Koupili byste kočárek Jané Slalom po dvou dětech?

mullerovaj
14. říj 2013

Kočárek sháním pro první dítě. Jané slalom 2009 se mi nabízí v dobrém stavu za dobrou cenu. Nejsem si ale jistá jak dlouho může ještě vydržet.
máte někdo zkušenost s dlouhodobějším používáním tohoto kočárku? Taky by mě zajímala zušenoust v terénu ( v lese , na nerovném terénu ).

romana_v
14. říj 2013

Zdravím, my máme kočárek z tohoto roku - koupili jsme jetý 4 měsíce, obě děti (narozeny 2010 a 2012) v něm byly, kočárek je stále v dobrém stavu, jen brzda nebrzdí, že jsme ji neseřizovali. Ono se na něm nemá co rozbít, je to pro mě nejlepší kočár! A ještě jsem si koupila dvojkočár (mám děti 17 m od sebe) ze třetí ruky a ten také slouží dobře. A to je opravdu nešetříme, v létě Krkonoše, Šumava, lesní cesty, stezky, pole, v zimě sníh a led....rádi chodíme ven a tenhle kočár je ideální. Dá se rychle a dobře umýt a pak vše promažu a ošetřím olejem VD, krásně ošetří i plasty. Nebála bych se toho. Jediná vada u všech Jané - že po letech padá brzda a dře o ty zarážky na kolech, my u dvojkočáru vyřešili lankem s háčkem a prostě jí máme přichycenou takhle nahoru. U jednokočáru to ještě nedře. I podle toho poznáte jak moc je kočár jetý a jak byl zatěžován. (to mi řekli přímo v Jané servisu).

sabcav
14. říj 2013

@mullerovaj já bych se toho nebála, máte možnost si ho osobně prohlédnout? Tyhle kočárky jsou držáky, já kupovala v roce 2009 nový (stál komplet 24 tisíc) , odvozil moje obě holky a teď jsem ho s těžkým srdcem prodala, protože už kočár nepotřebujeme, kromě pár kosmetických šrámů od skládání a pár flíčků mu nic nebylo, ani brzda nám nepadala , zvládal tu naši vesnici bez chodníků, i lesoparky v Mar. Lázních (máme je blízko), s zaretovaným předním kolem byl výborný do sněhu ... nejlepší je tedy osobní odběr, vše si vyzkoušet, osahat, prolézt (já kousek od Chebu, paní byla z Ml. Boleslavi, a sešly jsme se v Plzni, paní nechtěla kupovat zajíce v pytli) . Když si projdete mimibazar, najdete tam modely i z roku 2005, takže třeba odvozily 5-6 dětí a pořád jezdí a prodávají se, jané je kvalita 😎 (akorát teda některým modelům padá brzda a nebo trošku praskne slída na sporťáku, ale to šikovné maminky na mmb dokáží opravit).

lucie777
14. říj 2013

@mullerovaj Co je dobrá cena? My máme Jané Slalom 2009, 2,5 roku v něm v podstatě denně jezdila dcera, teď se v něm vozí syn, až na pár škrábanců je kočárek v naprostém pořádku, terén zvládá s přehledem, příp. se jen zaaretuje přední kolečko, my dali za nový komplet cca 20tis, jiný bych nechtěla. 🙂

mullerovaj
autor
14. říj 2013

Děkuju všem za příspěvky. Pomůže mi každá přopomínka, aspoň budu vědět , na co se ptát a dát si pozor. Je pravda, že jsem si zatím moc kočárků neosahala, ale ostatní, co jsem měla možnost si prohlédnout mě zatím nijak neoslovily, nebo mají víc proti, než pro. Tento kočárek mám možnost odkoupit v podstatě za čtvrtinu ceny v plné výbavě. Je po známých, takže si ho můžu prohlédnout, vyzkoušet a na první pohled je vidět, že se o něj dobře starali. Našla jsem samozřejmě drobná opotřebení, ale to musím čekat. Líbí se mi jak dizajn, tak skladnost,lehkost pohybu i to že ho v pohodě unesu pod paží ( samozřejmě prázdný). ostatní kočárky mi zatím připadly těžké . Jsem hodně malé postavy, takže předpokládám, že s tímto kočárkem nebudu mít problém se kamkoliv dostat.
Padání brzdy je zatím as jediný problém , co jsem v diskusíc vyčetla. Satbilitu jsem také lehce otestovala. Bylo vidět, že když budu opravdu chtít, podaří se mi kočár převrátit, jinak držel dobře. Zajímalo mě , co to udělá, když najedu předním kolečkem na kámen. To se ale prý dá vyřešit zaaretováním kolečka.
No každopádně děkuji za odpovědi, potěšily mě.

evitaa
15. říj 2013

@mullerovaj Máme také tento kočár. Když jsem přečetla předcházející příspěvky, chtěla bych doplnit. Mně osobně moc lehký nepřijde, ze srandy říkám, že si jdu zaposilovat, když ho nakládám do auta. Někdy kvůli tomu radši nikam nejedu, abych ho nemusela tahat. A to nejsem žádný drobek. Mám docela velké auto (C4) a podvozek zabere celý kufr, takže s tou skladností to není moc valné.Nedovedu si představit, že by se narval třeba do Fabie. Je pravda, že všude jezdím autem, protože bydlím na vesnici, kde je jedna ulice. Na klasické uspávací procházku v okolí domu nechodím, protože kluk spí, jakmile ho položím do kočáru. Další velký vykřičník - velikost korby. Nám jsou 2,5 měsíce a rezervu má max. 7 cm. Při narození měl 2,8 kg, nedovedu si představit mít třeba čtyřkilový dítě, to už by tam teď nevešlo. Jinak jezdí dobře, dobře se sním manipuluje. Akorát jednou se mi stalo, že když jsem sjížděla z obrubníku na kameny, přední kolo to nepobralo a měla jsem docela strach, že ho vyklopím. Můj pohled je možná trochu zkreslený,protože je to první kočárek. Když to říkám zkušenějším maminkám, většinou mi řeknou, že mám být v klidu, že jiné kočáry jsou mnohem horší a těžší.

katfan
20. říj 2013

Já mám Jane Slalom už 5,5 roku,posloužil mi u obou dětí a to výborně,do Fabie se nám v klidu vešel,akorát sme museli sundávat jedno kolo,ale to bylo sundaný za vteřinu.Jezdila jsem s ním po horách,v metru,autobudem,prostě všude.Ze schodů jsem ho snesla sama v pohodě.Takže úplná spokojenost.A ze sporťáku jde všechno látkový sundat a vyprat v pračce,což je super.Další výhoda je ruční brzda,přítel jezdil s kočárkem na bruslích a krásně si to ubrzdil,když potřeboval.super kočárek

katfan
20. říj 2013

@mullerovaj kolečko si nearetuj,špatně se s ním pak manipuluje.a ta padající brzda se vyřeší za chvilku v jakékoliv opravovňe kol.