Kočárky Gesslein. Máte zkušenost?

verisek01
8. srp 2007

Ahojte děvčata,máte někdo zkušenosti s kočárkem této značky? 🙂

eellik
19. led 2014

Dobrý večer děvčata.Prodávám Gesslein swift za 2500 kč.Používaly jsme 3 léta a 2 zimy. Super stav a skvělý na používání.V zimě také splnil svou funkci.Vešly jsme se do něj i s fusakem.Mám k tomu pláštěnku a nánožník.V létě 2013 kupované nové kolečka a nechala jsem si prodloužit střechu ,aby byla malá víc chráněna před sluníčkem a větrem.

jana8181
27. led 2014

Ahoj všem budoucím i současným rodičům! 🙂

Také jsem se dlouze rozhodovala, jaký kočárek si pořídíme, a protože bychom chtěli do budoucna dětí více, kvalita a praktičnost kočárku byla jedním z rozhodujících měřítek pro výběr. Nakonec jsem se rozhodla po pročtení dlouhých diskuzí na netu pro kočár Gesslein. Nelituji ani na vteřinu! Pardubice, kde kočárky prodávají, jsou pro nás z ruky, tak jsme ho objednali přes net.
Máme Gesslein M6 a jsem opravdu maximálně spokojená!!!

Jediná vada co se vyskytla - po 5ti měsících používání prasklo lanko od brzy. (Samozřejmě v nejméně vhodném okamžiku, při zabrzďovaní kočárku v autobuse... 🙄 )
Volali jsme tedy do Pardubic, kde tyto kočárky prodávají, zdali mají náhradní lanka. Bylo nám s despektem sděleno, že pokud jsme si kočár nezakoupili u nich, ať si lanko koupíme tam, odkud jej máme! 😲 A praštili nám s telefonem… že je to dost neprofesionální jednání, to by bylo na jinou diskuzi. 😖

Zde je moje rada všem uživatelkám Gessleinu:
pokud se vám stane tato nepříjemná věc, nezoufejte: stačí koupit obyčejné brzdné lanko na kolo a s pomocí šikovného muže dáte brzdy do kupy za 10Kč! 😉
Na originálním lanku jsou zalisované 2 koncovky. Vy si tu druhou koncovku (na lanko od kola) vyrobíte ze svorkovnice na elektriku ("čokoláda"). Jedno políčko se zbaví plastu, rozřízne na půl (zkrátí). Lanko se provleče na místo starého lanka na kočárek a upravená svorkovnice se našroubuje na konec lanka. Hotovo. Brzdy fungují bezvadně! (Troufám si říct, že líp než před tím). 🙂

Jinak je to kočár k nezaplacení, materiál kočárku je termoregulační, v zimě hřeje, v létě izoluje od tepla - což potvrzuji.

Sportovní verzi můžete dál používat v zimě jako hluboký kočár (s předělanou vložnou taškou na fusak), pokud vaše dítko hodně rychle roste a ještě nesedí ( jako to naše). 🙂

Boudička se dá (při nepříznivém počasí) překlopit skoro až ke korbičce.

Možnost přehodit rukojeť oceníte při slunném počasí, nebo větru.

Je pevný, kvalitně provedený, dobře se mi s ním jezdí (žádný problém s koly apod.).

Co by pro někoho mohlo být mínusem, je váha kočárku. Je celkem těžký. Takže maminkám, které často kočárky vynášejí do schodů apod., by tato skutečnost mohla komplikovat život. Ale je zde možnost kočárek rozložit na korbu a podvozek, takže to bych také neviděla tak černě.
Za mě tento kočárek rozhodně doporučuji! 😉

lorca
30. led 2014

@jana8181 Moc děkuji za názor. My jsme si dneska přivezli Gesslein F6 + clift taška. Nevím, jaký je rozdíl mezi M6,přijde mi to stejné. Tak už se těším, až vyrazím do ulic (ještě musím chvilku vydržet 🙂 ) Snad bude sloužit tak dobře, jako Tobě. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli máš zkušenosti s jejich originál nánožníkem. Slyšela jsem názory, že je lepší koupit univerzální od Emitexu, že je levnější a lepší než originál. A co taška na rukojeť? Nevím, jestli investovat do origoš. nebo to zase řešit jinou.

jana8181
1. únor 2014

@lorca Ahoj, já mám vložnou tašku C-lift předělanou na fusak a v něm ještě zimní fusak (po mně, ale je fajn, krásně hřeje). Náš prcek ještě nesedí, ale myslím si, že i kdyby seděl, bude to stačit takhle. Nekupovala jsem jej dopředu s tím, že až přijde čas, tak se uvidí, co a jak. Nad originální taškou jsem také uvažovala, ale nakonec zvítězilo moje spořivé já. Koupila jsem si tašku přes rameno v Kenvelu 50% sleva (za 400,-), která má úplně totožný materiál jako kočárek a uvnitř se mi dobře organizují potřeby pro mimi. Jen jsem si ji přehodila přes rukojeť a stačí mi to bohatě. 😉

lorca
2. únor 2014

@jana8181 taky tu originál tašku asi brát nebudu, přeci jen 2tis se mi zdá opravdu zbytečný a poslouží i jiná, přesně jak píšeš.

frufrunka
2. únor 2014

@lorca Já jsem napřed brala jen kočárek, univerzální nánožník jsem už měla. Záleží, jakou máš barvu kočárku (nečetla jsem diskusi zpět), já mám právě kočárek šedohnědý a nánožník černý a vypadalo to hrozně. Takže jsem dokupovala originál. Pokud se ale trefíš barvou, tak Emitex úúplně stačí. A ještě jsem pak dokupovala (hlavně taky kvůli barvě) originální fusak a ten je super, je daleko, daleko lepší, než Emitex. Ale zase nemůžu úplně srovnávat, já mám ten fusak z roku 2007, od té doby se asi Emitex ještě vypracoval, abych mu nekřivdila. Ten Gesslein má opravdu libovou cenu, bohužel. Ale brala jsem to tak, že to kupuju na 1,5 dítěte (Teď na zimu mladší syn a příští dvě zimy nejmladší) a pak se mi to snad podaří zase prodat v kompletu... 🙂 Jinak tašku taky nemám, ale já nemám ani originální, ani jinou, mě ty tašky nějak vadí a překážejí, takže veškeré potřebnosti vozím v boxu košíku... 🙂

frufrunka
2. únor 2014

@jana8181
@lorca
Jinak teď koukám - prasklé lanko od brzdy. Taky se nám to stalo - po dvou měsících používání. A znamenalo to, že se zablokovalo kolo a kočárek byl nepojízdný, na dodání náhradního dílu jsme čekali dva týdny. Ještě, že jsme měli starý kočárek, jinak by to byla dost nepříjemná situace... A koukám, že to tedy asi není výjimečná závada.

lucille85
3. únor 2014

Holky na jaře budeme prodávat Gessleina F1 (dříve Future), kolekce 2012 s komplet výbavou, vložnou taškou, fusakem atd...kdybyste měla některá zájem, dejte mi vědět do IP 🙂.

marketa228
16. únor 2014

Zdravím! Koupila jsem použitý kočárek F6 a prosím o tipy, jak jeho látkové části vyprat a také jak nejlépe nechat uschnout.. Moc děkuju, nerada bych to hned pos..la 🙂

winterska
25. únor 2014

tak hlásím, že jsem se dnešním dnem přidala mezi Gessleiňačky - je objednán a bude do 6-8 týdnů. Už se moc těším, až s ním budeme drandit! 🙂

winterska
25. únor 2014

@marketa228 Kvalitní potahové materiály jdou sejmout a prát na 30°C - včetně stříšky!
to je info z netu - tím bys neměla nic zkazit.. a pak to pověsit na sluníčko.. nejsem si jistá sušičkou - já ji sice mám, ale řídím se informací z cedulky.

lorca
17. čer 2014

Tak už cca měsíc jezdím s Gesslein F6 a jsem spokojená. Je tedy pravda, že jak prodavačky tvrdily, že s novými kolečky air určitě nebude kočárek drncat, tak to zase taková pravda není. Kočárek drncá, ale v normě a zjistily jsme, že malé se to dokonce líbí 🙂 Ale co je opravdu průšvih je košík. Ten tedy nedomysleli, museli jsme si tam přidělat takovou síťku, aby z toho nepadaly věci. Jinak se nám s kočárkem jezdí dobře. Je pravda, že zatím jsme nejezdili v nějakém horším terénu, tak zatím nemám zkušenost.

hocapinka
30. čer 2014

@lorca Ach to drncání. Mně to teda vadí dost. Kočárek stál s příslušenstvím 28tisíc a je dost hlučný ☹

angel18
9. črc 2014

Ahoj maminy,

já mám taky příspěvek, i když trochu nestandartní...kdo chcete čtěte.

Po dlouhém rozvažování jsem se rozhodla, že sem napíši i můj příběh. Pokusím se ho shrnout v co nejkratší verzi, abyste nemuseli dlouho číst.

Jmenuji se Anna Homolová roz. Hegedüšová, jsem rodilá Liberečanda a momentálně žiji 11 let na Slovensku. Mám 4 měsíčního syna....a tu to vše začíná.
Vzhledem na to, že náš syn velice rychle roste a stávající dětský kočárek je mu již malý, rozhodli jsme se s manželem pro koupi většího. Po měsíci hledání a srovnávání jsme našli takový, který nám vyhovoval jak kvalitou, tak velikostí. A to od výrobce německého Gesslein konkrétně verzi F6. Jako hrdá Češka jsem si našla výhradní prodejce v Čechách a to prodejnu Duha - Pardubice. Poslala jsem svůj dotaz, bleskově mi odpověděli a jednání z jejich strany bylo profesionální i co se týkalo telefonního rozhovoru.
Nakolik ale cena kočárku byla dost vysoká ( jen sportovní verze + příslušenství ) cca 24000 kč, nechala jsem si cenovou nabídku vypracovat i u jiných prodejců značky Gesslein a zjistila jsem, že z Pardubic byla nejvyšší. Slušnou formou jsem se dotázala, zda je cena konečná. Bylo mi nabídnuto zboží zdarma v hodnotě cca 3000 kč, slušně jsem odepsala, že děkuji, ale nabízené zboží zdarma již vlastním a že děkuji za jejich ochotu a vstřícnost, ale obchod se neuskuteční.....
Druhý den jsem nestačila valit oči, když mi "profesionálové" z Pardubic omylem poslali e-mail, který adresovali svému nadřízenému a nazvali mne tam krávou. Takto uctivá byla v e-mailu paní Renata Kutíková.
Na jednu stranu mi to přišlo směšné a na druhou politování hodné, že v dnešní době, kdy je třeba o zákazníka bojovat a je přirozené ptát se na slevu, když se rozhodnete utratit 24000 tis Vás otitulují dobytkem a ještě jsou tak "chytří", že Vám to zašlou.

Proto jsem si dnes večer dala tu práci a celý příběh Vám napsala. Nevadí mi ani tak urážka, která vůči mojí osobě kolovala v nitru firmy Duha-Pardubice, ale přetvářka ze strany prodejce ve stylu navrch Huj a vespod Hnůj, doslova nekoupíš tak táhni.

Jestli jste dočetli až sem, tak děkuji za Váš čas.

PS: Pokud byste měli podezření, že zbytečně haním firmu Duha, mám uloženou celou e-mailovou komunikaci, která mezi námi probíhala a nemám problém ji komukoliv zaslat, aby viděl, že já nejsem ta, která se zachovala přinejmenším neslušně.

ttka
8. srp 2014

Dobrý den, prodávám Gesslein Future s vložnou taškou Clift po jednom dítěti, kočárek je včetně otočných předních koleček,originálního nánožníku, fusaku Emitex a pláštěnky. Mohu přidat i redukci na autosedačku, nebo popř. prodat komplet i s autosedačkou MaxiCosi Cabrio Fix barva "Nature Bright", která byla kupována společně nová s kočárkem, tedy je také po jednom dítěti. Barva kočárku je tm. modrá s vnitřním pruhovaným "čalouněním" v barvě světle a středně modré.
Kočárek nafotím a vložím sem fotografie. Původní cena 15700Kč a autosedačka s adaptéry 4100Kč.
Prodejní cena: Kočárek 8000Kč
Autosedačka (bez nehody) 2000Kč
Při odběru celého kompletu sleva.

zebruska
11. srp 2014

Ahoj, mám možnost koupit levně Gesslein F2 po jednom dítku. řeším teď, jak to udělat s autosedačkou. Měli jsste tu jejich nebo jste to řešili adaptéry a jinou sedačkou?

hocapinka
14. srp 2014

@zebruska Ahoj, rozhodně doporučuji originální autosedačku, která se tam nasazuje stejně jako hluboká korba, tj. pěkně drží a je stabilní. Mám F6 a autosedačku Römer, jsou nutné 2 adaptéry a hrozně se to viklá. Nikdy jsem to nevyužila. Posílám odkaz na video.

https://www.youtube.com/watch?v=gLykVsSJP0o
hocapinka
14. srp 2014

Maminky, co máte Gesslein F6, prosím o radu. Dcerka má 6,5 měsíce, zatím ji vozím v hluboké korbě, která jí je tak akorát. Už budu muset vytáhnout sporťák. Máte některá ten prodlužovací u-díl? Využili jste ho nebo je to zbytečná koupě?

duppi
6. zář 2014

Ahoj holky, je tu nekdo, kdo ma F4 kombi a i ty terenni predni kola ke kocarku? Potrebovala bych vedet, jak se uchycuji ke konstrukci - nacvakavaji se tam stejne jako ty maly otocny nebo je tam jeste nejakej jinej system? Zajimalo by me totiz, jestli by sedely i na stary konstrukce, z obrazku mi prijde, ze jo, ale nemam to kde vyzkouset :(. Dekuji mooc :kytka:

hocapinka
14. říj 2014

@duppi Já mám gesslein F6 air+. Systém uchycení je stejný jak u malých, tak u velkých kol, akorát je ta náprava terénních kol ještě spojena tyčkou. Z obrázků mi taky přišlo, že by to mělo jít. Uvažuji nad koupí gesslein S4, což je nová verze F4. Chtěla bych ojetý, ale ten ještě nikdo neprodává a když koupím F4, tak nevím, jestli by tam šly ty terénní kola z F6.

hocapinka
19. říj 2014

Tak jsem volala do prodejny a tam mi řekli, že terénní kola k F6 air+ nepasují na S4 buggy air+ (je to vlastně F4 podvozek), ale podle mě je to blbost. Ještě bych uvěřila, že teda nepasují nové kola na starší podvozky.

atmosfera
23. říj 2014

PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM o raduu, máme F3jku, ale "kšíry" maj Gessleiny asi všechny stejný, mám fusak, kde jsou díry na d ramínkem a mezi nožkama na kšíry, asi jako všude, ale jak upevním takovej fusak do sporťáku, když Gesslein má upínací kšírky i z boku kolem tělíčka? Jak to dostanu do fusaku??

hocapinka
25. říj 2014

Já mám fusak od emitexu. Zatím jsem ho do Gessleinu nedávala, ale zkoušela jsem to v zimě do autosedačky, kde je také pětibodový bezpečnostní pás a šlo to. Takže předpokládám, že tohle bude stejné.

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
deuwu
20. lis 2014

Kočárek Golfky již mám měsíc.Jsou úžasné,krásně se s nimi jezdí.Jsou lehoučké,snadno složitelné.Máme černé,musím říci že jsem na stejné v UL ještě nenarazila a každý kdo mě potká s přátel mi je obdivuje.Malej je cvalík a přesto má v kočárku pohodlí.Jediné co mi vadí že stříška není vypnutá,má pomačkané jako nevyžehlené místa.Ale třeba až zmokneme tak se to vyrovná,uvidíme.Jsem mocinky spokojená ,pak ho zdědí další dětátko v rodině.

amadeuska
27. únor 2015

Na Facebooku jsem akorát vytvořila novou skupinu pro Gessleinové nadšence, takže kdo má tento kočárek, nestyďte se a přidejte se- můžeme se podělit o tipy, triky, zkušenosti nebo inzeráty 😉 https://www.facebook.com/groups/506371616167356/

clifulka
1. dub 2015

@hocapinka Ahoj, zvažuju taky F6ku, máš nějaké rady a postřehy, proč (ne)koupit? Jaké příslušenství jste využili apod.? Zatím teda vítězí spíš C1-lift taška než korba, takže v tom se lišíme, ale i tak... Ráda uvítám jakékoli tipy...Moc díky!

hocapinka
1. dub 2015

@clifulka Napsala jsem Vám soukromou zprávu 😉

clifulka
20. dub 2015

Maminky, poraďte mi, prosím - kde nechat v budoucnu (po skončení záruky) servisovat kočárek Gesslein, když nebyl kupovaný přímo v Pardubicích, ale jinde. Děkuji.

elib
3. led 2016

Ahoj, máte některá zkušenosti s Gesslein Sportline - pozitivní, negativní? Mám možnost ho koupit přes bazar, pojedu se na něj i podívat, ale nikde jsem pod názvem Gesslein Sportline nic nenašla. Budu ráda za nějakou zpětnou vazbu ;)