Kočárky Tako. Jsou poruchové?

hame
26. kvě 2008

Ahojky, nedávno jsem narazila na kočárek Fast Rider od Taka a byla jsem z něj úplně unešená, ale co čtu diskuze a recenze na netu tak na kočárky Tako spousta mamin nadává jako na těžké a poruchové. Kdo máte už kočárek od Taka je to pravda nebo ne?

modrysek
30. zář 2009

Zdravím..
Uvažujeme o koupi kočárku Tako Jumper x..ale nevíme kde ho nejlevněji koupit..někdo tu psal, že se dají sehnat levně v polsku..prosím Vás kde přesně??dá se to koupit přes net z polska??
Děkuji.

helulicek
5. únor 2010

Čau holky,
nemáte někdo zkušenosti s Tako Sportster?? vybíráme sporťák, mám jich pár vytipovanejch a teď jsem narazila i na tento...tak bych ráda pro a proti???
díky moc

mirka755
8. únor 2010

modrysek: já mám Tako X-jumper a kupovala jsem ho na http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/ a vyšel mě na 9tis. za celý komplet i s autosedačkou. Z Polska asi přímo objednat nejdou, maximálně si zajeďte do Polského Těšína - jinak nevím
Jinak pro ostatní:
ano korba je velká cca 75cm, Ondráš je obřík (ve 3 měs. měl už skoro 7kg a 68cm), v korbě jsme vydrželi do 5 měsíců. Pak jsem nasadila sporťák a super 🙂, je obrovský - naměřila jsem 90cm. Má tam spousty místa, je pevný-polstrovaný, jde až do lehu - dítě má opravdu hodně pohodlí. Já jsem moc spokojená, navíc je kočárek lehoučký (ne jako 20kg čtyřkoláky). Krásně se s ním zatáčí i s tím naším obříkem 😉

jajkax
8. únor 2010

Mirka:Ahoj koukám že máme stejně staré děti, a stejný kočárek( i ze stejného obchůdku).S hlubokou korbičkou jsem byla opravdu spokojená supr.ale v 5 měsících jsme taky přesedlali na sporťák(Kája je habánka má už 76 cm), ale přijde mi to takový nedořešený.Nebo nevím jestli nedělám něco špatně.Když dám sporťák normálně do lehu(a zvedneš i nohy)aby to bylo opravdu rovně.A káju dám do fusaku a k tomu připnu ten nánožník, tak ty tam nahoře nemáš taky moc velkou díru?Jako myslím že ten nánožník je takovej moc vykrojenej a má to někam do pasu.Což myslím že je ted v zimě dost hrůza.Tak ji to tam ještě tak všelijak utěsňuju dekou.Máš to taky tak, nebo to připínám někde blbě?Díky za odpověd 😉

mirka755
9. únor 2010

jajkax: já když nasadím nánožník tak tam velkou díru nemám, ale já ho nepoužívám. Jak jsem si nechala ušít ukončovací díl lůžka, tak vozím malého pod dekou a ve fusaku a je mu teplo i tak 🙂

mirka755
9. únor 2010

jinak ono to tam jinak než na druky přidělat nejde

jajkax
9. únor 2010

Mirka:aha, no nevím, mě se zdá prostě vršek toho nánožníku strašně krátkej.Kamarádka má V-cross.Což jsou kočárky které vypadají dost podobně.A ta tam tedá má díru jen jako když se připnul ten vršek na hlubokou orbičku.Tak budu dál utěsňovat dekou.Už aby bylo teplo,ch jo ☹

dvojcata2
10. únor 2010

ahoj zkuste mrknout na www.Petto.cz je tam Tako Jumper za super cenu 😉

pupulka0302
5. bře 2010

Ahojik já mám Tako sporster a byla jsem plně spokojena je dva měsíce starý a prodávám ho kvůli tomu že chceme s přítelem trojkolku jinak Tako sportster je fakt dobrej vjedeš s ním všude.. já ho měla přez tuhle zimu na ten sníh a to že toho bylo letos hodně jsem jela bez problémů... takže říkám že tako sporster je za 1* ahojik maminky..

sissi
23. bře 2010

Ahoj, podle předváděčky v obchodě se mi začíná hodně líbit Tako x jumper (nebo jumper x ? 😅 ). Na stránkách www.petto.cz jsem ho teda nenašla. Ale spíš mě zajímá spokojenost maminek - není ten nákupní košík moc malý? A krom té větší "díry" mezi mimčem a nánožníkem žádný jiný starosti s kočárkem nemáte? Jak jste s ním zvládly letošní zimu? No prostě přidejte nějaký postřehy 😀 moc děkuju!!! 😵

mirka755
29. bře 2010

sissi: já jezdím s X-jumperem 9. měsíc a jediné co jde špatně je vlézt do košíku když je nasazená sportovní část. Ale nevidím jako problém kočárku, prostě se víc ohnu a nandám to tam. Jinak jsem s kočárkem maximálně spokojená a chci s ním jezdit co nejdýl, Ondráš není žádné pírko a má tam hodně místa, pohodlí - prostě super. V zimě jsem teda jezdila se zablokovanýma kolama, ale zvládl ji dobře a v lese - to je jedna báseň 🙂. Nedám na něj dopustit, za celou tu dobu není vůbec rozvrzaný - kamarádky jezdí s jinými kočárky a děsně jim vržou buď kola nebo konstrukce. Tenhle prostě NE!

sissi
31. bře 2010

Mirko moc děkuju! 😉

bebinka123
12. dub 2010

Mezi dětské kočárky od firmy Tako http://www.kocarky-tako.eu patří kočárek Tako Jumper, kočárek Tako Jumper X, kočárek Tako Jumper X GT Race, kočárek Tako Jumper X Crystal, kočárek Tako Jumper X STTF, kočárek Tako Jumper X Wheel, kočárek Tako Rapid, kočárek Tako Swift, kočárek Tako Natalia, kočárek Tako Kiddy, kočárek Tako Jumper X Srdce.
A dnes jim přibl i tento nový kočárek Tako Warrior Sailor.

deeky23
16. dub 2010

ähojky holky ja cekam miminko v srpnu a mam prave vybrany kocarek tako jumper gt 2010 sleduji ze ho hodnotite jako dobry ale mam obavy jak se snim bude jezdit v zime ve snehu,to budeme mit jeste hlubokou korbu.

mirka755
18. dub 2010

deeky23: pokud bude hodně sněhu jako bylo třeba letos tak tím neprojede žádný kočárek. Já jezdila ven opravdu v nutnosti a se zablokovanými koly to šlo, jde také o to zda ti protáhnou cestu. Za sebe fakt můžu říct jen to nejepší, pořád frčíme - už to bude pomalu 10 měsíců a ještě se nenašel žádný který bych vyměnila za Jumpera 😵

lucielp
19. dub 2010

Ahojky já jsem si vybrala X - Jumper (wheel č.01). Malého čekáme také na srpen a řešila jsem stejný problém jako deky23 ale známá mi kočárek doporučila. Nemá sice Tako ale jinak je to na stejný způsob. A kolečka také musela mít zablokovaný.

modra_slunecnice
4. kvě 2010

Ahojak, tak jsem ztrávila snad měsíc na internetu a řešila otázku kočárku. Prcek je cvalík už v 5 měsící těhotenství a má se narodit koncem října a tak potřebuji velký kočárek na zimu a jaro. co říkáte na Kočárek Tako Swift Lux 02 - máte nekdo zkunost ? mě se líbí že má otočné madlo a ne jen že se dá korbička uložit opačně, zatím jsem ho neviděla realně ale ppchopila jsem že u Jamper není otočný madlo ale otáčí se korbička.

modra_slunecnice
4. kvě 2010

P.S. omlouvám se za překlepy, v tichosti si ležím v posteli, notas na břichu a snažím se nevzbudit okolí. pak se mi to občas uklikne, omlouvám se všem za překlepy .

mirka755
9. kvě 2010

ahoj slunečnice 🙂, jj u Jumperu se musí zvedat a přetočit korba/sportovní nástavba - je to o zvyk, já už to dělám i s malým uvnitř a to má 10,5kg při každém silnějším větru nebo dešti. Jinak kamarádka má X- Jumper GT Race, má říjnovou holčičku a jezdí pořád s korbou
Kamarádky neměli Swift, ale kolekci Baby Heaven a druhá Natalii - ve směs to samé. Obě mají zimní děti a byli spokojené, bydlí na vesnici tak projížděli všude i sněhem. Ložná plocha je opravdu obrovská

vivien7
18. kvě 2010

ahojky,já mám tako baby heaven,a jsem s ním nadmíru spokojená.

bazantik
8. čer 2010

Zdravím deeky23 a ostatní, já jsem si kočárek Tako pořídila loni v říjnu a celou zimu jsem v něm v pohodě jezdili, museli jsme, protože Davídek spal přes den pouze v kočárku a to když se jezdilo, nesmělo se zastavit jinak byl vzhůru. Jen to chce mít zaaretované přední kolečka. S kočárkem jsem byla až do dnešního dne spokojená. Napíšu hodně spokojená. Davidovi je sedm měsíců, má skoro 10 kg, měří 72 cm a stále se do hluboké korby vejdeme, s fusakem jsme se do korbičky vešli do polovičky dubna, pak už posloužila peřinka a deka. Korbička má totiž délku 74cm a šířku 38cm. Její vnitřní potah se dá celý vyjmout a vyprat, také lehátko pod hlavičkou se dá do několika pozic sklopit, což jsme teď hodně využívali, malý rád pokukuje po okolí. Ke korbičce nemám žádné výhrady je super. Pro miminka narozená na podzim je to ideální, zimu krásně přečkáte v hluboké korbě a na jaře vytáhnete sporťák. My ho právě dnes vytáhli a byla jsem mírně zklamaná. Boudička nám při terénních nerovnostech pořádně nedrží po chvíli se sklopí, ne úplně, ale asi tak o dvě "pozice". Pak nám začne svítit sluníčko do obličeje. Je dobré, že je sporťák dobře větraný, má totiž v zadní části odepínací díl, pod kterým je síťka pro větrání. Polohování je až do úplného lehu, ale při klopení do sedu se látka okolo kočárku tak zvláštně hrne do kočárku kolem hlavičky, kde překáží a je docela obtížné ji přetáhnout přes opěrátko, aby nikde kolem hlavičky nevadila. Další věc která mě zklamala jsou bezpečnostní pásy, jejich zkracování je trochu zvláštní, při úplném zkrácení nám stejně plandají a padají, jsou asi dělané na větší děti než na šestiměsíční a starší batolata, která už se nevejdou do hluboké korbičky. Pásy se nedají oddělat, jsou na pevno přidělané ke kočárku. My je ještě moc neužijeme, protože nesedíme. Dnes jsme je měli pouze zapnuté mezi nožičkami, aby mi David pořád nesjížděl, když jsem ho měla v pozici polosed - pololeh. Odepínání přezky je velice jednoduché a při sejmutí ochrany, která by se na přezku měla dávat jej každé dítě hravě odepne. Výhodou je teda délka sporťáku, od hlavičky až po nožičky je lehátko dlouhé 90cm, ale je trochu úzké, roční mimčo ve fusaku tam bude asi jako sardinka. Při koupi bych si teď určitě kontrolovala mechanismus sklápění boudičky na sporťáku, aby nebyl příliš uvolněný jako máme my a není žádná možnost jej nějak utáhnout. Podvozek nám dobře slouží, zimu jsme v pohodě odjezdili, jedinou nevýhodou je, že nejsou odpružená přední kolečka. Na tvrdém povrchu (v zimě ledovatka a nebo kamenité cesty) kočárek hodně drncá, převážně v části hlavy. Často jezdíme po zadních kolečkách, hlavně přes nerovnosti. Je problém se dostat k ventilku, protože je okolo málo místa. Musí se vypustit duše, aby se ventilek nahnul a našroubovala se pumpička a znovu nahustit. Hustíme jednou za dva až tři měsíce. Jiné výhrady k podvozku nemám, výhodou jsou velká kola s kuličkovými ložisky. Přeju všem úspěch a následně spokojenost při hledání vhodného kočárku. 😉

bazantik
8. čer 2010

Přesný typ kočárku je TAKO JUMPER X. Zde jsou stránky výrobce http://www.tako.net.pl/index.php?action=showite...

mirka755
8. črc 2010

@bazantik : já už tedy kočárek prodávám, protože chci jen sporťáček. Ale co se týče problémů, tak většina co píšeš tak se dá lehce odstranit 😉. Třeba s tou látkou za hlavičkou, hned jak posadím malého tak látku lehce na 2x zatáhnu přes opěrku a bylo 🙂. S pásy nesouhlasím, já je můžu oddělat jak ze zádové opěrky tak z boku a při sezení nevadí. Co se týče spony mezi nohama, tak Ondrášovi je rok a nemá tu sílu to odepnout - občas musím víc zabrat i já. A co se týče boudičky, tak takový problém nemáme - krásně drží.

S čím musím souhlasit je nafukování koleček - to je fakt problém. Ale my to vyřešili tak, že jsme si koupili náhradní duše se zahnutým ventílkem a bylo po problémů. A sporťák mi nepřijde ouzký, Ondráš měl v půli roce 9,5kg/72cm a s fusakem měl ve sporťáku ještě hafo místa. Minule jsem zkoušela kolik by tam měl místa v zimě a vešel by se tam bez problémů. A nevím co myslíš ohledně drncání, i když nejsou přední kolečka odpružená tak neskáčeme ... nafukovačky to krásně brzdí. A pokud neskáče dítko v korbě, což u nás bylo bez problémů tak ve sporťáku bych to už neřešila ...

douda
14. črc 2010

http://www.svetkocarku.cz/kocarky-tako-warrior-... prosím nemáte někdo , zajímali by mě Vaše zkušenosti 🙂

misnek
24. črc 2010

Dobrý den,ja můžu jen kočárek Tako doporučit 🙂 ,-přesně kočárek WARRIOR plast.KORBA je velká,prostorná-80x40cm, také tenhle typ je lehčí od typu Jumper X o 2,5 kg.Super velký nánožník,se zvýšením limcem který chrání tak díťe když fouka vítr,nebo sněží. 🙂 🙂
Hodně mamink píše že kočárky tako jsou težké,ale není to pravda.Záleží jaký typ podvozku zvolíte!!!
Firma Tako jich má spůstu.
Ja doporučuji se podívat na stránky www.mipesa.kvalitne.cz tam mají hodně typu a hlavně super zavádějíci a myslím bezkonkurenční ceny. 😉 🙂 🙂

simonab
10. srp 2010

Ahojky!V březnu jsem si koupila v Pettu v Liberci kočárek Tako Jumper Piratz,záruka mi šla až od 22.7.2010,protože syn se narodil 19.7.10,do té doby nepoužívaný kočár jsme si přivezli od mamky týden po porodu a zjistili jsme,že jsou obě velká kola měkká!Přítel je rozdělal a v každé duši byla dírka-zalepil.Včera po týdnu ježdění koukám,a jsou měkká obě přední malá kolečka!Rozdělala jsem je a ve sváru asi 3centimetrový spuchřelý kus,kde utíkal po vložení do vody z duše vzduch!Jsem pěkně namíchnutá! 😠 Jak může mít prakticky nepoužívaný kočár,všechny duše v čudu??Jinak jsem s kočárkem velmi spokojená,ale ty nešťastný kolečka!Nevím teď ani,jestli mi uznají reklamaci,když ty první přítel zalepil.Nevím ani,kde bych popřípadě měla tyto duše sehnat?Koukala jsem na net,ale příjde mi,že to je všechno jiný rozměr.Tak radím-při koupi tohoto kočárku si zkontrolujte kolečka! 😉 Mějte se hezky 🙂 Simča

misnek
11. srp 2010

@simonab v TÉ PRODEJNĚ BY JE MĚLI MÍT JAKO NAHRADNÍ DÍL.POKUD JE NESEŽENETE TAK MI JE MÁME SKLADEM .JAK VELKÉ TAK MALÉ 🙂

ladykiler
21. srp 2010

Ahojky, chtěla jsem se vás zkušených s kočárkem Tako zeptat. Dnes jsme si dovezli 3 kombinaci Tako jumper GT race, v ceně byla i autosedačka, ale při příjezdu domů jsme zjistili, že sada nemá adaptér k připevnění na podvozek. Tak nevím jestli to mělo být součástí nebo ne. Popř. nevíte nějaké stránky kde by sedal sehnat?