Koupě kočárku v zahraničí. Máte zkušenost s objednáním?

kulllisek
27. dub 2008

Ahojky holky, tak nějak přemýšlím, že bysme koupili kočárek v Německu nebo Rakousku, slyšela jsem, že tam vychází kočárky o dost levněji než tady. Nemáte některá zkušenost s objednáním kočárku, popřípadě s nějakým fajn obchůdkem blízko za hranicemi na jihu Čech, kterej by stál za návštěvu???? Díky za připomínky!

doubek
27. dub 2008

Kulisku- ja jsem prodala Quinnu Buzz, protoze mi nevyhovoval, nebot ve sportaku nemuze nase mala lezet rovne, je do L,takze ty nohy jsou do vysky. Jsem ted v situaci,ze resim koupi kocarku noveho a prohledavam internet,co by mi vyhovovalo.Nasla jsem nemeckou stranku, ale nevim jestli to posilaji i do CR. Pisi, ze nad 50euro je postovne zdarma. Poslu ti ten link. 😉

kulllisek
autor
27. dub 2008

Ahojky Doubku,

tak to je paráda, díky moc, já ti taky pošlu jeden...http://www.baby-markt.de, ten jsem zjistila před chvilkou, nemají opravdu špatné ceny, my pokukujeme po Quinny Speedi, je do terénu a dostatečně prostorný, takže asi vsadíme na ten. Na tomhle webu nevychází ani u nás drahá Teutonia na špatné penízky! Na poštovném se asi něco zaplatí, když je to posílané do ciziny a taky převod peněz bude něco stát, ale pořád to vyjde mnohem levněji než u nás!

doubek
27. dub 2008

Kulisku- divalala jsem se na to,ale do CR to neposilaji. Maji tam vypsane zeme,kam to posilaji. Ten Speedi je asi podobny Buzz, protoze ta sedacka je taky do L, takze nemuze lezet rovne. 😒 Ja jsem si asi vybrala Freestyle, ale nevim, jestli se jeste vyrabi.

kulllisek
autor
28. dub 2008

Freestyle je moc hezký kočárek, jen má dvě nevýhody....nevejde se nám do výtahu, protože má širší rozvor zadních kol a je mnohem těžší než Buzz a Speedi. Jinak on dneska skoro žádný kočárek nejde úplně do lehu do rovna, s tím musíme tak nějak počítat! 😉

janeyzelvicka
28. dub 2008

kulllisek můžu potvrdit, že to v zahraničí vyjde levněji, třeba ten náš kočárek, co jsme vybrali, stál v kamenném obchodě u nás 18990, nejlevnější na českém internetovém obchodě 16990, a na zahraničních internetových jako amazon nebo ebay i 499 euro, což když přepočteš, je rozdíl několika tisíc... Takže jsme ho v česku obhlídli a teď si ho přes polský ebay nechali poslat až z itálie. něco si samozřejmě připočetli jako poštovné a tak, ale i přesto to vyjde levněji. teď zbývá doufat, že jsme to objednali dobře, všechno správně přeložili a že dorazí 🙂

kulllisek
autor
28. dub 2008

Ahojky Janey, tak to je paráda! A jak to chodí s platbou? Platíš předem nebo až kočárek dorazí? Já bych do toho taky šla, je to sice risk, ale mít 5 tisíc doma je fakt znát!!!! 🙂

tlapicka
29. dub 2008

jste dobry teda... my bydlime v nemecku a stejne jsem si koupila kocar v cesku 🙂 tady jsem si proste neokazala vybrat... na vasem miste bych si udelala vylet do vami vybrane zeme a obchodu a sla si ho koupit primo nez cosi pres pul evropy posilat a trnout, jestli prijde neco a kdyz je jestli je v tom to , co jste chtely...

k tomu quinny, kamaradka ma speedi a je na nej pekne nastvana, protoze nejde do sedu... male musi podpirat zada polstrem a porad je tam rozvalena jako v hospode, takze se vysape z popruhu a cuci ven bez operky... takze koukam idealni kocarek... do sedu nejde, do lehu nejde... tak na co teda vlastne je? a proc je tak strasne drahej???

mausi
29. dub 2008

Ahojky,
tak my taky bydlime v Nemecku, ale kocarek jsme pred tremi lety kupovali na nemeckem e-bay od polskeho prodejce, byl polske vyroby (Deltim Voyager) a byl naprosto skvely, bez jedine vady, vyborne slouzil, mel spoustu prislusenstvi..... pak jsem ho jeste zas vyhodne prodala.
A potom jsme porizovali zase na nemeckem e-bay, Hartan Skater, pouzity po jednom diteti, ale prakticky skoro novy, jsme spokojeni a hoooodne jsme usetrili. 😉

janeyzelvicka
29. dub 2008

tlapicka: tak my bydlíme přesně tam, kde je to do Německa nejdále (Ostrava), takže jet se podívat pro nás nějak nepřipadá v úvahu, to by se ten "levnější" kočárek pěkně prodražil...
kulllisek: Platbu si můžeš vybrat, jde to přes nějaký PayPal (což já teda nemám), nějaké šeky, peněžní příkaz, myslím že i platba při přebrání... Já se to chystám platit peněžním příkazem. Jasně, říkám si, že je to risk, ale na druhou stranu se uklidňuju tím, že na ebay denně nakupujou tisíce lidí a ke každé firmě, která své věci přes něj distribuje, můžeš napsat hodnocení. A pochybuju, že kdyby polovině lidí věci nepřišly nebo je měly jiné nebo zkažené, že si to nechají pro sebe a ta firma bude mít dobré hodnocení... A ze své zkušenosti můžu říct, že většinou byli cizinci, co se týče právě takových věcí, spolehlivější a vstřícnější, než kdejaká česká firma. Možná jsem naivní... ale každopádně dneska posílám platbu, tak držte palce a já dám vědět, co mi došlo 😀

kulllisek
autor
29. dub 2008

Janey, plně s tebou souhlasím! Jen tak na blind se jet podívat do Německa nebo do Rakouska na kočárky, to bych nejela, buď vím přesně kam pojedu, kolik mě tam bude stát kočár, kterej chci a taky to, že si ho odtud odvezu, jinak to nemá cenu, jen tak se bezpředmětně flákat stovky kilometrů... 😖

Tlapičko, s tebou tak nějak nesouhlasím! V Německu bydlíš a nedokázala sis vybrat? To by mě zajímalo, co máš nakonec za kočárek, který v Německu neseženeš! Jinak bydlíš v Německu a kočárek máš z Čech, tak to je něco podobnýho, jako když my z Čech bysme chtěli kočárek z Německa, nemám pravdu? Nehledě na to, že hlavně koukáme na úsporu spousty korunek. Když máš kočárek vybranej, víš, jak vypadá, tak myslím, že není problém objednat. A jinak, když už jsi se dala do hodnocení kočárku Quinny Speedi, tak kdyby kamarádka chtěla, tak ho do sedu dá, pročetla jsem stovky diskuzí, kde maminy měly stejný problém, ale dokázaly si s tím poradit, a to, že nemá přední madlo, to už snad kamarádka věděla, když si ho kupovala, takže nevím, proč se tomu teď diví???!!! Jinak tam jde madlo z kočárku Chicco. Takže další problém zažehnán. A mimo jiné, myslím, že Speedi je z dražšších kočárků ten nejlevnější (teda kromě X-Landeru) a když koupíš drahý Jané Slalom, tak nakonec zjistíš, že s ním maminy mají ještě víc a víc problémů než s Quinnym. Toť můj názor! 😎

janeyzelvicka
29. dub 2008

Tak jsem poslala platbu... Tož uvidíme 🙂

petule.h
29. dub 2008

holky jediný problém, na který mě upozorńovali, když jsem o tom přemýšlela, tak ten, že pokud máš kočár, který je třeba holandský..atd , tak když se rozbije nějaká součástka, tak se pro některé značky musí žádat u výrobce a dlouho to trvá než se opraví i tady v čechách, po jedné mé zkušenosti vím, že je potřeba si zjistit, zda tu značku tady v ČR opravují. Já si odkoupila golfáč, co tu opravoval jen jeden člověk v praze a navíc to stálo šílené prachy ta oprava.Takže nakonec jsem koupila jiný a kočár jako takoví mám deltim v trojkombinaci a byla jsem spokojená, teď ho bude mít i druhé dítě a VŠE SE TADY NA NĚJ SEŽENE OD FUSAKU, PO pláštěnky, po síťky...atd

janeyzelvicka
29. dub 2008

petule.h: to máš pravdu...

doubek
29. dub 2008

Tak ja jsem vcera taky koupila kocar pres internet. Platba kartou. Adresu, kterou jsem poslala Kuliskovi,je tady nahore, ta cena je vyborna, je to z Nemecka. Ja bydlim ve Spanelsku a vidim, ze v Cesku jsou ty kocary jeste drazsi nez tady,ale i tak je vyhodnejsi ten z Nemecka.Pisete, ze Jane je drahy,ale tady stoji na netu okolo300 euro. Poslu link.
Jinak ty kocary, jak jsou jako zidle, (byl to i muj Quinny Buzz), ktery jsem proto prodala, tak ty deti tam nemuzou pohodlne spat. A nase Amalie spi na boku, coz s nohama nohoru jde dosti tezko, takze proto jsem se rozhodla pro Quinny Freestyle(uz se nevyrabi,ale jeste prodava), kde existuje i poloha s totalne rovno.
My jsem meli jednu malou poruchu a do tydne tobylo spravene, jak pisete,ze to trva.

doubek
29. dub 2008

http://www.1000bebes.com/
Tady jsme koupili detskou jidelni zidli a vse bylo v poradku. 🙂
Ale maji tady ty Jane za 300euro.

doubek
29. dub 2008

cochecitos de bebe- vlevo na strance

kulllisek
autor
29. dub 2008

Ahojky Doubku, takže jsi objednala? A platíš kartou? Sakriš, holky, začínáte mě pěkně nahlodávat 😀

doubek
29. dub 2008

jo jo 🙂

tlapicka
29. dub 2008

kulisku, tak to je super, jestli ten speedi jde dat do sedu, ona chce kvuli tomu prodavat... Jak se to dela? byla by moc rada, kdyby s tim neco slo...Dokazala bys poradit?
no a k memu vyberu... meli jsme kratkou skodu felicii a chtela jsem lehky kocar se spojenou rukojeti, zakze tady jaksi neni na vyber nic... (koupila jsem krap jane carrera.nejsem z nej nijak nakrivo, ale asi bych dneska nevolila jinak...) kupovala jsem ho v zime s rizikem pouziti pro mimino. ma dobry polstrovani, je od 3 mesicu. hlubokej mamut jsem nemela, nosila jsem.verim, ze by sel nekde na netu sehnat, ale v obchode je nemci nemaji, nejak si na to spanelsko nehrajou... takze nevim, jak bych zjistila, jestli ho chci.
ale jestli se v kocarcich vyznate, tak reknete, jestli je nejaka jina moznost vyberu...
muj hlavni problem je, ze proste kocar nemam rada a moc ho nepouzivam... takze jsem se ani nijak nevyzivala v jeho schaneni... zasla jsem tady do babywalzu... meli predrazeny osklivy abc desigh, ktery by trochu pripadal v uvahu... no a tak jsem se podivala u nas na venkove na kocarky a tendle splnoval vsecky moje potreby az na prehazovaci rukojet...

holky, drzim palce, at dojde co ma bez problemu a at slouzi!!!! a at vam neulitne kolecko ja me... jak se to pak resi s opravama, kdyz je to z ciziny? je tam nejaka mezinarodni zaruka, kdyz je ta eu, ze by to opravili kdekoli?

mausi
29. dub 2008

Ahoj, tak ja jen dodavam, ze dle meho nazoru a zkusenosti fakt neni levnejsi zpusob, jak poridit kocarek, nez je e-bay (a to at chcete novy bebo pouzity). My s e-bay mame vyborny zkusenosti, podle me je to opravdu bezpecny a bezproblemovy zpusob nakupovani, zvlast, kdyz si vyberete neco, co jste si predem uz prohledly, takze nekupujete zajice v pytli. Kdyz se objednava z CR na nemeckem e-bay, jak uz tu nekdo psal, je drazsi prevod a samozrejme drahy postovy, ale snad i tak se to vyplati. To nevim.
Ale i tak chapu i Tlapicku, ze si nakonec nevybrala tady, ale v CR. Kdyz ji ten kocarek, na ktery v CR narazila, zrovna vyhovoval a tady takovy nebyl, tak proc ne ? 😉

kulllisek
autor
30. dub 2008

Tlapičko, dneska to dohledám a dám sem odkaz, některé maminy to stahují tak, že každou stranu utahují zvlášť a některé si pořídily prima zlepšovák, na záda kočárku dáš kus černé pásoviny na druky a jde to do sedu úplně super! Odpoledne se na to podívám a hodím sem odkaz, OK?

Jinak se mějte holky krásně, jdu makat 😉

tlapicka
30. dub 2008

kulisku dekuju moc!!!

no a jeste jedna vec me napadla. muj sportak bych rekla, ze se radi mezi ty drazsi a rozhodne to neznamena, ze je kvalitnejsi nez nejaky obycejny za 2 tisice... kdyby me netlacil tehda prostor atd. tak bych si nikdy tak drhy kocarek nekoupila a udelala bych dobre...

mausi
30. dub 2008

Tlapicko, a jaky tedy mas kocarek a co povazujes za "drazsi "? Ptam se jen tak pro zajimavost. Mozna jsi to uz nekde psala a ja to prehlidla. 😉

kulllisek
autor
30. dub 2008

Tlapičko, posílám komentář ke Speedimu včetně odkazu s fotkou:

Už se to tu jednou řešilo
My máme stejný kočárek - koupit černou páskovinu v galantérce
obtočit kolem trubek za opěrku a narazit patenty - my už máme vyrobeno a opravdu je to lepší a více do sedu
Měla to tu nějaká maminka i nafocené, ale už si nevzpomenu která

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=757646

Jsem to našla - my tam z každé strany dali pro zichr patenty dva vedle sebe.

Takže to nějak přetlumoč kamarádce!

Nějak jsem nepostřehla, jaký kočárek jste nakonec zvolili vy!!!

tlapicka
30. dub 2008

kulisku diky moc!!!

a kocarek mame jane carrera, myslela jsem, ze uz jsem to psala... stary model, zimni vyprodej v kamenem obchode 6800. bez korby. jen sportak... je v mem albu baby hardware
Ale uprimne uz se tesim, jak budu jako tehule rajtovat s croozerem a kocar bude parkovat kdesi na balkone na spani pro novyho prdolu... on neni spatnej, jen proste nema vetsi hodnotu jak 3 tisice ani nahodou... 😔

tlapicka
30. dub 2008

kdyz ja si proste myslim, ze nez drahej kocarek je lepsi nejdrazsi satek didymos za 3 litry a pak manduka za dalsi 2400. pak uz jen nejakej kocar kdyz se nahodou hodi. Ale to sem nepatri... sama mam vycitky, ze jsem vhodila ty prachy za kocar uplne zbytecne. na druhou stranu mam i sekacovej sup sup golfac za 200kc. a ten je teda naprosto strasnej az nepouzitelnej z meho pohledu, tak nevim...

kulllisek
autor
30. dub 2008

Tlapi, jééé, koukala jsem do albíčka! To víš, každá z nás si to musí vyzkoušet, poprvé koupit kočárek se vším všudy a teprve potom vychytáme všechny mušky, abysme na druhé dítko koupily úplně něco jiného 😀

tlapicka
30. dub 2008

jeeezis, to ja snad ani nesouhlasim, doufam, ze uz jiny kupovat nebudu. nejak se obavam, ze idealni kocarek neexistuje 😢

tlapicka
30. dub 2008

ale je fakt, ze satek mi uz od chvile, co jsem vyzkousela didyho nevyhovuje, takze ten budu menit urcite 🙂 nektere veci nejsou otazka penez... treba u tech satku ta cena fakt dela dozdil... ale u tech kocarku uz snad ani ne...