Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

novi
5. pro 2012

@kleik ahoj. mam malou jedničkovou fabii a roana do ni sice nacpu ale uz se do auta krome maly a me nikdo nevejde

jancip
5. pro 2012

@kleik Mí rodiče mají Fabii a my Roana. Do kufru se vleze jen podvozek, korba už ne.

snuflinka
6. pro 2012

@jancip Co sundat tu zástěnu kufru a korbu na to? Vejde se nám takhle do Clia, do Golfa a myslím, že to má stejný kufr jako fabka ;) Sice není vidět zadním oknem ven, ale ono to není lepší ani s velkým kufrem. Taťka má oktávku a my velkýho megana a vejde se nám to takhle na sebe a k tomu ještě nastrkat tašky, to je asi jediný rozdíl

magimary
6. pro 2012

jéj, náhodou som natrafila na túto tému a tak sa potrebujem spýtať-dostali sme tento kočík a netuším, ako dať dole "búdku"-striešku-celú aj s kostrou, aby som ju mohla zase prehodiť na šporťák? 😕

jancip
6. pro 2012

@snuflinka Ani to nejde, když sundáme tu zástěnu, tak tam sotva dáme podvozek. Fabka je fakt hrozně malá, a pokud bysme měli i my Fabku, tak bych Roana nekupovala. My máme Yetiho, takže jsem rozměry vůbec neřešila. Problém jsme měli, až jsme měli jet s babičkou jejich autem k nim.

snuflinka
6. pro 2012

@jancip Aha ☹ Tak to už neporadím..oni mají krátkou fabii?

jancip
6. pro 2012

@magimary Taky jsem s tím bojovala. V té korbě, kde drží ta stříška, jsou takové špatně hmatatelné capliky. Ty se musí zmáčknout a stříšku i s konstrukcí vytáhnout. Fakt se to ale špatně hledá.

snuflinka
6. pro 2012

@magimary Když sáhneš na látku tam, jak je to otočný kolečko na sklápění stříšky, tak pod látkou se dají nahmatat čudlíky, ty zmáčkneš a ono se to vysune a je to 🙂 Ale trvalo mi, než jsem na to přišla 🙂

jancip
6. pro 2012

@snuflinka Jojo, krátkou...No, když bylo fakt potřeba, tak šla korba do auta na přední sedadlo a v zadu byla sedačka + dva lidi. Naštěstí to bylo potřeba minimálně.

magimary
6. pro 2012

Ďakujem, profíčky 😉
@snuflinka
@jancip

beatka.b
2. led 2013

Ahojtechcem pridat info o kociari roan marita..hlavne kde ho najvyhodnejsie kupit.my sme ho kupovali cez polsku stranku mamaija.pl a vysiel nas s dovozom 260eur.cize o 100eur menej ako u nas.jazdime s nim uz pol roka a zatial som na nom nenasla chybu.okrem toho, ze ho treba obcas premazat..a vojde aj do maleho vytahu hoci sa zda velky..a je uzasny aj svojou velkou vanickou..mala tam vojde aj vo fusaku a to uz je riadna slecna. a este sa mi velmi paci ze sa vo vanicke da dvihnut opierka chrbatika.mala sedi a nemusi ist do sportoveho ani teraz ked uz zacina zima. na ulici si nas ludia obzeraju a aj sa ozvu ,,ze konecne normalny kociar"..

michamicha
4. únor 2013

Pořizoval jste někdo k Maritě i skejt pro starší dítě? Existuje nějaký, který by pasoval?

majamydlinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
snuflinka
12. únor 2013

@michamicha Vidíš, to by mě taky zajímalo. Zatím to není aktuální (malé bude v neděli 7 měsíců), ale je to tak úžasný kočárek, že na druhé ho chceme taky

olgajan
14. únor 2013

ahoj, já v Roan Maritě odchovala dvojčata.. neměla jsem dvojkočárek, chtěla jsem tyto kočárky, neb mi byly doporučené velmi zkušenou paní. a udělala jsem dobře...byla jsem opravdu moc spokojená. jsem z vesnice, kde jsou opravdu špatné cesty, denně jsem s ním byla venku a kočárek skvěle zvládl všechny děravé polní i lesní cesty, aniž by v něm děcku drncala děsivě hlavička apod. výborně houpe ale co jsem nejvíc ocenila, proti jiným kočárkům, které jsem vozila... své neteře... je veliký. vydržel nám celou dobu po kterou děcka ještě leží. poté co se posadily tak jsem velmi ocenila polohovací záda i sportovní korbičky...kočár je stabilní... samozřejmě že do auta a do výtahu existují i skladnější kočárky. ale já chtěla od kočárku hlavně životnost, bytelnost a praktičnost... nechtěla jsem kupovat víc jak 1kočárek během celého dětství, než mi prckové začly běhat a tohle mi kočárek Roan marita opravdu splnil. ted jej zrovna prodávám..červený i modrý🙂 takže podle mě...se v Roan Maritě rozhodně výběrem nesekneš ať vše skvěle dopadne. přeje Olga🙂

monykas
19. únor 2013

Ahojte,chcela by som sa spytat na kočiar Roan teo od vyrobcu bebe -beni? mate ho niekto,dakujem...

nebeth
20. únor 2013

ahojte, ja som kocik kupovala z druhej ruky, ale bol este v zaruke. Mam Roan Marita trojkombinaciu tmavohnedy s kremovou kozenkou. Mala sa narodila v novembri, takze s nim jazdim tuto zimu a zatial som spokojna. Vyhody su: ze perfektne drnca a tlmi tak akekolvek narazy, ktorych si tuto zimu v zavejoch uzivame neurekom. 🙂 Vanicka je super, mala ma vela miesta, mozem pozit fusak aky sa mi zapaci. Kolieska velke, dostanem sa vsade, konstrukcia kovova. Tu konstrukciu som ocenila az nedavno, ked mi kamaratka rozpravala ako sa jej z Peg Perega na schodoch odtrhla rucka a kocik aj s malou jej zletel dole schodami. Farba je asi lepsia tmavsia (takze ja som spokojna), ja dost chodim aj autom a hadzem to casto do kufra hlava nehlava, ked sa ponahlam, blato nevidno a ked sa aj zaspini, otriem to rychlo vreckovkou a je to OK, doma to potom vycistim vodou. Negativa: mala taska, tam sa nic nezmesti, po mesiaci som si kupila inu v DM-ke skoro takej istej hnedej farby, tak to nikto ani nespozna ze nepatri origos ku kociku. Kocik je tazky, nakladanie a vykladanie z auta, je poriadna fuska, ale uz som si zvykla. Do schodov som to na stastie vynasala len raz. Kto nema bezbarierovy vstup do domu, nech radsej kupuje nieco ine. Ale u nas sa zmesti na sikmo aj do maleho vytahu. Sportovu cast este nemam odskusanu, to az ked sa otepli a mala podrastie, potom planujem na prechadzky chodit s Roanom a na vyjazdy autom budem mat Baby Jogger City Elite. Co mi ale vadi najviac je ze vzdy ked menim vanicku za autosedacku, alebo to skladam do auta, system zacvaknutia do koliesok je dost predpotopny, ostatne baby len nakliknu a idu ☹ Ale suma sumarum: na zimu je to podla mna to nejlepsie co sa da, aj ten retro vzhlad sa mi paci, neviem si predstavit ze by moja malinka mrzla v nejakej ,,plastovej krabicke,, Pekny vecer vsetkym 🙂

knedluska
6. bře 2013

Ahoj 🙂
Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá vyzkoušený skate, který by na Roan pasoval?
@michamicha Nevypátrala jsi něco?

baris
6. bře 2013

ahojte,

já jsem měla roan maritu a teda celkově 😒

Doporučuji spíše na "vesnice" nebo tam, kde mají rozbité chodníky, protože ta hluboká korba je fakt super - velká, prostorná, dá se polohovat ... 🙂 Kočárek opravdu hodně snese - je hodně bytelný, takže rozbití nehorzí.

Ale pokud jste z města, chcete s ním jet do obchodu, často dávat do auta, tak nedoporučuji. Je těžký, i ta autosedačka- vajíčko, je hodně těžká. V úzkých uličkách se s ním špatně "manipuluje" - otáčí ...

A sporťák - ten jsem rozbalila a pak si šla koupít nový - casualplay S4 😀 😀 A s ním jsme jezdili i na hory, drcnali s ním všude a byl rovněž nerozbitný a u druhé dcery jsem pořídili jen korbičku. Sice se nedá srovnávat s maritou, ale na těch 5 měsíce to stačilo 😀 Pak se už dcera tlačila do sporťáku.

michamicha
6. bře 2013

@baris taky to tak udělám 😀 já mám vyhlídnutý maxi cosi mura4 🙂

baris
6. bře 2013

@michamicha taky je moc krásný 😵 . Mě pokaždé je líto, když vidím, když vidím maminky a tatínky, jak tlačí před sebou casualplay S4, že už už nemám ☹

Jinak sporťák od marity nebrat ani zadarmo 😠

michamicha
6. bře 2013

@baris já s tím od marity jezdila cca půl roku a už nikdy víc, o sporťáku mám prostě jinou představu 😎

mangacz
13. bře 2013

Zdravím, já jezdím s maritou již 2 rokem a nemuzu si stezovat. To že se má kočárek mazat, je logické, ale ja ho promazala vzdy po zime a celý rok pak klid (krom kolecek, zkuste nastrikat silikon ci olej i na pera 🙂 ) Potah u hluboké korbičky i sportaku lze v pohode vyprat, zadny problem. Opravdu jsem s nim nemela nikdy zadny problem, je velky - nase mala jezdila v hlubokem skoro do roka a pul a pohode se vesla, i ted je ji pres dva a ve sportaku na rychle presuny pohoda :D . Mazala jsem bud obyc vazelinou (kola) a na perka jsem vzdy strikla silikon/olej ve spreji.

zberuska
18. bře 2013

Ahoj, nevíte někdo, jestli se dá samostatně koupit podvozek Roan Marity? Mám kompletní kočárek, ale po dvou dětech už je podvozek téměř k nepoužití (vyhoupaný, prověšený, kolečka se také zničila). Ostatní části jsou v pořádku... Popř. netušíte, jestli se dá sporťák Marity nasadit na nějaký jiný podvozek? Díky!

(jinak moje zkušenosti: já jsem byla první 2 roky spokojená - kočár je super velký, houpací, zvládne terén a přitom se dá vézt jednou rukou; u druhého dítěte už se hrozně rychle projevilo opotřebení - kočár je prověšený, hodně vrže, kolečka reznou, teď se nám postupně vyboulila kolečka tak, že hrozilo prasknutí... Chtěla jsem si dopřát jiný sporťák, pohodlnější, ale manžel to chce opravavovat...)

werunka21
19. bře 2013

@zberuska Ahoj, asi bych se zkusila poptat v obchodech, kde ho mají. Jestli by ti neudělali speciální objednávku u výrobce 😉

zberuska
20. bře 2013

@werunka21 Ahoj Weru, zkusila jsem dotaz po mailu - jeden prodejce odpověděl, že samostatný podvozek prodat nelze, druhý, že ho má skladem 😉 Čekala jsem to - cena byla jako polovina nového kočárku. Pokud bych do toho chtěla investovat přes 3 tisíce, to už bych asi radši pořídila nějaký jiný, lehčí sporťák...
Ale díky za tip!!

werunka21
20. bře 2013

@zberuska Taky mě napadlo, že to asi nebude nejlevnější. Ale tak aspoň jste to zkusili 😉 . To už opravdu seženete nějaký fajn sporťák-golfky 🙂

zberuska
22. bře 2013

@werunka21 No právě 🙂 Manžel zatím kočár opravil, koupil nová lepší kolečka, tak uvidíme...

jajinka27
27. bře 2013

@zberuska do ČR nemá smysl psát, potřebovali jsme do kolečka takovou tu zarážku aby kolo drželo, v ČR si řekli 50kč za kus + poštovné a z Polska nám to poslali zadara, takže zkus napsat přímo výrobci 😉

zberuska
28. bře 2013

@jajinka27 no vida, to mě nenapadlo... manžel to zatím opravil, ale za kola dal jako za půl nového sportáku 😠 🙂 , tak uvidíme, jestli to bude držet díky za tip!!!