Kombinovaný kočárek nebo hluboký a sportovní zvlášť?

k_
20. srp 2015

Byla jsem presvedcena, ze chceme kocarek trojkombinaci. Ale jak tak brouzdame po netu a obchodech, tak si tim nejsem uplne jista. Jak jste na tom vy? Uprednostnujete kombinaci nebo dva ruzne kocarky?

melodygirl
20. srp 2015

@k_ já už po zkušenosti bych kupovala každý zvlášť. Trojkombinaci kupují většinou prvorodicky, já to udělala taky, ale pak jsem nebyla spokojená se sporťakem, kvůli tomu jsem kupovala jiný a pak ještě další. Co se týče bezpečnostni autosedaček tak u trojkombinací jsou nekvalitní. Kupovala bych vajíčko od Römru.

kessa
20. srp 2015

@k_ Já kupovala zvlášť hluboký a zvlášť sporťák- kombinace nesplňovaly mé požadavky buď na jedno nebo druhé. A sedačku bych kupovala pouze v kombinaci s kočárkem značek Britax-Romer, Maxi Cosi. Ty vajíčka trojkombinací jsou většinou šunty a ještě jsou dost často menší než ty kvalitní, takže tam prě vydrží mnohem kratší dobu.

k_
autor
20. srp 2015

@melodygirl Taky jsem prvorodicka 😅 Byla jsem presvedcena, ze je to to nej. Ale cetla jsem uz par negativ. A je fakt, ze v krame maji vystavene u kombinovanych kocarku hlavne ty hluboke korbicky. O sportaky se asi tehotne maminky moc nezajimaji.

Jde u samostatneho hlubokeho kocarku sundat ta korbicka? Bydlime ve ctvrtem patre bez vytahu, takze asi chci konstrukci nechavat ve sklepe a korbicku nosit domu.

ireniq
20. srp 2015

Nám se osvědčily 2 různé kočárky - pro novouše jsem vždycky toužila po houpacím, takže jsem pořídila z druhé ruky starší inglesinu, no a asi ve 4m prcka jsme pořídili sporťák (polohovatelnej co nejvic do lehu). Teď je malýmu 8 měsíců a ještě nesedí, takže inglesiny se ještě nevzdávám (až to přijde, tak to bude těžký). V současnosti to kombinuju - na pochůzky, nákupy, procházky i terénní v okolí domova inglesina super super; když jedeme autem, berem sporťák, protože se nám líp vejde do kufru, a když jedu mhd a vím, že to nebude nízkopodlažní spoj anebo i na eskalátory v metru beru taky sporťák, přeci jen je lehčí.
Takže v panelákový předsíni parkujem 2 kočárky, ale jsem spokojená.

kessa
20. srp 2015

@ireniq Taky máme Inglesinu korbičku 🙂
@k_ Ano u většiny jde sundat

svobodpetika
20. srp 2015

Já si vybírala kočárek abych pak už jiný nekupovala 🙂 tak že hlavně podle sportovní verze, koupila jsem dvojkombinaci a jsem spokojená. Většina má trojkombinaci a jsou strašně nadšené jak mají super kočárek ale neřeknou že nejdéle v roce kupují další nový sportovní protože se jim dítě nevejde nebo je moc těžký ... za mě koukat hlavně na sporták a nebo si koupit jaký chci a pak ale počítat třeba s tím že budu kupovat ještě jeden.

scruffy
20. srp 2015

Taky jsem jako prvorodička kupovala trojkombinaci a už bych do toho nešla. Autosedačku jsem pak stejně kupovala zvlášť nějakou kvalitní. Z korby jsme přešli po půl roce do sporťáku, který jsem taky koupila podle svých představ, korba šla do sklepa a ani jsme jí na sporťák nepřestavovali, byl mohutný, těžký, neskladný do auta, krátká stříška proti slunci, prostě nanic.

dudid
20. srp 2015

Ja se koukam po dvojkombinacich,hlavne teda koukam aby korbicka byla prostorna a sportak aby byl taky pohodlny, jinak autosedacku budu mit od brachy (sice z druhe ruky,ale vim ze je kvalitni),ale je fakt ze zarim koukam na netu tak jsem zvedava jak budou vypadat v realu 🙂

teeerez
20. srp 2015

Mam kazdy zvlast a jsem za to rada. U hlubokeho jsem pozadovala aby byl houpaci a mel opravdu velkou korbu, u sportaku mi zalezi hlavne na pohohovani zad, vaze a skladnosti. Vybrala jsem si kazdy tak aby mi plne vyhovoval, kombinaci ktera by to tak mela jsem nenasla. A i vetsina kamaradek co ma kombinaci beztak kupuje sportak jiny

kytka12
20. srp 2015

Podle recenzí od maminek je velmi dobrá dvojkombinace Lupo Comfort nebo Husky stojí kolem 10 tis., což mi připadá super. Jen je problém někde vidět tento kočárek v kamenné prodejně. Jsem z Hradce Králové a nevím, kde se na něj mám podívat ☹.

rencatupa
20. srp 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já budu rodit každým dnem a my máme koupeny kombinovaný CAM Linea 2015 no teď jste mně trochu znejistili, tak uvidím jak budu spokojena a dám pak vědět 🙂

lucka_zaoralova
20. srp 2015

@melodygirl Naprosto souhlasim!

melodygirl
20. srp 2015

@k_ existují typy hlubokých korbicek, kde lze vyndat takovou jakoby tašku, kde pak korbička nad hlavou zůstává a není to tak těžké. Všechny kočárky by měly mít korbičku sundavaci kvůli skládání. Hlavně, i když by jsi momentálně u dvojkombinace studovala ten sporťák i teď, tak přesně nevíš na co se máš zaměřit. To zjistíš teprve tím, co ti vyhovuje, jak velké budeš mít dítě, přesné požadavky stejně získáš až v prvním půlroce po porodu. Myslím, že hluboké korbicky se až zas tak výrazně neliší, pokud si dáš nějaká kriteria dopředu, tak se tolik nespleteš, ale u sporťáku vím z vlastní zkzkušenosti, že ano.

k_
autor
20. srp 2015

Dekuji za nazory. Asi jste me presvedcily a zacnu koukat po hlubokych kocarcich. Je to pro me i ta jednodussi varianta 🙂

katerinap1978
20. srp 2015

Budu prodávat hluboký kočárek s autosedačkou - modrý po chlapečkovi. Je jen půl roku starý, prcek je tak trošku obr a vyrostl mi z něj dřív, než jsem čekala. S fusakem už by se nevešel. Tak pokud byste některá chtěla, napište mi... ještě jsem ho ani nedala do inzerce, snad to tu moc neplevelím 🙂

syrecek01
20. srp 2015

My jsme měli dvojkombinaci a velmi nám vyhovovala hluboká korbička i sporťák, takže za mně spokojenost 🙂 Měli jsme Tako Ballila Acoustic, pro mně bezva kočár. Jen je teda veliký a jelikož nám větší auto odešlo do věčných lovišť a zbylo nám malé, koupili jsme teď lehký a skladný Baby Design Lupo sporťák a jsme spokojení taky.

eliskaxox
20. srp 2015

Ja mam trojkombinaci a jsem spokojena maximalne. Ale je fakt,ze ta trojkombinace ma luxusni sportak,takze necestovat casto autem jiny kocarek bych nepotrebovala. Svagrova ma take 3kombinaci a jiny kocarek nikdy nepotrebovala,bydli ve meste do auta ho sklada jen na vylety ale opet je to tim ze ma super sportovni verzi. Takze da se koupit dobra kombinace ale chce to vybirat dle sportaku a ne dle korby. S tou se jezdi vetsinou stejne jen pul roku- nejsem zastance vozeni sedicich a stojicich deti v korbe,to radeji 4m mimco ve sportaku.
Jinak ja mam Concord wanderer a svagrova Cam Cortinu.

lenbela
21. srp 2015

Já mám stejnou - velmi dobrou zkušenost s trojkombinaci jako eliskaxox. Využila jsem maximálně. Neměnila bych. Naopak jsem si kočárek nechala a využiji pro druhé mimi, i když budou mit rozdíl 6 let... Velky sporťák, polohovatelný do lehu, pohodlné ovládání, lehký. Barvy drží, nevyšisovaly. Jedná se o Chicco 4 tour.

k_
autor
22. srp 2015

Vcera jsme se byli podivat ve ctyrech prodejnach s kocarky. A vite jak dopadl pruzkum trhu? Ani v jedne prodejne nemeli samostatny hluboky kocar. Bud kombinace nebo samostatny sportak.

cell
22. srp 2015

Koupila bych hluboký houpavý - ten klidně z bazaru, není to zas na tak dlouho a pak hodně kvalitní sporťák.
Taky jsem měla kombinaci, drahou a využívala jsem ji minimálně. Pak jsem stejně kupovala sporťák, protože se mi s tím těžkým verglem nechtělo tahat a to už je jiná jízda!! 🙂

loupacek
22. srp 2015

Já měla na první dítě kočárů nakonec několik. Nejdřív hluboký houpací Kajtex, pak trojkolku Chicco (to bylo i s vejcem) a nakonec nejvyužívanější sporťák Peg Pérego.

@k_ Ono bohužel i k těm hlubokým nacpou sportovní nástavbu, já takhle kupovala ten bazarový kajtex a sportoní jsem využila jednou, katastrofa.
Jinak teď mám gesslein (už teda hodně jetý, od kamarádky po dvou dětech) a to je kočár s vložnou taškou. Nechtěla jsem pevnou korbu, protože bydlím v bytovce bez výtahu, ale zase jsem potřebovala otočná kola.

k_
autor
22. srp 2015

@loupacek To je dalsi vec - ta vlozna taska. Taky se mi libila ta moznost... a oni ji proste skoro nikde nemaji. A to jsem byla i v jedne prodejne, kde meli vystaveno pres 100 kocarku.

Manzel prozatim rezignoval a rikal, ze koupime levnejsi dvojkombinaci - libila se nam Bexa (ne moc tezka, lehce se houpe a korbicka ma 87 cm delku). A pak pozdeji nejaky sportak. To uz pak budeme vedet, jak na to.

loupacek
22. srp 2015

@k_ No co vím, tak Gesslein jsou právě ponejvíc s vložnou taškou (i když tehdá v obchodě měl pán i korbu), pak jsem měla s vložnou taškou Deltim, jenže ten neměl otočná kola, pak jsem kdysi koukala na Patron Bohemia Apollon Alux, ten měl taky vložnou tašku, ale bez otočných kol. Dělá to ještě několik výrobců, ale z hlavy si teď nevzpomenu. ☹