Kočárky Bébécar. Máte nějaké zkušenosti?

maly_strom
13. srp 2007

Ahoj maminky, právě vybíráme kočárek a je to docela dřina🙂
Hodně se nám líbí kočárek od firmy Bébécar, podvozek Stylo AT. Chtěla bych se zeptat na Váš názor na tento kočárek, jeho výhody a nevýhody.
Jelikož plánujeme druhé mimčo zhruba za 2 roky, tak bychom tento kočárek rádi využili i pro druhé mimi.
Budu ráda za jakoukoliv reakci.

mary01
5. zář 2008

Ahojky, pokud si někdo chcete zakoupit kočárek BEBECAR, měli byste si to pořádně rozmyslet. Pro nás to byla zkušenost opravdu "k nezaplacení". Po pěti měsících (únor - červenec) běžného užívání nám u oranžového kočárku totálně vybledla bouda (vypadala jak po dvouletém denodenním používání na parném slunci). Taktéž vybledla i korbička a brašna tam, kde přišla do kontaktu s přímým sluncem. Díky chytré větičce výrobce v návodu na používání, kde je vysloveně napsáno,že barvy můžou vyblednout a že se potahové látky nemají vystavovat přímému slunečnímu záření, nemáte šanci kočárek reklamovat, což jsme zažili na vlastní kůži. To mi u kočárku, se kterým se většinou s dětmi jezdí venku 🙂 , připadá jako hloupý vtip. Ale oni zřejmě vědí, proč to tam píší. Hluboká korbička má nízkou slídu(potah) a do kočárku fouká. Opravdu povedený výrobek!!! 😢

anaconda
5. zář 2008

Ahojky holky.
Tak jsme dnes koupili bebecar racer i s tím 4 kolovým podvozkem, (jak mám v albu) protože i na pohled a omak vypadaly super. Bouda korby je lehce vyšisovaná, ale zase to není taková hrůza. Paní prodávající byla jen menší prase, protože bylo vše samý flek. Potah jsem ale ze všeho, co šlo, sundala a vyprala v pračce, zbytek vydrbala Vanishem a vše je parádní. 4kolový podvozek mě mile překvapil, protože houpe nejen dopředu a dozadu, ale i do stran. Sporťák a ta trojkolka byla viditelně téměř nejetá, takže plasty jako nové a u obou dvou podvozků vše funguje. Slída i pláštěnka na kočár pěkně sedí, takže jsem maximálně spokojená. 🙂

rezetka
3. říj 2008

Tak hlásím události s Bebecarem🙂. Už ho tedy používám přes měsíc a kromě toho, že trošku vrže / jakby taky ne, dyž to je plast, že/, jsem s ním spokojená. Perfektně se s ním zatáčí /máme podvozek Stylo AT/, pěkně houpe a je prostorný.

rico
6. říj 2008

REZETKO,
to je pravda , že mi chvíli vrzal, ale asi 2x jsem ho promázla olejem WD 40 a přestalo to . Já už ho odložila, ☹ ,
sice se mi do něj malá stále vejde (227měs), ale vypadá v něm už divně...
Tak máme golfky a někdy bych do nich s chutí kopla... 🙄
Jakou jste vybrali barvu?

rico
6. říj 2008

😲 27 měsíců... 🙂

zoe.anomis
20. říj 2008

Ahoj, při výběru jsem váhala mezi podvozkem STYLE AT (pevná kola) a STYLO AT (otáčecí kola)
Nakonec rozhodl nákupní košík, který je u STYLE AT větší (je pod celým podvozkem). Říkala jsem si, budu chodit na nákupy s kočárkem, tak potřebuji velký košík ... a prd. Na větší nákupy i pro plínky jsme jezdili s manžou autem, abych se s tím nemusela tahat... takže teď trošku lituji, že jsem si nekoupila podvozek s otáčecími koly.
Kdybych se měla rozhodovat znovu, určo bych šla do otáčecích koleček (lepší ovladatelnost) - a asi bych se znovu rozhodovala mezi 2 podvozky: STYLO AT (odpružený) a VECTOR AT (ten asi nebude odpružený, alespoň to není v jeho popisu).
Asi si říkáte: "Proč odpružený? Já přeci svoje dítě houpat nebudu. Ještě si na to zvykne a bude to vyžadovat i doma.". Jo, jo ... taky jsem nechtěla houpat 🙂 Ale bydlím ve městě, kde je pěší zóna vydlážděna kostkami, takže je jedno jestli chcete houpat nebo ne - kostky houpou za Vás 😉 Nakonec jsem ráda, že mám odpružený podvozek ... aspoň to na kostkách příjemně houpe místo tvrdého drncání 😉

Jé ... tak jak tak koukám, tak jsem nakonec sama sebe přesvědčila, že bych si koupila podvozek STYLO AT (houpací s otáčecími kolečky) ... čím je mimčo větší, tím je těžší a ty otáčecí kolečka asi nebudou k zahození 😉

Takže se tu zatím mějte a já jdu omrknout inzeráty na netu jestli někdo neprodává podvozek STYLO AT v barvě bronz-černá.

Jo a ještě jedna poznámka (tentokrát ne k podvozkům, ale k sedačkám BébéCar):
S hlubokou vanou jsem jezdila jenom půl roku. Viky se narodil na konci prosince 07 a na začátku léta 08 se začal v té vaně dost vztekat (neviděl ven), tak jsem ho přendala do sport. sedačky a byli jsme oba dva spokojení 😅 Ta sportovní sedačka se dá krásně sklopit do vodorovné polohy nebo se dá jenom malinko přizvihnout - ideální na zádíčka, když mimčo ještě nesedí. Navíc stříška z hluboké vany se dá přendat na sport. sedačku a na mimčo v létě tolik nesvítí sluníčko + slunečník a mimčo je nádherně ve stínu. Sportovní sedačce bych vytkla to, že není moc vzdušná - v horkém letním dni měl Viky spocená zádíčka, vyřešila jsem to tím, že jsem pod něj dala bavl.plínku a byl klid.
Takže teď už opravdu ahoj a já jdu na ty inzeráty 😀

zoe.anomis
20. říj 2008

CESTOVÁNÍ se STYLE AT 🙂

Tak jsem tu zas 😉 abych doplnila "pár" řádků, tentokrát k cestování.
Mám podvozek STYLE AT (11,5kg) + sport.sedačka (x kg)+ miminko (9kg) a k tomu si představte mě (53kg), jak to všechno někam přenáším 😵 ... to si nedokážu představit ani já 😀

AUTO:
Do auta poskládám kočárek bez problémů sama - nutno podotknout, že je potřeba mít široký kufr, aby se Vám vana (popř. sport.sedačka) vešla vedle podvozku. Pokud máte kufr auta úzký, pak budete muset dát podvozek do auta nějak našišato, aby se tam vešla i vanička (popř. sport.sedačka) nebo musíte dát vanu na zadní sedačku vedle mimča.

SCHODY:
Jakmile jsou někde více jak 2 schody, tak se tam sama nedostanu ... ledaže bych sundala vanu z kočárku a vynesla nejprve vanu a pak podvozek ... to je ale reálné jenom pokud bydlíte v rod. domě ... v praxi naprosto nemyslitelné. Moje švagrová má stejný kočárek (jen jinou barvu korby i podvozku) a do schodů to zvládne. Když chce domů, musí "vyjet"asi 5 schodů. Dělá to tak, že jde do schodů pozpátku a kočárek tahá za rukojeť. Nicméně já se prostě do schodů nedostanu ... ze schodů to pomalinku "zdrncám", ale nahoru ani náhodou.

MHD a VLAK: nezkoušeno (ale po zkušenostech se schody si na to sama ani netroufám 😉

MOJE HODNOCENÍ (mého kočárku Bébécar podle mých zkušeností):

1. podvozek STYLE AT:
- pokud hodně cestujete, tak počítejte s tím, že je podvozek STYLE AT prostě těžkej 🙂
- nedá se přehazovat rukojeť (korbičku nebo sport.sedačku, ale můžete nasadit na podvozek jakým směrem chcete) ... tady jde jenom o zvyk. Mě to nevadilo, když svítilo sluníčko, dala jsem slunečník 😉
+ je odpružený (můžete, ale nemusíte houpat), do města na kostky ideální a nemusíte se za něj stydět ani v terénu (např.polní cesta)
+ velký nákupní košík
+ u podvozku máte na výběr ze 4 barevných kombinací (stříbrno-černá, černá-černá, bronz-černá a chrom-černá) ... to snad ani u jiných kočárku není 😉

2. hluboká vana
- moje stříška nemá žádné větrání (síťku). Myslím si, že ty nové typy korbiček to už mají 😉
+ polohovatelená opěrka zad (pratelný vnitřek samozřejmostí)
+ stříška se dá přendat na sport. sedačku
+ stříška má zip na uchycení orig. síťky ... moc hezky to vypadá. Nemusíte mít síťku přes celý kočárek 😉
+ vana je velká ... alespoň pro nás byla 😉 Viky se narodil v prosinci 07 a jezdili jsme v ní půl roku, pak jsme přešli na sport.sedačku, ze které měl lepší rozhled.

3. sportovní sedačka
- není moc vzdušná ... v létě v horkých dnech měl Viky zpocená zádíčka. Vyřešila jsem to tak, že jsem pod něj dala bavl.plínku.
+ velmi jednoduše polohovatelná (dá se dát do vodorovné polohy - ideální pro mimčo, které ještě nesedí)
+ 5-ti bodové pásy
+ ke sport. sedačce se dá přidělat i stříška z hluboké korby
+ madlo, kterého se drží mimčo, když sedí se vyrábí (alespoň vyrábělo) v barvě kočárku a ještě jsem měla na výběr 2 typy: madlo potažené stejným materiálem jako kočárek nebo madlo přes, které byla ještě taková slída (když je to upatlané od jídla, stačí otřít a je to 😉
+ když si koupíte orig. fusak (samozřejmostí je v barva kočárku) můžete ho ke sport. sedačce připevnit pomocí patentů, takže nesjíždí a ještě na ty patenty připnete i zadní část stříšky, takže ani nefouká 🙂
+ sport. sedačka má ještě jednu vychytávku - má takový šikovný nánožník, který je "schovaný" a není vidět. Když ale začne foukat nepříjemný vítr, tak ho velmi jednoduše rozděláte a konec provléknete madlem, kterého se drží mimčo. Mimčo má tak krásně schované nožičky 🙂 Hodněkrát jsem využila - super 🙂

Na závěr:
Při výběru kočárku, zvažte minimálně tyto 2 otázky:
Budete hodně cestovat? ... pak by měl být kočárek jednoduše skladatelný a lehký.
Bydlíte ve městě? Ne? ... pak by se Vám asi hodil kočárek s nafukovacími koly a odpruženým podvozkem.

Já jsem s tímhle kočárkem i podvozkem max.spokojená - jediné co bych změnila je to, že bych si příště vybrala podvozek s otáčecími koly (STYLO AT) - kvůli jednodušší manipulaci.
Bébécar podle mě nabízí velkou možnost kombinace korbiček a podvozků (tvarů, typů i barev).
Jednoduše si tak "poskládáte" kočárek podle svých představ.
Já mám tm.hnědou korbičku s pruhem, který je tvořen různými odstíny hnědé a béžové (tahle barevná kombinace se už nevyrábí) + podvozek v barvě bronz-černá ... lidé často okukují hlavně podvozek, ta bronz barva není na podvozku moc obvyklá a v kombinaci s hnědou sedačkou je fakt dokonalá.
Jsem rozhodnutá si tenhle kočárek nechat i na druhé mimčo - ještě jsem nenarazila na kočárek, který by se mi líbil víc.
Pro mě je tenhle kočárek ideální
🙂

zoe.anomis
20. říj 2008

SLUNCE, DÉŠŤ, VRZÁNÍ a HOUPÁNÍ versus Bébécar

SLUNCE
Já naštěstí nemám negativní zkušenost s vyblednutím barev - asi díky té kombinaci (mám tm.hnědou korbičku s pruhem, který je tvořen různými odstíny hnědé a béžové (tahle barevná kombinace se už nevyrábí).
Ale švagrová má rudě červený kočárek v kombinaci s modrou a bílou - teda ta rudá červená už není rudá, ale je jenom červená. V místech, kde svítilo sluníčko barva vybledla ☹
Tohle se asi bohužel stane u všech "jasných" barev, ale podle mě by se výrobce neměl zbavovat zodpovědnosti jenom nějakou větičkou v návodu ☹ (pochopení for mary01)

DÉŠŤ
Origo slídu nemohu posoudit ... zapomněla jsem si ji koupit, takže mám nějakou univerzální a s tou jsem spokojená.

VRZÁNÍ
Zvláštní je, že mi kočárek vrže "jenom" v zimě ☹ Naštěstí to není nijak hororové, ale souhlasím s "rezetkou", že mi to trochu vadí ☹

HOUPÁNÍ
Á tady bude zase chvála - potvrzuji, co psala "anakonda" - houpe všemi směry 🙂

pindruska
21. říj 2008

Koupili jsme kočárek Bébécar Stylo a zajímalo by mě, zda opravdu na kočárky Bébécar jdou jen jejich autosedačky, resp. že neexistuje žádný adaptér na jiné sedačky, díky kterému by se autosedačka dala naklapnout na podvozek. Díky.

p_avlina
24. říj 2008

Ahoj, taky jsme se po dlouhém rozhodování dohodli, že objednáme kočárek Bebecar Stylo AT ... Zatím tam tedy není, ale snad už je to poslední rozhodnutí ... jen by mě zajímalo to samé co pindrusku, zda jde na podvozek přidělat i jiná autosedačka, popřípadě, zda jste někdo využíval a jak často autiosedačku od bebecaru ... Je kapku dražší a když zvážím, že je to tak do půl roku mimča, než z ní vyroste ....

rico
25. říj 2008

ahojky,
my jsme teda v hluboké vydržely dlouho-místo sportáku jsem využívala polohování v hluboké korbičce(to má hodně málo kočárků), díky tomu, že byla ve fusaku+nánožník, tak tam krásně držela, viděla ven, spokojenost na obou stranách 🙂
Autosedačka-měla jsem Bebecar, původně starší, která mi nešla nacvaknout na podvozek, ale brzo jsem ji prodala, a koupila si novější z druhé ruky (2500.-).Ta novější je bezpečnější, má více propracované boční stěny, ale tím páden trochu ubrala na prostoru. My s ní vydržely asi do necelého roku.
Jestli na Beboš jde Maxi cosi nevím, zkuste napsat do Vispy(vispa@vispa-nachod.cz)
Mimochodem ted je nejaká akce -slevy, koukněte kdo máte zájem na www.bebecar.cz, www.detskyraj.cz
Košík pod Stylo-taky jsem byla naštvaná, že je tak malý, ale kupodivu mi to zázrakem stačilo.http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=1724577...

rico
25. říj 2008

Kdo to má blízko... 😉 http://www.godex.com.pl/bebecar.html

pindruska
31. říj 2008

p_avlina: tak my jsme nakonec koupili jinou autosedačku než od Bébécaru. ptala jsem se lidí v mém okolí, zda využívali autosedačku na podvozku a většinou mi řekli, že i když tu možnost měli, buď to nevyužívali nebo minimálně, takže jsme nakonec koupili autosedačku od jiné firmy.

p_avlina
2. lis 2008

Tak zatím jsem domluvená na autosedačku bebecar starsi, zatim ale nedorazila, tak uvidíme ... 😅

itinka123
3. lis 2008

Ahojte vsetky, mam niektora z vas skusenost s kocikom bebeconfort High Trek?

mkr
3. lis 2008

mám kočárek od jiný značky a autosedačku využívám na podvozku maximálně, v krámě teď malá usme jen v autosedačce na podvozku a když jedu někam busem mám velkou korbu tak ji radši hodím do autosedačky a vím, že se i vyspí, já bych to zvážila podle sebe vím, že je to dobrá věc

lenic
17. lis 2008

Ahoj, pořídili jsme si Bebecar s podvozkem stylo, barvu G 857. Autosedačku jsme k němu pořídili Bebecar, co na něj jde nacvaknout, za 1500,- z druhé ruky, protože ta nová je fakt dost drahá. Kočárek je mooc krásnej, super-jednoduše se skládá, krásně odpruženej..Zatím s ním jezdíme jen po obýváku, takže jízdní vlastnosti zatím nemůžu posoudit, ale věřím, že bude super, otáčecí kola vypadají, že budou fajn.

rezetka
24. lis 2008

Otáčecí kola jsou fakt perfektní a skvěle se se Stylo AT jezdí i na sněhu, fakt prokázaný 😉. Je to teréňák jak vyšitej. Jediný, co bych vytkla je nízký nánožník, fakt do kočárku trošchu tahne.

lenic
28. dub 2009

Tak už jezdíme 3 měsíce a kočárek si nemůžu vynachválit. Otáčecí kola super, nádherně houpe, do terénu na prochajdy je úplně perfektní. Jenom ten nánožník je fakt dost nízký, ale naštěstí je už pěkně 🙂

bosorkajarka
20. črc 2009

Ahoj zajimalo by me jak dlouho jste vydrzeli s tou sportovni verzi, my cekame prcka v zime takze do korbicky se nebojim ze by se nevesel ale libi se mi hlavne ta sportovni verze, zda se mi celkem velka v porovnani s nekterymi jinymi kocarky tak me zajimaji Vase zkusenosti, jestli jste ji vyuzili a na jak dlouho. moc dekuju

bosorkajarka
21. črc 2009

Nenajde se nikdo kdo by ho pouzival 😕

blanula
3. srp 2009

ahojky bosorka my máme také Bebecar vector a dceru narozenou 17.12.07 a byly jsem s ním maximálně spokojený jak s hlubokou korbou tak se sporťákem, používala bych klidně dál, ale chceme ho prodat a koupit si jen sporťák. Máme autosedačku + hl. korba + sporťák.Ale jak říkám maximlně spokojený a myslím si že i dcera. Tak kdyby jsi ještě chtěla něco vědě písni mi do IP.

sturnus_vulgaris
4. srp 2009

Ahojky, pred par dny nam dovezli kocarek BEBECAR ICON AT/HBR. Sama jsem zvedava, jak se osvedci v terenu - zatim jsme ho zkouseli vzdy jen v interieru, ovladani a stabilita se zda byt zatim bez problemu, prestoze se jedna o trojkolku. Jedine, co mi na nem v tuto chvili vadi, je trochu vyssi hmotnost. Samozrejme asi i diky ni je pomerne stabilni, ale co si budeme povidat, jsou i lehci kocarky. Dale mam taky trochu obavy, aby nevysisoval - bylo tu par negativnich zkusenosti zejmena s cervenou a oranzovou barvou.

Pokud jde o tu sportovni sedacku, cinim ted teda pouze odhad, ale myslim si, ze patri spis k tem vetsim. Ale domnivam se, ze nakonec stejne hodne mamin presedla na podstatne lehci a skladnejsi golfky.

Pro nas byl BEBECAR vysledkem kompromisu, mel hodne vychytavek, ktere jsme u kocarku bud primo vyzadovali nebo min. ocenili (napr. sportak otocny po i proti smeru jizdy, polohovani sportovni sedacky snadno do uplneho lehu, polohovaci zadicka i v hluboke korbe, ... ), ale jak uz psalo hodne holek prede mnou, idealni kocarek asi neexistuje. Moc se mi libila Teutonia, ale bohuzel jsme vyber kocarku nechali "AZ" na cca 30tt 🙂 a dodaci lhuta Teutonii je 12 tydnu a ani ty nam na prodejne nebyli schopni zarucit.

ma12
4. srp 2009

Ahoj, ja vybrala po dlouhem vybirani Bebecar Vector. Uz jezdim ve sportaku a ten je fakt dobrej. Jsou 2 veci, ktery mi vadej - zasekava se nam pojistka pri skladani kocaru a to vyuzivam dost, protoze porad nekam cestuju autem. A druha vec jsou ze je to 6ti kolka. Ty 4 kolecka vepredu nejsou zrovna idealni. Ale idealni kocar proste neexistuje.
Rozhodovala jsem se mezi timhle a teutonii Fun system, ale ty maj hodne blbe vyreseny korbicky, a ja mela zimni dite.

pudo
18. srp 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, ci je nejaka predajna aj na Slovensku (najma v Bratislave), kde by sa dali ist pozriet Bebecar kociky??? vdaka

petra2505
18. srp 2009

v Bratislave neviem, ale v Brne v Avione ich maju a maju a maju veli dobry vyber vsetkeho od kocikov cez oblecko az po cumliky 🙂

krista
27. říj 2009

kualalik • 17tt • Dnes v 19:58
Zdravím,

začínám pokukovat po "vozítkách" a krom x-landeru XA mě hlavně zaujal Bebecar. Přesně tedy Bebecar stylo AT. Máte někdo zkušenosti s tímto kočárkem?

Díky

kualalik
20. pro 2009

Náhodou kolekci na rok 2010 jste už někde nezaznamenaly že ? 😅 😀

ladylavender
2. led 2010

Zdravím,
kolekce 2010 paradoxně ještě není na .com stránkách, ale na českých už ano (www.bebecar.cz) 😀 Nové barvy jsem našla v nabídce obchodu Malvík (www.malvik.cz) v Hostivicích, kousík od Prahy. Tam jsou mimochodem moc příjemní, nedávno jsem tam kupovala dárek pro kolegyni - fajn obchůdek. To jen tak BTW 🙂

Moc moc moc se mi líbí Stylo Class (ten chromový). Jen o něm nemůžu najít informace ☹ Vím, že má natáčecí přední kola s možností aretace, polohovací rukojeť a systém podvozek + vana + sedačka + autosedačka, což je fajn. Ale nevím, jestli má prací vnitřek, odvětrání a jaké jsou vnitřní rozměry vaničky. Tak jestli ho někdo máte, prosím prosím napište nějaké základní info. Děkuji předem 😎

sturnus_vulgaris
5. led 2010

Ladylavender - nemame sice tebou uvedeny typ podvozku, ale chteli jsme ten nas v provedeni chrom a bylo nam receno, ze by se musel nechat extra vyrobcem vyrobit, tudiz delsi dodaci lhuta, ktera nam uz kolidovala s datem narozeni. Ale je fakt, ze my mame tu trojkolku s brzdou a ta se asi zase tak moc neprodava. Totez nam potom rekli na variantu cerny podvozek. Takze doporucuju se poptat a radeji objednat s predstihem, jestli trvate na tom chromu.