Kočárky Gesslein. Máte zkušenost?

verisek01
8. srp 2007

Ahojte děvčata,máte někdo zkušenosti s kočárkem této značky? 🙂

artee779
5. srp 2008

ahoj, taky bych rada ozivila tuto diskusi ohledne kocarku Gesslein. Mate jeste nekdo zkusenosti, postrehy? Cokoliv. Nam se libi varianta Gesslein F2, ale uvitam jakekoliv nazory. Diky

mysaak
16. zář 2008

Ahoj všem, tak další pokus o oživení témata na Gesslein. Přeci ho některá musíte mít. Já si ho vyhlédla dneska v supr baby, konkrétně Gesslein trend, protože bezpodmínečně chceme nafukovací kola a je to láska na první pohled... Taky uvítám jakékoliv názory a postřehy, přeci jen 17000 je 17000 😀 Ale hlavně se mi líbí rozměry, že je krásně dlouhý... Budeme mít dubňátko, takže v zimní výbavě už to bude kus 😀

mkr
16. zář 2008

tak jsem měla možnost vyzkoušet jeden den gesslein obyč. 4kolák pěnový kola a hrůza už nikdy víc to bych radši malou tahala v ruce, tak manipulace při jízdě hrozná malá tam cítila každý hrbol až jsem ji litovala, je moc nízko u země takže pro větší nic moc ani mně to nevyhovovalo a to mám 168 cm, na pohled je strašně moc velký zbytečně no prostě bych ty peníze za to ani ve snu nedala, snad jsem nikoho neurazila

mkr
16. zář 2008

mysaak dlouhý myslíš sporták, protože mají vložnou tašku, skoro každý sporták je dlouhý i ty polský za 6 tis. podle mě to je jen značka, ale nic víc, je i těžký na to nejsem vůbec zvyklá

balvik
23. zář 2008

Ahoj, ja uz jsem tady o Gessleinu psala do jine diskuze...ale budu reagovat na prispevek od mkr....
Mam Gesslein Future Loop s vloznou taskou C lift s penovymi koly a co se tyka odpruzeni, rozhodne pruzi vice nez vsechny normalni mestske moderni kocarky (napr. Jane Nomad apod., takove kocarky na kocicich hlavach skakaji jak popcorn v troube), samozrejme nehoupe jako klasicky hluboky kocar, ale urcite pruzeni tam je...ja si ho v terenu naopak pochvaluju a nemusim se bat, ze bych pichla kolo 😉 ...treba ted jsem ho vzala na Machac a na tech sice zpevnenych cestach, ale plnych kamenu a korenu, nevim nevim. Taky nevim, co bylo mysleno tim, ze je nizko u zeme 😕 . Manipulace je naopak naprosto skvela, krasne a snadno zataci a ja ho i ted, kdy je Anezce 14 mesicu, rada beru na prochazky. Ovsem na cestovani MHD jsem si poridila lehoucke golfky s 6 kily, ktere v pohode zvednu s Ajou sama a nemusim nikoho nikde shanet. Ale nedovedu si predstavit, ze bych s nimi jezdila na prochajdy v zime. Takze stejne dospejete k tomu, ze budete v roce ditete porizovat ke kombinaci jeste lehci golfky 😉 .
Co ma Gesslein blby, je divne madlo (neni dokulata vypolstrovane, ale pouze navlek na tycce) a nasazovani nanozniku. Tam vazne ulitli....kdybych to vedela, nechala bych si nekde jinde (asi Aesthetic, nevim) usit univerzalni...za ty prachy se rozhodne nevyplati.
Takze obrazky:
s malymi kolecky
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
s velkymi kolecky
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jo, Anezka je konec cervence...a sportak jsem "stavela" v 7. mesici, tj. v unoru. Do te doby se mi tam ve fusaku (Aesthetic) vesla. Pak jsem ji jeste mela nejaky cas celem k sobe na lezato a posleze v sedu...no a teprve po dalsich asi 2 mesicich jsem ji posadila po smeru jizdy. Takze pokud budes mit Mysaaku dubnatko, tak na zimu uz ti stejne bude sedet 😉, takze delka vlozne tasky ti bude fuk.
Suma sumarum, ja jsem s nim opravdu spokojena, ale je fakt drahy, proto je fajn patrat na MMB po nekom, kdo ho vyhodne prodava...ted jsem tam videla jeden sedo ruzovy s kompletni vybavou za super peniz...ja take shanela "jety", jenze jsem si nenechala rici pohlavi, takze jsem hledala neutrala a tehda jsem zrovna nic nesehnala.

balvik
23. zář 2008

Jo, jeste jednu nevyhodu jsem chtela napsat, abych byla poctiva...ma nizko umisteny kosik, takze jakmile prsi nebo je mokro, kosik je jak prase....takze vsechno mit v igelitce 😉 .
Ale jak procitam ty diskuze ke kocarum, kazdy ma proste neco a uz jsem mnohokrat rikala, ze kdyby nechali nekdy navrhnout kocar v uzke spolupraci s maminami, ktere maji informace z prvni ruky, byl by na svete kocar nasich snu 😵 😵 😵 , ze je to tak ??? 😀 😀 😀

zuzac
2. led 2009

neviete niekto poradit, kde sa dá zohnat nánožník na tieto golfáče

http://www.minimimi.mimishop.cz/detail.php?zboz...

abrcetle
21. kvě 2009

Ahoj, chtěla bych obnovit diskuzi ohledně kočárku Gesslein. Nenajde se maminka, která by měla zkušenost s kočárkem Gesslein (nejlépe typ F6 - líbí se mi nejvíc s C-lift taškou nebo typ Future I s C-Lift taškou)? Budeme mít říjnové mimi a proto bych potřebovala vědět zejména, jestli je pro zimní mimísky vhodný. Na jedné slovenské diskuzi jsem našla, že je super, ale že je velice úzký. Všem moooc děkuji za příspěvky.

vvvecna
22. kvě 2009

Ahoj,přidávám se do diskuze,dnes jsme koukali na typ F 6 a dost se námlíbil,čekáme mimčo v září a bude ideální i na zimu
jinak švagrová má F 2 a je jím nadšená

abrcetle
23. kvě 2009

Ahoj, kde ho budete kupovat? V Pardubicích v Duze? Doporučil mi ho známý, od té doby se po něm pídím, ale u nás v Hradci nic. Viděla jsi někde tu F6 v reálu? Taky budeš mít "zimní" miminko, nebojíš se, že se tam nevejde? Přeci jen ta šířka lůžka to je jediný můj problém 😒

bibi78
25. kvě 2009

abrcetle, vies konkretne sirku v cm? ja som nasla 2 typy, oba okolo 34 cm, co je velmi fajn. myslim, ze sirsie sa ani nevyrabaju. vdaka.

abrcetle
25. kvě 2009

Ahoj bibi, ano, šířka je opravdu 34cm. Ale jistě se to ještě o dost sníží, když tam pak dáš tu vložnou tašku a třeba fusak... Budeme mít mimíska v říjnu a tak přemýšlím o tom, aby to vydrželo celou zimu. Myslím, že jsem tě viděla i na diskuzi o Emmaljunze, nebo se pletu? 🙂

abrcetle
26. kvě 2009

Ahoj holky, v pátek se chystáme do prodejny podívat se na kočárky Gesslein. 🙂 Jakmile to bude možné, tak dám referejce, jak to vypadá. 😉

bibi78
26. kvě 2009

abrcetle, ano, bola som aj na emmanjunga teme 🙂 , napisala som reakciu na edge duo, ktory je povazovany za najsirsi kocik na trhu, ale tiez nemeria viac ako 34 cm. tak neviem, ci nieco sirsie existuje, ale ak nieco najdes, budem rada, ked mi das vediet, lebo sa pripravujem na velke babatko 😀 ...a tiez tam bude asi celu zimu.

abrcetle
26. kvě 2009

Ahoj bibi, divala jsem se doma do brozury od emmaljungy a šířka v lehu je tam 33cm. 🙂 Jak víš, že bude velke? Rada bych se poučila, protože ja velke miminko nechci 😠 , ale kdyby to nahodou melo byt velke mimi, tak at to alespon vim dopredu 😎

bibi78
27. kvě 2009

abrcetle, uz teraz mam riadne brusko a to som este len v 25. tt. navyse moj manzel meral 57 cm a vazil 5 kg, takze ak zdedi jeho geny, je to jasne... ja som tiez nebola ziadny chrust, 53 cm a 3,8 kg... navyse sa dopujem vitaminami pre tehotne, pretoze moj doktor tvrdi, ze ich treba brat az do konca... takze ak sa maly narodi v termine, som si takmer ista, ze to bude minimalne jedno z tych vacsich deti... uvidime 😉
navyse podla utz ti doktor vie povedat uz v 7. mesiaci, ci sa dieta vyvija v priemernych normach alebo je vacsie, ako priemer 😵

abrcetle
27. kvě 2009

Ahoj bibi, tak dneska jsme byli na UTZ ve 20tt a mame 330dkg (myslim, ze mi posledne rikala, ze bychom meli mit cca 250dkg). Tak mi to prijde, ze se taky nevyhnu otesankovi 😠 😀 😀

bibi78
27. kvě 2009

abrcetle, my sme mali 650 dkg a 27 cm v 23,5 tt...co je vraj zatial priemer... a uz mate vybraty kocik?

abrcetle
27. kvě 2009

Jsem rozhodnuta pro ten Gesslein F6 barva 926926. 😀 Uz to resit nehodlam. 😠 Já už prostě chci mít jasno a vědět na čem sem. Vybírat kočárek měsíc je prostě na mě moc. ☹ Jak jsem už psala, v pátek se jedem podívat do Pardubic do obchodu a snad se tam s nima domluvím i na slušné ceně. 😉 Prolítala jsem celej net, tak vím jak by se to asi mělo pohybovat. 😎 Na druhou stranu jsem již takhle byla rozhodnutá i pro Emmaljungu Duo Edge, ale když jsme spočítali na co to se vším všudy přijde, tak mě ta chuť opravdu přešla 😖 - no teda zejména manžela, a to vůbec nemůžu říct, že bychom si na finanční stránku museli stěžovat 😵

abrcetle
27. kvě 2009

Btw je fakt vidět, že těhotenství ubírá IQ, samozřejmě, že mimísek váží 330g a né dkg 😀 😀 😀 😀 😀

bibi78
28. kvě 2009

😀 😀 😀 LOL, asi ano, lebo aj ja ako opica som opakovala po tebe, samozrejme, aj moj vazi v gramoch a nie dekoch... vobec som nad tym ani nerozmyslala... 😀

abrcetle
29. kvě 2009

Ahoj, tak jsme se právě vrátili z obchodu a objednali jsme si Gesslein F6 v celé výbavě. 😅 Trvalo nám to cca 2hodiny, než jsme to všechno vykomunikovali a vyposlechli 😒 , ale jsem spokojená. Ale teď to podstatné. Je opravdu docela velký, myslím si, že se tam zimní mimčo ve fusaku vejde vcelku v pohodě. Není lehký, ale to ani ta emmaljunga ne - pravděpodobně když chce maminka větší kočárek, tak musí počítat s tím, že nebude nejlehčí. 😎 No jinak paní tam byla velice zkušená, přehazovala rukojeť sem a tam jakoby nic - no mně to tak dobře nešlo 😀 😀 , ale předpokládám, že je to jen otázka cviku. Ta ruční brzda je v poho, ale v žádném případě nedoporučují s kočárkem jezdit na brusle apod. K tomu brzda rozhodně určená není. Asi mi to i vymluvili a na kolečkovky budu jezdit příští léto bez mimča. Ruční brzda slouží jen k zastavení kočárku na místě. Nastavení výšky madla je naprosto perfektní. Vůbec nemá chybu. Korbička je zacvaknutá ve speciálních zámcích a také není těžké ji otočit - samozřejmě to ukazovali bez mimi a nejsem si jistá, zda by to s miminkem šlo tak lehko. Kolečka jsou na F6 nějaká prý speciální, že se na ně nenabalí v zimě sníh - no snad budu z nich tak nadšená jak paní, když se o nich rozplývala 😀 😀 Košík dole je docela malý - ale s tím asi nejde nic udělat. V rámci toho, aby se mi kočárek vešel do auta stejně potřebuji, aby i košík byl co nejskladnější a to tento látkový naprosto splňuje. Ke korbičce, na zimu je vybavená dobře, vše lze odepnout vyprat v pračce (dostali jsme upozornění že na "ruční praní" aby se nepotrhaly materiály). Dále ke korbě jsme kupovali tašku nabídli nám S-Lift a dali jsme na ně a potom jsme si dokoupili také fusak Sleepy. Prý již nemáme kupovat téměř žádné zimní oblečení, protože mimi se do toho dává v oblečení na doma. Celé to neprofoukne, je to naprosto super. Jo ještě jsme kupovali nánožník na sporťák, když bude chladněji. Na léto jsme dokoupili síťku s clonítkem a slunečník. Co mě velice těší, tak provádí i záruční servis, takže když se něco stane, tak nám to na počkání opraví 😉 😉

Teď mě nic víc nenapadá, ale případný další otázky ráda zodpovím, vzpomenu-li si.

frankie
31. kvě 2009

S tímto kočárkem jsem moc spokojená nebyla, jen jsem ho ocenila v time vě sněhu a velkýma kolama. Mám kolekci 2006 a kupovala jsem kočárek půl roku použitej. K brzdě je hrozně špatný přístup a jde mačkat hrozně ztěžka, košík je taky hodně nízko, takže když se jede v nerovném terénu, tak se o košík zadrhává. Přijde mi i dost těžkej. myslela jsem si, že výměna kol bude něco extra, ale neni. Otáčecí kolečka se hrozně kvrdlaji že mám pocit, že se rozpadnou. Jen oceňuj, že je možnost přetočit korbu po i proti směru jízdy a hlubokou boudu. Jezdila sem s ním 8 měsíců a teď sem sem ho vyměnila za sporťák Jane Nomad a sem maximálně spokojená, jak s jízdou, tak se skládáním a je i prostornější než Gesslein.

barica
30. črc 2009

Chystám se na nákup kočárku Gesslein F6. Máte ho některá? Pořizovací cena je na můj vkus hodně vysoká, tak bych se potom nerada setkala s někými problémy. Zatím mi přijde ideální, splňuje vše, co bych od kočárku očekávala, ale nevím, jaká je realita, tak prosím o Vaše názory a zkušenosti s tímto vozítkem. Díky moc!

pavluskak
9. srp 2009

Přidám svou zkušenost. Mám kočárek Gesslein Future, myslím, že jsem byla mezi prvními maminkami, co si ho vůbec pořídily 😀 ... takže jsem v něm odvozila naši první dcerku od jejích 9 do cca 17-ti měsíců. Druhá dcerka je v něm od narození, teď je jí rok...
Nejprve negativa ... těch je málo 😀 ... 1) Nízko umístěný nákupní koš - už máme tu látku, kterou je potažený prodřenou ☹ , 2) nepraktické přidělávání nánožníku - musí se sundat mandlo (u druhé dcerky to máme vyřešeno skvělým fusáčkem od Aestheticu, takže nánožník jsem u ní použila asi dvakrát), 3) ač jsem ho kupovala jako super lehký (bylo uvedeno 11 kg) nebude to tak docela pravda a kočárek má určitě o něco víc, což ovšem pociťuji jen při nastupování do MHD, ale zase je podstatně lehčí než náš první, který měl snad 20 kg a to byl děs... 4) originál taška na rukojeť je na to jak je drahá nic moc... přidělává se na suché zipy, což vypadá pěkně, ale ty časem špatně drží, takže taška se samovolně oddělává, nemá žádné vnitřní členění, takže v ní vládne celkem chaos 😖 ... tak a to je z negativ vše...
A pozitiva: 1) DESIGN!!! 😀 2) jednoduché otočení korbičky po a proti směru jízdy, 3) výborné jízdní vlastnosti - zejména s menšími otáčecími koly, kočárek se pak řídí skoro sám 😀, s velkými koly do terénu a hromad sněhu, co u nás na severu bývají super...4) vložná taška S-Lift je úžasná, pěkně zpevněná, pro malé miminko, pro větší je možnost vyndat pevnou podložku a taková účka pro přenášení a taška dál funguje jako fusak, a opravdu to stačí, starší dcerce jsem přidávala jen deku a u mladší, které bylo první zimu půl roku jsem používala jen slabý fleesový fusáček od Aestheticu a stačilo to, Vendulka tam měla krásně teploučko, když byla hodně velká zima přidávala jsem ještě deku, taška je krásně dlouhá, takže jsem nemusela řešit problém, co jiné maminky, že se jim půlroční miminko nevejde s fusakem do hlubokého kočárku, lem se dá připnout k boudičce hodně vysoko, takže do kočárku absoblutně nefouká ... 5) snadná výměna koleček 6) odpružení, takže kočárkem se dá lehce pohupovat 7) možnost odepnutí části boudičky 8) kočárek lze kompletně odstrojit a vyprat 9) praktické kapsičky na zadní straně opěradla a v boudičce 10) snadné skládání ... 11) dost místa pod boudičkou pro sedící dítko... 12) je to držák... zatím jsem nenašla jiný, za který bych byla ochotná ho vyměnit... snad jen když už byla Anička starší a v kočárku už nespala, přikoupili jsme Zappky na rychlé a snadné přesuny 😉

barica
10. srp 2009

Super, diky moc za "recenzi", uz jsem se bala, ze ho skoro nikdo nema a ja at shanim jak shanim, tak stejne vzdycky skoncim u gessleinu. Sice mozna nevypada tak moderne, jako vsechny ty ostatni super znacky, ale splnuje vse pro pohodli ditete a snad i mé, takze to bude pro me rozhodujici. Jeste jednou diky pavluskak!

oliivie
27. srp 2009

Ahoj, máme také Gesslein, ale F6, takže přidám pár zkušeností.
Pozitiva: Kromě toho, že vám každý bude říkat, jak máte hezký kočárek 🙂 (ten design je opravdu super), můžete si vybrat kombinaci látek na míru, vložná taška je skvělá, pevná, miminko se v ní dá bezpečně přenášet. Máme zimní mimi, do tašky se vešla pohodlně i s fusakem (už jsme měli emitex, ale jinak doporučuju ten jejich), jinak v tašce jsme jezdili ještě do sedmého měsíce, pak už chtěla sedět. Taška se dá polohovat. Vyhovuje nám kombinace koleček. Doma na vesnici používáme velká, opravdu všude projedeme i v lese i na horách, i ve sněhu. Malá kolečka si dávám do města, můžu pak řídit kočárek v pohodě jednou rukou, to se hodí při nákupech. Dál chválím polohování stříšky a snadné přehazování rukojeti. Kočárek má spoustu kapes na různé drobnosti a dá se poodepínat a vyprat. A v neposlední řadě mají opravdu skvělý servis - dali jsme si použitý kočárek po půl roce seřídit a zkontrolovat a naprosto vstřícní, na počkání.
Negativa: Malý a opravdu nízko posazený košík- síťka mezi kolečkama, přebalovací taška je dost drahá a není to žádný šlágr - suchý zip časem nedrží, členění bych uvítala víc. Kočárek je trochu neskladný, chce to větší auto a korbička jde sice otáčet snadno a pěkně se zacvakne, ale je dost těžká i prázdná, navíc je dlouhá, takže s miminkem bych to asi nedala.
Celkově převládá spokojenost, kočárek bych neměnila a doporučuju.

barica
28. srp 2009

oliivie: to jsem rada, ze jsi s kocarkem spokojena, pro me to byl take favorit, nez jsem si precetla, ze obsah skodlivych latek a to i v castech, ktere dite strka do pusy, je tak velky, ze hracky by v tomto pripade byly stazeny z prodeje?! jsem si rikala, ze kdyz zaplatim takove prachy za kocar a je nemecky, ze si kvalitou muzu byt jista a ono ejhle, kdyz si koupim kocar za polovicni cenu, tak na tom budu nastejno🙂...

oliivie
28. srp 2009

Kde ses to dočetla, to by mě docela zajímalo?

barica
28. srp 2009

podívej se na tema "testy kočikov" tady na modrym konikovi a je tam odkaz prave na ty testy delane v Nemecku, byla jsem hodne prekvapena a samozrejme zklamana, nebot nemam dalsi variantu, co za kocar zvolit a termin uz se preci jen blizi na nejake dlouhodobe objednavani uz neni cas🙂...