Kočárky které jsou malé po složení - do malého auta

micki.k
21. zář 2009

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaké tipy na kočárky, které jsou po složení malé a vejdou se do běžného malého kufru auta, máme celkem nové auto, Peugeot 206, kufr nám přišel vždycky akotrát, ale co začínáme výbírat kočárek narazili jsme díky němu ne velký problém. Chceme kočárek čtyřkolový, do terénu, a zároveň s možností nacvaknutí autosedačky, a k autosedačce bázy, protože jezdíme celkem často. Chtěla bych se zeptat, jak jste tedy kočárky vybírali, jak jste tohle řešili? Přece každý kdo má dítě nemá kombíka? 😕 Moc všem předem děkuji za rady a tipy 😉 .

kacka.va
22. zář 2009

já mám taky 206tku a máme Jané Nomad

katyl
22. zář 2009

kpetra, aj ten je pekny, fakt sa mi paci 🙂

micki.k
autor
22. zář 2009

kpéťo tak ten sem už kdysi dávno viděla, ale tedy vypadl z mysli nějak 🙂 . Jako vzhledově se mi moc nelíbí, jak je hranatý a tak, ale vlastnostma a funkcema, dokonalost!!! 😀 😉 Děkuju 😉 . Jediný co mě u něj až na konci porazilo byla cena 😕 , dohromady za kočár 24000,- přičemž tedy sedačku píší že k celýmu kompletu dají zdarma, ale potom plus 3000,- isofix a jsme na 27000,-, to je skoro 30 litrů za kočár 😕 . Tak sice jsme nechtěli na něm nějak šetřit, ale toto je zase fakt hustá darda 😖 . Ale až na tu cenu, funkcema sem našla fakt dokonalej 🙂 . Ještě otázka jestli by se do toho auta fakt vešel 😀 .

musko
22. zář 2009
micki.k
autor
22. zář 2009

musko, moc malá kolečka mi přijde ☹ , fakt potřebujeme jak sem psala výše kočárek do terénu ☹ . A autosedačka nejde na bázy ☹ .

kpetra
22. zář 2009

A co bazarový? http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/luxusni-ea... . Korbička a autosedačka se dají taky sehnat.

jmisa
22. zář 2009

Easy Walker, jsem si byla prohlídnout v Kolíně na živo, se mi líbil na obrázku, ale ten spor´ták byl hrozně otevřený a neměl nánožník, tak to mi přišlo dost blbý.
Jinak vím, že do Fabie by se s kolečkama nevešel - šířka 66cm je moc, musela by se kolečka sundavat. Dobré bylo, že korba jde ještě zmenšit.
Ale zase v porovnání s Teutonii to stojí stejně a Teutonka je podstatně lepší, vymakanější a korba je měkčí 😀

Jsem ráda, že už kočár neřeším.

kacka.va
22. zář 2009

mě teda přijde, že easy walker se do 206tky nemůže vejít, protože je konstrukčně dost podobný xlanderu.

micki.k
autor
22. zář 2009

jimsi jasněže Tutonka by se mi líbila víc 😀 , ale co nadělám 😒 .
A já neříkám že se do 206 vejde. Však sem psala že je otázka jestli by se tam vešel, jsem dneska mimo domov bez auta takže ani nemůžu zkusit poměřit. Nechtěla bych asi kolečka vždycky odmontovávat, ale zase pokud by nebyla jiná možnost tak radši asi budu odmontovávat a namontovávat velká kolečka, než mít do našeho terénu něco jako golfky ☹ .

kpetra
22. zář 2009

Já si myslím, že by se možná do kufru vešel, ale ne naležato, ale postavený na bok. Asi by se tím zveldo plato, ale to by nevadilo. A korbička, pokud se složí, tak se dá zastrčit třaba i za sedadla. 😀 Ale jinak se mi teda ten sporťák taky moc nelíbí. Hlavně teda to, jak je otevřený a boudička krátká.
Tak mě napadá, že nabok by se těch podvozků mohlo vejít víc. My jsme měli první kočár Mikrus Alu Sprint a nacpali jsme podvozek takto do Favorita. A ten má teda taky malinký kufr.
Já jsem teda ráda, že máme kombíka a tohle řešit nemusím. 😉

kacka.va
22. zář 2009

já tam teda nomada na výšku nevměstnám 🙂, leda možná úplně to plato dát pryč.

micki.k
autor
23. zář 2009

Holky všechny kočárky jsme měřili i na výšku! A ani tak se tam nevejdou! A ty co možná možná by se vešli (i když třeba nám se nelíbějící) tak prostě už počítáme s tím že budou na výšku, dolů by jsme nenacpali žádnej z tich co jsme tam zkoušeli měřit ☹ . A s tím že víko tam fakt nebude počítáme.
kpetro Mikrus Alu sprit jsme taky měli v tich co jsme tam zkoušeli poměřit, tedy původně jsme chtěli Mutsy Urban Rider, ale zkoušeli jsme i ten Mikrus, ale ty dva jsou tedy zrovna hooodně velký 😒 . Ty by se tam nevešli ani jeden na 100% ☹ .

katyl
23. zář 2009

a co ten concord fusion, skusila si?
Ja mam s nim dobre skusenosti, do Twinga som ho krasne dostala

kpetra
23. zář 2009

Ahoj
Ten concord fusion mě taky napadl, ale micki.k chtěla nafukovací kola a autosedačku s bází. A to nemá. Jinak je hodně skladný a korbička se taky dá složit. 😉

sakura77
23. zář 2009

micki,ja som tiez riesila kocik,kedze teraz mam maly kufor a povodne som chcela s "nafukovackami",ale zas kedze casto soferujem,chcela som ho tam "narvat" s tym aby som sa nemusela zdrziavat s odmontovanim koliesok,ale poviem ti zohnat nieco take,faaaakt problem,nakoniec budem mat Mutsy trasporte-ale nema nafukovacky,nooo,uz som ich ozelela-ale da sa zlozit fakt na maly rozmer
http://www.mutsy.com/products/transporter/techn...

micki.k
autor
23. zář 2009

saku moooc děkuju za tip! Ten mě tedy docela uchvátil 🙂 , moooc díky 😉 . I když pořád je otázka zda by se tam vešel, ale hned jak budu moct přeměřím 😀 .

kacka.va
23. zář 2009

66 složený, je podle mě moc, Nomad má 61 a už tak je to naknop

tereziep
23. zář 2009

micki já mám inglesinu a je fakt surp. Mám magnum. Pokud nemáš hodně velký mimčo tak se dá skvěle využít do 1,5 roku - což u nás neplatilo. Nám z něj malá vyrostla už v 10 měs. No ale to sem nepatří 🙂 . Kočárek zvládá dobře terén, je surp odpružený, lehký. My máme kombíka, ale známá ji skládala do VW golfa. Pokud koupíš autosedačku od nich, tak jde bez adaptérů nacvaknout na podvozek. Jde k tomu koupit i báze. No ale pokud chceš vysloveně autosedačku s testama, tak tahle to není, ale na druhou stranu, pokud ji nechceš, tak je supr. My ji využili až do 11 měsíce a to se nám už v krámu prodavač divil, že tahle velký dítě v ní ještě vozíme (když jsem kupovali sedačku 9-18kg). Mě teda připadala dost prostorná a dlouhá.

micki.k
autor
23. zář 2009

teri golf má stoprocentně větší kufr než polo, který má přítel a tam je kufr cca stejnej jako u 206tky. Jinak mě se Inglesina nelíbí vzhledově. Ale jasněže to by momentálně asi až tak důležitý nebylo. No nevím, mám rozměry napsaný a pak půjdu zase zkusit měřit 😀 i ten Easy Walker a ten Mutsy, kterej mě tedy docela dostal.
Jinak jo, já bych radši autosedačku fakt se značkou, protože cestujeme opravdu hodně a chtěli by jsme tedy aby miminko bylo fakt v bezpečí. Jinak mimochodem kamarád má malou, už je jí 14 měsíců a vozí se pořád krásně v pohodě v Maxi cosi cabriofix, v autě, i pořád nacvakávají na kočárek 😉 .

sakura77
23. zář 2009

no,na ten mutsy idem aj ja kupovat maxi cosi cabri fix,ten tam pasuje,alebo aj "maxi cosi city tiez 😉

kubinkov
23. zář 2009

Tak ten Mutsy je na obrázcích fakt pěknej. Ten systém skládání je parádní a po složení to bude jako golfáč. My máme Fiat Punto a mám Mikrus sprint x a vejde se tam pokud je sedačka ve směru jízdy, sundám přední kola 😝 a madlo před dítkem. Proto mám Moon buggy fit.

mirullka
23. zář 2009

Ahoj Micki, pridam skusenost mojej sestry, ktora tiez hladala maly skladny kocik, maju auto Seat, 3-dverove, to uplne male. Nakoniec vybrali kocik Bertini, da sa zlozit na uplnu placku a ma aj vacsie kolesa, skus sa nato pozriet, je ich viac typov 🙂 mozno sa Ti zapaci. So sestrou mame skoro rovnake terminy porodu, tak sme hladali kociky spolu, ale my mame velke auto, takze sme mali ine kriteria...drzim palce pri hladani 😀

tereziep
25. zář 2009

micki to, že kámarád vozí 14 měs. dítě ve vajíčku už se mi zdá jako extrém. Vesměs se přechází z vajíčka do větší sedačky, když mimčo začne sedět. No a pokud dítěti kope nožičkama ve vajíčku do sedačky tak to je už prej nejvyšší čas koupit v rámci bezpečnosti větší sedačku.
Ale spátky ke kočárku. Hele mi máme traxx cruiser - což je něco jako esprit comfot. No a ten se skládá skoro na placku. Máme sice kombíka, ale myslím že by se tam kočárek vešel i na stojáka. Pokud se kočárek rozumně složí, tak ho tam na toho stojáka můžeš dát.
No a teutonie se dá dle mě složit na placku a tak by se tě tam podle mě vešla.
Hele zkus kontaktovat Ing. Michal Štefanič z prodejny Špuntík. Ten sem taky příspívá. Tady tě dávám odkaz na diskusi, do které přispěl
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
zkus mu napsat do interní pošty. Mě docela dobře poradil.

micki.k
autor
27. zář 2009

Teri kámoška má neteř teď jí bylo 16 měsíců a zrovna včera mi říkala že asi před měsícem koupili malé teprve jinou autosedačku po vajíčku. A malá kámošovo se do ní vejde fakt v pohodě, nožičky jí koukají jen trochu určitě by nezvládla kopat z vajíčka do sedačky. Ale nevím, sama zkušenost nemám zatím že jo 🙂 .
A děkuji za odkaz, jdu se podívat 😉 .

micki.k
autor
27. zář 2009

Teri tak sem koukla že diskuze je přímo o Teutonkách. Pořád jsem její velikánskej fanda a je to jeden z kočíků mích snů, taková srdeční záležitost, ale co sem našla Teutonie Mistral P jsou rozměry po složení jsou 92x62x45. A 92 pokud by jsme dávali na stojato půjde v poho, ale další rozměry do 206tky nenarvu, ani kdybych se zbláznila a stavěla na hlavu ☹ . Tak nevím jestli má vůbec cenu kvůli něčemu pána kontaktovat 😢 .

kacka.va
27. zář 2009

micki: pokud bys odmontovala kolečka a trochu to zdrcla, tak se rozměrově vejdeš, i když budeš mít položený kočár normálně, ale záleží, jak rychle máš odendaná kolečka

tereziep
27. zář 2009

micki já bych se kočárku nevzdávala a zkusila bych ho kontaktovat. Je fakt ochotný. Přece jenom v kočárku budeš mimčo vozit skoro 2 roky. Vyber si takový, co by ti vyhovoval. Chce to si kočárek ošahat. Přece jenom s ním budeš každý den jezdit. Já jsem chtěla houpací kočárek pro první rok a proto jsem šla do inglesiny magnum. Splňovala požadavky na délku lůžka. No a pak jsem chtěla sporťák. Líbila se mi právě teutonie Mistral P. Jenže nesplňovala už finanční možnosti. Ono koupit jeden kočárek za 13 tis. a sporťák taky tak drahej a ještě k tomu autosedačku, fakt si peníze netisknu. No pokud se ti kočárek líbí, tak bych do něj šla. No a ještě máš jednu možnost. Koupit na chalupu starší kočárek.
Taky jsem viděla ženskou, která stěhovala kočárek v Renault Clio tak, že malá byla na předním sedadle a měla skolopený sedačky a tam umístěný kočárek. Takže asi tahle stěhují kočárry v malých autech.

micki.k
autor
27. zář 2009

kačko přijde mi zbytečně zdlouhavé a pracné při každé sebemenší cestě, které musíme podnikat dost často odmontovávat a namontovávat kolečka. I když taky je to možnost. Ale nemyslím si že by se kočár vešel položný, protože to se nevejde absolutně žádný a už s tím ani nepočítáme, ale že nebudeme moct mít desku nahoře nám ani nevadí. To bude vadit jedině pesanovi 😀 .
Jinak jsme dneska opět s přítelem vyrazili s metrem k autu, pak i druhému. Zjistila sem že Easy Walker by se na délku vešel v pohodě, ale na šířku a výšku tip ťop, ale vešel by se 🙂 . Mutsy Transporter, by byl trochu horší, tak je výška o 3cm, ale myslím že by se narval, ale o tom mám velké pochybnosti, kvůli nenfukovacím kolům, myslím že v našem terému a kamenných a polních cestách by to byl fakt problém. Ale pak jsme našli a měřili i Mutsy 4rider http://mutsy.libfin.cz/4rider.php ,který by se ke mě vešel na délku akorát tip ťop 😀 a na šířku a výšku úplně v pohodě. Ale problém byl v přítelově VW Polu, tam by se na délku nevešel ☹ (i když jinak by se k němu vešlo spoustu kočárů líp než ke mě do 206tky, taky má Polo rovnější zadek), ale zase já mám sedačku zadní vcelku, zatímco přítel ji má dělenou v 1/3 takže ta by šla případně dát dolů a kočár by se tam dal. Moc nás nadchnul, celkem velkýma nafukovacíma kolama a i jinak. Ale to se sedačkou mi přijde taky složité, přítelovo služebním jezdíme celkem často. Ale zase ho nebude mít asi moc dlouho. Musíme se prostě řídit hlavně podle 206tky, ale na to jestli se nám vejde teď do Pola myslet taky musíme. Je to těžký 😒 . Uvidíme třeba se objeví ještě něco dalšího... 😉

micki.k
autor
27. zář 2009

Teri a Kačko zkusím se tedy ještě někde podívat po rozměrech Teutonky bez koleček 😉 . Jinak nám právěže nejde jen o chatu. A kdyby o jednu. Psala sem, že chaty máme dvě, kde jsme opravdu hooodně často! A né jen víkendy, i přes týdny. A doma na vesnici máme taky terén a jezdíme často k našim nebo ke kamarádkám, kde zrovna tak potřebujeme kočrek do terénu. 🙄

micki.k
autor
27. zář 2009

Tak sem právě zjistila že 4rider dělá Mutsy ve dvou verzích lightweight, což je s nenafukovacíma kolečkama, a ty rozměry má Mutsy na stránkách napsané a to je ten co by se ke mě vešel, ale verze s nafukovacíma kolečkama, která se nám tak líbila je single spoke, a ten by se mi do auta nevešl ☹ . Takže sme tam kde jsme byli ☹ .