Kočárek zajíždí na stranu. Co s tím?

jandalinka
28. kvě 2008

Ahoj všichni!Už si nevím rady koho se zeptat,aby mi dal nějakou uspokojivou odpověď a tak píši Vám všem,jestli nemá někdo zkušenosti s tím,že mu kočárek zajížděl na stranu.Máme kočárek na 4kola.Ze začátku jsem myslela,že to bude kolama,tak jsme nafoukli každé kolo stejně a pořád zajíždí doleva.Je to někdy dřina pořád nazvedávat kočárek a udržet ho rovně.Někdy se zdá,že je to lepší po nafouknutí a za 14dní je to zase.Prostě nejede rovně a po cca 1min.zajíždí pomaličku a jistě zase doleva,ach jo.Nevíte čím to je?? ☹

denousek
29. kvě 2008

ty jo tak to jse malinci 🙂 ale tak to je fuk ja jsem ho videla jednou a tak naletmo ze...je taky moc peknej...a myslimze aspon tady se plati za kvalitku...

mirka755
29. kvě 2008

tohle dělalo sestře také, že zatáčel. To je pak furt nadzvedávání a srovnávání kočárku-dost se nadřela 😒

jana.1
29. kvě 2008

Problémy se zatáčením do strany obecně mívají konstrukce do A a levné kočárky, které bývají poměrně často poruchové, navíc jsou zpravidla i dost těžké (bohužel, často to nelze řešit jinak - když se prostě musí šetřit). To jsem četla ve všemožných diskuzích, když jsem vybírala kočárek. Taková byla zkušenost maminek i názory prodavačů.. Trojkolka je obecně méně stabilní než 4kolka, což ovšem neznamená, že je nestabilní. Blbé asi je, když je kočárek třeba moc úzký a moc lehký.. to bude pak vachrlatý každý. Já mám 4kolku, konstrukci do X, houpací, lehce manipulovatelný kočár (nebývají na něj reklamace). Jezdím s ním šílené terény (trávím procházky v přírodě) a se stáčením do strany fakt nemám problém 😉
Na Quinny se mi nelíbí, že tam na dítě táhne, mezi pláty textilu jsou mezery, nic moc polohování.. atp., taky jsem četla o nějakých reklamacích - taky záleží kde se sním jezdí, jak se rasí a samozřejmě i na kusu.. Souhlasím s tlapickou, vysoká cena neznamená vysoká kvalita.. kočáry jsou ale často lehké a dobře skladné (i když to není pravidlo, i drahé kočárky jsou umějí být těžké až hrůza). Jané mívají děravou slídičku v boudě a problémy s kolečky.. jinak ale supr kočár. Kočárky nad 20 000 jsou totální nesmysl, nic tak úžasného a drahého a lepšího na ních není. Spíš naopak..
Nevím, jestli to stáčení lze nějak řešit. Poptala bych se v prodejně, zkusila možná reklamaci.. ale ono se to může objevit stejně znovu... jestli to jde nějak srovnat silou nevím, zas bacha, aby nějak nepraskla konstrukce (to už jsem taky četla.. ne kvůli ohýbání, praská jen tak.. 😖 😅 )

denousek
29. kvě 2008

jana.1tys toho cetla 🙂 a o cortine sportaku si nic necetla??

jana.1
29. kvě 2008

deny, jo četla a viděla jsem toho dost, bavilo mě to. Cortina byla poměrně novinka, moc zkušeností nebylo.. ta mě uchvátila v krámě, když mi prodavač předvedl skládání, síťku v boudě atd., ale má to umělá kola, celý je to takový umělý. S dítětem dost drncá a klepe při přejíždění nerovností, opakujících se spojů (mezi dlažbou třeba) atd. - logické při umělých kolech a pevné konstrukci. (Pevná konstrukce je obecně lepší pro sporťák než houpací podvozek, ale to mi nevadí tam, kde se pohybuju já). Ve městě se to dá přežít i z pohledu dítěte. Vjet s tím občasně na cesty necesty taky můžeš, ale na to už jsou lepší jiné kočáry. Takže záleží, kde jezdíš. Ve městě se nad tím tolik bádat nemusí, tam záleží spíš na váze a skladnosti. Velký kola se ti hodí třeba do písku nebo sněhu - opět je jasné, že jsou lepší než malá. Jsou i lehčí, ale těžký není. Takže jo.. je poměrně lehký. Dobře se s ním manipuluje, jednak má aretaci a jednak dobré (kloubové) madlo a těžiště. (Já teda aretaci nemám, ale konkrétně u toho mého to fakt nevadí, umanévruju jednou rukou, nadzvedávání není vůbec o síle.)

lante
29. kvě 2008

Ako tak čítam som stále viac presvedčená, že náš kočík bola dobrá voľba. Patrí rozhodne k tým drahým ale nemala som doteraz žiaden problém. Máme PegPerégo GT3 Completo 2007
Ja som chcela kvalitnejší kočík aj keď ako vidím ani dobrá značka ako je Jané nemusí vždy byť to naj. Bála som sa totižto práve takýchto všelijakých chýb. Lebo kam dám drobca kým sa kočík vyreklamuje? Kúpim zatiaľ iný a potom čo? Budem mať dva? A jeden sa budem snažiť predať?
V každom prípade som rada, že ma tekéto "radosti" obišli 😅

tlapicka
29. kvě 2008

lante: kdyz koupis kocar v kamene prodejne, tak ti po dobu reklamace pujci jiny zalozni 🙂 nebo jestli nosis, tak se bez nej ten mesic hrave obejdes. 😉

lante
29. kvě 2008

Tlapička, kupovala som ho cez net a kamenná pradajňa je v Prahe a tuším v Olomouci. A šatkujeme ibaže cez zimu by to akosi nešlo a hlavne keď mal obdobie, že nevedel zaspať cez deň inak iba v pohybujúcom sa kočíku 🙄
Mne sa zdá mesiac, veľa. Ale to je môj pocit, neznamená to, že sa to nejako nedá vydržať.

sisstin
29. kvě 2008

každej kočárek má něco 😕 mně se třeba ta Piuma, co mám líbí moc..ale není tam ta podložka na nohy..takže blbý 😒 na ten Quinny se těšim 😵 😵 😵 prej se teda blbějc polohujou záda..ale uvidíme..jinak já skoro pořád chodim jenom po městě 🙂

denousek
29. kvě 2008

jana ja mam k te cortin obednane i nafukovaci kola 😀