Kombinované kočárky - ano či ne?

kera.k
17. čer 2010

Zdravím,
ráda bych znala Váš názor na kombinované kočárky - např. kočárek hluboký, sporťák, další kombinace s autosedačkou...
Jste pro - máte pozitivní zkušenosti - nebo spíše dáváte přednost tradici - hluboký kočárek, později sportovní, zvlášť autosedačka...
Mě osobně zaujal kočárek zn. Leviroo 3v1 - zkušenost?

zdeniii
17. čer 2010

Ahojky já mám kombinovaný, autosedačka hrozná takže jsme kupovali jinou bezpečnější, pohodlnější a lépe dávající se do auta, stejně ji vůbec s podvozkem nevyužívám, hluboký kočár parádní a prostornej a sporták ještě nevyužitej, tak uvidíme... máme Bebecar stylo

lamarika
18. čer 2010

mám kombinovanej kočárek (sporťák, hluboká) a už vím, že by byla asi lepší volba každý zvlášť, protože ty kombinace maj vždycky někde mouchu. Buď malá korbička nebo třeba malej sporťák. Když si koupíš každý zvlášť, tak si vybereš tak aby to bylo podle tvých představ a krom třeba ceny nemusíš na ničem slevit. Třeba co jsem tak vypozorovala tak jsou skvělý varianty takovej ten klasickej sporťák, kterej je obrovskej a vložná tažka.
Na to leviro se ještě koukni tady do témat, co jsem slyšela, tak má docela dost mouchy.

kera.k
autor
18. čer 2010

Děkuji oběma maminkám za názory, je jasné, že se na kočárky podívat osobně, ale tak člověk se snaží posbírat informace 🙂 Za další názory od maminek budu samozřejmě ráda.

beruska2x
18. čer 2010

ja mela kombinaci a byla jsem spokojena, nemenila bych...

gingerlady
18. čer 2010

Tak já mám taky kombinaci - hluboký a sporťák. Vajíčko jsem měla Maxi-Cosi, takže jsem jen dokoupila adaptéry na podvozek a bylo vystaráno 😀 Po pravdě, sehnat v dnešní době kočár s velkou korbou, kterej nebude těžkej (jsem po císaři), je celkem umění. Nakonec jsem dala nehorázné peníze za Bugaboo, ale vyplatilo se to. Samozřejmě nějakou tu mouchu má, nemyslím taky, že existuje naprosto dokonalý kočár, ale korba velká, sporťák úžasně vyřešenej, malý je v něm moc spokojený.

martinamil
18. čer 2010

Já hlasuji pro kombinaci - tedy pokud se jedná zvlášť o korbičku a pak sporťák na jednom podvozku (nikoliv vložná taška). Máme Mutsy Urban Rider a Bebe Confort (nejprve TrophyAir6 a teď Loolu). Moc krát jsem využila možnost nasazení autosedačky na podvozek. Byla jsem po císaři a jsem mrňous (156cm 48 kg). Podvozek byl sám o sobě lehký, nacvakla jsem dítě se sadačkou a jelo se. Ze začátku jsem hodně využívala Windoo hlubokou korbu. Je certifikovaná jako autosedačka. Pro předčasňátko nepostradatelná věc. A užasné to bylo i na návštěvě. Udcvaknout hlubokou vaničku a jde se.
Sportovní část jde dát po i proti směru.

MUTSYnka má zase jiné výhody. Je težší a větší (do auta), ale je úžasně prostorná, sporťák naprosto super. Jde dát po i proti směru jízdy. Jen jsme dokupovali adaptéry, abychom mohli na obou kočárcích používat stejné vajíčko. To Mutsy vajíčko mi nepřišlo moc bezpečné. Maxi-Cosi je o řád jinde.

kjajule
18. čer 2010

Po zkušenosti bych volila spíše dva kočárky přijde mi že kombinace mají o dost více nevýhod než když jsou ty kočárky zvlášt. 😉

A na ty certifikované hluboké korby pro převoz v autě pozor sice jsou bezpečné ale u nás v ČR není povoleno přepravovat dítě v jiném zádržném systému než je autosedačka . At mají atesty , certifikace apod , tak aby jste se nedivily že dostanete pokutu při dopravní kontrole... 😉

gingerlady
18. čer 2010

Ježiš jak já toužila po Mutsy...byla jsem z něj unešená, ale nakonec jsem ho nekoupila kvůli korbě. Byla malá ☹
BGB má taky korbu s madlem, takže se odcvakla a využívala jsem to dost často hlavně, když byl mrňous mimčo. Vždycky, když mi navečer usnul v kočárku, tak s ním stačilo malinko hejbnout a byl vzhůru a pak nemohl zabrat. Takže jsem vzala vaničku, dala ji do ložnice a počkala, až se malej vzbudí na krmení a pak šel do postýlky. Sporťák i korba se taky dá otáčet po i proti směru jízdy a to je k nezaplacení. Co se týče sporťáku, tak se tu na nějakém fóru strhla lavina nesouhlasu, že má dítě ve vodorovné poloze nožky nahoru a že to není zdravé atd., ale malej je spokojenej a to je pro mě nejdůležitější 😀

martinamil
18. čer 2010

@kjajule - pozor já toi zjišťovala a i jsme kontrolu absolvovali. Už 2 roky to povolené je.

@gingerlady Mutsy dělá 3 typy. Joe je absolutně o ničem. Je fakt pidi, ale Travel patří mezi větší na trhu.

kjajule
18. čer 2010

jo tak já to taky zjištovala ale už to teda bude asi víc jak dva roky...

tak to máš určo čerstvější info to je dobře že už to povolili... 🙂 tak to se omlouvám za klamnou informaci... 🙂

gingerlady
18. čer 2010

@martinamil mě se hrozně líbil podvozek Urban Rider a co jsem tenkrát koukala na korby, tak největší měla vnitřní délku 73cm, BGB má 77cm a každý cm je znát. U mě to bylo složitější právě tím, že jsem potřebovala lehký kočár, který snadno naložím do auta, protože nebydlím přímo ve městě, takže víceméně se kočár do auta dával a vyndaval neustále, a zároveň s velkou korbou. Co mi dost chybělo u BGB, že korba atest na zadní sedačky nemá, ale dokud se malý vešel do vajíčka, tak díky adptérům problém nebyl.

martinamil
18. čer 2010

@kjajule Pro mě to byla hodně důležitá informace, protože předčasní dítka nemajéí jezdit ve vajíčku. Mačkají si tak plíce a dochází ke špatnému dýchání. ☹

Já z tohoto důvodu kupovala ještě Bebe Contorf Jezdila jsem s malým skoro každý den do Prahy na kontrolu na neunatologii (45 km), takže využito na 100%.

Ty sportovní kočárky s vložnou taškou nejsou tak pohodlná pro dítka. Mě se moc líbil Airbuggy, hlavně kvůli výběru barev, ale....

haanhobe
18. čer 2010

Osobně jsme upřednostnili kombinovaný kočár s prostornou hluboku korbou, pokud možno houpací - my měli Roan Marita. Až dítě povyroste je možné ho vozit ve sporťáku, my vozili cca od 10 měsíců. Sice z tohoto kočáru nebyla sportovní verze až tak líbivá, ale splňovala vše pro pohodlí malého. A až téměř v roce a půl jsme pořídili už menší a lehčí sporťák. To už dítě stejně chce běhat, většinou v něm nepotřebuje spát - jen příležitostně. Ale nelíbí se mně, jak se půl roční děti vozí ve sporťáku nebo v nějakém golfáči. Ale co člověk to názor.

kera.k
autor
19. čer 2010

Díky moc za názory a info! 🙂
Já jsem furt tak "na vážkách" jeden den najdu úžasnou trojkombinaci, pak mě zase "přeletí moucha přes nos" a chci každý zvlášť kočík. No bude to ještě veselý 😀

sylvka
19. čer 2010

já měla kombinaci a nikdy už 😠 hlubokej celkem dobrej,sporťák tíha jak blázen,na cestování nepraktickej,nekvalitní materiál....dnes bych volila klasickej hlubokej a pak sporťák 😉

kjajule
19. čer 2010

@sylvka jj moje řeč ty sportáky jsou u kombinací většinou hrozná tíha a neskladné zaberou většinou celej kufr u auta... ☹
ted bych taky volila klasiku hlubokej a pohodlnej pro mimčo aspon do 8 měsíců abych ho nemusela cpát do sportáku brzo a pak sportáček zvlášt lehounkej, skladnej a snáze manipulovatelnej... 😉

lumixii
19. čer 2010

Já si koupila kombinaci, a sporták fakt hrůza, takže jsem nakonec stejně kupovala ještě sporták zvlášt.. také se přikláním, kupovat zvlášt hlubokej, a pak sporták..

mirka755
6. črc 2010

ahoj
tak já za sebe můžu říct, že jsem hledala tak dlouho, aby 3-kombinace splňovala moje požadavky, až jsem našla :o). Chtěla jsem korbový typ kočárku, prostorný sporťák v obou směrech s min. délkou 90cm do úplného lehu. Samostatný nánožník jak na korbu, tak na sporťák. Aby šla autosedačka posadit na podvozek ... koupili jsme Tako X-jumper, jezdíme už rok (5 měsíců s korbou). Nemůžu si ho vynachválit, jsem s ním maximálně spokojená. Jezdím každou chvíli MHD, skládám ho do kufru sama - prostě super 🙂)

robuno
2. srp 2010

@lamarika
Kocarek leviro nema zadne mouchy. Je velice prostorny, lehky, snadno se s nim otaci. Proste je super muzu jen doporucit a kombinace tri v jednom velice prakticke a cenove dostupne.....

jmisa
2. srp 2010

My máme taky kombinaci - Teutonia, podvozek Fun System. Mně vyhovuje, korba byla lehká, snadno se nasazovala a sundavala, na podvozek šla autosedačka Maxi Cosi, to byla naše podmínka při hledání kombinace. Sporťák jde nasadit oběma směry, dokážu ho přehodit i s prckem, který není zrovna peříčko.
Navíc je skladný a vejde se do kufru krátké Fabie, vešel se i s korbou.