Kočárek X-lander XA versus Implast Bolder 4. Poraďte

maggia
4. čer 2008

Ahojky, máte někdo zkušenosti s kočárkem X-lander XA? Rozhoduji se mezi tímto a kočárkem Implast Bolder 4 a pořád nevím, pro který se rozhodnout. Poraďte mi někdo, kdo máte s těmito kočárky zkušenosti. Díky moc.

acinka
4. čer 2008

Tak tohle by mě teda taky zajímalo....názory maminek, co s nimi jezdí....co se týče funkčnosti, přijde mi to na stejno, akorát implast má podle mýho oka větší korbičku, což se nám asi bude hodit, ale jde asi jen o centimetry 😅 Každopádně my, když jsme viděli, implasta na živo, tak už nám ho asi nikdo nevymluví. Vypadá prostě skvěle! 😎 Ale je to děs vybrat kočár, že? Můžu se zeptat, kdy budete kupovat kočár? ...máme blízký termín 🙂

maggia
autor
4. čer 2008

aci: To tedy opravdu máme termín skoro nastejno, protože já ho mám podle UTZ spíš až na přelomu září října 😉 Když já právě nevím, pro který se rozhodnout, spíš se taky přikláním k Implastu, protože má větší korbičku, pérování, hezčí barvičky, ale zase nevím, jestli je dobrá pohyblivost těch předních koleček, je to jen o 180 st. a X-lander má o 360 st. a i mi přijde trochu lehčí váhově. Ale pokud si vyberu Implast, tak vůbec nevim, jakou barvu zvolit. Ten béžový s modrými květy mi přijde hodně světloučkej a bojím se, že se ušpiní. Černý s bílými květy se mi taky moc líbí, ale zase na léto ta černá není nic moc chytrýho. Pak se mi ještě docela líbí ten oranžový bez květů, tak prostě pořád nevim.
Jo, vybrat kočár z dnešní široké nabídky je fakt umění. Když jsem se jimi začínala probírat, vůbec jsem nevěděla, co má kočárek umět a tak, ale postupem času, jak to člověk pořád honí na netu, tak jsem se to celkem naučila a dneska už jsem v tom skoro přeborník 🙂 Když se pak na něco ptám v krámu, někdy mi přijde, že toho vím víc než ty prodavači 😀
Kdy ho budem kupovat? No právě že už bych se chtěla konečně rozhodnout a co nejdříve ho koupit. Kamarádky s termínem okolo mě, už ho taky pomalu pořizují.

prada
4. čer 2008

Ahojky!
Tady je o X-landeru XA diskuze, tak si můžete pročíst klady a zápory:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jinak my ho máme taky.
Korbičku jsme používaly 6,5 měsíce, vydržela by ještě dýl, ale už jsme přesedlali na sporťák.
Korbička není moc velká, ale od září do dubna to bylo v pohodě a pak by už stejně nebyl potřeba fusak, tak by se vešla ještě dýl. Ale pro letní dítko bych ho asi nedoporučovala(a slyšela jsem to od více lidí).
Sporťák super, ale nejde do úplného sedu.Když jsou hodně nafoukané kola, tak ty přední skáčou jako "terén koza" 😀 , tak se zase musí trochu odfouknout.
Jinak není nic moc lehký, já ho sama s dítětem nezvednu(naštěstí nemusím jezdit hromadnou dopravou). Lehce se skládá, v autě nezabere moc místa a dají se sundat kolečka-dobrá věc.
Když bych teď kupovala kočárek, tak bych se pro něj už nerozhodla. Ale jsme spokojení.

smardik
4. čer 2008

o Iplastu bolder uvažuj ale nevím nevím, pořád ty adepty měním

acinka
4. čer 2008

Právě má větší korbičku, to se mi zdá lepší a pak ty kolečka u x landeru jsou na mě až moc otočný, přijde mi, že si jedou, kam chtějí, to se mi právě líbí u implastu, že mají jen 180 st. aretaci. No prostě když to tak vezmu, má pro mě nejvíc kladů právě Implast. A co se týče barev...tak my jdem do ty ČB kytkovaný, líbí se nám nejvíc, v létě pak už bude mimčo ve sporťáku, tak si říkám, že to nebude takovej problém...jako s tím slunkem, přeci jen je ten sporťák takovej otevřenej (oproti korbě). Jinak ty ostatní barvy...ta kytkatá béžová, to by bylo asi fakt, jak u prasátek, stejně tak ty světlý barvy a pak ty ostatní barvy jsou na nás až moc křiklavý, prostě ten kytkatej ČB je božíííí 😀

adriana1
4. čer 2008

Ahoj holky, Mám xlander XA a jsem maximálně spokojená otočná kolečka využívám mé mamce se nima jezdí blbě takže jí je zablokuji a pak je spokojená taky. Korbička je prostorná. Mamči říkají že mimčo se tam vejde i v 7měsících. Autosedačku využívám do auta a jako kolíbku. Jinak korbička má okolo termoobala aby nefoukalo do kočáru takže flaška s teplým např. čajem tam vydrží bejt teplá 1hodinu

smardik
4. čer 2008

acinka: ach jo já se z toho pisnu ☹já uvažovala o jiném ale má malou korbičku ☹

pavlina05
4. čer 2008

Holky, my jsme pořídili také X-landera XA. Zvažovala jsem velikost korbičky, ale jedná se jen o pár cm!!!!!
ZAtím stojí doma, snad brzy už využijeme 😀

pavlina05
4. čer 2008

Malý přehled:
.................délka..........šířka
Jané - ........78.............37 cm
X-lander XA.80.............32 cm
CHicco........81.............33 cm
Inglesina......81............34 cm
Casual Play..78..............37 cm

natalien
4. čer 2008

Ahoj holky, tak já mám možnost si osahat oba kočárky přímo v Kočárkově.cz🙂 Dokonce jsem měla tu čest si Boldera vybalit a složit z krabice🙂 Sama vozím Nellušku v Xlanderu, ale to proto, že Bolder ještě nebyl na trhu.

Jinak pro porovnání korbičky - u Boldera je podstatně větší a má polohování, takže to je další plus🙂 U Xlandera je korbička fakt menší... i když se jedná o pár cm, tak určo budou chybět... a je bez polohování...
Dál stojí určo za zvážení to, že si můžete sami vybrat potah a kombinaci barev pro Boldera, nabídka je fakt široká🙂 Jen pro info - kytky byl loňský hit, letos vyfrkly na trh potahy s kolečkama🙂 (ale kytky určo ještě seženete, teda doufám...)
X lander - no tak tam je to fakt horší...5 barev ...

Kamarádka prodává 4 měsíce používaný béžový květovaný Bolder za 9tis. Jestli byste měl někdo zájem, písněte mi do IP 🙂 Malý jezdil jen v korbičce a sedačku měli vytaženou jen na focení🙂 Dostali sporťák od babičky, co netušila, že je ke kočárku i sedačka...🙂

natalien
4. čer 2008
ene
4. čer 2008

Nedelejte si moc velke iluze o te korbe u implastu. Anezka ma 7 kilo a je ji to uz natesno. Na dylku ma teda k dobru jeste asi vic jak 10 cm, ale sirka je mizerna - jenze to bude problem vsech soucasnych kocarku 😒 Jestli jde nekomu predevsim o prostor a vahu, tak rozhodne iglesina a neni co resit. Polohovani korbicky je uplne k prdu - to dite stejne nemuzete posadit, dokud samo nesedi, zaroven pokud nesedi, nevi o jaky vyhled prichazi, tak ho ani nepotrebuje. Zkusila jsem to zvednout ted dvakrat, kdyz se nejelo, a pokazdy jsem mela blby pocit, ze ji akorat nicim zada. Vyhodu bolderu spis vidim v tom, ze se da cely preprat, svetle barvy jsou zvlastni a nepritahuji slunicko, zaroven na nich paradoxne neni videt bordel - narozdil od cerneho 😉 Xlander je z drazsich kocarku ten nejrozsirenejsi, takze se s nim neda sahnout vedle. Ted jde o to, co osobne uprednostnujete.

maggia
autor
5. čer 2008

Ahoj holky, díky moc za názory, ale bohužel mi k rozhodnutí moc nepřispěly ☹ Stále nevim, pořád ale vidim jako vícefunkční ten Implast. Zase je pravda, že u X-landera už bych aspoň měla vybranou barvu, líbí se mi v té oranžové. Ale ta menší korbička a že nepruží mě právě odrazuje.

maggia
autor
5. čer 2008

No, prostě si je oba ještě jednou půjdu vyzkoušet do krámu a snad už se pak rozhodnu. Jenže nejhorší je, že po těch pár metrech, co s ním člověk v krámu ujede a ještě bez závaží, stejně nepoznám, jak se mi s ním pak bude jezdit venku ☹

maggia
autor
5. čer 2008

Tak změna holky, už jsem asi rozhodnutá. Včera jsem totiž napsala mail p. Vinterové z www.kocarkov.cz na kterou se v jiné diskuzi (ene určitě ví, o čem mluvím) pěla samá chvála. Zeptala jsem se jí, jaký na tyto dva kočárky má názor ona a který by doporučovala a přišla mi tato odpověď, tak vám ji sem vkládám:

Dobrý den,

určitě doporučuji Bolder 4 - je více odpružený - je tam i možnost nastavení síly odpružení
a celkově bude vhodnější, u XA v případě jízdy v terénu potom zlobí kolečka, vrní se, klepou... Dále Bolder má větší korbičku a polohovací, sporťáček můžete dát po směru i v proti směru, což v zimě je doopravdy skvělé 🙂
Autosedačka ke koč. Bold. je hlubší, bezpečnější

Na Bolder jsem ještě reklamaci neměla, na X-Lander bohužel ano ☹

Přeji šťastný výběr a budu ráda když mě při koupi kočárku oslovíte

Pěkný večer

Tereza V.

acinka
5. čer 2008

Jéééé...Maggia...to si mi udělala radost. Mé přesvědčení, že chci Implasta se ještě více usvědčilo a já mám chuť ho jít hned objednat 😀 Díky za info a přeji lehký výběr barvičky 😉

ene
5. čer 2008

Magg, tak pokud Xlander neperuje, tak je to jasny. Ber perovani nedam ani ranu - minimalne kazdy den, kdyz skacu po schodech ven. Ted jsem docetla i prispevek z kocarkova a asi neni co resit 🙂 Pani je proste trida 😀

maggia
autor
6. čer 2008

Ahoj maminky a těhulky, tak Implast je objednán. Ne sice přes kočárkov, ale tady u nás v Plzni. Kousek od místa, kde bydlíme, je prodejna a tam ho maj. Objednali jsme nakonec ten černý s bílýma kytičkama. Přijde tedy až v polovině července, už se na něj hrozně těšim. Je fakt určitě lepší než ten X-lander. Včera jsem si ho v prodejně ještě zkoušela projet a jede se s ním fakt dobře, kolečka se točí krásně, dobře péruje a oproti X-landeru má větší korbičku, sporťák jde otočit po i proti směru jízdy atd. a taky má zajímavější ty vzory. No prostě už je rozhodnuto a objednáno, mám z toho radost 🙂) Dokonce se mi podařilo tam přijít v době, kdy tam akorát dorazila nějaká zákaznice a přijela se sporťákem v týhle barevný kombinaci a říkala, že se moc nešpiní a že se jí s ním jezdí dobre.

Aci: Určitě jdi do něj 🙂)

ene: Jojo, paní z kočárkova je fakt super, trochu mě mrzí, že jsem to neobjednala u ní, ale zase ta prodejna je od nás fakt asi 200 m a navíc, když by se nááááhodou porouchal, tak mi po dobu reklamace půjčí náhradní kočárek. Ale doufám, že ho nebudu potřebovat reklamovat 😉

ene
6. čer 2008

Manzel nam u autosedacky vlastni vinou rozlomil adapter, to byla nedele, v pondeli svatek a snad ve ctvrtek nebo patek uz jsme meli doma novy - a nic jsme neplatili! 😵 Takze na kocarkov fakt nedam dopustit 🙂)

acinka
6. čer 2008

Maggia: Tak taky černý katkatý? Já ho viděla na vlastní oči a je vážně suprovej. Určitě jdem do něj. Taky budem objednávat odtud z kamennýho obchodu...kdyby náhodou něco. Cena je stejná, tak není co řešit 😎

leryl
7. čer 2008

holky nevíte,kde se dá ten Imlast vidět v Praze naživo?Ještě jsem si ho nikde nevšimla

ene
7. čer 2008

Na diskuzi o implastu nekdo daval adresu, asi na predposledni strance..

steff
19. črc 2008

Ahojky, zaujala mě diskuze nad Bolderem a Xlanderem. Čekáme miminko ne prosinec a už teď prosedím hodiny u netu a rozhoduju se, který kočárek vybrat.Byla jsem rozhodnutá pro Bolder,pak jsem četla rezenze, že nic moc,že je to šité horkou jehlou a pod.Tak jsem se rozhodla pro XLander,ale ten je fakt maličký.Asi půjdu do Bolderu,neboť mě vaše diskuze přesvědčila.Tak děkuji z apomoc při rozhodování!

spetra
4. srp 2008

Já už fakt nevím.... ☹ ne jen že neexistuje ideálné kočárek, ale on neexistuje snad ani vyhovující sníženému počtu požadavků.. sem asi moc vybíravá...
Nejvíc se mi zdají právě tyto 2, ale z žádné=ho nejsem nadšená... Máte někdo bolder 4 bojím se těch koleček (jak se s ním bude manipulovat - nikde jsem ho naživo nenašla, jen 3 kolku....)a 3kolku nechci... Zato s X-landrem xy se mi jezdilo po prodejně výborně, ale....

spetra
5. srp 2008

tak už z těch kočárků nemůžu spát, tak jsem se naštvala a obvolala půlku čech, abych si 4 kolku prohlídla.... a objevila jsem ji... a zalíbila se... jsme pro ni rozhodnutý jen doufáme že se nám vejde od výtahu - je to tip top... a ještě musíme dořešit barvičku....

agnessa
5. srp 2008

Spetro, tak my si včera přivezli Implast 4-kolku... přiznám se, že mi chvilku trvalo, než jsem se naučila využívat těch otáčecích kol a jezdit s nima pohodlně, zdá se mi, že u těch s plným otáčením o 360 je to ovládání jednodušší, ale s trochou cviku je to super i tak 😉
co se výtahu týká, tak my máme hodně úzký výtah a s trochou cviku nakonec projedeme, ale je to fakt na milimetry... ale myslím, že menší výtahy už se ani nedělají 😀
no, ale jinak jsme z něj s manželem oba nadšení - odpružení je super, hluboká korba také... už jen toho drobka do něj a hurá do ulic 😉

spetra
8. srp 2008

jj, lépe se jezdí s plně otočnýma... ale pořád lepší nakláněcí než úplně nepohyblivé... to nacvičíme... 😉 když už nic tak má aspon odpružení.... my dnes objednáváme šedý...