Kočík Jané Powertwin, TwinTwo

krista
10. led 2009

Ahojky,
neni žádným tajemstvím, že se snažíme o další mimčo a kdyby se zadařilo, tak budou děti brzo po sobě 🙂 Proto jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenost se sourozeneckým kočárkem Jané Powertwinem... viděli jsme ho s manžou v obchodě a moooc se nám líbil 😵

majatob
7. kvě 2010

bloumik, nekde jsem cetla, ze jde korba i na powertwin, ale uz nehnes s prednim sedadlem. Nezkousela jsem to, takze nevim jak je to ve skutecnosti.
s taskou jde trosku sklopit, ale neni to zadna slava, ale nas dvouletej uz se tak vyspi kdyz nahodou vyjedem, ze to vyjde pres spani 🙂

jjajda
7. kvě 2010

Ahoj!
Majatob, prosím Tě, v té vložné tašce je mimčo v bezpečí? Trochu řeším, co až přijde 6. měsíc a začne se mi přetáčet na bříško? Díry pro kšírky v té tašce nejsou ☹ To mě z ní asi vyleze, co?
A když se ta zadní sedačka nejde sklopit do úplného lehu, neklouže Ti miminko dolů, pod tu první sedačku? Abych ho pořád nemusela vytahovat nahoru 😕
Díky ! 🙂

ojo
7. kvě 2010

ijajda, no děti od 6.měsíců už nemusí mít úplný leh, ale bohatě stačí ten co tam je 🙂 takže až to přijde u nás, tak už bude normoš ležet a přikšírovaný...
i když teda Tomáš si nikdy nechtěl v kočár přetáčet, tak to neznám 😅 a já měla vložnou tašku i v normoš kočáru, taky neměla pevní boky a v pohodě 🙂

bloumik, odpověděla jsem ti v jiné diskuzi 🙂

ojo
7. kvě 2010

jo ta první sedačka jde trochu sklopit, ono stejně to je u všech tandemů, že ty přední nejdou do lehu 😅 a Twin two má odpružený pouze zadek, ale zase ta přední kola jsou dvojitá a plastová, takže spíš hůř 😒 určo lepší ten powertwin celoodpružený se všema nafukovacíma kolama 🙂 🙂

majatob
10. kvě 2010

jjajda, ja pocitam s tim, ze v 6 mesicich uz Bea bude jezdit vleze ve sportaku a dvojceci kocar uplne zrusime 🙂
a mam 3 pruhy spojeny suchacem ktery se prilepi pres tu diru na nohy, takze taska nesjizdi 😉
jo a obcas jezdime tak, ze Tobik spi vzadu vleze a Bea je vepredu v autosedacce 😉

bejby29
26. kvě 2010

Ahojte baby,
ja mam taku skusenost, ze mne predavacka hovorila, ze na Powertwin nejde vanicka, lebo ten kociar by nemal potom stabilitu.. 😕 😕 Zeby nas oklamala?
Ja ma Twin Two, som s nim nadmieru spokojna.. Mala som maleho vo vloznej taske celu zimu, kupila som fusak do vloznej tasky od Mucki a maly bol kolkokrat spoteny, tak mu bolo teplucko..
Teraz ma osem mesiacov a uz pekne sedi v Twin Two..
Pridavam nejake foto s vloznou taskou 😉

bejby29
26. kvě 2010

tu by to malo byt lepsie vidiet..

bloumik
26. kvě 2010

Bejby a jak je na tom Twin Two s odpružením? Nedrncají ty přední kolečka?

bejby29
26. kvě 2010

bloumik, predne kolesa su odpruzene u tychto novsich modeloch ( ja mam 2009) takze nedrncaju..

kvakulka
11. čer 2010

@bejby29 Můžu se, prosím, zeptat, jak má Twin Two velkou přední sedačku? Jde mi o šířku, ale hlavně o délku- syn je dlouhý tak aby se do kočárku vešel i třeba ve dvou letech.... Nemůžu tu informaci nikde najít, tak otravuju tu na Koníkovi 😅
Díky moc

kirkee
21. čer 2010

Ahoj holky, taky uvazujeme o koupi tohoto kocaru (powertwin) a tak bych se vas rada zeptala, prosim vas, kolik poloh ma to operadlo u sportaku a da se polozit dost na to, aby se dite v pohode vyspalo?

janina77
21. čer 2010

kirkee, predne sedadlo ma 2 polohy, tam sa podla mna dieta nevyspi, len si tak trochu oddychne, zadne operadlo ma 3 polohy, tam sa dietatko vpohode vyspi, ale neide sklopit uplne do vodorovnej polohy. Ja som na tom zadnom vozila vo vloznej taske novorodenca, vzdy tam pekne spinkal, cely vsak bol trosicku sikmejsie, ale to vobec nevadilo, po papani to bola skor vyhoda,

kvakulka, to predne sedadlo je dost male, ja mam druhy kocik gesslein a je to teda velky rozdiel.

Inak, ja mam na predaj moj Jane powertwin, je v modrej farbe, ozvite sa, cez IP napisem viac.

miika
30. čer 2010

Ahojte, vcera som zistila, ze Powertwin 2009 a 2010 ma na zadnom sedadle uz len 2 polohy, cize dozadu sa uz v ziadnom pripade neda vlozit vlozna taska - resp. ano, ale pri velkom sklone. Mozu mi maminy, ktore mali Powertwin potvrdit, z akej kolekcie - z ktoreho roku mali Powertwin, ktory mal vzadu este 3 polohy? Budem si taky zhanat... ak mate, ponuknite. Najlepsie aj s autosedackou.

milda
1. črc 2010

Ahoj, já jsem minulý týden koupila Powertwin Pro z kolekce 2008 a na zadní sedačce jsou 3 polohy, tudíž jde sklopit do úplného lehu.
Já zase řeším jiný problém. Chci na mimi hlubokou korbu. Zatím vím, že na ten můj Powertwin jde určitě nasadit Matrix, jenže ten se mi moc nelíbí. Ptala jsem se ve 4 obchodech a všude mi řekli něco jiného. Někde, že jde nasadit jen Matrix, jinde, že jde nasadit jakákoliv bezadaptérová korba. Nemáte prosím někdo osobní zkušenost, zda jde na Powertwin Pro nasadit hluboká korba????
Díky

lamarika
1. črc 2010

@milda ještě tenhle kočárek teda nemám, ale budu ho kupovat během pár měsíců po jedny paní od nás z baráku. Má kolekci 2009 a má na něm klasickou hlubokou korbičku. Z tohoto důvodu si ho budu kupovat, protože chci požívat korbičku z kočáru po synovi též Jané

milda
12. črc 2010

tak mi dnes přišla korbička Matrix na POwertwin 2008 a jsem dost zklamaná. Všude píšou, že jde na Powertwin nasadit, ale manžel když korbičku nasazoval málem kočárek i korbičku vyhodil z okna. ☹ Pokud nasadím Matrix, tak přední sedačka je naklopená dopředu, takže starší dcera vepředu asi bude sedět v předklonu. nakonec jsme nějak násilim tu přední sedačku zacvakli alespoň do kolmé polohy, ale jde to teda straršně špatně. a to jsem ještě nezkusila nasadit boudičku na přední sedačku. ale mám pocit, že tu už tam opravdu nenarvu...

lamarika
12. črc 2010

@milda teď jsi mě teda úplě dostala 😕 Myslíš, že bude stejný problém i u kostrukce 2009? Asi jo, že 😒 Takže u nás je vymalováno, na kočárek prdíme a budeme to zkoušet se skatem nebo s přídavným sedátkem. . . 🙄

bloumik
13. črc 2010

Ahoj holky,

jen přidám svou zatím nicotnou zkušenost s Powertwinem versus Twin Two...byli jsme v Handy Praha a nechali jsme si to všechno ukázat a teda žila jsme do té doby v tom, že velikostně jsou si ty kočárky rovny, ale opak je pravdou. Powertwin je užší a kratší, rozhodně na té zadní sedačce je méně místa.
Pojedem ještě do jednoho krámu v Kolíně, kde mají vystaveno asi 20 dvojkočárů, což v Praze nehrozí, ale pokud to bude Jané, tak jedině Twin Two. Například když jsme dozadu dali vložnou tašku, tak byla tak nakloněná, že už to prostě bylo moc...a vůbec byl problém ji tam narvat.
Bála jsem se nepolohovacího madla u twin two, ale je nastaveno přesně tak, jak mi vyhovuje. Přední kolečka jsou odpružené, což je super, že to nedrncá jako golfky, dobře se ovládá...prostě trojkolka z hlediska komfortu ovládání není potřeba. A komfort pro děti je teda větší v Twin Two.

lamarika
13. črc 2010

@bloumik takže na twin two by se vešla standartní korbička Jné lůžko 2009? http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova...

bloumik
13. črc 2010

@lamarika jj, vejde se na to, jen je pak problém, že vůbec nehneš s tou přední sedačkou. Viděla jsem to teď dokonce v praxi, když jsme byli ve Špuntíkovi kupovat autosedačku malé. Přijela maminka s Twin Two a měla na něm korbu z Jané Slalom, který měla pro prvního syna. Ale přední sedačka byla prostě kolmo vzhůru, jen na sed. No a stejně tak se tam mnohem lépe pasuje vložná taška, alternativa ke korbě. To asi využijeme my, protože dceři bude jen necelých 15 měsíců, když se mimino narodí, navíc bude ve fusaku, tak bych chtěla, aby přední sedačka šla aspoň o jednu polohu sklopit.

milda
13. črc 2010

lamarika - myslim že stejný problém bude i u kolekce 2009. ale psala jsi, že ta sousedka tam hlubokou korbu má. tak jí tam nějak taky musela dostat. Bloumik má pravdu-twin Two je asi určitě větší. Určitě doporučuji ten obchod v Kolíně. Kupovali jsme tam taky kočárek. Jsou tam moc ochodní a umí dobře poradit. a hlavně tam mají strašně moc kočárků vystavených. tam jsem právě viděla, že mají na Powertwinu nasazený Matrix http://www.kocarky.cz/kocarek-jane-powertwin-pr.... je mi divné jak to tam dostanou. Přemýšlím, že se tam tak pojedeme podívat. každopádně jsme ještě včera celý večer s manželem dumali nad systémem nasazování a usoudili jsme dle rozměrů, že když tam jde Matrix měla by jít i normální korba. Délka od toho kde se to nacvakává k přední sedačce je stejná u Matrixu jako u korby z Jané Slalom, jen ta velká korba je delší dopředu. No asi kdybych vybírala znovu

lamarika
13. črc 2010

Sousedka tam má normální korbičku, ale už tu z letošní kolekce. Právě jsem vůbec nevěnovala pozornost jak je na tom pak ten přední sporťák. Teď mi došlo, že je možná ta nová korbička kratší, ale od toho připínání to bude asi stejně dlouhý jako jiný. Asi ho budu muset podrobněji prohlídnout a nechat si udělat podrobnou instruktáž.

milda
13. črc 2010

No koukala jsem, že ty nové korby jsou menší... Každopádně jsme nakonec nějakým způsobem korbičku nacvakli. Dcera si nanečisto vyzkoušela jízdu a vypadala spokojeně 😀 tvářila se strašně nadšeně a důležitě 😀 tak doufám, že až jí za hlavou bude řvát mimino, že jí to jízdu nezprotivý 😀

bloumik
14. črc 2010

Ahoj holky,

@lamarika nová korba 2010 je opravdu menší, popravdě není o nic delší, než Matrix. 😝 Šli jsme totiž do Handy Praha vybaveni metrem. 😀 A teda to jako dost nechápu, protože ještě loňská kolekce - to byla v podstatě největší skořepinová korba na trhu. Vnitřní délka 78cm, to jen tak někdo nemá. Ta letošní má asi 65-66cm, tj. v podstatě stejně, jako matrix. Ona je sice zvenku větší než matrix, ale uvnitř ne. Tomu úplně nerozumím, jak tam mám nacpat půlroční dítě a ještě třeba ve fusaku. 😕 No naštěstí se kolekce 2009 ještě prodává na netu, kdybychom se pro ni rozhodli.

@milda myslíš tenhle krám? www.kocarky.cz, Kočárky Daniela? No mě právě děsně zaujalo, kolik jich mají vystaveno na obchodě, navíc to krásně inzerují i na webu, které jo a které ne. To je super, v Praze mají třeba 4 modely a ještě všechny s řazením vedle sebe. A právě jsem si říkala, že když jich tam mají tolik, tak tomu třeba i budou rozumět a poradí. 😀😀

lamarika
14. črc 2010

@bloumik aha, takže asi nemá cenu kupovat twin two když do něj chci narvat korbičku z kolekce 2009. Tenhle kočár jsem chtěla hlavně kvůli tomu kdyby mi tam starší syn usnul aby to měl pohodlný. . .
Z tou letošní korbičkou to teda taky moc nechápu, místo toho aby si udrželi standart nebo udělali krok vpřed, tak udělali deset kroků zpět 😒

bloumik
14. črc 2010

@lamarika já myslím, že pokud budeš mít bezadaptérovou vezri, tak zkombinuješ klidně různé kolekce kočáru a korby. Myslím, že i na kočár 2010 půjde korba 2009, má to stejné "nacvakávátko". 🙂 Ale poptej se. Ale jak jsem psala, když tam nacvakneš klasickou korbu, tu přední sedačku nenapolohuješ a je to jen ve vzpřímeném sedu. S vložnou taškou to jde aspoň o jednu polohu sklopit, ale zas nevidíš na mimino.
My asi nakonec skončíme s teškou, no uvidím, ale Verči bude v době narození Filipa přibližně tolik, jako je teď tvému Matýskovi. 🙂 Ale zas nevím, jestli mi ještě v té době bude v kočáru spát. rozhodnem se asi na poslední chvíli.
Máme skoro stejný termín porodu. 😵
No a přesně, korba měřící uvnitř 66cm je teda úplně o ničem a úplně k ničemu. Navíc pro žirafí děti jako je to naše 😀 A nečekám, že Fík na tom bude jinak...

lamarika
14. črc 2010

@bloumik ten twin two co bych měla mít po sousedce je z kolekce 2009, takže naše korbička by tam nacvaknout jít měla. Spíš mě štve, že jsem si hned nevšimla toho nemožnýho polohování u přední sedačky., Mates sice spinká doma, ale kolikrát třeba jedem na výlet a nezbyvá mu nic jiného než spát v kočárku.
Mates je právě taky jedno z těch velkejch děcek. Šel v 5 měsících do sporťáku abych mu nemusela vyřezávat díry na nohy 😀 Takže počítám s tím, že ani druhý nebude mrňous.
Investovat do nový korbičky nebo vložný tašky se mi moc nechce. Myslela jsem, že alespoň na něčem ušetřím.V tom jsem právě viděla největší výhodu tohodle sourozeneckýho kočárku. Navíc jsem s kočárkem Jané moc spokojená.
No máš pravdu, že máme skoro stejnej termín. Schválně kdo odrodí dřív 😀 😀 😀

bloumik
15. črc 2010

@lamarika no jako u nás, v 5 měsících sporťák. Mám Teutonii Mistral P, jde až do lehu a máme k němu takový prodlužovací díl, který ten sporťák jakoby zavře a je z toho něco a la korba, nefouká na nohy, zavřená ze všech stran. Takže to bylo v pohodě, do korby ani smykem, navíc je letní a v té době byla ve fusaku, takže další komplikace.
A v 10ti měsících měla 78cm a 9,6kg, takže jsem zvědavá, jak budu valit bulvy na roční prohlídce. Už jí zas nemůžu dopnout bodýnka 9-12 msíců. 😠 😀 😝
A teda rodit pár dní před termínem, tak bych se nezlobila, minule jsem nabrala 21kg a rodila jsem v srpnu, takže to byla chuťovka. 😝 Poslední dny jsem prostě jen profuněla v sedě s nohama hore a stráááášně jsem se těšila na porod. 😀

No a jelikož já nemám na čem ušetřit, tak asi bude právě ta taška, protože s tou to krapet sklopit jde. Uvidíme.

bloumik
15. črc 2010

@lamarika juuuuu, budeš mít Verunku. 😵 😵 😵 Krásné jméno, což? 😀 😉

ivarei
15. črc 2010

My máme twin two a je to paráda 😉