Kočárky - rady a tipy - na co dát pozor?

theparadise
26. zář 2013

Ahoj holky vůbec se v tom nevyznám tak bych se jen chtela zeptat na co si u kočárku dát pozor, podle čeho vybírat? kolik kg by tak mel mít ? a co je v nem důležité a co se vám osvědčilo? Moc děkuju za každý tip a radu 😉

lucieandrlova
27. zář 2013

Já tedy nejsem moc odborník 🙂, kočárek vybíral manžel (přece jenom to je dopravní prostředek), ale z naší zkušenosti: samozřejmě, aby byl skládací - do kufru auta, dobré jízdní vlastnosti, dobrý prostor před kočárkem, aby se mamince pohodlně chodilo, dobré je mít brzdu. Kolečka aby nebyla nafukovací, manžel ať zkontroluje odpružení, aby tam mimi chudák neskákalo... Pak je vhodné, když jde sporťák dát do vodorovné polohy. Vnitřek korby volit světlou barvu a je vhodné pořídit doplňky i s kočárkem (nám se osvědčily návleky na kola - kočárek bydlí na chodbě v bytu, prodlužovací nástavec do sporťáku, stínítko proti Slunci a hlavně, aby byl prostor pod kočárkem. Teď je moderní tam mít jen malou síťku, ale nevím, kam potom maminky dávají nákup, v zimě boby, v létě plastovou motorku nebo odrážedlo, popř. balík z pošty... Já vše nacpu pod kočárek, dítě do kočárku a jedeme...
A máme volitelnou výšku u držadla (vhodné když se střídají u kočárku maminka a tatínek...). Pak když jde kočárek otáčet po směru i proti směru jízdy (ale to už jdou asi dnes všechny). To je asi tak, co si vzpomenu...
My máme Teutonia a jsme plně spokojení. Jezdí s námi všude (už byl i 3x u moře).
Jinak určitě rádi poradí prodejci kočárků.

leni78
27. zář 2013

@theparadise

moje kritéria :

značka ( žádný těžký ošklivý " polák " s koukajicimi sroubky )
Rychle bezproblémové složení do auta
Malá velikost složeného kočárku
Složení kočárku i se sedackou
Nízká váha je u dražších kočárku samozřejmostí
Řešení na zimu - teplý nanoznik, neprofukujici striska z boku
Možnost dokoupení slidy a slunecniku
Možnost odejmutí velké strisky, popř sluneční striska
Při poloze v leže nesmí mít dítě pokrcene nohy
Pěkný design
Otáčení předních koleček
Lehounka hluboká korba, lehce odjimatelna a pridelani zpět na podvozek jednou rukou
Pěkný košík, žádný obrovský na cely podvozek

mitote
27. zář 2013

@theparadise to zalezi predevcim na Tobe, co by mel mit a co clovek, to nazor... pro me byla kriteria tahle: preklapeci rukojet, otocna korba/sportak, aretace prednich kolecek, vaha (aby byl co nejlehci) a aby byl co nejskladnejsi. Jinak mame Bugaboo Cameleon 3 a nedala bych ho ani za zlaty prase 🙂

katja77
27. zář 2013

Hlavně odpružení! Např. polský x-lander není odpružen a dítěti v něm trpí záda...... A velikost korby a prostoru pod kočárem.......

pellullinka
27. zář 2013

Ahoj 🙂 je toho hrozně moc,ale každému vyhovuje něco jiného.
Záleží kde budeš s kočárkem nejvíce jezdit,zda město nebo vesnice,les atd. A podle toho vybírat podvozek (kola-nafukovaci,plastova,gumova),potom záleží kdy se mimco narodí,zda v zimě tak popřemýšlet aby se ti vešlo i s fusakem do korby,pokud na jaře,tak v zimě už budete nejspíš ve sportaku,tak aby byl sportak hezky zakryty.
Pro mě je důležitý,aby se sportovní sedačka dala otočit po i proti směru jízdy.
Snáz se vybírat kocarek podle sportaku ne podle hlubokého,ten budeš mít zhruba půl roku,zatímco sportak mnohem déle.
já vybírala kocarek s kloubem na rukojeti,protože sem malá a když vezu kocarek s teleskopickou rukojeti,tak ji musím dat níž a pak sem moc narvana na kočárku nebo do něj kopu.
u sportaku koukám na dlouhou loznou plochu,na šířku sedaku.
většina moderních kočárku odpruzene nejsou a nemyslím si,že by to dětem nicilo zada.
já vybrala brio go,protože je prostorný,lehký,dobře skladny,i odpruzeny,má má velký košík pod kočárkem,jde dat po i proti smeru,ma rukojet s kloubem atd.atd.
Je toho hodne,promin,ze sem skakala z jednoho na druhe,ale chce si v hlave urovnat co od kocarku ocekavas a kde ho budes nejcasteji pouzivat.

mafeska
27. zář 2013

@theparadise nejsem žádný odborníka a jelikož jsem nevěděla na co se zaměřit, zamilovala jsem se na první pohled do x landera a šla si pro něj do obchodu. Splňoval moje požadavky:
čtyřkolka
velká nafukovací kola, přední s aretací
sporťák-opěrka do lehu
ovladatelnost
cena
vzhled
velký košík

Po roce užívání bych se hlavně zaměřila na
-bezpečnostní pásy s nějakou pojistkou
-bezpečnostní madlo na pevno, dcerka si ho zvedla nahoru, odepla pásy a zachytila jsem jí na poslední chvíli
-jak je vyřešené polohování zad u sporťáku, mám na pásky a tečou mi u toho nervy, pásky se samovolně povolují
-šíře zadních kol-nikam nevjedu nebo dost obtížně
-váha
-koukala bych na odpružení, můj není, nějak mi to nevadí ale kdybych měla shánět jiný tento typ bych nechtěla, kolečka hodně hrkají, celý kočár se klepe, celkově působí jak rozviklaná herka

V ceně jsem měla i deku, pláštěnku na korbu, nánožník, pumpičku na kola a tašku

soles
30. zář 2013

taky nejsem žádný odborník,ale my se řídily podle odpružení,aby kočárek neměl nafukovací kola, složení do auta,velikost korbičky,4kola,lehce ovladatelný. měli jsme concord fusion -super,jané muum -super,chicco trio s 3 -nic moc . ...

helen_8
30. zář 2013

Tady mám rady od kamarádky, která má Teutonii (Be You) a hodně se v tom šťourali a vrtali, chtěli fakt dobrý kočár:
- vyborne odpruzeni (Teutonia ma asi jako jedina odpruzena predni a zadni kolecka a je to znat),
- aby predni kola nebyla moc mala, pac to v zime nebo na horsim terenu proste neutahnes (osobni zkusenosti) - tady je prehazovaci rukojet a do horsiho terenu nebo do snehu se da jet zadnima kolama napred a ty jsou hodne velky,
- aby byl dostatecne velky. Neverila bys, jak jsou nektery kocary maly. Kdyz k tomu pripocitas treba fusak a deku, tak se ti casto deti nevejdou.
- aby se korba dala dat po i proti smeru jizdy,
- stabilitu (to je asi vec nazoru, ale nam prisly 4kolky stabilnejsi),
- vysku (jsme vysoky a napr. bugaboo - to by nam upadly zada 🙂)
- udrzbu kol (kamaradka ma kocar s nafukovacima kolama a uz nekolikrat pichla ve meste a manzel pro ni musel dojet autem a ted uz si sebou vozi lepeni - to je na palici) - Teutonka ma bezdušová kola,
- polohování sportáku, aby se ti sporták dal polozit uplne do lehu. To prekvapive kazdej kocar nema - napr. ten concord si nejsem jista, ale myslim, ze to neni uplne v lehu
- aby do nej nefoukalo - to do Mutsy (1 z nasich favoritu) fouka do sportaku. Maminky to pry resi tim, ze to dite odlozi dekama nebo plinkama... proboha!!!
- aby byl lehkej - z 90% se s nim budes tahat ty, ne tvuj muz. A rozdily v kilech jsou velky.
- aby se lehce skladal a byl skladny - zase, ja s nim budu nekolikrat denne "bojovat"
- aby se lehce ovladal - chtela jsem, abych s nim mohla manipulovat jednou rukou pro pripad, ze v druhe potahnu druhe dite 🙂