Kočárky. Jaké se vám líbí? Co preferujete?

vendulka
19. led 2008

Ahojky holky,
zakládám toto téma kočárky, protže se chci s někým bavit o kočárkách...jaké se mu líbí, co preferuje atd...Nevím, jestli tady nějaké takové téma je,ale já našla vždy jen téma na nějaký konkrétní kočárek,ale tady chci,aby jsme se bavily o všech typech,výrobcích atd....přidáte se některá?? 🙂

vendulka
autor
2. únor 2008

Rajka, děkuji za odkazy.... 😉

vendulka
autor
2. únor 2008

Dvojmama, tak ty takhle pozdě ještě nespíš???? 😕 😕 Asi se to nedá co?? 😒

vendulka
autor
2. únor 2008

Konečně jsem douklízela...vstávala jsem kolem 11:00 😀 No a dostala jsem další kytíííí 😵 😵 😵 nějaký druh fíkusu...je asi metr vysoký... 😵 od manžílka dáreček... 😵 😵

rajka
2. únor 2008

Ahojky Vendulko, máš pozorného manžela 🙂
Dnes jsem si změřila výtah...a má na délku 100cm a ten kočárek, co mám vybraný má taky 100cm...tak nevím. Zkusím to ještě změřit v obchodě.
Kdybyste narazily na nějaký kočárek do 10 tisíc, čtyřkolku, nafukovací kola, přehazovací rukojeť a lehká váha, tak hoďte odkaz. Děkujííí 🙂 🙂

kikimaruska
2. únor 2008

Ahojky. Tento článek jsem dnes našla na netu. Třeba některým z Vás pomůže vyvarovat se koupi nevhodného kočárku:

Inspekce zakázala kočárky
20:38 | Čtvrtek 01. 02. 2007

Praha - Česká obchodní inspekce při kontrole dětských kočárků zjistila, že deset ze dvanácti odebraných typů kočárků je pro dítě velmi nebezpečných, a to hlavně z mechanického hlediska. V některých případech mohou způsobit až zlomení končetin. U pěti kočárků zjistila inspekce až stonásobné překročení povolené hladiny ftalátů. V dnešních zprávách to uvedla televize Nova. ČOI s okamžitou platností zakázala jejich prodej. Většina nebezpečných kočárků přitom pochází ze zemí EU. "Výsledek je děsivý. Můžu říct, že z 12 odebraných výrobků deset nevyhovělo a jsou tam tak závažná zjištění, že všechny výrobky jsou nebezpečné," řekl ústřední ředitel ČOI Jiří Pěkný.

Inspektoři našli u kočárků například ostré hrany, otvory, kde mohou uvíznout dětské končetiny, nebo nedokonalé zajištění, které způsobovalo samovolné složení konstrukce.
U výrobků Tako City Voyager, Style AT BéBéCar, Sojan Exclusiv, Platon 3 AIR a Scout x Classic našla inspekce folie nebo popruhy obsahující stonásobky povoleného množství ftalátů. Ty mohou u dětí způsobit hormonální poruchy. Nejhorší výsledek zaznamenali u kočárku Style AT BéBéCar. "Zde je obsah ftalátů víc jak 330krát větší, než má být. Tento výrobek je bohužel ze země Evropské unie, z Portugalska," řekl Pěkný. Z mechanického hlediska vyšel jako nejhorší Tako City Voyager. Zakázané kočárky jsou tyto: Sojan exclusive (Polsko), Tako City Voyager (Polsko), Platon 3 AIR (Německo), Style AT + set 665 M BéBéCar (Portugalsko), Scout Classic (Slovensko), golfové hole KENDY (Čína), hluboký Cosing (Polsko), sportovní Tech Rider (Čína), sportovní golfové hole Neonato typ N 755 (Itálie), Deltim X Lander AA (Polsko).
bleskově, čtk

many
2. únor 2008

rajka - já chci roan marita 😀 😀 😀 😀

many
2. únor 2008

ten si myslím,že je super a stojí 8 490,- 😀 😀 😀

rajka
2. únor 2008

Kikimarusko, děkuji za odkaz...takže Polsko nebrat...zpočátku jsem o polském uvažovala, mám to za humny, ale pak jsem si to rozmyslela. Jsou dost těžké.

kikimaruska
2. únor 2008

rajka: třeba nejsou špatné všechny kočárky z Polska, ale na tohle jsem narazila a dost mě to překvapilo, kolik jich je závadných a třeba ty Taka a Bebecary se dají sehnat i nyní z těch vadných kolekcí (na bazárcích a inzerátech). Ty polské jsou prýale i tak hodně těžké. Já pořád koukám koukám, ale už jsme si vybrali a asi u něj zůstaneme. Máme od Patronu Bohemia Fenix F4 🙂

vendulka
autor
2. únor 2008

Rajka, díky za super informaci, ale můj favoritek tam není,m tak by to mohlo být dobrý,ale je stejnak drsné, jak to ti výrobcí ser....... 😠 😠

vendulka
autor
2. únor 2008

A krom toho, co by sedalo čekat od Poláků,že?? 😀

many
2. únor 2008

tak tak ☹

eleonora
2. únor 2008

Kiki puvodne jsem taky mela vybrany patron Fenix F4 ale bohuzel z toho seslo nevesel se nam do vytahu asi o dva centaky byl sirsi nakonec jsme koupili knorr nizza air a je bomba uz v nem ted budu vozit druhy mimi

vendulka
autor
2. únor 2008

To je ale hrozné, to pořád člověk něco slyší,jak výrobci dělají hračky,kočárky atd. špatně...pořád překročení těch ftalátu, riziko na zdraví...no te je přímo děs.... 😠

many
2. únor 2008

jo,jo a pak něco tomu mimču kup,že 😉 😠

vendulka
autor
2. únor 2008

to jo, docela mě zklamalo i Chicco...taky mají občas nějaké problémy a přitom jsou drazí jako blázen...člověk koupí něco mimi, ono to žužlá a pak zjistí, že je to jedovaté...no děs.... 😠

rajka
2. únor 2008

Kikimaruska: my máme vybraný taky od Patronu Apollon alux...koukala jsem na ten Fénix a je super a je o 2cm kratší, takže by mi do výtahu vešel!!! 🙂

eleonora
2. únor 2008

ale taky se holky prokazalo ze v televizi rekli ze jsou zavadny nejaky bryndaky a nakonec to byl omyl a to uz vubec nezminili mam to od holek z prace driv jsem delala v detskem zbozi kocarky postylky apod.

vendulka
autor
2. únor 2008

no to víš, televize chybu neuzná,proč taky, raději udělají nějakou senzaci,,,koho by zajímalo, že je něco v pořádku.... 😉
A ta televize, nebyla to náhodou TV NOVA?? 😀 😀

kikimaruska
2. únor 2008

rajka: já naštěstí výtahy nemusím řešit, jelikož už v té době budeme v domečku a nyní jsme ve 4 podlažním paneláčku bez výtahu 😝 . Ale ptala jsem se v prodejně i několika maminek a u nás ve městě jsou výtahy takové, že se tam prý vždycky vešl (nějak našikmo prý...)ale naštěstí to neřeším. Mě se líbí ta váha a že se na něj dá dát autosedačka. Budem drandit třeba jen s podvozkem a sedačkou -dost jezdím autem 😉 . Eleonora: na ten Knorr se podívám 🙂. Jinak původně jsem byla unešená z Cortiny X-tris Evolucion..., ale když jsem jí pak viděla, tak jsme zas zůstali u našeho kočárku vybraného prve. I tatínkovi se líbí, jen bojujem o barevnou kombinaci. On chce oranž-černý a já zas ten žluto-šedý. Tamten mi přijde moc tmavý

aponchie
2. únor 2008

ja chci taky roan maritu ale ne novej na druhe uz,a v bazarech moc neni videt teda vubec 😠

lukin
2. únor 2008

Dnes jsme koupili kočárek v Polsku zn. Palex, který má ovšem jednu vadu - nebrzdí 😀 Takže budeme muset jít vyměnit kola, nebo reklamovat. Znáte někdo tento kočárek? Máte ho? Nikde na netu ho nemůžeme najít.

musko
2. únor 2008

lukin, ho odfoť, aby sme vedeli 😉

lukin
2. únor 2008

Za chvíli ho budu mít v albu, tak se prosím tě mrkni 🙂 A druhá fotka je ta, u které nevíme, kam to patří 😀 Manipulovali jsme s tím jak jsme mohli a nikde to nepasuje. Ani nevím, jestli to má být tak, nebo zda obráceně či co. Zkoušeli jsme to asi hodinu a nic ☹ Teď musím jít dělat pořádky, budu tu až večer, ale pište 🙂

aponchie
2. únor 2008

moje svagrova je tak hloupa ze koupila kocarek bez brzdy kompletne ji to prej nevadi ze nema brzdu tak to jde mimo me chapani toto 😀

musko
2. únor 2008

No, to je sila 😀
aponchie, pozri na www.kocarky-zlin.cz - tam majú aj bazárek a pekné kočiariky v ňom 😉

aponchie
2. únor 2008

musko:abych ji nekrivdila kocarek Tako mel brzdu ale zezadu za boudou a zepredu ne!to jsem nechapala ona se na me dotazy jestli ji to neva ksichtila jako bych ji ten kocar chtela snad sebrat 😀 prej ji to neva ze kdyz potrebuje zabrzdit prebehne na druhou stranu a zabrzdi a kdyz sem se ji ptala pokud je kocarek z kopce dolu ze se muze prevratit tou brzdou vzadu tak prej to neni mozne a jine zvasty 😀 no asi po roce a pul uzivani kocarku ji jedna pani rekla a to ji docvaklo ze tu brzdu asi spatne namontovali ve vyrobe a tak ji s manzelem predelali dopredu nez ji prodali ale stejne me udivuje ten mozek jeji ona to tak koupila a nevadilo ji to coz nechapu.dik za odkaz kuknu mam mamku ve zline tak by to slo tam koupit

lukin
2. únor 2008

Můj kočárek má brzdy z obou stran na všechny 4 kola, ale brzdí jen jedno kolo 😀 Ale je to tím, že nemáme nejspíš ta originální kola, pokusíme se je vyměnit. Když tak mrkněte do alba 🙂

rajka
3. únor 2008

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s tímto kočárkem?
http://www.kocarky.cz/kocarek-bohemia-patron-fe...
Je veliká naděje, že se nám vejde do výtahu a do autíčka 🙂 a taky se nám líbí. Díky za info.

majka07
3. únor 2008

ahojky Rajka, ten je zajímavej 😉
Zkušenosti nemám ani nikdo v okolí, ale kámoška má jinej patron a je moc spokojená 😉