Kočárky a postýlky. Jaké vybrat?

zuzu_z
10. pro 2006

Ahoj holky, jsem v 26tt takže tohle téma je u mě momentálně hooodně aktuální. Myslela jsem si, že to bude jednoduché, prostě si vyberu, co se mi líbí, ale problém je, že ta záplava na trhu je prostě obrovská!!! Můžete mi někdo poradit? Strašně se mi líbí trojkolky a proto jsem uvažovala, že bych si koupila kombinaci trojkolky s hlubokým lůžkem, na penězích mi díkybohu moc nezáleží, ale zase nechci zbytečně drahé kočárky. Zalíbil se mi X-lander XT s hlubokým lůžkem a cena je celkem přijatelná, ale nenašla jsem na tenhle kočárek ohlasy... nelíbí se mi, že některé kočárky trojkolky mají to jedno kolečko menší než ostatní a u Cortiny X3 Evolution jsou zase divná péra + kola ze zvláštního tvrdého materiálu... taky když už jsme u těch trojkolek - mají užší lůžka u korbiček, nezdá se vám?
No a s z postýlek jsem úplně bezradná. Chtěla bych nějakou pevnější, stabilní, samozřejmostí polohovatelnost roštu a stahovací bok může a nemusí být.. co si myslíte o tom šuplíku pod postýlkou?? Zdá se mi to praktické...
Hoďte sem jakékoli tipy, kdo máte... děkuji!!! 😉

cina
13. pro 2006

kristi: co je váš kočárek, prosím, za značku? vypadá fakt dobře 🙂

kristi
13. pro 2006

Free Line Dona Twist

bustik
13. pro 2006

Taky se přidávám k těm, co jednou sáhnou po bazarovém kočárku. 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
klaruska
13. pro 2006

Prosim nemate nekdo zkusenost s kocarkem Hoco Diamond?

consti
13. pro 2006

magda nás finance také netrápí, jen mi 20000 za kočárek přijdou jako zybtečně vyhozené peníze...Je to prostě spotřební zboží, které budu mít na rok, dva a pak mi bude na nic,tak proč kupovbat nový, když můžu mít hezký jetý( a tím rozhodně nemyslím z Polska, ale spíš jak psala Len, od kamarádek, nebo někoho tady na koníkovi 😉 )

lienkal
13. pro 2006

Asi jsem socka, ale sáhla jsem po bazarovém kočárku Chicco-trojkolka, dítě se mi narodilo v červenci a v listopadu jsem už používala Deltim, který mi dala sousedka, protože se holka do Chicca už nevešla, tak jsem celkem ráda, že jsem za něj dala malý peníze. Sice jsem ho používala chvilku jako sporťák, ale kvůli přepravě po Praze jsem si zase pořídila golfky, jsou lehčí pro cestování tramvají. Tudíž během 1 roku jsem vystřídala 3 druhy kočárků. Tak holky, pečlivě vybírejte..
A nyní mě trápí koupě sourozeneckého kočárku...nemáte někdo nějaké zkušenosti, ale teď už po jednom dítěti mám opravdu hluboko do kapsy ☹

raculka
13. pro 2006

klaruska- už se to tu nedávno probíralo 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

iza
14. pro 2006

no já proti bazarům nic nemám,ale je fakt,že bych se bála koupit jetý kočárek,už jen proto,že nemusí být po technické stránce v pořádku. A jinak si říkám...první miminko,tak nový kočárek....no a že ho pak už nevyužiju...tak s tím bych nesouhlasila...plánujeme mít tak dvě, tři děti, tak si myslím, že bude využitejaž běda 🙂

iza
14. pro 2006

ale já mám holky jiný dotaz?Jakou kupujete postýlku? Stahovací bok, nebo vyndavací příčky?No hold přemýšlím už dopředu(mimi budeme mít až v srpnu,ale mě to nedá 😀 ). Já si vyhlídla postýlku KUBA bílou, jen nevím jestli je úplně super kvalitní haha. Jo a taky nevím jakou matraci..jestli polokokosovou či kokos? Tak poraďte... 🙂 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrea73
15. pro 2006

Ta matračka by mě také zajímala, jaká je nejlepší a nejvhodnější?

kajule
15. pro 2006

Tak už jsem přemýšlela jestli je lepší stahovací bok nebo vyndávací příčky, ale po zkušenosti s mým mladším bráchou bych řekla, že ten bok je lepší. A matračka prý má být tuhá a ne měkká, když je měkká tak to prý zvyšuje riziko SIDS, to jsem četla už v mnoha knížkách a časopisech, kde to radili odborníci.

kristi
15. pro 2006

toto mi dneska prislo z jedne net prodejny:
Neopakovatelná adventní nabídka
Jak to funguje?
U dvaceti sedmi vybraných druhů výrobků jsme zdvojnásobili skvělou slevu na neuvěřitelných 2 x 15 = 30 % !!
Speciálně si dovoluji upozornit na kočárek Cam Cortina Tris Evolution zlevněný o 20 % z 19.990,- Kč na opravdu výjimečných 15992,- Kč, tedy ušetříte celé čtyři tisíce korun.

kdo chce, at mi pisne do IP, poslu web 😉

iza
15. pro 2006

tak mi dneska napsali že naše vybraná postýlka nemá stahovací bočnice herdek!
andrea : četla jsem že nejlepší je ta polokokos, že není tak tvrdá jako kokosová a že je antialergenní no a hlavně má tu přednost před molitanovou,že jak je tvrdčí jelepší na zádíčka a předchází syndromu náhlého úmrtí kojenců...to bývá nejčastěji na mkkých matracích

andrea73
16. pro 2006

Iza díky, rozhodla jsem se, jak už psala Kajule, že dám přednost před měkkou matrací tvrdší....už kvůli tomu SIDS, i když budu mít monitor dechu, přeci jen je to lepší...i na páteř. Měj se 😉

No jo, já ani nevím, jestli ta moje postýlka má sundavací bok nebo jen vytahovací příčky, no pokud má jen ty příčky tak ji nevezmu 😖 .

adusum
20. pro 2006

Holky, pokud můžu poradit, nekupujte kokosovou matraci, je fakt moc tvrdá!
K tomu stahovacímu boku - důležitější je, zda - li se dá rošt v postýlce dávat alespoň do dvou výšek - když je mimi malé, máte matraci výš, když je větší, dáte ji níž. já měla u prvního syna postýlku po sobě, která měla stahovací bok a stejně jsem to moc nepoužívala. 😉

lusinta
21. pro 2006

ahoj..tak jakou teda matraci?kokosovomolitanovou?nebo jen zdravotní? já si etda vybírala na babyexpert a tam měli tyto dva druhy plus molitan nebo smaotný kokos...A za kolik máte postýlku?Řeším,jetsli koupit v Ikei za 700 nebo v babyexpert krásnou-3polohy plus vyndávací příčky za 2100.Je to moc?🙂

iza
21. pro 2006

adusum s třema polohama počítám 😉 jo a myslíš že i ta polokokosovázdravotní je moc tvrdá? nějak semimolitanová kupovat nechce ...vím že je to ještě brzy ale ráda bych v tomměla jasno 🙂

protea
21. pro 2006

Ahojky,
tak já taky nevím jakou matraci?
Asi kombinaci kokos-molitan-kokos.
Postýlku taky teď řeším, asi koupíme ne žádný luxus vzhledem k tomu, že manžel chce vyrobit kolýbku.
Třeba stihne i tu postýlku a nebudu muset nic řešit🙂
Ta v Ikee se nám taky docela líbila.
A já našla tuhle http://www.vitalshop.cz/postylka-sara-natur/d-6...
připadá mi docela dobrá za tu cenu.
Provedení sice asi nebude nic moc, všude jsou vidět šrouby ale to přežijeme

kristi
21. pro 2006

ja budu mit molitanovou matraci v postylce,ktera zazila jeste mne 😀

protea
21. pro 2006

Kristi,
ty se s tím nepářeš.
Asi to má tak být, já určitě taky spala na molitanové a teď řeším jestli mé dítě má mít tu nebo tu nebo onu.....
Ba ne, já vlastně měla slamník, už si vzpomínám 😀

lusinta
21. pro 2006

my taky zdědili starou postýlku,jenže by se musela ošmirglovat a natřít a taťka strašně protestuje,že nám radši koupí novou,že by tam mohly být třísky y tak🙂nějak to dědeček prožívá🙂🙂Tak ale nevím teď jakou koupit,jetsli stačí ta úplně nejlevnější nebo raději dražší,třeba dýl vydrží..Nevím..k tomu když připočítám matraci,peřinky,min.2povlečení-tak to stejně bude pálka...
Naštěstí kočárek už neřeším,ten už máme🙂Bugaboo přes inzerát-dostanem ho v neděli pod stromek,tak budu řádit po baráku,už se těším🙂🙂

baruna
21. pro 2006

Postýlku máme taky půjčenou, ale koupím do ní novou matraci. Na matrace a ložní prádlo jsem docela háklivá, takže to bude nové.
Lusinto a klidně bych koupila postýlku obyčejnou, nebo už takovou z které se pak dá udělat normální postel pro větší prcky.

xsipm04
21. pro 2006

Ahoj holky, musím se přidat do diskuze s chválou na kočárky Jané. Sice mimčo zatím čekáme, ale už jsem si kočárek otestovala u kamarádky, a jezdilo se mi s ním krásně. Od ní jsem slyšela jen samou chválu. Když jsem taky hledala, přišla jsem na to, že je to ne jeden, ale opravdu ten nejlehčí, co jsem našla (jestli někdo víte ještě o lehčím, tak sem s typy 🙂 Pro mě je váha dost důležitá, protože bydlíme v bytě a výtah v domě nejezdí až do přízemí, takže minimálně jedny schody si denně budu dávat s kočárkem sama (pravděpodobnost, že když půjdu na procházku, půjde kolem i nějaký ochotný soused, je asi minimální 😀 Když jsme pak počítali z druhou kamarádkou finance (jí připadal ten Jane moc drahy, takže si koupily nejdřív levnější hluboký a pak golfáček), tak jsme došli k závěru, že ta její varianta vyšla finálně skoro stejně draze ale její kočárky byly o dost těžší. A taky si říkám, že kvalitní kočárek použiju ještě u druhého dítěte.

Jinak když slyším diskuze o postýlkách, neviděli jste někde prodávat košíčky na miminka? A nevíte někdo, jak moc je to zdravé? Já bych ho chtěla cca tak do 3-6 měsíců mimča. Mám proto svůj důvod, budeme rekonstruovat a mě připadá lepší mít mimčo v košíčku, který pak přestěhuju jednodušeji než postýlku do bytu rodičů než na chatu. Nikde jsem ale zatím nic pořádného nenašla. Viděla jsem nějaké v MotherCare (kupodivu byly docela levné) ale vypadali dost nestabilně. Pls, když někdo něco zahlídnete, napiště mi. Díky

andrea73
21. pro 2006

Lusinta já mám postýlku za 2.800,- a to bez matračky a bez povlečení-to jsem díky bohu zdědila po ségřiném malém. Ale matračku si koupím novou, tu polokokosovou. Záleží na Tobě, kolik do toho chceš investovat. Ta moje je dřevěná a je lehoučká...nevím z jakého materiálu je např. ta z Ikey. Ale musím přiznat, jsem také ikeářka, hlavně na nábytek 😉

lusinta
22. pro 2006

Ahojky🙂
andrejko-já taky docela ráda nakupuju v ikei🙂 Máme z tama i přebalovák a jsem spokojená(zatím bez mimi,ale už ho používáme jako skří%nku na mimioblečky)

A kočárek lehčí než Jané je Bugaboo..ten váží jen 8,5kg(i s korbou).Má zatáčecí přední kolečka2,je skvělý do terénu i města,cenově je asi tak stejně jako to jané,drahý,ale je pravda,že je lepší 1na 3roky než 3levné kočárky..info na bugaboo com. Nebo mrkni na diskuzi na rodině kočárky,tam je nás víc,co ho máme a hodně se tam o něm mluví...
zatím pa🙂jdu ještě nakoupit nějaký dárky🙂

rketka
22. pro 2006

Také mám kocárek Jané, tríkolku, trojkombinaci a jsem moc spokojená, lehoucký, krásne se veze, kdyz chci zatocit, tak i jedním prstem, nemenila bych. A take, kdyz jedete z kopce, tak je vyborna ta rucni brzda, takze nemusite vyvijet takovy protitlak a pribrzdujete si podle potreby. Je pravda, ze hluboka korba je trochu uzsí, ale ne nijak dramaticky, kdyz uz díte zacíná sedet a víc se hýbat, tak to stejne vymeníte za sedacku, která uz je pekne prostorná. Z me zkusenosti to akorát velikostne odpovídá a práve se ji chystím menit, malá má v tuto chvíli 10 kg, 70 cm a uz chce sedet. 🙂 A jeste mozná jedna vec, musíte mít vetsí kufr u auta, prece jen ten podvozek trikolek je trochu rozmernejsi. Jinak take zastavam nazor, ze lepsi jeden poradnej kocar na tri roky, nez tri levne. Preji stastnou ruku pri vyberu.

alisek
22. pro 2006