Kočárky které jsou malé po složení - do malého auta

micki.k
21. zář 2009

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaké tipy na kočárky, které jsou po složení malé a vejdou se do běžného malého kufru auta, máme celkem nové auto, Peugeot 206, kufr nám přišel vždycky akotrát, ale co začínáme výbírat kočárek narazili jsme díky němu ne velký problém. Chceme kočárek čtyřkolový, do terénu, a zároveň s možností nacvaknutí autosedačky, a k autosedačce bázy, protože jezdíme celkem často. Chtěla bych se zeptat, jak jste tedy kočárky vybírali, jak jste tohle řešili? Přece každý kdo má dítě nemá kombíka? 😕 Moc všem předem děkuji za rady a tipy 😉 .

kacka.va
28. zář 2009

micki: myslím, že měření je jen hodně orientační, být tebou, tak bych zajela do obchodu a normálně bych to vyzkoušela, jestli tam ten který kočárek dáš. Já to tak udělala taky. Paní se ani nedivila, prý je to normální, že lidi zkouší kočárek do auta. Jinak já u Nomada sundavám jen jedno zadní kolečko a vejde se mi tam krásně. A kolečko je nacvaklé hned, vůbec to nezdržuje.
No, kočárky s nafukovacíma kolama jsou o dost větší, takže jsem zvědavá, jestli nakonec nějaký najdeš, co se vejde.

micki.k
autor
28. zář 2009

Kačko, našla jsem teď třeba Gesslein trend, co by se tam dle rozměrů na www.gesslein.de vešel, a má i veliká nafukovací kola, ale zase na něj nejde autosedačka ☹ . A z tich menších má nafukovací kola, právě co mi tu holky doporučili třeba ten Easy Walker (že se mi nelíbí je věc druhá), který má i skládací korbičku.
Jinak samozřejmě plánujeme taky pak kočárek do kufru zkusit, ale přijde mi teď zatím na to ještě brzo. Řeším to asi tak moc protože sem prostě dost nečekaně zjistila, že se mi do auta žádnej z mích vyhlídnutých z dob snažilkování nevejde, prostě sem koukala na to co potřebujeme a líbí se nám a na auto já trubka nemyslela 😀 , no byli to tenkrát jen sny. Teď to přechází v realitu, tak sem koukla a byla z toho právě docela překvapená a sem dost vystrašená i jestli seženeme nějaký kočárek aspoň trochu podle našich požadavků, a aby se do toho auta vešel. Nemluvě o finační stránce věci ☹ .
Jinak jsem psala dotaz na stránky Teutonie, kde mi odepsali že kolečka jsou rychloupínací a nacvaknout je trvá tak jednu sekundu, což by bylo úžasný, ale zase nejsou nikde ani na oficiálních stránkách německý teutonie rozměry složeného kočárku bez koleček, takže vím dál prd ☹ .
Taky sme uvažovali o Gessleinu M3, sice má kola bezdušová, ale zase 4 veliká a píšou že taky super do terénu. Ale taky nikde nemůžu najít rozměry složeného bez koleček ☹ .

kacka.va
28. zář 2009

http://ffi-babyundkind.net/index.php?main_page=... tady píšou že 95x61x44 😉, bez koleček se rozměry složeného skoro nikdy neuvádí, aspoń jsem na to nikde na stránkách nikdy nenarazila a nebo jsem to přehlídla 🙂. Tak to klidně dojdi zkusit už teď a budeš mít vybráno dopředu a nebudeš na to pořád muset myslet. 😉

micki.k
autor
28. zář 2009

Kačko já je u hodně kočárků našla i bez koleček 🙂 . A s tima kolečkama tich 61x44 bych do auta Teutonku prostě nedala ☹ .
No uvidíme, zkusím omrknout kde tady nejblíž Teutonky prodávají a kdyžtak zajedem 😔 .

tinkalinka
15. říj 2009

Já mám Peugeot 2007 a a přemýšlím o koupi Inglesiny Magnum na podvozku ergo bike do terénu a do kufr si ještě pořídit lehký skladný allum pdvozek.Oba podvozky mají easy clip takže na ně jde nacvaknout i vajíčko.www.inglesina.cz

lubkamik
15. říj 2009

Super kocik do maleho auta je Bertini 😉 Zlozi sa aj s vanickou - vobec ju netreba odmontovat - ona sa tak splosti aj s podvozkom 😀

zajo79
16. říj 2009

na www.kocikovo.sk su kociky podla kriterii - do malych aut zadelene

akcull
13. kvě 2010

Alexiaaa, mně přijde do malého auta dobrý Teutonia Cosmo, jde na něj i autosedačka Maxi cosi a korbička jde taky složit, nebo pak na návštěvy brát nějaké golfáče vhodné i pro mimča např. Maclaren Techno xlr ten je od narození nebo Teutonia Solano - je tuším od 4 měsíců. No a my jsme na chatě měli ještě jeden teréní kočárek z druhé ruky, Inglesinu🙂, nemáme zrovna malé auto, ale i tak to bylo fajn, nebrat sebou kočár🙂

bettyna84
9. kvě 2012

Prosím o radu - nemáte někdo zkušenost s tím, který kočár (sporťák, případně terénnější golfky) by se bez větších úprav (tzn. oddělávání kol apod.) vešel do malého kufru?

kuratkol
9. kvě 2012

@bettyna84 Inglesina Espresso 2012 má největší rozměr 75 cm po složení...

bettyna84
9. kvě 2012

@kuratkol Díky, budu muset změřit kufr. Nevíš ty ostatní rozměry?

stanka_i
9. kvě 2012

@bettyna84 ahoj.my mame ford fiesta, tiez maly kufor. mame concord fusion, zmesti sa mi do kufra na stojaka, ale musim zhodit 1 koleso, co pri tomto kociku trva 1 sekundu, takze to vobec neriesim.
ale kedze syn rastie, tak teraz hladam nejaky golfac, lenze vsetky su po zlozeni prilis dlhe a vacsina by sa mi do kufra vobec nezmestila.
ale nasla som teraz espiro magic 4 a ten je maly po zlozeni, tak by mi tam vosiel aj nalezato. a tiez mi v obchode pre deti ukazovali kocik nuna, tak isto maly po zlozeni, ale neda sa tam dat hrazdicka, takze som ho zamietla.
takze este idem hladat.