Kočárky Gesslein. Máte zkušenost?

verisek01
8. srp 2007

Ahojte děvčata,máte někdo zkušenosti s kočárkem této značky? 🙂

hejducka
2. zář 2017

Vysvětlila by jste mi prosím některá jaký je rozdíl v těch označeních kočárků Gesslein? Hlavně srovnání F6 a F10. Já se v tom neorientuju ☹

luculisek
5. zář 2017

Mám pár dotazů ohledně kočárku budu ráda když mi poradíte vaše zkušenosti a postřehy.Koupila jsem přes bazárek kočárek typ F1 s taškou a tření druhý kol.velke, otáčecí a malinkatý .které se kam nejlépe používají?dále jaký nejlepší fusak do vložené tašky na zimu? origo fusak u toho nebyl .co používáte origo je dost drahý nový co jsem se ptala kolem 3 tis to se mi dávat nechce .ale zase píší že má dobré termoregulační vlastnosti tak leda sehnat od někoho.... Díky za rady

babanci
5. zář 2017

@luculisek Máme originální fusak a můžeš do něj dát dítě v punčocháčích i v třeskuté zimě. Máme v ekokůži a je jedinečný. Pokud bys ho sehnala někde levnější, tak do něj určitě jdi. Na zimu jsme odstranili vložnou tašku, už jsme měli velké dítko a fusak vše spolehlivě nahradil.

luculisek
5. zář 2017

Taky jsem koukala že je více velikostí toho fusaku jaký máte a na kolik vysel díky 😃

babanci
5. zář 2017

@luculisek Máme Iglo, stál něco málo přes tři tisíce.

pavlina212
5. zář 2017

@luculisek Ségra dávala do tašky zářijové miminko v péřový zavinovačce a teplejším overálku, možná flísovou deku ještě přes nohy. V druhé polovině zimy, když synovec vyrostl ze zavinky, koupila obyčejnější fusak jaro/podzim, který se tam dobře vešel. Malej míval teplý overal, fusak a popřípadě deku na nohách. Úplně to stačilo.

luculisek
6. zář 2017

Jasný no tak ještě uvidime teď moc nabídky nejsou na fusak či by mě zaujal

stefikat
14. zář 2017

@hejducka jsou to totožné kočárky, jen F6 má vepředu malé otočná kolečka a F10 má v základní výbavě vepředu pevná velká kola. K oboum variantím jdou dokoupit i ty druhý kolečka 🙂

stefikat
14. zář 2017

@luculisek
Velká kola jsou šikovné do sněhu, na polní cesty a kdejaký terén - a já je teď používám na velké těžké dítě (skoro 2 roky) když uspávám-tam a zpět 🙂 Malá kolečka jsou užasný do města, na nákupy a tam, kde je třeba hodně zatáčet a manévrovat 🙂 Fusak jsem řešila a nakonec sem pořídila použitý gesslein a i když jsem měla beránka od Easy Walkera a malý fleesový fusak, jezdil syn jen v gessleinu. Sehnala sem z druhé ruky Sleepy XL za 1000 Kč. Ten se vešel do vložné tašky, úžasně termoragulační, a pak i do samotného sporťáku a i v zimě měl prcek krásně teplé nohy. Za ty peníze to stálo. pokud budete shánět starší, zkuste na FB skupinku Máme rádi kočárky gesslein-když tam poptáte, určitě seženete 🙂

evaii
9. říj 2017

Ahoj, nedokázal by jste mi někdo poradit? mam sportovní kočárek gesslein f4, dostala jsem ho, je po jednom dítěti.kočárek je super,ale stříška je taková na prd.nevíte jestli jde stříška vyměnit za nějakou novější?je taková chatrná a na bokách mám popraskanou slídu.

babanci
9. říj 2017

@evaii Nám bylo řečeno, že je možné boudu úplně obměnit, když jsme chtěli pro případné další vnouče kočár předělat do jiné barevné kombinace.

lucka215
27. říj 2017

Ahojky, potřebovala bych poradit od zkušenější maminky. Mám kočárek Gesslein F6 a jsem s ním zatím max. spokojená, až tedy na mělký koš, který mohl být dle mého názoru hlubší či výš posazený.
Ale k věci, do teď jsem používala hlubokou korbu, ale malý 8měs. už se do ní prostě nevejde, navíc s fusakem už vůbec ne. Sestavila jsem si tedy sporťák a teď řeším dvě věci. Máte u tak malého miminku tu opěrku hlavy nebo je to až pro větší? Mě přejde, že se s ní tam malému moc dobře neleží. A další věc - zvažuji koupi nánožníku, ale četla jsem, že není od Gesslein moc dobře řešen, takže teď nevím jaký popř. koupit fusak nebo jestli mám koupit nějaký univerzální nánožník a malému popř. nějakou lepší kombinézu a fusak vůbec nekupovat. Prosím maminky poraďte. Nemám na zimu se sporťákem vůbec zkušenost.

cholii
27. říj 2017

@lucka215 Ahojky, já mám taky F6 a jsem s ním moc spokojená. Mám ten thermofusak Gesslein. Syn se narodil v lednu 2016, to byl ve vložné tašce + fusaku a jezdil jen v bodýčku, opravdu krásně hřeje. Tu další zimu měl už bundičku, ale to proto, že už z fusaku vystrkoval ruce 😀 Teď to bude stejné, stále se do fusaku krásně vejde a nánožník teda nepoužívám žádný. A vidíš, opěrku hlavy mám někde od začátku schvanou, do teď jsem ji nepoužila 😀

pavlina212
27. říj 2017

@lucka215 Mně přijdou nánožníky v našich zeměpisných šířkách tak nějak zbytečný. Mám zimní fusak od Emitexu a jsem spokojená. Syna tam dávám v punčochách + maximálně ponožky a je mu teploučko. No a pokud by byla nějaká fakt velká sibérie, přetahnu kočár pláštěnkou. Sníh ani vítr se tam nedostanou.

lucka215
27. říj 2017

@pavlina212 moc děkuji. On právě malý chce někdy s kočárku vyndat, ale asi to bylo, že neviděl, teď v tom sporťáku to bude určitě lepší, ale ještě mi nesedí, takže bude stejně převážně v lehu. A jaký máte od toho Emitexu? S nějakou nepromokavou vrchní vrstvou?

lucka215
27. říj 2017

@cholii díky, mě ta opěrka po vyzkoušení přijde právě spíše pro sedící dítko a mě malý zatím ještě nesedí, ale už jsem ji dala pryč. Malý má taky raději ruce venku, tak právě nevím jak to vyřešit. Pro toto počasí nám zatím stačila mikinka a deka a bylo mu dobře.

pavlina212
27. říj 2017

@lucka215 Já mám combi, možná ještě nějakej starší model, ale koukala jsem na ty monti 3v1 (tam přímo píšou, že neprofoukne, nepromokne), ale vyzkoušeno nemám.

knuffel
19. bře 2018

Ahoj, možná někomu pomůžu v rozhodování...
Mám kočárek Gesslein Future, kupovali jsme v kamenné prodejně v roce 2007, odvozil bez problémů dvě děti, myslela jsem si, že až odvozí třetí, pošlu ho za drobné nebo za odvoz dál, aby někomu ještě posloužil, ale... Dnes mi praskla trubka u konstrukce - tam, kde se šlape na páčku číslo 2, když skládám kočárek. Dceři je 9 měsíců, ještě nesedí, ale golfky teda pořídit musím. S kočárkem jsem byla úplně spokojená, dnes mě to ale dost naštvalo (mohlo to ještě chvilku počkat). Chápu, že je kočárek už starý a asi má nárok, jen mi nejde do hlavy ta "německá" kvalita, protože sousedka mi taky říkala, že jí u Gessleinu (jiný typ kočárku) praskl podvozek, jenže jí už při druhém dítěti. Tehdy jsem si myslela, že to byl vadný kus, teď bych spíš řekla, že my jsme měli štěstí. Neodrazuji nikoho od koupě tohoto kočárku, jen bych si setsakra rozmyslela koupi ojetého kočárku z bazaru, protože tohle už mi jako náhoda nepřijde. Za pořizovací cenu jsem očekávala top kvalitu.

knuffel
19. bře 2018

A vlastně ještě něco, minulý týden se na autosedačce (vajíčko) kupované současně s kočárkem, taky značka Gesslein, rozbila ta otočná rukojeť, za kterou se vajíčko nosí a v autě se sklopí. Zůstala mi v poloze nahoře, manžel ji hrubou silou zarval aspoň do té polohy, v jaké má být v autě, takže teď nosím dítě v autosedačce v náručí. No dobře, už má asi taky nárok, ale je to náhoda?