Kočárky z Polska, jaké máte zkušenosti?

lili1986
5. bře 2012

Ahoj holky chci se zeptat jake máte zkušenosti s kočárkama z Polska? Jsou sice levné, ale stoji za to je kupovat nebo to jsou šunty? 😀

germaine
6. bře 2012

Já mám Bebetto Holland, trojkombinace za myslím 8600,- a jsem krajně nespokojená, už jsme ho měli dvakrát na záruce a větší šunt jsem neviděla...sice vypadá pěkně, ale za mě rozhodně ne!

pajenka
7. kvě 2012

Holky, prosím o radu, kde a kdy bývá ta velká burza? My byli v polsku na pánské obleky (Polský Těšín) a žádnou burzu jsme tam nenašli, jen kamenný obchod a u toho tržiště, ale brzy zavírali. Díky za pomoc.

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcelkap
27. kvě 2012

Ahoj, my máme kočárek Jedo, je to polská firma a nemůžu si stěžovat. Trojkombinace nás vyšla na necelých 11000Kč a budeme ho mít ted i pro druhé.
Nevim proč mají lidi předsudky, že co je vyrobený v Číně, Polsku atd je blbý. V jaký zemi máte záruku, že zboží bude kvalitní? A jestli jo, tak jaká pak bude cena? Dneska i když je to třeba Německá i česká firma, tak to vyráběj v Číně apod., protože jsou tam levný náklady.
Já bych na to prostě až tak nekoukala kde to je vyrobený.

Třeba na takovým "slavným" X-landeru platíš značku, ale kvalitou a funkcema je horší než většina levnějších a méně známých značek.

ivular
27. kvě 2012

My máme Retrus Fire, tojkombinace za necelých 8 tis. a spokojenost 😵

kamino
27. kvě 2012

Nam otec koupil Baby Marc Q7, jsem zvedava,jak se osvedci,zatim jsem ho nevidela mimo fotek,domu mi privezli jen vajicko😉 mate nektera zkusenost?

broucek2
27. kvě 2012

mám x-landera a má pár much, ale myslím, že za ty peníze bych jej neměnila. Máme XA a starší X1 na balkoně a je super, že jsou kompatibilní

fiallinka
27. kvě 2012

Máme x-landera, poměr cena-výkon je vynikající 🙂... ono taky záleží, jak který kočár, že.

majinka1981
27. kvě 2012

Já když viděla polský kočárky, tak jsem hned měla rozmyšlený že ho nechci. Prostě je to na něm vidět....Nelíbí se mi ani vzhledově....natož funkčností.

saronka
27. kvě 2012

vzhledem k tomu ze kocarek jako trojkombinace se pouziva cca rok a pul,vyhazovat 20tis mi prijde blbost.mam dorjan a jsem spokojena v r.2009 moc sportaku co slo otocit proti me nebylo tak jsem sla do nej a v obchode mi rekli,ze se reklamuji stejne jako ostatni.

radka.m.
28. kvě 2012

ahoj 🙂 ,tak my jsme měli většinou polské kočárky a byli jsme s nimi spokojení,přijde mi úplně zbytečné vyhazovat peníze za značkové kočárky,když funkce mají úplně stejné.a jinak co se týká polských kočárků,tak není vůbec na místě je zatracovat,už 5let se umístily na prvním místě v testech bezpečnosti MF,jediné,co je rozdílné,je právě ta cena 😉 😉

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomitacheca
12. čer 2012

Máme firkon verano po prvním synovi a neměnila bych 🙂 Celý set i s vajíčkem nás stál asi 9500Kč,jezdili jsme s ním po výletech i do přírody a nikdy nebyl žádný problém. Teď už čeká, aby mohl v srpnu vozit druhé dítě. A jak už tu holky psaly, i my ho máme z Batolátka. Náhodou jsem firkon našla na netu, zamilovala se do něj, tak jsme se na něj zajeli podívat. V obchodě nám všechno ochotoně ukázali, nám se zalíbil ještě víc a rovnou jsme zaplatili zálohu s tím, že si ho asi za 4 měsíce vyzvedneme. A kdyby se nám tou dobou líbila jiná barevná kombinace, mohli jsme si vybrat jiný kočárek 🙂 Změna se nakonec nekonala, takže máme kombinaci světle zelená - khaki zelená.

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminkahodonin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klarawerder
3. srp 2013

@saronka No, ono to není jak píšeš "vyhodit 20tis" za kočár...kočár za takovou cenu ti pohodlně odvozí 2 děti (i víc), aniž by byl vyheglaný, rozvrzaný, je rozhodně méně poruchový a ve finále ho ještě minimálně za 10tis. prodáš dál...Ze své zkušenosti mám názor takový, že je lepší zainvestovat do kvalitního kočárku, se kterým se člověk pak při používání nemusí rozčilovat, že to a ono není v pořádku, a pak ho prostě prodat a část investice se vrátí. Samozřejmě ne každá maminka si drahý kočárek může dovolit, potom je ale stejně lepší koupit ojetý kvalitní než novou polskou šunku (teď bez urážky). Dál pak samozřejmě záleží na tom, jak moc je dotyčná maminka na kočárek "náročná"...některá je spokojená s Takem, jiná je spokojená s kočárkem daleko vyšší cenové/kvalitativní kategorie...

saronka
3. srp 2013

@klarawerder já zastávám ten názor, že co je drahé ne vždy musí být kvalitní..

saronka
3. srp 2013

@klarawerder a nechci se Poláků zastávat, ale mě vadí takové to paušalizování.. polák to je šmejd, apod.. jak se dívají na západě na naše věci..uplně stejně..a to mi prostě vadí.. neházela bych všechny do stejného pytle.. pořídila jsem si jeté golfky Jané, s tím že si přeci kupuju značku.. divím se, že to paní vůbec prodávala.. měla o opřít o popelnici a hotovo takže koupovat z druhé ruky nevidím vždy jako řešení..

kikimaruska
3. srp 2013

Mela jsem uplně první kočárek Implast Bolder 4, to byl šid nejvyššího kalibru, po reklamaci po prvním týdnu od vyjetí šel z domu. Pak jsem ale měla nekolik kočárků X-lander, ročníky XA a byla sem maximálně spokojená! Ani jedna reklamace, prostě skvělý kočárek. Nyní mám X-lander zase, tentokrát XQ model a jetý...nemám si na co stěžovat 🙂. A jinak sem na prvního syna vyzkoušela hoodně kočárků a i drahých značek: Teutonia, Peg-perego, Jané, Gesslein...a Jané Carrera golfky jsem reklamovala také, díky vadě z výroby a hnulé konstrukci, šmajdavým kolům...no byla sem zklamaná-takových peněz a reklamovala sem je taky. Takže také souhlasím, není Polák jako Polák! 🙂 😉

saronka
3. srp 2013

@kikimaruska taky jsem chtěla X-landera, ale nedělal se sporták proti mamince..vůbec v roce 2009 bylo minimum kočárku, co šly otočit proti.

kikimaruska
3. srp 2013

@saronka to je pravda, z tohoto důvodu mám XQ tentokrát 🙂

kikimaruska
3. srp 2013

@saronka a měla sem tenkrát Teutoniu Cosmo...a ten sporták nám vůbec nesedl...a to je sakra drahý kočár 😀 ...

saronka
3. srp 2013

@kikimaruska mě se ty Teutonia kočárky nelíbí jako vzhledově..

zelva
3. srp 2013

Já nekupuji žádné potraviny z Polska. Po těch aférách...Ale kočárek jsme v roce 2008 koupili polský. Babyactive Breaker. Nijak jsem nezjišťovala v jaké zemi je to vyrobené, až pak nějak jsem koukla do papírů..No a kočár užili oba naši kluci, ještě tuto zimu asi vyjede. Žádné problémy s ním nikdy nebyli, naprostá spokojenost. Myslím, že nelze hned odsuzovat. Často je to kus od kusu a i třeba český kočár může být leckdy šmejd..

baris
3. srp 2013

taky nemám ráda to třídění levné=šmejd, drahé=kvalita.

Já měla první kočárek z PL - Roan Maritia - jako hluboký kočár to byl jeden z nejlepších kočárků - velký, prostorný, polohovací, dobře houpal ... Prostě paráda. Bohužel mi nevyhovoval sporťák - nelíbil se mi 😅 , tak jsem si pořídila casualplay S4. To byla moje velká láska. Ale jejich hluboká korbička byla na 😝 Malá, nepolohovací ....

Každému vyhovuje něco jiného. Pokud nemám dostatek financí, tak proč kupovat bavoráka, když si vystačím s fábkou. 😵

klarawerder
3. srp 2013

@saronka To je samozřejmě pravda, že netřeba paušalizovat. Já pouze mluvím ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem polský kočár měla (konkrétně Implast Bolder Ecoline) a nebyla jsem spokojená vůbec...a to mi k tomu stačilo jezdit s ním 2 týdny. Následně se koupil "drahý" kočár - navíc z druhé ruky, 1 rok ježděný...byl jako nový, u nás už je další 2 roky a je v top stavu, nevrže, není vyheglaný a až na pár drobností je jako nový. To podotýkám, že s ním nejezdím po kavárničkách,ale po lese se psem a různě po okolí (bydlíme takřka v horách, takže má kočár s terénem a 12ti kg dcerou téměř denně celkem záhul). A nemůžu si pomoct, ale nevěřím, že by byl polský kočár (možná ne všechny), po takové době a typu používání v podobném stavu. Takže z mých zkušeností odpovídá kvalita ceně. Nicméně se samozřejmě nechci dohadovat, protože je jasné, že maminky můžou mít úplně opačné zkušenosti, tudíž svůj názor určitě nikomu nevnucuju...A jak říkám, jedné vyhovuje to, druhé zase ono...tak je dobře, že je na trhu takový výběr 😎

klarawerder
3. srp 2013

Mimochodem X-Landery jsou vyráběny nikoli v Polsku, ale na Tchaj-Wanu...ve finále to může být jedno, odkud ona značka je, píšu to jen pro doplňující informaci, že Landery nejsou polské...

kikimaruska
4. srp 2013

Tak moje korbička X-landera je už pod značkou Deltim (Polsko) a výroba je v Číně 😀 .Starší modely myslím byly vyrobeny přímo v PL. Naopak i jiné uznávané značky jako Chicco, Sassy a mnohé s drahým oblečením a další a další jsou Made in China...a není to o zemi výroby, ale o kvalitě dodaných částí výrobku a kontrole výroby při jejich výrobě a montování v zemi, kde se jim to prostě víc finančně vyplatí, díky levnější pracovní síle. Takže i Made in China může být kvalitní výrobek pod značkou a naopak výrobky z Itálie, Německa i ČR mohou být šidky...tak to prostě je. Taky mám doma po prním synovi kočár Gesslein, který je fakt kvalitka a odpovídá ceně, ale také mám X-landera, jetého po dvou dětech a je fakt echt 😉 . Naopak kamarádka mi vymluvina třeba jeden model od Jané, který několikrát reklamovala, servisovala a to byl nový kočár, dokonce tenkrát i Brio Go, který je brán za super kočár-mě se teda vubec nelíbí, tak ho reklamovala také....a jak říkám, X-landery sem nereklamovala nikdy a to sem měla 3 ročníky XA a ted mám XQ 🙂 .

prcek91
4. srp 2013

já teda ještě nemám zkušenosti s kočárkem, ale jestli je to jako s oblečkama který mají sice značku ale stejně to je Made in china... stejně jako většina kočárků, tak si myslím že je to jedno.. stejně je to kus od kusu. tady jsou dvě rodiny co mají stejný kočárek jedni v něm už vozí 3tího prcka naprosto bez problému a ti druzí druhého ale nadávají, a parkrát ho měli na reklamaci.. t

verubinova
12. dub 2017

@berinka1 muzu se zeptat kde je ta burza?