera 2010 a naprostá spokojenost! Nikde nic nedrhlo, vše fungovalo jak mělo. Hlavně má spoustu vychytávek, které má málokterý kočár - síťka v boudičce i se slídou, takže vidíš dovnitř a v létě krásně větrá. Kolo jsme píchli jednou, ale stačila zálepka na kola a duše držela zase jako nová. Jako jeden z mála kočárků v této cenové kategorii má ložisková kola! Jediná nevýhoda je menší korba. Teď pro druhé budeme pořizovat jiný, pere se to ve mě hodně, ale vzhledem ke korbě nejspíš pořídíme Camarelo Granada/Malaga., tam je korba větší o 10 cm 😉
Takže za mě perfektní kočárek, jezdí perfektně v terénu jako je les, louka i sníh 😉