Kočíky Quinny buzz A Quinny speedy. Ktorý je lepší?

sylvar
27. bře 2008

Prosím poraďte pro a proti.
Děkuji

cicushka
27. bře 2008

ja ti mozem iba k buzz-u povedat.

Ja si na nom najviac vazim jednoduchost skladania a rozkladania. Je to super, ked sa stale presuvas autom a stale kocik nakladas a vykladas z auta.

Nevyhoda je ze ma maly nakupny kosik, (ja tam dam tak dve plne TESCO sacky s nakupom), takze ziadne velke nakupy s nim nespravis. A iba nedavno som si vsimla, ked vonku svietilo slniecko, ze striska by mohla byt aj trosku vacsia, aby viac kryla dietatko.

Ja by som to asi tak napisala, ze buzz = nakupy v centrach, rychle presuvanie a pod.
speedy = prechadzky v lesoch, po terene, po vonku.

nikka.vo
27. bře 2008

já mám buzze a je k sežrání, na druhé dítě jedině buzz, já snad nechci jinej 😅 , nevěřim že bych se zamilovala do jiného...
neměla jsem sebemenší problém, ani v menším terenu v lese na ceste, ani na sněhu... nic. Nákupní košík je sice malý, ale já nenakupuju sama, jezdíme autem, tak to neřešim a pár rohlíků, jogurtů a já nevim čeho ještě se tam vejde. Na větší nákup , jak už jsem říkala, jedeme pak autem.
Jediná velká nevýhoda je to polohování zádíček, repektive, naklápění celé sportovní sedačky 😖 ... Synovi se v něm ale spí v pohodě, ale i tak to nemají moc vymyšlené. 😔
Ale to je opravdu jediné mínus
Buzz je designový kočárek, který upoutá pozornost... a jak 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Takže BUZZE!!!! 😀

nikka.vo
27. bře 2008

jo a to skládání a rozkládání je bombastiko 😎 , jen brnkneš do rukojeti a košárek se sám vrátí do normálního stavu 😵

cicushka
27. bře 2008

Nikka.vo) u nas zatial problem s polohovanim nebol. A najprirodzenejsia poloha pre telo (podla lekarov) je 105* uhol medzi chrbtom a nohami, cize polosed, presne tak, ako sa teraz robia tie tvarovane kociky. Takze toho sa nebojim.

cicushka
27. bře 2008

zuz) tak sup sup hod nas tam 😀

nikka.vo
27. bře 2008

cicushka...jako taky jsem si říkala že to asi nebude nějak závadné, že by to nemohli prodávat, ale je to zvláštní, když ho úplně položíš a nohy má výš než tělo 😅 ... Já mu to tedy většinou nechávám v pololehu.
Je pravda, že u starších dětí je to zase lepší, protože když se polohují záda samostatně, tak děti leží a nohy jim vysí dolu a to musí být hodně nepříjemný 😖

nikka.vo
27. bře 2008

zuz, ty makáš i v noci? 😀

nikka.vo
27. bře 2008

no jo, jenže ty témy jsou hlavmě o speedy a tady chce sylvar slyšet vyloženě rozdílmezi nima... o speedym toho sice může vyčíst hodně ale o buzzovi málo. Tady si každý obhájí to své a hned bude Sylvar ,,chytřejší,, až jí z toho půjde hlava kolem 😅

sylvar
autor
28. bře 2008

maminky, můžete mi teda napsat ještě své názory, Sofi je 10 měsíců a chci kočárek používat do cca 2 let, tak aby se mi tam ještě pak vešla 😉
Takže čtu, že buzz je dobrej,dost o něm uvažuju, jen se mi zdá menší než speedi

bihan
28. bře 2008

Používala som obidva a každý má svoje niečo - Na Buzze sa mi páčilo, že je kratší ako Speedi a ľahšie sa s ním manévruje v malých priestoroch (napr výťah) a sedačka sa dá dať do oboch smerov.
Čo mi však trošku vadilo bolo práve to vychvaľované hydraolické ovládanie (párkrát som si do toho zacvikla prsty 😅 a neviem, či tam chýbala poistka - nebol to môj kočík - alebo tam vôbec nie je, ale párkrát sa mi to začalo otvárať ešte v aute a je to dosť nepríjemné) a to dvojkoliesko vpredu sa na tom, čo som používala, vyšuchalo a nepriliehalo dobre k podložke.

Sedačka je ale bezkonkurenčne pohodlnejšia v Buzze (napriek tomu, že sa nedá opierka skladať - to malej vôbec nevadilo), ten Speedi systém je trošku čudný a treba naň nájsť grif čo sa týka opierky a polstovanie tiež nie je najmäkkšie (cena za úsporu miesta po zložení resp. myslím, že v starých buzzoch to tiež bolo dosť tvrdé)

Neviem, ako je to s priestorom v tých nových Buzzoch, ten starší model bol dosť priestranný, tie novšie mi pripadajú dosť úzke (ale to sa mi možno len zdá). Quinny má veľký priestor pre väčšie mimčo (čo je u nás dosť podstatné 😅).

No a Speedi nemá to predné madlo pre dieťa, košík je väčší u Speedi ale je to tak na nosenie pár nevyhnutností, nákupným košíkom by som nenazvala ani jeden 😝

miluska.woolley
28. bře 2008

Ahojky my mame taky buzze - ctyrkolacka. Je stabilnejsi nej trojkolovy. Zatim si na nej nemuzu stezovat. Ocenuju jak se s nim dobre manipuluje, vytahy, eskalatory, metro... super kocarek do mesta.
Puvodne jsem taky chtela speedi, ale nakonec jsme koupili buzze.
Hluboky kocarek je stejne velky pro oba a sportacek ted od kolekce 2008 dodavaji se dvema potahama. Jeden mensi neoprenovy a az se tam dite nevejde, potah se vymeni za tenci cimz vznikne vetsi sedacka.
Na speedi myslim nejde dat sportak dp prime polohy a nema vpredu to madlo, jak psala bihan.

alcatko.j
28. bře 2008

To madlo sice nema, ale jde dokoupit, ted nevim znacku, my ho mame, nasazene a super 😉

mon25
28. bře 2008

To madlo na Speedi je chicco 04

alcatko.j
28. bře 2008

jojo 🙂

bihan
28. bře 2008

ja myslím, že madlo zase až tak nechýba 😀 u mňa to teda prekážkou v kúpe kočíka nebolo.

sylvar
autor
28. bře 2008

já dnes buzz zkoušela v obchodě a malá se do něj te|ď tak tak vejde a to má kolem 9 kilo!jak na šířku, tak na dýlku a to nebyla moc oblíknutá, takže ho škrtám ze seznamu a na speedi se mi moc nezamlouvá to polohování ☹ ale jsou oba moc hezký 🙂

syrael
29. bře 2008

Buzz je nadherny, ovsem z praktickeho hlediska je to kocar na nic. |Tedy pokud s nim nebudes chodit pouze a jenom po rovnych, betonovych povrsich...Uz jsem to resila s nekolika maminami, ktere si Buzze poridily a vsechny me od nej odrazovaly, nektere dokonce kupovaly dalsi kocar...Ja na ne dala a koupila si Speedyho a jsem maximalne spokojena. Je to zkratka kocar do nepohody!

sylvar
autor
30. bře 2008

syrael, teda vyhraje speedi, je krásnej,prostornej...je suprovní a moc se na něj těším 🙂

lucia123
30. bře 2008

Plusy a minusy Quinny BUZZ

+design
+trojkombinacia
+manevrovanie po meste
+lahke rozkladanie

-tazke sklapanie
-predne nedomyslene koliesko
-neodpruzeny
-mala vanicka
-nepohodlna sportova cast
-maly ulozny priestor

V Rakusku stoji o 10 tisic menej, len tolko 🙂

lamia
30. bře 2008

Holky a nes...vás trochu to polohování zádíček u Speedy?Já teda vůbec nevím,jak je to u Buzz,ale docela mě to nakrklo,za ty prachy bych čekala od výrobce větší invenci...nakonec jsme to vyřešili,prodloužili jsme ty pásky a dá se položit skoro do roviny (vozila jsem tam malou fakt od 6.měsíce a docela mě teda nebavil ten nedokonalý leh,vůbec ho nepovažuju za vhodný pro takhle malé mimčo...)a další pásky na boční tyče zajistily později úplné posazení,ale jako fakt bych čekala,že tohle někdo domyslí dokonaleji...Ale jinak na Speedy nedám dopustit,teda jako na sporťák,do hluboké korby bych znovu nešla,resp.nepůjdu pro druhé dítko...kola super,odpružení ujde,pravda,trochu tvrdé pro mimčo pod zádama,ale to zas nevidím tak hrozivě.Ale hlub.korba je dost malá.

marci
30. bře 2008

Lami mě se Speedi taky líbí, ale přemýšlím nad tím jak se vyřeší to, že nemá nánožník?? Zvláště v zimě...

lamia
30. bře 2008

Marci tak to jsme vyřešili fusakem a nakonec nánožníkem od Casualplay,ten na Vintage má zapínání na knoflíky a gumičky,tak se dá přidělat na hodně kočárů,nebo se dá od Emitexu koupit univerzální nánožník na trojkolku...ale máš pravdu,originální by byl určitě lepší,takhle to sice sedí a svůj účel splní,ale kočár to drobet "przní" a mohlo by to být i funkčnější 😀

marci
30. bře 2008

Mě to právě přijde takový nedomyšlený, kočár se mi líbí, ale mohl by být v tomhle vychytanější 😀
Už máš nového favorita pro druhé dítko??

lenkakusi
30. bře 2008

ahojte
tak my mame buzz a sme velmi spokojni.
Tie pozitiva a negativa tak ako ich opisala lucia123 myslim ze nie su vobec objektivne. Koliesko v predu podla mna nemozno nazvat ako nedomyslene, doteraz som s nim problem nemala (mozno akurat hladka dlazba v nakupaku - stacilo vycistit koliesko a nastriekat silikonovym sprejom. Ak to vidi niekto ako problem mrknite sa na buzz 2008 tam su kolieska 4. Kociariky 2006 alebo 2007 mozete poriesit celkom jednoducho, mozte si doobjednat dvojkoliesko z novej kolekcie a jednoducho nasadit - PASUJE!!!! Mozte pouzivat podla nalady 3 alebo 4 kolieska. Ale pravdu povediac rozdiel som nezbadala... Stabilita je rovnaka, mozno 4 kolieska su lepsie do terenu.
Odpruzeny urcite je, na kolieskach ma klbiky pruzne az az.
Vanicka je sice mala, ale tie su male uz na vacsine kociarikov. Ulozny priestor je maly, ale staci, v taske mame co potrebujeme mat po ruke (mozno by bola taska praktickejsia zavesena aby sa clovek nemusel ohybat, ale je to len sila zvyku). Mame aj nakupny kosik, ten tiez nie je bohvieaky velky ale co uz.
Sportova cast je podla mna pre deticky pohodlnejsie a ovela zdravsia pre deticky ako 70 percent inych kociarikov.
A to ze v rakusku je lacnejsi je pravda. Zalezi na akcii, da sa usetrit 7 az 10 tisic.
Podla mna akykolvek kociarik je len vecou nazoru.
Ale mrknite sa na tieto linky

https://www.youtube.com/watch?v=njDUU3Rvnmw


https://www.youtube.com/watch?v=fjzbsBRd3BY


https://www.youtube.com/watch?v=34R_zVLz9o4
lamia
30. bře 2008

Marci,nechávám to těsně před porodem,jestli bude zapotřebí tandem,jestli ne,tak koupím nějaký starý hluboký houpák,co unese hodně kilo a malou když nebude chtít jí prostě posadím k prckovi na kočár...a pak se vrátíme k spíďákovi 😀 Moje zkušenost s hlubokou korbou na podvozku sporťáku není dobrá,malá řvala jak tur,bývala by potřebovala houpání,bez toho se jí v kočáře spalo fakt blbě...a to si na to neměla kde zvyknout,neb neměla houpací nic,takže asi byla mimčo,které to prostě potřebovalo...takže jsme hooodně šátkovali,v tom spala dobře,ale pro dalšího prcka už chci pro sichr hlubokej kočár klidně starej krám (na cesty můžem použít spíďák),ale houpací a bytelnej 😀

ena
30. bře 2008

marci: do speedi je super fusak od emitexu 3 v 1, ten je dost dlhy, takz enanoznik potom nepotrebujes. a je vela farebnych kopmbinacii, takz eto tak nebije do oci, my mame cerveny a celkom sme trafili fusak k tomu

lamia; ako ste predlzili popruhy? mna tiez trocha stve to0 polohovanie lah/sed. ze sa to tam neda maximalne dat do lahu.. mozes to detailne ofotit a hodit sem? Dik

nelinka1
26. čer 2008

Máme kočárek Speedi Sx ve sportvní verzi už asi půl roku a jsme maximálně spokojeni. Jen jsme k tomu dokoupili madlo. Nabízeli nám Chicco, ale kamárádka s ním má problém. Já ho koupila přímo na tento typ zde:
http://www.kocarky-ina.cz/index.php?nav=eshop&k...
Pasuje super a nemusí se upravovat.
Jinak je kočárek prostorný a lehký. Po složení se nám vejde dobře do auta a je fajn.

sisstin
27. čer 2008

neli: jééé..díky..super, hned si ho objednám 😵

caira
1. črc 2008

tak my mame buzze a jsem s nim spokojena, mame trikolku a super se s nim lehce manipuluje, rozkladani je uzasne rychle- skladani chce trosku cviku, musi clovek dat pozor aby poradne zacvakl pojistka aby se nerozevrel sam, nakupni kosik je vazne maly,ale vejdou se mi tam dve tasky s nakupem takze to je taky ok. Korbicka mi prijde celkem ok velikostne, ale me se to povida, mame jarni dite, takze na zimu uz bude ve sportaku s fusakem, nevim nevim jestli by se mi treba ve ctyrech mesicich tam vesla nabalena a ve fusaku i v zime, uz ted ji je korbicka akorat a to je leto a neni nabalena...

Sportak ma vyhodu toho polohovani, ale zase mi neprijde tak moc prostorny jako treba kamaradky kocik-ma chicco trikolku. ale jinak suma sumarum jsem s kocarkem moc spokojena 🙂