Kočárky Chicco Sada Tour 4 x Sada Trio S3. Znáte je?

marci
5. čer 2008

Ahoj holky, máte zkušenosti s těmi kočárky chicco? Jste s nimi spokojené, vybrali byste si je znovu? Zrovna jsme ve fázi vybírání kočárku a tyhle patří k favoritům. Původně jsem ještě zvažovala X-landera XA nebo XT (ale už se mi nějak přestává líbit). Budu moc ráda za jakékoliv ohlasy a poznatky ke kočárkům chicco 😉 mmj. by mě zajímalo zda nejsou moc vysoké, protože to je při mé výšce taky důležitý parametry 🙂

zlatouch
19. bře 2009

svoja - u 3kolky je zasadni stabilita, u dobrych znacek to je myslim v poho, ale u tech levnejsich to pry byva problem. Ale jinak nevim, ja vybirala podle funkci a ceny, ale nejak extra jsem to neresila...

drobcek8
19. bře 2009

Práveže táto S3 je asi najvačšia trojkolka aká vôbec na trhu je. Jej dlžka je 120 cm ☹

svoja
19. bře 2009

zlatouch a jaky jsou dobry znacky na 3kolky? hodne se mi libi implast i kdyz to je 4kolka....

ivetka5
19. bře 2009

Onlika - jaj myslíš, budičku na korbe? No, snáď padať nebude, skúšala som to a išlo mi to dosť ťažko, keď som chcela dať striešku dole. Akurát na športiaku je na zacvaknutie striešky páčka. Ale ja som predtým písala o zaklápaní vaničky, sme si nerozumeli asi 😀 To dúfam aj ja, že budeme spokojní.
Svoja - ja ti asi ešte moc neporadím, nakoľko sme neboli v teréne, ale isto záleží aj na kvalite trošku, známa mala 3-kolku Moon a malá jej ju už 2-krát prevrátila, stabilita asi nič moc, ale našťastie sa nič nestalo, nakoľko bábo bolo dobre zababušené vo fusaku 😒 Tak nieje 3-kolka ako 3-kolka, rozdiely tam určite sú.

zlatouch
19. bře 2009

svoja - nevim, jestli ti poskytnu uplny seznam, ale rekla bych, ze: Jané, Chicco, Qiunny, Peg Perego
ale fakt nejsem zadny expert, zkus jine diskuze, tam jsou vetsi profici 😉

svoja
19. bře 2009

Diky 😉

onlika
19. bře 2009

zlatouch, pada to dost, ale vsak uz hadam bude leto 😀. Ja pouzivam tu plastenku aj na korbu, nie je to uplne zakryte, ale da sa to, horsie je, ked fuka, tak mi ju dviha. Kamoska ma S3 a uz pouziva sportak a povedala, ze ani ten nie je celkom zakryty 😒.

svoja, kazdy kocik ma svoje pre a proti, ziadny nie je dokonaly 😉. Urcite najdes v nejakych dalsich diskusiach viac info. Pri 3-kolke si fakt daj pozor na stabilitu a ak by si sa rozhodla pre 4-kolku, tak aby mala otocne predne kolieska, manevruje sa s nim potom podobne ako s 3-kolkou 🙂

svoja
19. bře 2009

onlika- asi budem kocarek objednavat pres net,ale urcite si ho nejdriv vyzkousim.....diky

zlatouch
19. bře 2009

svoja - tak to koukni i na zahranicni stranky, ja koupila Chicco pres Ebay za 10.5tis 😉

ivetka5
19. bře 2009

zlatouch, tak to si za dobrú cenu kúpila, my sme od Vás kupovali, z ČR, teraz som pozerala, aj Polské e-shopy sa vcelku oplatia, je založená téma na to, je dobrý kurz, tak preto

svoja
19. bře 2009

no my bychom kupovali tak kolem 10-12...chceme kvalitu...implast se me libi cim dal vic a ten se na netu da i u nas sehnat do 12tis.

ludva
19. bře 2009

Dobrý večer,
dneska jsem se byla podívat na Chicco S3 a dost mě překvapilo, že nemá polohovací nožičky u sporťáku. A taky to skládání se mi zdá trošku složitější. Docela jsem byla zklamaná. Šla jsem po jistotě. Jo a taky se mi nelíbí ta plastová kolečka.

Postavila jsem ho vedle Quinny Speedy a nedalo se to srovnat. Skládání (budu ho skládat i několikrát denně), váha, nafukovací kola. A stejně nejsem ještě rozhodnutá.

Cenově na netu vycházejí stejně.
Bohužel, neznám nikoho kdo Chicco má a řekl mi reference.

gabkazabka
20. bře 2009

Ahojte,tak ja mam Chicco S3 a som spokojna.Mam junove babatko a mala bola vo vanicke az do konca januara.A to nie kvoli tomu,ze by sa tam nezmestila,ale uz chce sediet a pozerat na svet,vo vanicke sa jej lezat nechcelo.Co sa tyka striesky,je pravda,ze nieje uplne pevna,ale uz tu niekto pisal,ze niej to ziadna drama.Jednoducho ju natiahnete....Co sa tyka plastenky-nepasuje na vanicku,ale na sportaku sedi ako uliata...
Polohovanie-v sportaku je polohovatelna opierka,ale nejde spustit uplne do lahu,ale zasa nam to vyhovuje.
Vrzganie-jednoducho odstranitelne olejom v spreji(Ved vrzgaju vsetky kociky,ked sa do spojov dostane voda)
Akurat ma mrzi,ze sa s kociarom nezmestim do vytahu
😝 stastie ze byvame na prvom poschodi
kludne sa pytajte,co potrebujete vediet,rada odpoviem.
Cele to zhrniem tak,ze idealny kociar neexistuje.Kazdy ma vyhody ale aj nevyhody.Ja som s Chicco velmi spokojna a keby som mala rozhodnut znova,tak je to urcite chicco S3. 😵

gabkazabka
20. bře 2009

P.S:zvladli sme aj turu vo Vsokych Tatrach-uplne v pohode 😉

quetka
20. bře 2009

Ja som tiez rozmyslala nad kupou Chicca S4, teraz je vo velkom vypredaji v roznych obchodoch do 15 tisic. Tak som sa sla na neho mrknut, lebo som nechcela kupit kocik bez skusky na ohmat, a fakt sa mi zdal ako hrkalka. V popisoch ma to byt skor terenny kocik, ale vobec sa mi nezdal. Na jeho vyrobu pouzili nie velmi vhodny plast a tie kolecka plastove tie ako terenne kolecka sa vobec nejavili. Presla som sa s nim po predajni kde mali sice koberce tak to az tak nehrkotalo ale ked som s nim zatriasla ako keby som chcela pohojdat babo tak to skripalo jedna radost 🙂 Potom som si vzala X lander do ruky, ten ma nafukovacie kola a konstrukcia kocika je daka aluminiova konštrukcia, cize ten vrzgot tam nebol. No proste rozdiel dost badatelny. 🙂
Nemam sice s nim skusenosti v praxi, ale ta prechadzka po predajni mi stacila nato aby som si vybrala inu znacku kocika.

soficianna
20. bře 2009

idealny kociarik neexistuje, ale predsa len niektore kociky mozu mat k tomu blizsie 😎 .Ked uz teraz niekto vidi na tomto kociku skryte chyby, tak radsej ho nekupujte a pozerajte inde..ta nechut a obavy mozu vo vas ostat a potom sa len dostanene ku tomu, ze budete nadavat a lutovat kupu tohto kocika a hladat ine chyby.
Zo skusenosti viacerych mamiciek je tento kocik vhodny aj do terenu, niektore s nim brazdia po lese a su spokojne, aspon tvrdia.
No rozhladanie a skladanie som aj ja mala moznost vyskusat nie raz a z tohto hladiska je to viac menej komplikovane ako u inych kocikov, takze to by mne osobne dost prekazalo...

soficianna
20. bře 2009

a bola som aj pri situacii, kedy mamicka netusiac chybne rozkladala/skladala kocik a jedneho krasneho dna ho nevedela vobec rozlozit, lebo niti sa zasekli a rovno ho z mesta brala na reklamaciu. to, ze nespravne postupovala pri manipulacii s kocikom dostala ako odpoved od dodavatela, takze sa jednalo o mechanicke poskodenie, takomto pripade nemusi byt uznana reklamacia, ale v jej pripade to opravili na mieste, tak ze kocik "natahovali", prelamovali, aby zaseknute niti sa uvolnili. takze o chvilku uz dalej prazdila po meste 😅 .bohvie kto mal v tomto pravdu...

soficianna
20. bře 2009

...pisala som o chiccu S3, kdyby neco 😉

zlatouch
20. bře 2009

kdyz to shrnu tak s Chiccem jsem spokojena hlavne kvuli cene - kolem 10tis bych takhle vybaveny kocarek nesehnala ani kdyby to byl tezky polsky sunt 😒
Jo, kdyby me stal tech 19, kolik byla dop.cena loni v lete v CR, tak asi taky hledam mouchy a frflam 😀

gabkazabka
20. bře 2009

Soficiana-dovolim si absolutne s tebou nesuhlasit,tento kocik sa rozklada a sklada uplne jednoducho,stlacenim jednej packy,nechapem ako mohla mamicka rozkladat tento kocik nespravne 😲 😲 😲
A este k Xlanderu-je to polsky kocik.....ten by som si nekupila,ale zase proti chuti ziaden disputat.Fakt ma kazdy kocik svoje za aj proti 😒 a treba sa rozhodnut spravne....ja svoju volbu vobec nelutujem....Prajem vam vela stastia vo vybere kocika,aby ste boli spokojne tak ako ja 😵

zlatouch
20. bře 2009

gabka-souhlas, taky nechapu, jak nekdo muze kocar skladat spatne, vzdyt jinak to snad ani nejde 😀

soficianna
20. bře 2009

to tvrdila aj tato mamicka o ktorej som pislala zlatouch a predsa sa pokazil/nezlozil, hold asi nieco muselo predsa zahaprovat, z nicoho nic nie je mozne aby sa kocik nezlozil 😉 , ale to uz musi vediet samotny majitel ako s kocikom manipuluje...

drobcek8
20. bře 2009

A cena 10500,-- za nie nový kočík Chicco S3 so všetkým príslušenstvom sa vám zdá taká v pohode, alebo nie? 🙂

zlatouch
20. bře 2009

drobcek - za to ja mela novy, ale teda v Kč 😉 Ale pokud bys nemela nervy na nakup v cizine a ten jety je v dobre kondici, klido bych do toho sla

drobcek8
20. bře 2009

To naozaj si mala za tú cenu iba v Kč nový? To je potom iba o nejaké 2000,-- Sk viac, keď to vypočítam na Sk nie? Teda, tak to je sranda... ☹ inak aj ten váš tak vrzga - myslím tá konštrukcia, nie kolieska.

zlatouch
20. bře 2009

no jo, ale bylo to v lete, kdy bylo Eur o dost levnejsi nez ted. V eur to bylo 428 i s postovnym, ale mela jsem kliku, jinak byly vzdycky kolem 500.
Konstrukce nam zacala taky trochu vrzat, hlavne pri pomale jizde. Ale jeste jsme to nezkouseli nejak resit, treba to pujde namazat, jaktu nekdo psal-

drobcek8
20. bře 2009

Takže ty si si ten Chicco kupovala cez nejakú stránku? A ešte vieš aká to stránka bola? 🙂 No lebo ja sa rozhodujem, či si ho mám od tej "známej" kúpiť, ale to vrzganie mi dosť vadí 😖

astrane
20. bře 2009

tour 4 mají např na darababy.cz za 12 500-loňská kolekce....S3 teda už ne.....

ivetka5
20. bře 2009

Ahojte, to s tým vŕzganím kočíka si myslím, že časom robí skoro každý, stačí na to len olej v spreji a je to. A to kolísanie kočíka čo tu bolo spomenuté, ja by som nekolísala kočík, ktorý na to nieje určený, niektoré mamičky si môžu tak trochu aj samé za to, že im nevydržia, ale môže to byť samozrejme aj od výrobcu. Ja sa už teším, keď odskúšam ten môj, potom môžem o ňom písať viac, teraz tiež neviem 😉
Drobček, ja som videla na polskom e-shope tento kočík za cca 2600 ZL myslím, čo pri kurze terajšom niečo okolo 4,50 je super cena. Ale neviem koľko tam víde poštovné, niekto je spokojný, niekto hovorí, že je to dosť(to poštovné). My sme kupovali v ČR a vyšiel nás cez 15tis. na SK, čo som bola rada, lebo tu v obchode, že super akcia dňa 24tis. Sorry, že píšem stále v SK 😀 A to máme tohtoročný model.

ivetka5
20. bře 2009

Na tej dare je to tiež super cena, ale zas asi len v tých 2 farbách. Bola som tam aj osobne, mali tam strašne veľký výber kočíkov, ale Chicco skladom nemali, na objednávku. Ale čo sme až po Prahu chceli zelený objednať, už sa nedal, priamo Chiicco už ho nedokázalo dodať, bol vypredaný. Ale u nás bol za tých 24 tis. 😀