Kočárky Chicco Sada Tour 4 x Sada Trio S3. Znáte je?

marci
5. čer 2008

Ahoj holky, máte zkušenosti s těmi kočárky chicco? Jste s nimi spokojené, vybrali byste si je znovu? Zrovna jsme ve fázi vybírání kočárku a tyhle patří k favoritům. Původně jsem ještě zvažovala X-landera XA nebo XT (ale už se mi nějak přestává líbit). Budu moc ráda za jakékoliv ohlasy a poznatky ke kočárkům chicco 😉 mmj. by mě zajímalo zda nejsou moc vysoké, protože to je při mé výšce taky důležitý parametry 🙂

marci
autor
6. čer 2008

Fakt nemáte žádná kočárky chicco ☹

janeyzelvicka
6. čer 2008

Já ti asi moc nepomůžu - máme chicco trio s3 koupené, ale zatím v krabici... ještě není příležitost zkoušet 🙂

ada78
6. čer 2008

marci - na obidvoch kocikoch sa pri sportovej verzii neda sklopit chrbatik na lezato.

evinka2311
5. srp 2008

baby,mam otrasne skusenosti s chiccom,ja teda nikdy viac.kupila som pred 2 mes chicco tour 4 kombinovany kocik za 25 tis,ale hned po mesiaci padala strieska na vanicke,Dema Senica mi ju odmietla reklamovat,že padaju vsetky a su tak spravene od vyrobcu.až do dnes som s nimi nic nevyriesila,takže podavam stažnost na SOI,nech si to sami riesia.mam od nich aj vak ku kociku,oprala som ho na 30 stup a su z neho len take povrazky,tak chicco je pre mna ako cinsky kocik........

zlatouch
26. srp 2008

Ahoj, zrovna vcera mi dorazila sada Trio S3. Nasla jsem ji na Ebay za uzasnou cenu, za 20 tis bych do toho teda nesla (asi ani do jinyho kocarku). Tak jsem zvedava, jak se osvedci, co mi kde upadne a tak. Zatim jsme ho cvicne slozili jen castecne a vse se zda byt OK.

marion
26. srp 2008

Ahoj, my mame chicco S3,kup v r.2006 a sme velmi spokojni. Je super, ma velke kolesa, lahko sa sklada. Len mi na nom chyba opierka noh. Ale dietatku nohy rychlo dorastu a bude to OK. Citala som rozne kritiky nan, ale vies je strasne vela kocikov na trhu. A niektore mamicky vymyslaju. Na kazdom kociku je nieco dobre a nieco zle. Taky naj, neexistuje.Takze S3 je super a hlavne v sportovom je dost miesta na 2 rocne dieta a este aj v kombineze tam ma pohodlie. A pritom niektore drahsie super znackove kociky maju miesta akurat mozno pre dieta do roka.To je moj nazor. Keby som bola znova tehotna ziadny novy model ma tak neohuril. 🙂 Asi by som znova chcela S3

zlatouch
27. srp 2008

Super, to jsou lepsi zpravy 😉 A co korbicka? Byla vam dost velka? Srovnavala jsem to a treba Quinny ma jeste mensi, tak doufam, ze nez skonci zima, tak se tam i s fusakem nejak nacpem 🙂
Ty velky kolecka mi taky prijdou dobry, i kdzy je pravda, ze s tou korbickou to vypada tak trochu srandovne...Ale co, chtela jsem odolny terenak s rucni brzdou 😉

marion
27. srp 2008

My sme sa narodili v januari a may mal 55 cm. A do pol roka bol v nej super, akurat. A tie velke nafukovacie kolesa su super. Po dlhej dobe vyzaraju stale ako nove. V tom je kocik super. Lebo platove kolieska sa rychlo zoderu.Vanicka je dost siroka, maly bol v perinke, zakryty dekou a krytom, kt. bol ku kociku a bol super. 🙂 🙂

zlatouch
15. zář 2008

Ahoj, jak se ochlazuje, pomalu mi zaclo dochazet, ze ten fusak, co je ke kocarku asi na zimu do korbicky nepujde... Jak jste to resily? Nasla jsem na netu fusak specialne od Chicca pro 0-6m, ale maji ho asi jen v cizine. Koupit si jinou znacku se trochu bojim, ta korbicka je desne mrnava a navic nejaky xv1 nepotrebuju, kdyz do sportaku mam...

helka101
19. zář 2008

Ahoj maminky, ja sa chcem popýtať čo to o chicco S3
1.to sa fakt na športovom nedá dať opierka dole na ležato?? zdá sa mi že som videla jeden kočík, chiccco s3 a ten sa dal dať do ležata..
2. a dalej, malý mi bude mať teraz dva roky,ale kedže je nám tento kočík čo máme malý a je len do 12kg tak rozmýšľam nad kupou tohto chicco, myslíte že ho ešte využijeme, že nám enbude tiež malý, je do 36mnesiacou, tak neivem.. či sa to oplatí kupovať
3. a posledná.. dá sa samostatne dokupiť postupne aj vanička a autosedačka, že skorej kúpime teda športovú verziu, kedže tie dve časti ani veľmi nevyužijeme, ale to nieje možné

a ešte poprosím že ako ste sním teda vy čo máme odskúšaneé spokojné..
dakujem vám

sjuzi
21. zář 2008

Ahojte! My sme mali sadu chicco S3 trio, ale už sme ju predali.

Kým bol kočík ako hlboká verzia, tak bol super. Vanička je skvelá i na prevoz v aute, autosedačku sme preto začali využívať až takmer od 5. mesiaca 🙂. Ale bohužiaľ športová ma značne sklamala.
Tie polstrované výplne sa príšerne pod malým šmýkali a tým pádom sa šmýkal i on. Ak som ho dala do sedu, za chvíľku bol v takej divnej pololežmej polohe...

Helka, športovú verziu môžeš polohovať cca do 160°. Ja by som pre 2-ročné dieťa asi nekupovala už taký "veľký" kočík, ale to je zase vec názoru. Lebo sa s ním zas dobre manévruje i v teréne, takže možno to bude pre teba zaujímavé. Trojkolka sa dá kúpiť i bez vaničky a autosedačky.

Čo ma u športovej verzie ešte vytáčalo bola tá strieška. Akosi som si to pri kúpe neuvedomila... Keď som dala malého do ľahu, tak vzadu na streche boli "fugy" cez ktoré mu tam v zime hrozne fučalo. A tak som občas dávala cez strechu deku. Jedna kočka tu už v nejakej podobnej diskusii písala, že si tam dala nabiť cvoky...

ninka1234
21. zář 2008

ahojte ja mám kočiar chicco C1 a som s ním maximálne spokojná. Aj v športovej časti sa dá polohovať úplne do ľahu. Ja by som iný ani nechcela. Malá ma v ňom dostatok miesta

wansday
8. pro 2008

Ahoj.. taky uvažiji o koupi kočáru Chicco Trio S3, tak by mě zajímaly další vaše zkušenosti. Hledala jsem kočík který by byl dobře skladný, protože hodně jezdím autem a bydlím ve druhém patře bez výtahu.

onlika
19. bře 2009

Ak by este nejaka mamicka hladala info o kocikoch chicco, tak ja mam Chicco tour 4 a spokojna teda nie som. Zatial pouzivam hlboku verziu, korba je neskutocne uzka, na dlzku ok, ale uzka, maly ma 3 mesiace a s fusakom sa mi tam v pohode zmestil asi tak necele 2 mesiace. potom som mala pocit, ze ho davam do rakvy a nie do kocika, tak som si od kamosky pozicala Cam Cortina, ten je sice kratsi, ale zas sirsi. Na Chiccu ma dalej vytaca, to uz tu niekto pisal, ze pada buda na korbe, cely kocik hrkoce a vrzga, akoby mal aspon 100 rokov. Prsiplast (plastenka) na korbu nepasuje vobec, na sportak tiez nie tak, ako by mala. Kamoska ma trojkolku a tej zas blbne brzda, takze ja uz kocik chicco neodporucam nikomu. Neviem, ako to bude so sportakom, uvidim. Ale za tu cenu a ta znacka, predstavovala som si nieco lepsie.
Ale pozitivne je, ze mam farebne najkrajsi kocik siroko daleko 😀 😀 😀

drobcek8
19. bře 2009

Ja som tiež uvažovala o kúpe kočíku Chicco S3, ale nie nového... predáva ho jedna "známa" a má ho ako nový, len farba sa mi moc nepáči, ale keď tu všetko o nom také čítam ☹ tak teda to, že by padala strieška na vaničke som si nevšimla, tak sa pôjdem teda ešte raz na to pozrieť, či aj na tom jej padá ☹ a opierku chrbta som si tiež nevyskúšala...

ivetka5
19. bře 2009

Ahojky onlika, drobcek8, no my sme tiež kúpili Chicco Trio S3, ale zatiaľ nejazdíme, nakoľko ešte nemáme tam čo vložiť 😀 Ale čo sme ho s manželom skúšali, tak vyzerá ok, strieška nevypadá labilne, neviem, je na kliky, takže samovoľne by nemala padať, pokiaľ je od výroby ok. S veĽkosťou vaničky je to ok, nakoľko čakáme v apríli a na zimu by sme možno volili už aj športiak, neviem. Výhoda na vaničke je sieťka pre horké leto. Dlho som čítala recenzie a zvažovali sme nad ním, no ale nakoniec sme sa preň rozhodli. My sme kupovali v ČR, rozdiel riadny v cene oproti SK. Tak drobček dobre vyber, až si spokojná. Ja len dúfam, že budem aj ja.
Onlika, s tou farbou sme rovnako na tom, aj ten náš tu zatiaľ nieje, a je krásny. Akú máš farbu? My tapazio pre tento rok 2009. 🙂

drobcek8
19. bře 2009

A nezdá sa vám ten Chicco S3 moc dlhý? Lebo mne dosť aj to na nom vadí ☹ a ešte to, že sa nedá tá časť na nožičky polohovať ☹ mne už šibe z tých kočíkov.

ivetka5
19. bře 2009

Mne sa dlhý nezdá, ja som sa bála podľa mier, aby mi vošiel do výťahu a super, ešte aj miesto je tam, a to výťah veľký nieje. Tú 3-kolku môžeš dať aj na šikmo, čo je super-do výťahu. A to polohovanie nožičiek som nejak neriešila, lebo ja som kočík vyberala strašne dlho a na každom niečo bolo, čo druhý neodporúčal, asi len treba vyskúšať 😎 Ale nieje tam až taký kolmý spád, že by mu tie nožičky doslova viseli.

zlatouch
19. bře 2009

Je, koukam, ze ozila diskuze, do ktere jsem prispivala nekdy v lete 😉 Ted uz muzu dodat postrehy z praxe, i kdyz jen s korbickou Trio S3

1.korbicka je super do auta, sedacku zatim pouzivame jen na doma jako houpaci kresilko, v aute je Laura hezky naplacato v korbe
2.striska opravdu moc nedrzi, ale neni to zadny drama, proste obcas ji narovnam, no
3.manipulace s kocarem skvela, stabilita taky, ale to je obecna vlastnost 3kolek predpokladam
4.rucni brzda super, nedovedu si predstavit jizdu z kopce bez ni
5.korbicka s miminem je pekelne tezka (to je asi dan za ten prevoz v aute), uz par tydnu parkuje na podvozku v garazi a domu po schodech taham jen mimino ve fusaku
6.velikost i sirka korby pro nas stale OK, ale jsme kratky (58cm); od 3.mes obcas vyuzijem i polohovani (ale nak nam to nejde s miminem vevnitr - to by asi melo)

To jsem se rozepsala, dalsi davka bude o sportaku 😀

ivetka5
19. bře 2009

Zlatouch, som rada, že aj kladne niekto reaguje na kočík🙂 Už som myslela, že je fakt taký zlý. Uvidíme. Tá korbička, to je super vec, hlavne keď je mimčo malé, nemusí byť skrčené v škrupinke. Už to mám pripravené, keď pôjdeme z nemocky, aj pásy sú nahodené. To je myslím výhoda tohoto kočíka. Keď budeme jazdiť, aj ja pridám dúfam kladné recenzie. 😀

zlatouch
19. bře 2009

ivetka, ja jsem fakt spokojena, ale musim teda rict, ze asi nejsem nijak narocna a nemam moc srovnani s jinymi novymi kocarky. Ale to asi malokdo to ma tak zmakly, rekla bych 😉
V sobotu jedem na hory, to bude dalsi zkouska pro kocar, ale myslim, ze i to zvladnem. Jezdime temer kazdy den, sice v Praze, ale tady u nas jsou chodniky v silenem stavu, snih taky nikdo moc neodklizi a v poho.
Jediny, co me irituje, kdyz jede napr.dedecek ci tchyne, tak vsichni ze zvyku v zatacce zvedaji predni kolo 😀 Nikdy si nedpustim poznamku, ze prave to je vyhoda 3kolek...

zlatouch
19. bře 2009

Jo a jsi sikulka, ze uz to mate vsechno pripraveny! Ja nechtela byt otravna, tak jsem manzela neprinutila k instalaci pred porodem a pak to malem nedal dohromady 😉 Jeste, ze bydlime s rodicema, s tatinkem to nakonec zmakli 😀

ivetka5
19. bře 2009

Zlatouch - ďakujem, ale ja tiež, keby som manžela trošku nenaháňala, tak neviem, ešte by to nebolo. Ale radšej nech je, lebo v 32tt som bola 2týždne v nemocnici a som už pripravená, keby niečo každým dňom, už aj vecičky sú vo vaničke nachystané pre malého, neviem si predstaviť, že by to mal baliť manžel🙂 Polovicu by nechal doma. 😀 Aj u nás sú tie chodníky nie zrovna v najlepšom stave. Ale tie veľké kolesá ma ukludňujú, snáď to zvládnu. Ale hlavne je lahučký, to som rada. Potom napíš, ako prežil hory 😉

onlika
19. bře 2009

ivetka5, ja mam mistral, minulorocny model. Ak mas budu na kliky, tak to je ok, ale ja to mam len na sportaku. A moj plan je druhe babo v marci, aprili, aby som sa nemusela tak trapit cez zimu, ako teraz 🙂. Inak Ty na zimu uz budes potrebovat sportak, nepredpokladam, ze sa Ti tam babo este zmesti 😉.

Zlatouch, aj stvorkolka ma otocne kolieska, takze manipulacia v pohode, mne to padanie budy vadi, hlavne ked fuka. A vy ste fakt malicky, Mato mal pred 2 tyzdnami 65 cm a vazi teraz 6,83 kg, takze ja som si davla dost pozor, aby bol kocik dost dlhy, ta sirka ma nenapadla ☹. Inak my vyuzivame aj sedacku, maly v nej cestoval aj na Slovensko (mal 7 tyzdnov), kedze pri korbe sa strasne zle sedi a nechcela som ho vzadu nechat sameho. Ale z nemocnice sme sli s korbou. Ale na Velku noc sa chystame znova na Slovensko, tak rozmyslam, ze ak by sme sli vecer, tak ho necham v korbe. No uvidim.

drobcek8, ta korba nie je dlha, na pohlad vyzera velmi robustne, ale nie je to tak 🙂

onlika
19. bře 2009

zlatouch, este ma napadlo, Tebe sa ako dari s plastenkou?

ivetka5
19. bře 2009

Onlika - áno, my máme všetky 3 časti, vaničku, škrupinku aj športiak(sa nasádza vlastne) na click - clack. Je to jednouchšie určite. To si aj ja myslím, že športový na zimu už budem musieť dať, ale v máloktorom hlbokom kočíku je diaťa najak nad rok. Všetky vaničky sú skoro teraz také menšie, nie ako Liberty, čo mali naše maminy 🙂
Prvé mesiace(možno 2) je fakt výhoda asi tá vanička, potom budeme prevážať aj my v škrupinke. A keď cestujete takto dlhšie, je to isto lepšie pre malého, aspoň sa v pohode vyspinká. 😉

zlatouch
19. bře 2009

onlika - ke kocaru byla plastenka jen na sportak, ne? Tu jsem jeste nevybalila a na korbicku jsem si poridila nejakou univerzalni obyc (asi za 200kč) a ta je v poho.

onlika
19. bře 2009

ivetka, ja som myslela budu na korbe na kliky 🙂, si tam nieco pisala, ze mas na kliky budu a nepripada Ti labilna. Mne tiez neprisla labilna, kym som prvykrat nevyrazila von 😉. No Liberty boli v porovnani s tymito kocikmi bezkonkurencne 😀. Inak tie klasicke 4-kolky, co su teraz (napr. roan) su tiez ovela vacsie ako chicco, ale my sme sa potrebovali zmestit do auta, lebo odmontovavat kolieska pri kazdej ceste autom by sa mi fakt nechcelo 🙂.
Budem Ti drzat palce, nech si s kocikom spokojna, ja keby som si nevyzrala zimu (a este po dlhej dobe fakticku zimu), tak asi nie som tak negativne naladena 🙂. Teraz uz som vyhodila fusak a je to celkom ok, ale uz sa strasne tesim na teplooo.

svoja
19. bře 2009

Ahoj holky....mimi ještě nečekám, ale jako správná natěšená budoucí těhulka už mám plný počítač obrázků kočíků, výbavičky a všeho možného.....mě se teda líbí 3kolky....ale značka? Je spousta hezkých....ale jak poznám, že kočík není jen hezký, ale i dobrý? Co by měl mít a naopak co ne?

zlatouch
19. bře 2009

onlika - fakt ti ta bouda tak moc padala? Me se jenom tak pomalu sune dolu, staci, kdyz ji za prochazku tak 2krat narovnam, zadna hruza, jak jsem psala. S tou zimou jsme to mely nastejno, ale ja si naopak libovala, jaky mame vhodny kocar, ta korba je dobre izolovana, jak je cela pevna a jeste vylozena polystyrenem 😉