Kombinovanej hlubokej sporťák a autosedačka. Poraďte

romik123
28. zář 2010

Může někdo poradit s kočárkem?Hledám kombinovanej hlunokej,sporťák a autosedačku 🙂 Potřebuji lehce ovladatelnej na vesnici na polní cesty do lesa mám 3 psi k tomu 3l.holka tak abych měla méně práce s ovladatelnosti kočáru.Čekám mimi po novém roce takže chci aby byl trochu nánožníkem a boudou schovaný ne moc otevřený hluboký musí být dost velký aspoň 80cm čekám že bude opět větší po nás 🙂 Aby se dal dát jak po směru tak proti směru hlavně sportovní verze.Přední kolečka asi menší než zadní a s rotací lepší nafukovací.Určitě si ještě na něco vzpomenu jinak cena tak do 10 tis.Moc děkuji za názory jinak má představa je Caramelo q 12 , ale je dost otevřen ta hluboká vanička na zimu 🙂

jijitka
28. zář 2010

Podobný jako Q10 je Firkon Verano, ale hluboký je taky dost otevřený. I když já s ním jezdila od února a fusak to všechno dobře utěsnil 😅 .
U obou typů kočárků ale budeš zklamaná ze sporťáku - jako asi každý, kdo ho má. Koukni do diskuze,

romik123
autor
28. zář 2010

@jijitka ona je i q10 nebo je to překlep?Takže asi budou všeci tak otevřený ☹ co konkretního je se sporťákama u nich?? Jdu hledat diskuze moc děkuji

jijitka
28. zář 2010

@romik123 - ano, je i Q10, mě se tenkrát taky líbil a to Q12 ještě asi nebyl. Ale rozdíl mezi nimi je, myslím, nějaká maličkost u podvozku.
K tomu sporťáku - dost mamin si stěžuje, že je malý (úzký), špatné polohování zad - když dítě ještě samo úplně nesedí, tak při střední poloze sjíždí a úplný sed je skoro kolmý k sedáku. Boudička kolem sedačky vlaje, v zimě tam potáhne.
Teď koukám, že čekáš mimčo ve stejném termínu jako je můj malý (ale on je drobek, teď má necelých 8 kg a 70 cm), do hlubokého se mi krásně vejde, problém je, že chce sedět, takže ho tam neudržím. Sporťák zatím využívám, ale v zimě asi těžko.

Asi bych teď nákup kočárku řešila jinak. Samostatný hluboký - klidně i bazarový (po 6 měsíčním ježdění jsou většinou jako nové) + autosedačku, která bude pasovat na podvozek a pak sporťák.

Na druhou stranu, Firkon mě stál něco přes 8.000 (komplet), takže nelituju. Kdybych za něj dala 20.000, asi se budu mlátit do hlavy 😀

romik123
autor
28. zář 2010

@jijitka tak už jsem se podívala i na tu q 10 neměla jsem ani ponětí že jich je více 🙂 Tak to by byl problém jestli je úzký kluk byl cvalík a holka je taky na 3r.měla 98cm a 17kg a teď to bude kluk tak předpokládám že to bude to samá🙂Jé taky ledňáček 🙂,ale já moc nepočítám že to bude v lednu kluk i holka byly dřív a holka dokonce v 37tt.No zatím budu tedy hledat jestli může někdo doporučit budu moc rada

zuzl
28. zář 2010

Ahoj, ...doporučuji udělat si výběrové řízení (vyřazovací formou). V dnešní době je toho opravdu hodně a tak to není vůbec jednoduché. Každý má jiné požadavky a žádný kočár nemá vše, co by si člověk představoval. 🙂 Já jsem velice spokojená se sadou Trio S3 A-fix od Chicca. Je to trojkombinace - autosedačka je bezpečná, dá se připevnit na konstrukci kočáru. Korbička je dlouhá 89 cm a vešlo se mi tam naše obr-dítě 😉 . Sporťák je velice pohodlný, kola velká i do terénu, má to ruční brzdu. Snad jen ta přehazovací rukojeť tomu chybí. Jinak velká spokojenost. Cena je též dobrá - průměr. Jinak ségra (z vesnice 🙂) má TFK Joggster Twist. Ten má velice podobné vlastnosti, skrz adaptéry se tam připevňuje autosedačka od Maxi-cosi (též bezpečná) a navíc to má nafukovací kola. Zase nevýhoda - už 3 píchla a když je člověk někde v tom terénu - žádná sranda se pak dostat domů 😎 . Pěkný večer a šťastnou "ruku" při výběru!

romik123
autor
29. zář 2010

@zuzl Když mě se jich moc nelíbí a nebo chodím na špatné str.už některé obr.mě odrazují ☹ Je jich opravdu moc,ale hodně jich je taky nízko u země já potřebuji vyšší abych se pořad neohýbala a aby psy to neměli zároveň s čumákem 😀 a já kuli tomu že měřím 178 abych netrpěla na záda kuli ohíbani k malému.Tříkolky v žádném případě nechci ne že by se mi nelíbily , ale ňák si to nedovedu představit v lese přes kořeny či na polňačce hodně cest je uděláno ze štěrku samí kamen ☹No jsem zvědavá zda něco najdu dřív než se malí narodí

kubinkov
29. zář 2010

@romik123 Caramelo bych taky nechtěla, kvůli špatnému sporťáku. Je opravdu malý. Možná prohlédni bazary, myslím, že tvým požadavkům by mohly vyhovovat i Peg Pérego AT4, GT3, ale jsou těžší.

romik123
autor
29. zář 2010

Tak pořad hledám a nic nenachazim co by se odpovídalo mém požadavkům ☹ Jaké jsou ty rozměry sporťáku pořad nacházím jen rozměry hluboké korbičky.Jinak Peg Pérogo se mi nelíbí ☹ ach jo

beruska2x
29. zář 2010

@romik123 koukala jsi na Implast Bolder?? korbicka velka, nafukovaci kola na nataceci naprave, jezdi se s nim fakt luxusne jednou rukou, vysoky dost (MM ma 193cm 😉 ) my jsme byli mooooc spokojeny...

kubinkov
29. zář 2010

@romik123 Důležitá je výška opěrky zad, za mě bych pod 48 cm v žádném případě nešla, ale to vypadne 95 % kočárů z Polska, šířka sedačky by měla být nad 33 cm. Koukej i na to, jak vysoko je bouda nad sedátkem, protže pokud je hned nad zádovou opěrkou, bude asi nízko a starší dítko ( nad 18 měsíců) tam nebude chtít sedět. Celková délka lůžka sporťáku by měla být cca 90 cm. Koukni ke mě do alba. Malému je tam 21 měsíců a hlava vůbec nepřesahuje přes opěrku zad. 😉 Výběr kočárku je fakt úmorný, ale všechny požadavky se ti asi nevyplní. 😖 A taky nespoléhej na pravdivost údajů, které uvádějí prodejci na internetu. Není nad to si to s metrem ověřit osobně. ( Gesslein Buggy F4?)

romik123
autor
29. zář 2010

@kubinkov
Děkuji za rozměry určitě budu porovnávat 🙂 Ale opravdu se mi toho moc nelíbí a to co by se mi líbilo má vaničku jen 75 cm 😀 Jsem zvědavá z kterých požadavku ustoupím 😖 Jinak Implast Bolder nevím nepadl vzhledově do oka ☹

broucek2
29. zář 2010

@romik123 tak s výškou jsem na tom ještě o trochu hůř, takže ten výbě je pak sližitý. Nakonec jsem vybrala X-lander, ale je pavda, že velikost hluboké korby nic moc (naše malá je dlouhá), takže v 6 měsících jezdíme vleže ve sporťáku.

kubinkov
30. zář 2010

@romik123 Tenhle rozměry asi dost vyhovuje, ale naživo jsem ho neviděla. Objevila jsem ho nedávno a už kočárek měnit nebudu.
http://www.baby-centrum.cz/cz-5-kocarek-pacific...

romik123
autor
30. zář 2010

@kubinkov Kočárek hezky,ale nedovedu si představit takovej na vesnici a ještě ke psům a má plastová kolečka která by přes kořeny neustála.Já to zatím vidím špatně

romik123
autor
30. zář 2010

@vojtisek2007 jé ten vypadá opravdu dobře moc děkuji 🙂 du ho študovat 😉

jijitka
30. zář 2010

@romik123 - to byl taky jeden z mých favoritů, ale myslím, že u něho nejde sporťák v obou směrech. Nejsem si tím ale 100% jistá. Jsou 2 typy - atlantic a espiro GTX a u jednoho to jde..

romik123
autor
30. zář 2010

@jijitka těch espiro je víc dokonce než dva 🙂 už hledám kde se víc dočtu 🙂 a kterej jste měla ještě vybranej?? A tento používáte nebo máte jiný mě se zatím moc líbí 🙂

vojtisek2007
30. zář 2010

najedete tam i ten espiro-atlantic
http://kocarky.heureka.cz/top-recenze/

kubinkov
30. zář 2010

@romik123 Ona ta nafukovací kola do terénu nejsou samospasitelná. Důležitější je dobrá vyváženost kočárků. Já mám kola pěnová a jezdím terén-neterén. Emmaljunga, a myslím i Teutonia, dělají kola jen s pěnovými koly. 😨

vojtisek2007
30. zář 2010

já teda mám taky kolečka plná - nenafukovací a jezdím taky všude a líp než co jsem měla předtím kočár s nafukovacíma....ale já mám chicco trio S3

kubinkov
30. zář 2010

mělo být: pneumatikami.
Mám zkušenost jako vojtisek2007, kočár s nafukovacími koly byl na jízdu kdekoli horší než současný s koly pěnovými ( původí byl Mikrus Sprint X07 i Alu Sprint, teď mám Mutsy Transporter) 😉

jijitka
30. zář 2010

@romik123 já mám Firkona. A s těmi koly mají holky pravdu, sice mám nafukovací, jednou už jsme měnili duši, musím pravidelně dofukovat, pak jezdí perfektně.

romik123
autor
30. zář 2010

Tak teď tedy vůbec nevím co je lepší do terénu nafukovací , nebo ty plastová(gumové)

vojtisek2007
30. zář 2010

@romik123 já jsem u druhého kluka měla hoco - měl nafukovací velká kola, pak jsem měla sourozeneckej s plastovejma a na holku zvlášť ještě chicco taky s plastovýma a celkové zkušenosti jsou takové, že se mi líp jezdí s plastovejma...bále jsem se toho, když jsem chicco kupovala a hledala jsem, jestli se dají nafukovací dokoupit a nakonec to vůbec nebylo potřeba, a to s ním jezdím na in-linech, chodíme do lesa, polňačkama, po kostkách všude...vůbec bych se těch plastovejch nebála 🙂to spíš aby měl dost velkou korbičku a potom i sportovní verzi, některé kočárky je mají fakt malý

spimira
30. zář 2010

@romik123 Tak já mám 2 kočárky : trojkombinaci Espiro GTX, má nafukovací kola a jde dát do obou směrů a pak golfáč Chicco Multiway, ten má plastové kola. Takže mám docela dobrou možnost porovnání.Pokud chceš kočár do lesa a terénu jak píšeš, tak bych šla rozhodně do nafukovacích kol i s rizikem, že někdy píchneš a budeš měnit duši 😖 . Plastové kola jsou dobré tak na městský provoz, pokud možno bez více sněhu, nedovedu si představit, že bych se v zimě s tímhle brodila v závějích. Byli jsme na dovolené s golfáčem a jeli jsme po polní cestě, jízda s plastovými koly byla o dost namáhavější než, když jsme jezdili obdobný terén doma s nafukovacími. Ale já golfáč nezatracuji, používám ho především na dovolené a v létě a na nákupy, ještě s ním jezdím, ale už pomalu vytahuji sporťák a brzo tam malého přendám.

jijitka
30. zář 2010

romik123 - u kočárku určeného do terénu je důležitější, aby byl dobře odpružený než typ koleček. Na to dej pozor, např. Mikrus (někdo tady zmiňoval) nemá žádné pružiny u kol.

romik123
autor
30. zář 2010

@vojtisek2007 Já mám zkušenost s nafukovacími upřimně řečeno musela sem si pořídit dvě náhradní kola mám asi talent na píchnuti ☹ jinak ovladatelnost hrůza a v lese to je fuška měla jsem na kluka toto http://www.kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&... v modré barvě bohužel v tom byla i holka 🙂 a jak to šlo tak jsem radši pořídila kraksnu 😀 Teď není doma nic a kočárek bych chtěla lepší než jsem měla byl i dost nízkej jediná jejich výhoda byl prostorný až až 🙂 Proto je to dnes tak těžké něco vybrat zatím jsem si napsala Leviro , Firkon , Boston , Espiro , Caramelo jsem škrtla i když jse mi moc líbil , ale ten malí sporťák to je síla je to jediný co jsem viděla osobně a vyhovovalo mi jak velikostně tak i svou konstrukci takový bytelný měla jsem ho možnost porovnat s kočárem V-Max a ten byl ke mě malí a kopala jsem do koleček takový křehký nic moc

romik123
autor
30. zář 2010

@spimira Jo tak v zimě s plastovýma to by u nás byl problém chodníky tu jaksi zapomněli udělat takže po silnici a tam břečka proto i aby byl vyšší víš od země takže se zaměřím na nafukovací kola

romik123
autor
30. zář 2010

@jijitka děkuji dám si na to pozor