Kolik váží váš kočárek?

lenkeena
26. srp 2009

Ahoj, chtěla bych si pořídit co nejlehčí kočárek (kombinaci nebo hluboký - pro novorozence).
Bohužel, výrobci uvádějí hmotnost kočárků různě: někdy bez korby, jindy bez koleček...
Takže budu ráda, když mi napíšete, jaký máte kočárek a kolik opravdu váží - včetně hluboké korby, podvozku a koleček.
Díky!

zajo79
28. srp 2009

baby co hladaju lahky kocik, su spokojne s bumbleride indie...

mooncaa
28. srp 2009

K tomu jak zvážit, radím doma na osobní váze vzít kočárek do rudy a zvážit se s ním. Možná bude potřeba 2. osoba, co uvidí na stupnici. No a pak se zvážit bez kočárku a odečíst.

marfic
28. srp 2009

mooncaa, super nápad 🙂
tak som sa zvážila, po odčítaní mi vyšlo cca 9kg, ale tie váhy asi nie sú presné, tak to môže byť aj trochu viac
tú zopu som chcela aj ja, vyzerala byť dosť veľká, nánožník super zateplený, potrebujem na zimu, ale vnútorná plocha bola pre nás dosť stiesnená, vyskúšali sme dosť kočíkov a skoro všetky sú také mini v priestore na sedenie
treba naozaj zmerať aj šporťák, lebo bez dieťaťa vyzerá každý veľký

pavluskak
28. srp 2009

Gesslein Future, cca 14 kg .... při jízdě mi přijde neuvěřitelně lehký, ale při tahání do shodů už teda tolik ne 😀 ale jinak super...

dominka11
28. srp 2009

1. okolo 13-14kg trojkombinácia
2. 8,5kg golfáč

astrane
29. srp 2009

trend-line-starší typ-kombinace-ten j zvážený a má 15,4kg...při jízdě s dítětem čelem ke mě se s ním jezdí moc pěkně...opačně se s ním podle mě jezdit nedá-po přehození rukojeti je změna těžiště neuvěřitelně výrazná 😠
deltim travel-taky kombinace,kterou jsme používali do 2 let...-váha je nižší než u trend-lineu,takže bych věřila výrobci-14,5kg...výborná ovladatelnost,měkký a prostorný kočárek za dobrou cenu...kupodivu u po přehození rukojeti je jízda v pohodě-je teda nepatrně horší než předtím,ale není to nijak závratný rozdíl-mě se s ním krásně jezdilo a snad ho ještě užiju 😉 🙂

ibamy2
8. zář 2009

my mame moon pong a vazi 9,5 kg 🙂

pimpa
8. zář 2009

Kedze obsah kocika dost rychlo nabera na vahe, je podla mna riesenie samotnej vahy kocika uplne bezpredmetne 😅

lila75
8. zář 2009

pimpa, tiez som toho nazoru. No kazde kilecko dole je dobre 😀 V obchode mi predavac vysvetloval, ze principialne lahsie su vzdy trojkolky oproti klasickym stvorkolesovym (pri porovnani rovnakej znacky). Takze to by som asi brala tiez do uvahy. Ale je pravda, ze ked do hlbokeho kocika date prcka, fusak, zavesite tasku pripadne nejaky ten nakup dole... tak vaha samotneho kocika bude asi zanedbatelna 😝

manesa
8. zář 2009

My ještě kočárek nemáme doma, ale má ho kamarádka, takže ho mám odzkoušený a "odvážený" - je to Concord s vaničkou Proton a dohromady váží 11,8 kg. Jezdí se s ním naprosto skvěle.

ejaja
15. zář 2009

bugaboo má se vším všudy 10kg 😎

kubinkov
15. zář 2009

My máme Mikrus Sprint X a váží 15,8 kg. 😝 Je to na přenášení tíha, ale jezdí se s ním pěkně a je stabilní.

ejaja
16. zář 2009

to yanna.o: máš zkušenosti z bugaboo cam.? překvapuje mě, že na něj někdo nádává, protže jsem vždy slyšela spíš jen chválu. uvažujeme o něm. jediné, co mě odrazuje, je samozřejmě cena. 😖

yanna.o
16. zář 2009

ejajo, nemám zkušenost, viděla jsem ho ale mnohokrát v krámě, prodavačka mi o něm něco řekla, viděla jsem několik videí a když se teď kouknu zpětně, tak vím, že by mi v reálu chyběla spousta věcí. Je skladný, lehounký, dobrý mezi regály, super je, že má otočnou sedačku i korbu, ale vadí mi na něm dost věcí, proč do něj nejít. Líbí se mi také, že dítě zadečkem krásně zapadne a nesesouvá se, ale zas nemůžeš narovnat nožičky a zádíčka do lehu, nemůže tedy rovně ležet a ani na boku a na bříšku. Mrkni spíš na Teutonii, když koukáš na dražší kočárky 😉 Majitelky si BGB chválí, ale vlastně není možné se dozvědět proč. Nepopíší důvod.. Tak nevím no.. Když ho srovnám se svým houpacím nebo s tou Teutonií a dalšími kočárky, tak je míň vychytaný z pohledu dítětě. Předpokládám, že chceš kočár do města (do terénu to chce 4kolku nejlépe se 4 velkými nafukovacími koly s co nejnižší váhou v rámci dané kategorie a s dobrou pákou a dobrým odpružením nebo houpáním kvůli dítěti). On BGB je lehoučký, ale je to i tím, že je co nejjednodušší, nekomplikovaný. Což je ale někdy na škodu.. 🙂 Tak nad tím popřemýšlej, dej si pár kočárků vedle sebe a koukej na odpružení, přístupnost velikost košíku, polohování zad v korbě, větrací síťka v boudě, krytí proti nepřízni počasí a slunci, přehazování po a proti atd. Pak si rozumně vyber, co se ti bude zdát lepší. Nejen podle designu, i když maminky chtějí mít hezké kočárky, ale ono se to nemusí vylučovat (design a funkce).. Stejně kočárek využiješ nejvíc rok, s batolátkem už míň a podle potřeby. Golfky pravděpodobně koupíš pro chodící dítě taky 😉 🙂 Přeji dobrý výběr, dneska je těch kočárků tolik, že se v tom nikdo nevyzná 😀

yanna.o
16. zář 2009

taky si u jakéhokoliv kočárku vyzkoušej jízdu po přehození rukojeti a přizvedávání na zadní před i po přehození.

ejaja
17. zář 2009

to yanna.o: děkuju moc za vysvětlení a tipy! do kočárku musím investovat, protže ho budu tahat do schodů (sice jen do prvního patra, ale ...). bydlím v Praze, v části, kde jsou hrozný chodníky, proto musíme víc investovat do kočárku, jinak bych se nikam nedostala. taky máme pejska, tak budem často někde v přírodě.

yanna.o
17. zář 2009

zas na to tahání do schodů je BGB dobrý, je lehký.. na druhou stranu vím, že kámoška s janéčkem normálně schody "seskáče" i vyskáče - několi pater.. drží za rukojeť a koly objíždí ty¨schody..BGB je lehčí než jané, tak s tím by to bylo o něco lepší. Špatný by bylo jen mít vyloženě těžký kočár. Taky nějakou dobu jde nosit mimi jen v korbě (odcvakávací) nebo přenosné tašce a pak jak těžkne, tak už je to síla i v samotný korbičce.. celý kočár se špatně drží navíc s párkilovým nákladem uvnitř.. to je na to vyjít pár schodů venku nebo do MHD
dítě je pak těžké, že je těžké ho táhnout i jen v autosedačce - vajíčku. Mrkni taky na šátky a nosítka (ne klokanky). Na časté cestování je taky dobrý a jde na něj maxi cosi vajíčko, na teutonii asi taky. Měj se hezky. 🙂

yanna.o
17. zář 2009

myslím jané slalom.. nomád je lehounký 😉 🙂

ejaja
17. zář 2009

Díky! 🙂 Promyslím to. O šátku vážně uvažuju, muž je spíš pro regulerní nosítko (třeba něco jako chicco). Jak jsem psala, u nás jsou příšerný chodníky - úzký, blbá dlažba.

ejaja
17. zář 2009

koukala jsme na jané slalom a nomad a oba se mi moc líbí. nomad asi neni moc do přírody, slalom asi víc na sport. ale jsou to zatím favorité 😎

kpetra
17. zář 2009

Ahoj
My máme sporťák Coletto Aveo Quattro a má udanou váhu 8,5 kg. Myslím, že to i odpovídá. Je opravdu lehoučký a vynesu ho v rukách do schodů i s 10-ti kilovým synem. 🙂

ejaja
17. zář 2009

kamarádka moc chválí maxi cosi. i váhu.

berenika39
17. zář 2009

asi metrák 😀 😀 😀 .zrovna hledám golfky,sportáček, protože náš Patron byl sice fajn, byla jsem s ním spokojená, máme ho rok v intenzivním provozu, ale váží 15kg, k tomu potomek 11 a nákup 5 a šup, 30kg, sem tam schody do obchodu, mhd, no už ne........

ejaja
17. zář 2009

aha. ups! pardon, jen jsem zprostředkovavala. nemám zatim zkušenost. já si asi fakt nevyberu. žádnej kočárek nema vše. 😠

yanna.o
17. zář 2009

nosítka jsou třeba manduca, ergo.. ale to tak od pár měsíců. Manduca jde snad nějak použít i pro menší děti. Maxi cosi mura je už na mě moc těžký. Jané má zas sporťák jen po směru a tak... Ten bgb má nějaké originální nápady a je lehký. Ohledně těch funkcí a vychytávek to vyloženě chce ho porovnat v krámech s ostatními kočáry. Teutonií, Jané, Gessleinem atd. atd. 😅 No není to lehký, ale nakonec to každý nějak zvládne 😀

kubinkov
18. zář 2009

Když hledáte lehký kočárek mě se docela líbí PP Uno. Peg Perega se mi líbily, už když jsem měla holky a teď nevím, kam jsem dala oči a koupila jsem si polský Mikrus. Měla jsem v obchodě smůlu, že ta prodavačka byla natěšená na mých 20 tisíc a nutila mi Gesslein 😝 a PP minula slovy: " To je levný kočár". Teď když jsem tam byla, tak mi ho jiná ukázala a je fajn.

ejaja
18. zář 2009

a je lepší manduca než třeba chicco za tisícovku? rozhodující bude projíždka v obchodě. kamarádka z ulice je taky těhotná a bude kupovat dřív, tak jsem zvědavá, co zvolí. 🙂
díky za tipy!

yanna.o
18. zář 2009

ejajo..manduca,ergo.. jsou ergonomická nosítka..chicco bude asi klokanka
tady v levém sloupci najdeš jak ergonomická nosítka, tak diskuze o nich (níž.. v rozcestníku)
http://www.nosenideti.cz/

a ještě odkaz na diskuzi s názvem Bez výtahu 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ejaja
18. zář 2009

prostuduju to. díky! já nejsem moc rozhodná. problém je, že je moc velký výběr. a výrobky se cenově dost liší a každý výrobce tvrdí, že jeho je nejlepší.

saska73
18. zář 2009

ahojte, v predajni mi predavač všetko vysvetlil a aj som si s viacerými typmi po predajni pojazdila 🙂 Najľahší, najľahšie ovládatelný a najlepšie odpružený, pevný je kočiarik BRIO GO. Prekvapil ma aj oproti môjmu vysnívanému CONCORD NEO. Predavač mi vysvetlil, že čo sa týka váhy predajcovia veľmi klamú a uvádzajú často iba hmotnosť konštrukcie, či vaničky ale bez koliesok. Akonáhle má kočár nafukovacie kolesá k váhe si môžete pridať cca 2 kg.
Keďže cena za 3 kombináciu Brio go je dosť vysoká, tak to vyriešime kúpou hlbokého kočiarika z inzerátu a potom kúpime len športový Brio go. Ešte ale chcem vidieť naživo Espiro gtx.