Kombinovanej hlubokej sporťák a autosedačka. Poraďte

romik123
28. zář 2010

Může někdo poradit s kočárkem?Hledám kombinovanej hlunokej,sporťák a autosedačku 🙂 Potřebuji lehce ovladatelnej na vesnici na polní cesty do lesa mám 3 psi k tomu 3l.holka tak abych měla méně práce s ovladatelnosti kočáru.Čekám mimi po novém roce takže chci aby byl trochu nánožníkem a boudou schovaný ne moc otevřený hluboký musí být dost velký aspoň 80cm čekám že bude opět větší po nás 🙂 Aby se dal dát jak po směru tak proti směru hlavně sportovní verze.Přední kolečka asi menší než zadní a s rotací lepší nafukovací.Určitě si ještě na něco vzpomenu jinak cena tak do 10 tis.Moc děkuji za názory jinak má představa je Caramelo q 12 , ale je dost otevřen ta hluboká vanička na zimu 🙂

jijitka
30. zář 2010

@romik123 myslím, že všechny z těch kočárků, které se ti líbí, mají malé sporťáky - buď je úzký nebo má nízko posazenou stříšku (Leviro neznám). Espiro (myslím, že GTX) má zúženou hlubokou korbu, takže vypadá a asi i je menší.
Zkus se podívat na X-Lander XA 2010 http://www.babyhit.cz/x-lander-xa-2010-set-xiii...
ten by měl mít větší sporťák - je tu o něm i diskuze, tak tam nakoukni.

akcull
30. zář 2010

romik123,
opravdu neplatí, že pokud má kočár nenafukovací kolečka je špatný do terénu, měla jsem X- lander XA, nafukovací kola, přední kolečka otočná, v terénu se s ním dalo jezdit, ale někdy se člověk dost nadřel, není vůbec odpružený a hrozně drncal na nezpevněných cestách, teď mám kočárek s nenafukovacíma kolečkama a výborným odpružením všech koleček, ten jede v terénu skoro sám a měkounce zvládá nerovnosti. Byl to pro mě velkej rozdíl. Takže víc než koleček se určitě všímej jak je kočárek odpružený.
Nedá se srovnávat jízdu s golfkama a velkým kočárkem, s golfkama se jede vždycky hůř (tam se hraje spíše na váhu a skladnost, než na jízdní vlastnosti v terénu)....
A co tyhle kočárky ? http://www.jedo.pl/2010cz/

jijitka
30. zář 2010

@akcull jaký máš teď kočárek? Sháním dobře odpružený stabilní kočárek do terénu (sporťák).
Ty kočárky Jedo jsou taky hezké, ale zase stejný problém - výborná hluboká korba a horší sporťák. Výhoda u nich je, že podvozek je kompatibilní i s jinými autosedačkami (myslím že Maxi Cosi a Romer)

romik123
autor
1. říj 2010

@jijitkabohužel to je trochu jiná cena ☹ opravdu mám limit max 10 tis. kdyby nesahali na porodné tak si mohu za to pořídit draší , ale takto i když čekám 3 musím pořídit vše jako bych čekala prví už se další neplánovalo.Takže budu muset vzít něco horšího s vědomím že sporťák bude nic moc hold se kočárek odstaví dřív

romik123
autor
1. říj 2010

@akcull nevíš jak je u toho kočárku jedo vysoko korba? A jaké je rozmezí rukojeti??Děkuji

kubinkov
1. říj 2010

@romik123 Zvaž ještě to , že s korbou jezdíš maximálně rok a zpočátku pár minut denně. Se sporťákem budeš jezdit i víc než dva roky a budete podnikat i několika hodinové procházky. Já už bych do polského těžkého kočáru s mizerným sporťákem nešla za žádnou cenu. Otravovalo mi to život 9 měsíců a zlobila jsem se na sebe, že jsem se nechala uchlácholit nízkou cenou, která se mi koupí dalšího sporťáku a golfek stejně prodražila. 😉

romik123
autor
1. říj 2010

@kubinkov No s korbičko budu jezdit i hodně v zimě proto bych chtěla aby to bylo více schované uvnitř s holkou jsem byla několik hodin venku už v ty době byly dva psi a zkratka to nešlo se jim nevěnovat doma se nakrmilo pak 3-4hod.prospala a zas domu nakrmit přebalit a šup ven a podotýkám že v noci spala celou noc 🙂 Jak to tak zvažuji budu muset jít opět do toho co jsem měla dřív děti se tam vešli jak v kombinéze tak s fusakem a dekou nánožníkem byly chráněny boudička se dala zklopyt že tam nebylo pomalu vidět 😀 Takže to asi bude opět co bylo dřív i když ta ovladatelnost kolikrát stála za prd,ale když se zapřáhnou psy tak to jede hihi.a až to bude potřeba tak se koupí sporťák který bude lehčí.Já si totiž nevyberu asi mám vážně velké požadavky.A přes léto se doma pomalu nezdržujeme.Jednou jsem si přála mít i hezký kočárek a zas to nevíde jen nevím jak to udělat s tou sedačkou opravdu veliký požadavek byl aby se dala dát na konstrukci kočárku

kubinkov
1. říj 2010

@romik123 Myslím, že později dobrý a hezký sporťák do 10 000,- určitě koupíš. 😉

akcull
1. říj 2010

jijitka, já jsem nakonec koupila Teutonku Spirita (trojkolku) ač původně odpůrce trojkolek🙂 ,ale mně se u téhle značky líbila ta sportovní nástavba (ta je stejná pro všechny jejich podvozky) a původně jsem objednala čtyřkolku teutonia cosmo, jenže ta fakt do terénu není, nechtěla jsem se toho sporťáku vzdát, tak jsem nakonec vybrala tu trojkolu - ta má veliká kola, projede toho fakt hodně. Musela jsem se ale naučit jezdit s trojkolkou, je to prostě jiné, ale nelituji. Jen ta pořizovací cena je vyšší...☹

romik123, to bohužel nevím a ani jsem nikde nenašla, vlastní zkušenost s tímto kočárkem nemám, jen se mi moc líbí.🙂

dadka2
1. říj 2010

Tak já jsem na tom stejně jako akcull, taky jsem původně nechtěla trojkolku a jezdíme se spiritem teutonka 🙂 , já jsem zase ocenila, že jde sporťák úplně do lehu, to mnoho kočárků nemá a když pak vidím, tak ve sporťákách vozí půlroční mimča, která ještě nesedí a jsou namačkaný dole v kočárku, protože sjíždí dolů....tak je mich jich fakt líto, náš mladej se vozil i ve sporťáku, jako pán 😉
Jinak se mi docela líbí i PegPerego, ale nevím jestli tam jde sporťák do roviny, to spíš jen tak vzhledově.

zuzuzuz
1. říj 2010

@dadka2 nakoukla jsem k vám, já mám PegPerego GT3 a jde do lehu, sice ne uplne jako teutonia, ta je uplne do roviny, tady je to tak 5° sklon, coz je v podstate leh, ten sklon je naprosto minimalni

dadka2
1. říj 2010

@zuzuzuz Já mám od Peg Perega Golfky Sí a jsem taky spokojená, tak jsem pokuvala i po sporťákách a GT3 se mi taky líbí, ale už zůstaneme u Teutonky🙂

akcull
1. říj 2010

Mně se ještě moc líbí tenhle kočárek
http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/s...
Nedávno jsem ho byla okouknout a sportovní sedačka má všechny vychytávky jako teutonka, ale navíc je prostornější 96 cm ložná plocha a tuším 35 cm na šířku a boudička je ve výšce 60 cm. Dá se přehazovat rukojeť, měnit si kolečka na nákupy a do terénu (sněhu)....mají taky hezký barvičky
No jestli bude nějaké druhé mimčo, tak o něm budu vážně uvažovat ...🙂

jijitka
1. říj 2010

@akcull no, já ty trojkolky právě taky nemusím. Vzhledově se mi líbí, ale do terénu, kde se běžně pohybuju by to asi nešlo 😀

A tady je jeden tip na fakt prostorný kočár: http://www.chytramama.com/zbozi/4326/Hluboky-ko... 😅 😅

zuzuzuz
1. říj 2010

@akcull Teutonka má super podvozek, ale korbička je maličká a na to kolik stoji vubec nic neumí. miminko je hrozně odhalené a fučí tam, bez průduchů...nevím no... to uz radši s vložnou taškou, i kdyz mi jsme sundavaci korbicku hodně využili takže vložnou tašku bych nechtěla. Teutonii bych jako hluboký kočárek nechtěla, sporťák už klidně jo.
@jijitka za 11tis tak škaredý kočár? prostorný je, ale trochu zase moc, se tam bude miminko bat 🙂 to už radsi inglesinu nebo Roan, ty jsou taky krásně prostorné...ale i hezké.

akcull
1. říj 2010

zuzuzuz, já mám právě teutonku jen jako sporťák, hlubokej jsem měla jinej, takže nemůžu soudit. Pravda je, že ta korbička moc neumí, nemá polohování, nehoupe... ale zase je lehká (3,5 kg) a dá se ještě splácnout do auta - ušetří se prostor. Moje korbička měla kolem 5 kg a naše malá hrozně rychle přibírala, v šesti měsících měla už 8 kg. musela jsem jí s korbičkou vždycky táhnout do patra a docela jsem se nadřela...☹ Ta vložná taška je snad ještě o něco lehčí a dá se pak přestavět na fusak, přijde mi to docela praktické...
Když člověk nemusí řešit ten transport někam po schodech, tak se mi taky líbí prostorné korbičky s polohováním a možností houpání na zemi...(pro tohle se mi líbí ty kočárky jedo🙂

vojtisek2007
2. říj 2010

a co třeba mutsy nebo roan marita ????
nebo tenhle
http://kocarky.tv/kocarek/kocarek-hoco-champ-s-...
Já jsem měla Hoco ale diamond a velkej byl teda dost - mám kluka zimního a ještě v červenci jsem ho tam měla ve fusaku, bouda se dá naklopit hoooodně dopředu když třeba fouká, je ze super materiálu, který vůbec nepromočí,nevyšisuje....ale teda ten můj byl těžkej jak bej a klasická čtyřkolka,tak se mi s ním blbě jezidlo...tenhle vypadá líp 🙂

vojtisek2007
2. říj 2010

nebo tyhle ty jsou hodně podobný
http://kocarky.tv/kocarek/kocarek-knorr-alu-fly...

jijitka
2. říj 2010

@zuzuzuz já přeci neříkám, že je hezký, ale jak je prostorný 😀 😀 😀

zuzuzuz
2. říj 2010

@jijitka prostor jsem přestala řešit v době, kdy se mi v 6 měsících syn stavěl na 4 a v 7 měsících obcházel nábytek, pak bylo úplně jedno že mám prostonou korbičku kam se v pohodě vlezl a museli jsme do sporŤáku aby mi nevyskočil. Velikost korby by měly podle mě řešit maminky s letníma miminkama, ale ty ostatní nemusí neb v zimě už tam stejně děti nebudou chtít být a budou radši spokojeně koukat ze sporťáků... spíš pak vybrat takový, který jde do lehu. Znám jednu jedinou maminku, která má dítě v hlubokém do 9m, takže řešit prostornou korbu podle mě není třeba, pokud teda není extra malá nebo rodiče nejsou extra velcí a čekají velké dítě.

zuzuzuz
2. říj 2010

vybrat ten správný kočárek je fakt těžké když jich je tolik, tak hodně štěstí všem při tomto nelehkém ale zároveň krásném rozhodování!

kubinkov
2. říj 2010

@zuzuzuz Já malého vozila v hluboké do 15-ti měsíců. 😨 Protože ze sporťáku mu všechno padalo na zem a byl tak úzký, že to bylo o nervy ho tam ve fusaku a kombinéze narvat. 😒 Takže nápad s obří korbou pro zimní mimino mi nepřijde úplně marný. 😉

romik123
autor
2. říj 2010

Neví někdo jaké jsou rozměry u X-lander XQ 2009 Korbičky i sportovní verze,velikost kol a jak je korbička vysoko nad zemí 🙂 Děkuji

jijitka
2. říj 2010

@zuzuzuz tak to naprosto souhlasím. Mě se malý do hluboké vejde pořád v pohodě a určitě by se vešel i s fusakem. Jenže od té doby co sedí, tam vydrží jen spát a po probuzení už nechce ležet. Výhodou sice je, že se dají polohovat záda do takového "skorosedu", ale není tam nijak připoutaný. Nicméně až se ochladí, že bude třeba fusak, ještě půjde do hlubokého, protože do sporťáku nemám šanci ho nacpat a navíc do něj jde zima - má dost volnou boudičku.
Doufám, že ho uhlídám a z kočáru mi nevyskočí 😀

Kočárek, který mám, by byl ideální pro mimčo narozené na podzim, protože by v hluboké korbě krásně odjezdil zimu (aspoň těch 6 měsíců) a do sporťáku už by zase nebyl třeba fusak, takže pohoda až do podzimu. Jenže já to beru podle svého mrňouse, který je droboučký (teď má kolem 70 cm a 8kg), většina dětí jeho věku je větších.

jijitka
2. říj 2010

@romik123 mě se ještě dost líbí tento: http://www.babydracek.com/zbozi/3762---concord-...
jenže podle popisu má hluboká korbička 74cm x 30 cm, sporťák vypadá dost dobře, ale nejsou tam rozměry.
Ale cena kolem 16.000,- Kč (vč. autosedačky).

lulii
2. říj 2010

@romik123 Ahoj, podle tvých požadavků bych volila mutsy 4rider. Opravdu prostorný, ještě nikdy nezklamal 😉A nebála bych se koupit si ho z bazaru a jde na to autosedačka maxi cosi, která se dá sehnat do 1 500,- 😉

lulii
2. říj 2010

@romik123 Jo a pak je hoooodně moc prostorný brio go. Má ložnou plochu tuším 102 cm, což snad jiný kočárek nemá, i hluboká korba je velká, ale nesplňuje tvůj požadavek s nafukovacími koly. Ale aspoň nejsou plastový, ale pěnový. Jo a ač na to kočárek absolutně nevypadá, tak je perfektně odpružený. Vypadá, že je sice dlouhý, ale úzký, nenech se zmást, je fakt prostorný.

zuzuzuz
3. říj 2010

Concord je řesně ten případ, co tady popisuje @jijitka, ze jsou do hlubokeho na zimu protoze jim do sportaku fuci. Ta boudicka moc netesni prestoze se da krasne naklopit dopredu a celkove tam je mimco takove odhalene. krasny kocar na leto, na zimu nic moc bych rekla... a taky nejde dat do lehu, ale jen do pololehu. Ma jej znama, tak vim jak ve skutecnosti funguje a vypada.
@lulii Brio go jsem taky uvazovala, je vyborny, ale nejde dat do lehu, ale takovych 30-40° co je velka nevyhoda pro mimco ktere chodi do kocarku spavat, jako je to u nas.

zuzuzuz
3. říj 2010

@jijitka a co mate za kocarek, ze se ti maly do sportaku nevejde, kdyz pises ze je drobek? My jsme ve sportaku naprosto spokojeni a i ve fusaku a kombineze bude mista jeste doooost. Ja bych uz do hluboke nesla, sem celou vychazku nemyslela na nic jineho nez ze se nemuzu ani otocit aby mi prcek nevyskocil ven a navic spi v kocarku i doma pres den v loznici a sedet tam u neho fakt nebudu.