Kočárky a postýlky. Jaké vybrat?

zuzu_z
10. pro 2006

Ahoj holky, jsem v 26tt takže tohle téma je u mě momentálně hooodně aktuální. Myslela jsem si, že to bude jednoduché, prostě si vyberu, co se mi líbí, ale problém je, že ta záplava na trhu je prostě obrovská!!! Můžete mi někdo poradit? Strašně se mi líbí trojkolky a proto jsem uvažovala, že bych si koupila kombinaci trojkolky s hlubokým lůžkem, na penězích mi díkybohu moc nezáleží, ale zase nechci zbytečně drahé kočárky. Zalíbil se mi X-lander XT s hlubokým lůžkem a cena je celkem přijatelná, ale nenašla jsem na tenhle kočárek ohlasy... nelíbí se mi, že některé kočárky trojkolky mají to jedno kolečko menší než ostatní a u Cortiny X3 Evolution jsou zase divná péra + kola ze zvláštního tvrdého materiálu... taky když už jsme u těch trojkolek - mají užší lůžka u korbiček, nezdá se vám?
No a s z postýlek jsem úplně bezradná. Chtěla bych nějakou pevnější, stabilní, samozřejmostí polohovatelnost roštu a stahovací bok může a nemusí být.. co si myslíte o tom šuplíku pod postýlkou?? Zdá se mi to praktické...
Hoďte sem jakékoli tipy, kdo máte... děkuji!!! 😉

xsipm04
25. pro 2006

Alisku, děkuju za cennou informaci 🙂

alisek
27. pro 2006

xsimp,
není zač, sice mimčo nečekáme ale plánujeme, tak se rozkoukávám a mám pár webovek uložených. ale rčitě taky pořídím košík na mimčo, mám info od kamarádek co mají mimi a nakonec jim pořídili košík k posteli kde spí, protože mimčo nechtělo spinkat samo ve své postýlce.

baruna
27. pro 2006

Koukala jsem na svět postýlek a ty ceny tam, to jako má být recese nebo co? ☹
Cena za 3-dílné povlečení je tam 5 tis. a postýlka pod 10 tis. tam snad ani není.

marguerite
27. pro 2006

ahojky... Baruno koukni tady www.mimibazar.cz/gabryska..tam jsou pěkné povlečení a nejsou tak drahé.

baruna
27. pro 2006

Marguerite - ty stránky znám a hodně na MMB nakupuju. Mě jen překvapilo, že někdo vůbec prodává za tak nehorázné ceny. No vlastně, když je poptávka je i nabídka, že 😀

alisek
27. pro 2006

baruna... tak to sis ty webovky moc dobre neprohledla, jsou tam postýlky, které se cenově pohybují nad 5000 kč.
A taky co se týče cen..je ted výhodnější nakupovat v zahr.EU, euro klesá tak rapidně, že nákladnější věci nakoupíte levněji. Koukala jsem se na kočárky I'Coo a rozdíl tam byl více jak 2000 kč.

baruna
27. pro 2006

alisku je pravda, že jsem to jen tak prolétla, protože když jsem viděla některé ty ceny, tak na mě šli mrákoty. Klidně dám hodně peněz za kočárek, ale povlečení s mantinelem za 5 tis. mi přijde jako zbytečně vyhozené peníze. Nechci tu rozpoutat nějakou diskusi o cenách, je to jen můj osobní názor. 😉

alisek
27. pro 2006

baru..jo za povleceni bych to samozrejme taky nedala. ale jsou proste lidi co to daji.

xsipm04
12. únor 2007

Ahoj Alisku, jak jsi sem hodila ten odkaz na ten svět postýlek, tak nejdřív mi to taky přišlo děsně moc, ale nějak jsem se do té stránky zamilovala 🙂 pořád jsem si ji prohlížela dokola a nakonec se mi tam líbí kupodivu nejlevnější postýlka na jejich stránce, je za cca 5,300 Kč, sice je to také dost a prostě nemůžu si pomoct, asi bude naše 🙂 Jen mi připadají docela drahé ty jejich matrace, ale zatím jsem to nějak neřešila, tak nevím.

Dělal už jste si někdo pls nějaký průzkum? Kolik tak stojí cca nějaká kvalitnější matračka do dětské postýlky?

Díky za rady.

angelics
13. únor 2007

Nemáte někdo zkušenosti s golfkama Peg Pérego Pliko 3, nebo Cam Pretty evolution?

kaculinka
19. únor 2007

Ahoj holky. Nemáte některá nějaký link s návody na kočárky Chicco??? Podědila (odkoupila) jsem kočár od sestřenice ještě v záruce s tím, že nemůže k němu najít návod... Myslím že je to typ z roku 2005... Tříkolka a trojkombinace Airexplorer.... Díky moc... 😉 Prohledala jsem net a nikde je nemůžu najít...

vitek
23. bře 2007

Holky chtěla jsem se Vás zeptat jakou máte zkušenost s kočárkem x-lander xt. Chtěla bych si jej pořídit ke kočárku je požnost nasadit autosedačku, která se mi originální x-landerová nelibí. Líbí se mi, ale safety baby relax 0-13kg. Chtěla jsem se zeptat,jestli ji někdo na tomto kočárku používáte,tedy lze připevnit a jaké jsou nutné adaptéry stejné jako na korbičku a sporťáček nebo je zapotřebí kupovat jiné? Za odpověď děkuji

radek
23. bře 2007

a holky, nemáte některá Patron F4R /2 aretovací kolečka/ letošní novinka. Líbí se mi, ale pořád nevím ....přemýšlím hlavně nad tím, jestli není lepší klasická 4kolka s nearetovacíma nafukovacíma kolama. Bydlím v Praze,takže upravené cesty a s těma aret. kolečkama se v prodejně skvěle jezdilo, ale nemám žádnou zkušenost .....

carlisse
23. bře 2007

Ahojky, hezké postýlky jsem objevila na www.darjanabytek.cz, kočárek mám vybraný DorJan.

dhav
24. bře 2007

Ahoj holčiny a radek tahle otázka by mě taky zajímala, já ten kočárek viděla v Pompu a je to bomba, taky se mi moc líbil, ale ohlasy jsem taky nikde nanašla. Tak si počkám, že snad tady někdo napíše recenzi. Jen se právě trošku bojím těch předních koleček na upravený povrch asi super ale do sněhu nebo polní cesty, do lesa to nebude!!!! (ty kolečka jsou dost malá)ale jinka jízdní vlastnosti a váha úplně super.

alis
24. bře 2007

holky, sice ještě nejsem těhu, ale Patron F4R se mi taky moc líbí (asi je to tím, že segra má patron apollon..)..Jen si myslím, že ty přední aretovací kolečka jsou docela malé...taky by mě zajímal názor, toho kdo ho už má.... 🙂 🙂

radek
24. bře 2007

tak já jsem se těšila, že mi někdo s tím Patron F4R poradí, a zatím jsem pořád na vážkách. Mám ale ještě aspoň 2 měsíce čas na rozmyšlenou, tak uvidíme, jestli někdo poradí....díky předem 🙂

alis
24. bře 2007

radek - založím nové téma "Patron F4R" a uvidíme, kdo se "chytne" 😉

dhav
24. bře 2007

Holky super nápad jsem zvědavá....

smardik
1. kvě 2008

ahojky holky, nemáte některá zkušenosti s kočárky značky chicco? Líbí se mi u nich 2 - kombinace, ale ráda bych osobní zkušenosti mamin, at už pozitivní či negativní

andrealiskova
3. led 2010

Mně teda sekáče a věci z nich nevadí, ale když vidím, jak náš Chris v kočárku drobí rohlíky, pozvrací se, patlá tam špinavejma packama, tak si nedovedu představit mít kočárek po někom. Jinak já mám Jané Slalom a jsem moc spokojená.

andrealiskova
3. led 2010

Ježiš, já už píšu hovadiny. Chtěla jsem napsat- já mám Jane Nomad Pro 2009

dukie
3. led 2010

Ahojte děvčata. 🙂 Tak já sama za sebe můžu říct, že jsem nechtěla do žádné výbavy kdovíjak zbytečně investovat - snad kromě autosedačky, u které mi připadne, že je hlavně důležitý, aby byla kvalitní, pokud možno nepoužitá (to máte jako s motorkářskou přilbou... nikdy nevíte, jestli už není bouraná... a nepřišla tak o některou ze svých vlastností), praktická (např. až se Vám dítko v autě dvakrát, třikrát poblinká, oceníte snadno snímatelné potahy 😀 ) atp.

V září 2008 jsme koupili Roan Marita - jeden z těch levnějších kočárků, stál nás asi 9 tis., nevzpomínám si přesně... ( http://www.roan.pl/index1.php?p=mar ), má snad největší vaničku na trhu (nebo aspoň v té době tomu tak bylo), syn se tam v poho vešel i s fusakem ještě zjara 2009. Sporťáková verze není kdovíjak okouzlující (jsou rozhodně hezčí kočárky), ale dá se použít, dítko je tam naprosto spokojené, kočárek je stabilní, dá se jezdit popředu i pozadu... z mého pohledu má 4 nevýhody:

1. Hmotnost (nevadí, pokud nehodláte denně cestovat v MHD nebo autem - při rozkládání a nakládání vaničky či vršku sportovní verze do auta se docela nadřete).
2. Rezavějící výplet koleček - pokud nebudete parkovat v suchém prostředí (rozumějte s nízkou relativní vlhkostí) nebo otírat kolečka po návratu z procházky, tak se během 4 měsíců pravděpodobně objeví malé rezavé skvrnky - ovšem báječně na to funguje "ojet" to jednou za čas Cifem a kartáčkem na zuby - rez se odře a kolečka vypadají zase jako nová).
3. pásy u sportovní verze, které jsou dobře padnoucí až u dítěte cca v 1 roce věku. Jdou ale oddělat a můžete si tam nainstalovat samostatně koupené pásy, které nebudou dítěti v době, kdy začne sedět, velké.
4. takové to madýlko, co má dítko ve sportovní verzi před sebou, není oddělávací (nebo jsem na to zatím prostě nepřišla 😀), takže když se Vám dítko vzteká a mrská nožkama nebo ho strkáte už jako větší dítko v zimě navlečené do fusaku, je trošku obtížnější ho tam usadit. Ale není to katastrofa, jen by mi to prostě přišlo užitečný, kdyby tohle změnili.

Jinak si kočárek nemůžu vynachválit. Na to, že jde o polský a "levný" výrobek, mě docela překvapil (vydržel bez úhony všechny "závody", které v něm se synem můj manžel s oblibou pořádá i na nepevném terénu 😀, stovky schodů, které s ním po zadních kolech sjel atp. 😀 ).

No a jelikož je nepraktický do toho auta, tak jsme v době, kdy syn začal sedět, pořídili ještě golfky od Chicca ( http://www.babyexpert.cz/produkt/chicco-multiwa... ), co si pamatuju, tak to byla taková zlatá střední cesta - ne nejlehčí, ne nejtěžší, polohovatelné do lehu, s madýlkem, široký sedák (s fusakem se do některých golfek nevejdete) a vysoká opěrka (aby si odrostlejší dítko mohlo opřít hlavu), šikovný je držák na pití a vlemi dobře polohovatelná boudička proti sluníčku, široká a velká kolečka. Nevýhody, které pozoruju:

1. líp se skládá a rozkládá za použití obou rukou, jednou rukou velmi, velmi obtížně.
2. typická nevýhoda "obyčejných" golfek - jednou rukou se dají řídit jen velmi obtížně... takže třeba v dešti je s nimi cesta městem naprostým utrpením (deštník v jedné ruce = neřiditelnost kočárku). 😀 Pokud s nimi budete cestovat častěji, rozhodně pořiďte golfky, které mají obě madla spojená (bohužel, jsou dražší...).

No a k postýlce... nechala jsem si postýlku po mně a bráškovi, 30 let starou. Posloužila, to zas jo. Ale jako nevýhodu vidím fakt, že u ní nejde odstranit bočnice (takže z ní těžko uděláte "balkónek" k manželské posteli) a že má oproti současným postýlkám poměrně nízké šprušlení 😀 , takže náš syn z ní už asi od 14 měsíců úspěšně zvládne vylézt ven.

Upřímně... podle mého názoru nikdy nevyberete dobře 😀 , byť to budete dělat stokrát pečlivě. Chyby se ukážou až časem... navíc každé mamince vyhovuje něco jiného.

Jo a pokud hodláte investovat do nějakého ne úplně levného kočárku, tak z celého srdce doporučuji ruční brzdu. Oceníte především při chůzi z kopečka s uježděným sněhem, náledím, suchým pískem atp. No a v MHD se ruční brzda taky hodí, co si budem povídat. 😀