Kolik váží váš kočárek?

lenkeena
26. srp 2009

Ahoj, chtěla bych si pořídit co nejlehčí kočárek (kombinaci nebo hluboký - pro novorozence).
Bohužel, výrobci uvádějí hmotnost kočárků různě: někdy bez korby, jindy bez koleček...
Takže budu ráda, když mi napíšete, jaký máte kočárek a kolik opravdu váží - včetně hluboké korby, podvozku a koleček.
Díky!

matilko
26. srp 2009

máme espiro atlantic a myslím, že hlboký váži asi 18kg a šporťák nejakých 12-14kg, takže dosť...

tiki
26. srp 2009

Máme Partnera, který má 14 kg. Ale moc nevydrží...

kjajule
26. srp 2009

Měla jsem Implast Bolder 4 hluboká měla 14kg sporták taky tak nějak...

vladkaz1
26. srp 2009

mali sme x lander vaha asi 15 kg ..

berynka
26. srp 2009

My měli DorJan, vážil (jak se uvádí) cca 15kg. A přišel mi teda těžkej jak prase 🙄 . Příště (jestli nějaké bude) bych určitě měla jinou volbu 😉 .

kjajule
26. srp 2009

No podle mě taky záleží jaký má kočrek kolečka a odpružení a hlavně taky kde má kočárek těžiště......mě přišel kočárek jako hlubokej lehonkej a sporták jak měl težiště úplně jinde tak s mi zdál těžkej jako prase... ☹

berynka
26. srp 2009

kjajule, tak to si myslim přesně taky 🙂 ! Třeba ten náš neměl odaretovací kolečka a ke všemu zatáčel k jedné straně... 😝 .

matilko
26. srp 2009

kjakule, to je pravda! espiro fakt váži hodne a pritom mne to tak vôbec nepríde, ked jazdím.. na vynesenie do kufra auta je to skutočne cítiť, no na ceste určite nie

kjajule
26. srp 2009

Ta hluboká korba měla tu váhu rozloženou na všech 4 kolech tak mi to nepřišlo tak těžký s hlubokou se i líp manipulovalo zatáčelo a tak.Ten sporták měl těžiště na zadních kolečkách +váha dítěte který sedělo taky na zadních ...s předníma otočnejma už se pak hůř zatáčelo a celá váha kočárku ležela mě v rukách ...prostě hrozná tíha ☹

spimira
26. srp 2009

Máme atlantic espiro GTX 2009 hluboký váží 16 kg, sporťák 14kg

anezena
26. srp 2009

lenkeena - najlahsie kociky su podla mna Jane a Brio go a este Concord Neo - carbon - ale ten je drahy jaak svina.
my mame jane slalom pro - uvadzaju ze ma 8kg - konstrukcia - aj tak asi ma. a je paradne lahky
a napr. brio go ma okolo 6kg - ten je totaaal lahucky a carbon ma este menej, ale to je vsetko eln kostrukcia.

lul
26. srp 2009

najlahsi je bugaboo cameleon - 8kg

Ked vlacite kocik po schodoch, je vam tazisko kocika na 2 veci 😉

yanna.o
27. srp 2009

kjajule má naprostou pravdu. Záleží moc na těžišti - páce.. Kočárek musí jít přizvednout na zadní jedním prstem, jinak bych do něj nešla. A pokud jde o váhu, tak hraniční maximum je 15 kilo..

My máme 13,8 kg inglesina magnum + výborné těžiště (řídí a přizvedává se velmi snadno i s miminem). Narozdíl od ostatních houpacích kočárů má výhodu v tom, že doma neskladuju 2 věci, jelikož korba je vlastně plně polohovatelná sportovní sedačka dokonale uzavřená vnitřní hygienickou vložkou a nánožníkem. Z toho plyne další výhoda (napolohuju si kdy chci dle potřeby - dítě řve, že nechce ležet, dítě usnulo v sedě). Nožičky nemá pevné, takže rostoucí děti nemusejí tak rychle do sporťáku a tím pádem se doba používání prodlužuje dle individuálních podmínek (v našem případě rok a půl). Přehazovat po a proti směru lze jednoduchým nacvaknutím. Autosedačku stejné firmy lze nacvaknout taky.

yanna.o
27. srp 2009

jo a máme úzký rozchod kol (55 nebo 56 cm), takže projedu všemi dveřmi bez sundavání kola nebo otevírání druhého křídla

yanna.o
27. srp 2009

bugaboo cameleon je ale spíš bugina - cíl je co nejnižší váha, takže žádné vychytávky navíc (polohování zad v korbě - neumím si představit to nemít, zakrývatelné větrání, překlápění boudičky vpřed, dobré zateplení korby, odvětrání nánožníku..). Na BGB mi tedy vadí i několik dalších věcí (brzda jakousi páčkou z boku rukojeti - ne nohou, aretace předních koleček snad jedině rukou kvůli přístupnosti - nevím jistě.., negumová přední kolečka rachtají na nerovnostech, kočičích hlavách.., skladuju 2 věci a v určitém věku musím poměrně složitě měnit korbu za sporťák, který mě nijak neoslovil jednak tím, že nemá polohování z lehu do sedu, ale opět není celkově nijak extra vychytaný, pro starší dítě je moc vysoko.. atp. Jako buginka ano.. Vtipné je, že jde měnit směr sedačky po i proti a zároveň lze přehazovat ručka (ovšem po přehození ručky se dostávají malá kolečka dozadu a opírat se o ně nebo manévrovat už pak není zrovna ončo). Otočím se na místě mezi regály, to jo.. ale proč bych se jinak měla pořád točit kolem své osy mi uniká. Já se se svým čtyřkolým hlubokým kočárem otočím na místě taky. Jedním prstem přizvednu na zadní a můžu si s ním za rukojeť točit, kam chci. Je pro dítě velmi pohodlný, pro mě též, má supr velký bytelný a přístupný koš (BGB s korbou nikoliv). Za buginku bych nedávala 30 000 (ani 20).. z principu..

Ale pokud na to maminka prachy má a zároveň musí (nemá na vybranou) tahat kočár do schodů a MHD, tak 8kilovou buginu (nebo golfky) vynese i s dítětem. Sice je to fuška, ale dá se to. Jinak kamarádka má Jané Slalom (sportovní trojkolka) a schody normálně v pohodě vyskáče i seskáče po zadních kolech (kola kopírují ten schod). Takže jde spíš o MHD, když se nechci furt prosit o pomoc.

ooxy
27. srp 2009

ahojte, my mame bumbleride indie twin...a vazi 15kg...vo je na dvojickovsky kocik parada... myslim ze single indie vazi 8.5kg co je super...a je to fakt vynikajuci kocik...

lisanda
27. srp 2009
tereziep
27. srp 2009

lenkeena já mám ingelesinu a jako hlubokej se mi zdá surp, má cca těch 14kg. Supr se rozkládá a skládá. Do auta můžeš dávat najednou nebo každé zvlášť. Jako sportovní (teda když prcek už sedí) je o něco horší těžiště. Pokud máš sedačku čelem k sobě, tak se nadzvedává hodně lehce - až se skoro převrací. Pokud sedačku otočíš po směru jízdy, je to lepší.
Jako další mám traxx cruiser - teď se vyrábí jako esprit comfort. Kočárek má 11kg. Lehký na zvedání do aute. Je teda tvrdší pro malé mimčo, ale je tam surp vložná taška. Pokud máš v kočárku mimčo, tak i v leže se dobře ovládá, pokud je dítě těžší cca od 10kg tak pokud dítě leží, tak je horší ovladatelnost než když sedí, ale jde to.

Lenkeena spíš než kolik váží bych se nejdříve zamyslela, co od něj chceš. Zda chceš čtyřkolku nebo tříkolku, přehazovací rukojeť nebo sedačku. Jestli kolečka chceš nafukovací, pěnová nebo golfová. Jesli chceš klasický hluboký kočárek na houpacím podvozku, trojkombinaci nebo pevnou vaničku na sportovním podvozku + sportovní sedačka. Potom je taky důležíté, zda budeš jezdit často autem. To bych volila co nejjednoduší skládání a hodně lehký kočárek. Taky záleží na tom, kde budeš hodně jezdit. No a kde budeš kočárek skladovat.
Já vybírala podle toho a pak jsem v té své vybrané kategorii vybírala ten nejlehčí.

marfic
27. srp 2009

jane nomad má 6, 5kg konštrukcia,vaničku nemám, tak neviem, ale je super ľahký, len nemá nafukovacie kolesá, ani prehadzovaciu rúčku -to trošku vadí, lebo keď svieti slnko, musím vždy dávať plienku
mám aj nurse, ktorý má 13kg a je to cítiť riadne, je oveľa ťažší aj sa s ním horšie manévruje, ale sedačka sa dá otočiť

lenkeena
autor
27. srp 2009

Diky vsem za informace!
My auto nemame, takze budu s kocerkem jezdit casto MHD a hlavne ho denne tahat do 4. patra, protoze nemame vytah ani moznost ho nechat dole v dome. Proto me vic nez cokoli jineho zajima ta hmotnost, ale celkova - vcetne korby.

Zatim se mi nejslibnejsi zda znacka Jane, nezjisti nekdo, kolik opravdu vazi cely kocar?

atemi
27. srp 2009

Ahojte,
Nakukla som sem, pretoze predavam 3-kombinaciu 4 mesiace pouzivany Casualplay Vintage2 - jeden z najlahsich kocikov na trhu (hlinikovy ram 6.5kg + sedacka 3.9kg). Je super, ani by som sa ho nevzdala, ale maly uz nechce byt v hlbokom, aj autosedacku potrebujeme novu na 9-18kg a sportovy nevyuzijeme, pretoze mame vozicek za bicykel, ktory pouzivame aj ako kocik, ked ideme do terenu, vonku sa vacsinou nosime v Manduce a do obchodov a tak si kupim lahucke golfky - hrkalky za 40 eur 😝 ...
Bola som s nim max. spokojna, sice sportovu cast sme este vobec nepouzili, ale podvozok, vanicka a sedacka super. Ked som ho kupovala, prestudovala som kopec veci o kocikoch a tento je jeden z mala, co ma skoro vsetko co som chcela aby kocik mal (je lahucky, jednoducho zlozitelny, sportak sa da nakliknut v oboch smeroch, naklikavanie je uplne jednoduche, strieska sa da preklopit az dopredu proti slnku, da sa polohovat az do lehu, ma obrovsky nakupny kosik, na madle je klbik, takze staci odopnut jednu stranu,... atd). A super vyzera! 😉 A to nehovorim len preto, ze ho predavam, bude mi za nim smutno 🙂 Ak by ste mali zaujem, kuk https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

senja
27. srp 2009

Ahoj, take jsem hledala ten nejlehci kocark. Nakonec mame Mutsy s podvozkem 4Rider Lightweight, vyrobce uvadi vahu 8,6 kg se vsim vsudy. Naprosta spokojenost 🙂

parvitas
27. srp 2009

mutsy sa mi veľmi páči... ale tá cena...

hm, my sme kúpili Cam MB X6 tris a váha kočíka s vaničkou je 13,30 kg. športový kočík váži podľa výrobcu 12 kg.

marfic
27. srp 2009

pri nomade som našla iba koľko váži vanička 5,5kg, ale niekde píšu aj 4,6kg, konštrukcia 6,5kg...na babetkove uvádzajú 8kg---žeby to brali celý šporťák? neviem
nový má zadné kolesá nafukovacie
ten vintage som bola pozrieť a ak je dieťa priemerne veľké, tak je asi ok, ale taký valibuk tam má dosť málo miesta, skúšali sme to /hovorím iba o športovej časti/

oliivie
27. srp 2009

Gesslein F6 - 7kg podvozem a 7kg hluboká korba v plné výbavě, to je s vloženou taškou. Celkem teda max.14 kg, sporťák je potom o tu tašku lehčí.

anezena
27. srp 2009

ja pokial viem, tak vsade pisu ze Jane ma 8kg - aj nomad aj Slalom. aj by som ho odvazila, ale akosi si neviem predstavit ako to mam urobit 😕 😕

senja
28. srp 2009

parvitas Tak nas hluboka korba + podvozek vysla na 11 000 Kc. Libilo se mi, ze u Mutsy nemusis hned investovat do sportaku 😉 Sportovni sedacku koupime az pozdeji, ta je myslim 4 000 Kc. Nebo je mozne, ze koupime rovnou golfacek 🙂

marfic
28. srp 2009

na babymarkete píšu pri nomade 6,5 a pri slalome 9,3
na babetkove nomad 8 a slalom 9
na o-baby nomad 6,5 a slalom 8
všade ináč 😠
myslím, že treba odvážiť, len neviem ako, aj mňa by to zaujímalo

yanna.o
28. srp 2009

6,5 kg je určitě jen podvozek. celý nomád má cca 8,5 - 9 kg. Je určitě lehčí než slalom. Slalom nevím, kolik má. Jen tipnu něco mezi 11 a 13 kg. Slalom má velká gumová kola, takže jízda není tak rachtavá a projede i přes větší nerovnosti. Nomád je na slušný "terén", ale zas je lehčí (jak těžší golfky, ale na rozdíl od nich má lepší těžiště a spojenou ručku, složený zabere pochopitelně víc místa než golfky).

kikimaruska
28. srp 2009

Trend line RIDER (RACER), udaná váha 12 kg, v porovnání s kočárky co jsem jezdila je jeden z nejlehčích (zvedání na obrubníky ap). Je to dané i hodně dobrou pákou na rukojeti. Pokud se ale přehodí, jezdit s ním skoro nejde (ale to já nepotřebuju). Nejovladatelnější a nejlehčí kočár na ovládání se zatáčecími koly je pro mě stále X-lander XA. Váha udaná 15 kg, ale i s dítětem se krásně nadzvedne na obrubníky. Fusion ZOPA - 8 kg. Krásně ovladatelný, skvěle se nadzvedává na obrubníky i s ležícím dítětem, jde do uplného lehu a skáču s ním denně schody s paneláku i schody do kloubového autobusu, kde mi nikdo nechce pomoct. Je to dobrej kočár za výbornou cenu.