Kočík do kufra Citroenu C3. Poraďte dáky

zannaz
17. dub 2009

Mile mamicky, rada by som sa vas spytala na vhodny kocik do citroen C3. Kupili sme ho pred nedavnom a akosi sme este nevedeli, ze cakame dalsieho potomka (dufam, ze to nebudu dvojicky). Mame uz dve deticky, ktore kocik nepotrebuju. Tak teraz rozmyslam nad tym, aky kocik sa nam tam do kufra zmesti. Taktiez tej momentalne najmladsej musime kupit autosedacku do 36kg, tzn, ze budeme mat auto plne sedaciek!!! No najhorsie je to, ze nesmie byt moc siroka, lebo budeme musiet mat za jazdy otvorene dvere 🙂)) Prosim, ak mate s tym nejake skusenosti, podelte sa o ne, lebo ja som celu noc vo sne premeriavala auto a hladala najvhodnejsie riesenie, ako cestovat s detmi. 😉

ankam
17. dub 2009

nooooo v C3 je moc malinko miesta pre 3 deticky so sedackami 😖

zannaz
autor
17. dub 2009

no prave. Pre Adku (starsia) mame taku sedacku od 15-39kg, nie je taka robustna, no teraz vyrabaju samych obrov.... Asi skusim kuknut nejake bazarove. Ale manzel s tym velmi nebude suhlasit. On nema rad, ked sa kupuje po niekom inom, lebo sa boji, ze to moze mat nejaku skrytu vadu a aby sme na to nedoplatili.

jenna7082
17. dub 2009

ja mam C3 a tiez tri deti a teda do kufra nedam nic....sedacky sa este daju, resp. dvaja starsi maju uz len podsedaky....znnaz - jedine kupit nove auto 😀 alebo ohradku na strechu len co v pripade dazda 😅

sakura77
17. dub 2009

no,ja som babo nosila vpredu v protismere,takze v tom pripade dozadu dve das v pohode.a nestacil by niektoremu len podsedak?ci su este malicke na to?
no a ak pojdete cela rodinka,manzel nech soferuje,a ty sa natlacis dostredu 😅

zannaz
autor
17. dub 2009

😀 na tu strechu dame tu najnezbednejsiu? Alebo tam asi budeme vozit manzela. Je dost velky... a kocik aky? ten sa aspon zmesti?

zannaz
autor
17. dub 2009

nase ditka maju 3,5 a 2,5 roka. tie sme stihli dost rychlo 🙂 no a teraz treti drobec... takze na podsedaky este nie su

jenna7082
17. dub 2009

ohradku som myslela na ten kocarik. neviem ako je to teraz so sedackami, ja som jednu kupila tak, ze chodil nejaky typek s autom a tak to predaval a dalo sa vybrat. boli fungl nove ale lacnejsie, co ja viem ci nemal papier na to alebo akeho frasa. ale traja sa mi vojdu, ked mam podsedaky. neviem, ako mas velke deti

jenna7082
17. dub 2009

tak uz viem 🙂 a ved to triapol rocne uz by mohlo mat podsedacik nie?

zannaz
autor
17. dub 2009

no ta jej sedacka je s podsedakom a ten vrch je len taky "kosmeticky" doplnok. Je v podstate dost uzky. ale vlastne mas pravdu, ked by bola na podsedaku, tak nevadi, ze ta druha bude mat aj sirsiu sedacku, nebudu sa vytlacat.

jenna7082
17. dub 2009

a mimčo mozes vozit najprv len v "skrupinke" nie?

ja som inak s tym autom velmi spokojna, len toto je jedna nevyhoda, ze je to taky krpček, tiez si neviem predstavit, ze by som mala vozit kocar...nastastie uz nemusim toto riesit.

zannaz
autor
17. dub 2009

a kocik teda uz ziadna nepotrebujete? este ze sa narodi v zime. to nas nebude tak lakat chodit na vylety, tak do jari nejaky sikovny sportacik do kufra zmestime. Ci nie?!

zannaz
autor
17. dub 2009

ja som s tym autom tiez spokojna. vsade sa s nim zmestim. mali sme daewoo espero, bolo velke, len uz sa nam dost kazilo. ale tam sme toho zmestili....

katrin21
17. dub 2009

zannaz: podla mna 3,5 rocne na kvalitny podsedak, napr. zn. Renolux moze.... uplne v pohode... nez sa male narodi bude zas starsie...

inak, moja dcera ma 8, a ma dvoch surodencov z otcovej strany a vozia sa tak ze oni su v sedackach( 2,5 r. a 4mesiace) a ona sedi v strede bez nicoho,... to sa v takom pripade moze... ale velmi bezpecne mi to nepripada, aj ked ona je vysoka( ma142cm uz).. ale vraj sa jej zmesti aj podsedak.

Inak by som to riesila tak, ze dat do stredu to najstarsie na podsedak a po bokoch die dve mensie... a ked nie, tak nejaky cas nosit to najmensie vpredu s vypnutym airbagom..

Inak podla novej vyhlasky, moze vpredu sediet aj dieta mensie ako 150 cm a mladsie ako 12r, ale musi nmat sedacku a vypnuty airbag.. len pre info 🙂

katrin21
17. dub 2009

inak podla mna do kufra v pihode zmestite kociar... C3 je take zenske auto a matky ho mavaju... mozno kolieska treba dat niektore dole... ale inak by mohol byt OK

katrin21
17. dub 2009

dieta sa da nosit prve tyzdne aj vo vajicku, co sa da na kociar 🙂 a aj v zime, su take zimne perinky...

zannaz
autor
17. dub 2009

jej, super rady, diky vsetkym 😀 mna len zacala chytat panika. dieta este daleko... ale ja nemam rada riesenie veci na poslednu chvilu. Hlavne, ked chceme, aby sme nemuseli jednu vec kupovat dvakrat. A nasa Adka na prednom sedadle, tak to bude musiet sediet iba na mieste sofera, lebo inak to neprezije 😀 Riadne sidlo...

katrin21
17. dub 2009

tak daj na predne sedadlo babo vé vajciku.. otocis ho dozadu a vypnes airbag.... ale ak sa budete chciet viest vsetci, ine ti nezostava, len dat najstarsie do stredu a do podsedaka a po bokoch mensie deti.

jenna7082
17. dub 2009

katrin to vazne? moze sedet take dieta vpredu? ja som bola minuly vikend v bojniciach a bala som sa ako to s nimi vsetkymi vydrzim taku dlhu cestu 🙂 normalen nechodievam nejak daleko, len tuna po meste a aj som sa pytala ludi, ci by uz ten najstarsi (9 rokov) nemohol byt vpredu na podsedaku...tak sa to teda smie???

ale prezili sme , to je hlavne 😵

jenna7082
17. dub 2009

inac, kde sa vypina airbag 😅

zannaz
autor
17. dub 2009

asi to tak spravim. ked budem chodit sama, tak si necham najmladsie pri sebe na prednom sedadle. A ked budeme chodit vsetci, tak bude Adka v strede. aspon nebude kopat do sedadla, co zvykne

zannaz
autor
17. dub 2009

nam sa airbag vypina napravo - je to vidiet, ked otvorime predne dvere spolujazdca. je tam taky cerveny gombik, ktory sa da otacat doprava a dolava - podla toho, ci ho chceme vypnuty, alebo nie. jej, Bojnice... aj ja chcem ist 🙂

jenna7082
17. dub 2009

no, dobre vediet, mam teraz na leto vela planov s krpcami 🙂 auticko mam od jesene, takze - hor sa do sveta jupiiii !! v zime mi to dalo zabrat, dalsia nevyhoda maleho auta, ked napadlo tolko vela snehu, vsade ma museli vytlacat zo zaveja 😅

tilly
17. dub 2009

dve staršie deti do zadu, ty vedľa nich a bábo vo vajíčku vpredu...

ankam
17. dub 2009

jenna nasla si ten airbag?aj my ho tam mame-asi vsetky citrony

jenna7082
17. dub 2009

popravde som ani nekukala....zabudla som na to 😅 si spomenem az ked budem chciet niekam ist ...