Kolik jste ochotné investovat do kočárku?

efes
8. led 2014

Ahoj holky, líbí se mi kočárek, který stojí v trojkombinaci cca 22.500,- Tak mi to přijde docela přeháňka.
Kolik jste prosím investovaly vy? Popřípadě kolik plánujete investovat???
Díky.

orchidis
9. led 2014

Dali jsme za kočár se vším všudy (easyfix, fusak, prostě veškeré příslušenství) 40 tis. Posloužil nám do dvou let prvního dítěte a nyní slouží pro druhé. Nelituji. Je nádherný, praktický, sedačka se jednoduše cvakne do auta, pak přecvakne na podvozek. Je evropský, vymakaný, bezpečný a pohodlný a ušetřil mi spoustu času. Navíc je prostorný a udělala jsem s ním spoustu parády 🙂.

Hodně věcí jsme kupovali z druhé ruky a po bazárcích, nebo v obyč. kvalitě. A více co? Zjistili jsme, že tenhle systém se při víc jak jednom dítěti nevyplatí. Spousta věcí tak tak posloužila jednomu a klekla, pak jsme už koupili nové.

Takže za nás první kočárek 40 tis a druhý 7 tis (tandem Jané z druhé ruky pro příležitostné rychlopojížďky, neb máme děti brzy za sebou.

Nešetřila bych ani podruhé, nevyplatí se to 🙂.

littlemousecz
9. led 2014

My dali za kočárek 17.000 (sporťák, korba, slída na oboje, zimní fusak, přihrádka na madlo), objednávala jsem v Německu (cena je přepočítaná podle tehdejšího kurzu,vč. dopravy), u nás by to stejné vyšlo na cca 24 tis. (kupovali jsme loni v listopadu, teď už to asi nebude taková paráda skrz kurz Eura). Máme TFK Joggster twist s korbou Quickfix.

tifanyt
9. led 2014

Já měla vybraný kočárek za 10tis trojkombinaci. Nakonec jsem ho sehnala použitý, ale v bezvadném stavu za 7tis a za "ušetřené" peníze jsem si na něj koupila doplňky-novou tašku, rukávník, fusak, deku v barvě kočárku apod. Takže jsem nakonec měla krásně vymazlený kočárek 🙂
Posloužil mi pro obě děti a pak jsem ho za 6,5 tis s tím veškerým příslušenstvím prodala a mladšímu je teď rok a jezdíme v golfkách.

Ještě než jsem vybrala ten původní jsem měla vybraný Peg Perego GT3 v trojkombinaci. Jenže by mě nový vyšel tak na 22tis a i použitý v pěkném stavu a v barvách co se mi líbily by mě vyšel tak na 12-15tis. Což se mi prostě už zdálo moc. Takhle jsem byla maximálně spokojená - měla jsem ABC Design.

norma
9. led 2014

já si koupila od kamarádky po dvou dětech cam cortina za 2000,- celou trojkombinaci 😉 ,jiný jsem prostě nechtěla a jsem nad míru spokojená,neměnila bych.Měla jsem ho i na syna jen jako sporťák a super,pro naše velké děti ideál.Malá má 7 měsíců a pořád jsme v hluboké korbě 😉 ,za mě je úžasný.Určitě bych nedala 20 000,- za kočár podle mě platíte jen za značku,nebála bych se koupit použitý.

kathla82
9. led 2014

my koupili dceři neměckou značku Gesslein, trojkombinaci za 18.500 Kč a jsem spokojená. Svobodná kamarádka, co hodně chodí ven s dětmi jiných svých kamarádek, tak mi jej pochválila, že se s ním jezdí nejlépe 🙂 Je to prostě kvalita. I pak jsme dokoupili golfky za 2500 Kč a ergonomické nosítko za 3500 Kč a k tomu bundu pro dva za stejnou cenu 😉 Střídám vše, jsem z velkého města, tak se hodí pokaždé něco jiného.

klariss01
9. led 2014

Mám vybraný Hartan Racer GT - taky trochu dražší legrace, ale člověk to za to bezpečí dá... nikdy bych nešla do Taka nebo třeba Firkona... nedej bože třeba Kunert... nejhorší ve všech možných testech...
naštěstí se mi podařilo narazit na vystavovaný kus, takže budu mít toho Hartana trochu levněji, cca za 15.000, ale i těch zhruba 20.000 bych za něj dala (+ nějaké to příslušenství, taška, kola... takže ve výsledku asi taky 23.000).
Nevadil by mi ani z druhé ruky, ale už to, že ho na bazarech skoro nenajdete asi o něčem vypovídá 🙂

iva_kucerova
9. led 2014

Dali jsme za trojkombinaci 10 000 a víc bych nedala. Je prostorný, projede všude, byla k němu velká taška, pláštěnka.... Neměnila bych a poslouží nám jednou i na druhé dítě.

suzief
9. led 2014

zatím neplánuji a nepotřebuji a ani nevím, jak se ceny kočárků pohybují ale moje max. je 10 000 Kč, klidně bych pořídila z bazaru, nepotřebuji mít novej a předraženej🙂

dora13
9. led 2014

Vybrali jsme Inglesinu Magnum za 13000. Limit jsme meli 16000, coz si myslim, ze se nam ve finale stejne tak vysplha, az dokoupime hygienickou vlozku, tasku a rukavnik a jine podobne doplnky.
Ja bych nemela problem koupit kocarek z druhe ruky, ale nasi mi na Vanoce dali penize s tim, ze jsou primo na kocarek, tak jsem toho vyuzila.

lucyanek
9. led 2014

Plánujeme kombinaci za cca 23.000. Stačil by klidně i ojetý od naší vybrané značky, ale koupit ho v dobrém stavu je problém. A představa, že ho koupím ojetý za 11.000 a zjistím, že je třeba zničený podvozek nebo něco... To už by mě vyšlo jako kdybych si koupila nový. Také si ho plánujeme nechat co nejdýl, na všechny děti. V podstatě, když znám tento, tak stejně jiný nechci 😀 Nemám nic proti "levným" kočárkům, kdy někomu vyhovují, je to každého věc. Ale když se podívám na to zpracování, jak "kvalitně" je to vyrobeno a většina z takových kočárků jsou těžké a veliké i po složení... A já potřebuji, aby se složil opravdu do malého prostoru 😀 A navíc, jak už tu někdo v nějaké diskuzi psal, mám první mimi, tak pro něho chci nový, voňavý kočárek 😝

klaire22
9. led 2014

My investovali za trojkombinaci 12tis, za golfky 5tis. Ale po předchozích zkušenostech bych byla ochotná možná investovat trošku více - ale strop by pro mě bylo 20tis.

arrowka
9. led 2014

Při vybírání kočárku jsem si jich povozila opravdu spoustu. A jízdní vlastnosti jsou u dražších kočárků diametrálně odlišné, to mi nikdo nevymluví. Do polské levné trojkombinace bych nikdy nešla. Už proto, že neustále v recenzích čtu - hluboký super, ale sporťák hrůza, nevydržela konstrukce, kolečka zatáčejí na jednu stranu... Takže to dopadá tak, že se kupuje sporťák nový a úspora nikde. Jak vypadají některé autosedačky z trojkombinací ani nemluvím.
Mám Hartan Topline S a jezdí se s ním skvěle, řídit se dá pohodlně jednou rukou. Všichni, kdo ho měli v ruce, říkají, jak je lehký. No není lehký vůbec, má 15,5 kg. Jen to ježdění je úplně jinde, než u levných kočárků. Dala jsem za něj 21 000 i s doplňky a nelituji ani koruny. Autosedačku jsme kupovali zvlášť.
Jinak do levného bazarového kočárku bych šla, proč ne. Ale pouze do hlubokého, nikdy ne trojkombinaci. Sporťák bych si taky klidně koupila bazarový, Hartan. 😉

ivular
9. led 2014

My jsme koupili nový polský kočárek (dvojkombinaci) za 7,5 tis. Kč. Nevím jestli jsme měli jen štěstí, ale očekávání splnil a vydržel do synových cca 1,5 roku, kdy jsme přešli na golfky. A to jsme s ní opravdu jezdili po cestách - necestách 😉
Pokud bych ale měla v plánu použít kočárek ještě pro další dítě, šla bych do dražšího - i když patrně víc než 15 tis. bych za něj nedala.

martasek84
9. led 2014

Kupovali jsme nový kočárek. Mám Hartan Topline S a neměnila bych. Dohromady s doplňky a sedačkou stál asi 25 tis. Těch peněz rozhodně nelituji. Vím, že je to povrchní, ale chtěla jsem nový kočárek a výběr a jeho následné používání si pořádně užít 🙂

sirenita
9. led 2014

My máme kočárek za 15.000,-, nový, a vyplatilo se. Plánovala jsem, že v něm odvozím obě děti. Navíc jsem měla podmínky, velká kola, velký koš pod kočárkem a prostorný sporťák - zatím jsme bez auta, takže aby kočár odvezl velký nákup a byl dobře ovladatelný. Brzda na rukojeti. Máme PP GT3 a jsem max. spokojená. Autosedačku jsme dokoupili až u druhého prcka té samé zn. a dokonce s 50% slevou - stará kolekce. Jsem pro kvalitu, pokud to má vydžet více dětí a pokud neplánuji více kočárků odzkoušet 🙂

granta
10. led 2014

Já koupila z druhé ruky hluboký Bébecar za 4500,- a sporťák Icoo také za 4500,-. Investuji do nových gumových koleček ke kočárkům, ale vozím v nich již svého druhého syna a jsou OK. Do žádné levné byť i nové x-kombince bych nešla. Udělala jsem dobrý kup a jsem spokojená, mé požadavky pořízené kočárky víceméně splňují. 😉 Nové bych je ale nekupovala, zdá se mi to hodně peněz a po dvou dětech bych je asi už neprodala. ☹

kacenka1979
10. led 2014

tak ja koupila tako na bazarku za 2500...a nelituji ale ted sportak baby goger city elite novy za 10300....ale je bozi....

pavcza
11. led 2014

Pokud to vážně nezasáhne váš limit, je to kočárek, který ti ve všem vyhovuje, tak si ho kup, zvlášť, jestli to bude první mimi a využiješ i dál. Já měla limit 10 000,- ale v té době se mi líbil x-lander, sice Polák, ale byl komplet nad 10. A když mi kolegyně nabídla téměř nepoužívaný za 8 se vším všudy, včetně emitex fusaku, vzala jsem ho, ale nebyla jsem nakonec spokojená, korbu jsem odjezdila a nakonec hledala nový sporťák a skončila opět u x-landera, ale už nového, původní jsem prodala za 3, nový stál jen sporťák kol 7. Za čas jsem kupovala golfky 3500,-. Zpětně jsem si říkala, kdybych věděla, že budu mít druhé vcelku brzy po prvním, koupila bych první rozhodně pořádný kočár, který mi vydrží na obě, ale některé vlastnosti, které jsem od něj potřebovala jsem stejně zjistila až při praxi, takže nevim, jestli bych vybrala dobře. Na druhé jsem ke sporťáku dokoupila novou korbu s taškou cca 4,5 tis. a původní golfky prodala za 1800,- a koupila nové za 4,3 potřebovala jsem podvozek pod autosedačku. Protože co jsem měla po prvním také jasno, autosedačku už nikdy z trojkombinace a tak jsem pořídila römerku s vědomím, že mi nepůjde německá sedačka na polskej kočárek nacvaknout, u syna nám to šlo a nevyužili jsme a teď nám to chybělo proto golfky německé, které už využíváme s podvozkem na nákupy 😀 takže sice ne naráz, ale za kočáry už jsem taky proházela dost.

pavlikovarenata
11. led 2014

No já bych hlavně nekupovala trojkombinaci, autosedačky z trojkombinací nejsou moc dobré, co jsem si nastudovala. Takže za mě kvalitnější autosedačku a kočárek klidně levnější polský. Ale taky musíte podle svých očekávání, zda budete jezdit dopravními prostředky a tak. Já jezdím i hodně autem a to bych neriskovala s nějakou šuntovou autosedačkou, dneska už vím, že korbičku využijeme minimálně a sporťák se uvidí. Takže máme autosedačku Maxicosi cabrio i s isofixem (nové vjde kolem 6000,-) a kočátek firkon verano long za 7000,- nový v dvojkombinaci. Zatím teda jsme využili jen korbičku a v pohodě se to s ním dá. A fusák mám za dvě stovky s beránkem z bazárku 😉 Jestli bude třeba nějak kvalitnější do sporťáku to zhodnotím až časem, jestli dokoupit nebo ne.

petruska_rs
11. led 2014

Máme strop 30 tis. Klidně koupím i bazarový když bude.Mám požadavky,které kočár za 10 tis. nesplňuje např.lehké každodenní skládání,lehkost,ovladatelnost.Plánujeme na dvě děti a i pak se dá relativně dobře prodat.

radushka1
11. led 2014

Já dala asi těch 22,5tis a nelituji. Koupila jsem si Hartana Racer GT, maximální spokojenost, je lehký, jezdíme s ním 2x denně a za těch 9 měsíců žádný problém. Kočárek budu chtít pro 2 děti. Do Poláka bych nešla, známá, co má malého 5 měsíců už byla 3x na reklamaci, takže kočárek více méně nemají než mají. A druhá známá z naštvání, už kupovala 2. , takže je na stejné částce jako já.

pejtho
11. led 2014

Autosedačka, kočárek (hluboký+sporťák) s veškerým příslušenstvím (pláštěnka, síťka, rukávník, deka, zavinovačka do autosedačky a fusak nějakých 10-12 tis.
Za golfky jsme pak dali 5tis.

s222a
21. led 2014

Dobrý večer, čtu Vaše příspěvky a taky bych ráda přispěla.
Včera jsme byli zrovna vybírat, strop jsme měli 12. Tisíc nový a trojkombinaci. Sehnali jsme moc pěkný se vším plus pláštěnka a vyšel nás na 9. Tisíc.
Vůbec nám nevadí, že je Polský, dnes skoro vše i značkový věci dělají v Číně nebo kde to výjde levněji. Čekám první a taky poslední mini, peněz není nikdy dost. Takže každý ať si koupí na co má, ale ikdybych na to měla, tak koupím levnější a za ušetřené peníze radši plinky nebo jídlo pro dítě....

frufrunka
21. led 2014

Záleží, jaké s ním máš úmysly... Já za kočárek dala taky tak (Hartan), jezdili jsme s ním docela šíleným terénem, často jsme přetěžovali nákupní košík, skládání do auta bylo na denním pořádku. Přesto bez problémů odvozil oba kluky a ještě bude dál sloužit i pro třetě... 🙂 Co mi říkala kamarádka, ta koupila nějaký za 8 tisíc a tak tak s ním odvozila jedno dítě a to ho ještě prakticky nepřevážela autem (čímž kočárek podle mě hodně trpí)... Takže záleží na plánech! 🙂

denda.d
21. led 2014

My jsme koupili trojkombinaci od Teutonie za necelých 28 tis, jezdím s ním 2xdenně na dlouhé procházky a jsem opravdu spokojená, koupila bych si ho znovu. Věřím že ho budeme mít i pro druhé mimčo. Splňoval všechny naše požadavky, a splňuje je i teď. Jsme moc spokojený a peněz rozhodně nelituju.