Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

coolik
10. únor 2014

@jana.vichova tady ten kočárek .. v té barvičce je úplně úžasný! viděla jsem ho před 14-ti dny ve Zlíně na prodejně a hned jsem se zamilovala ...

coolik
10. únor 2014

@vosinka @jul11 chtěla jsem vás poprosit, zda by jste mi mohli poradit s praním .. koupila jsem ježděný kočárek a boudička vevnitř ta bílá barva je celá flekatá - mapy ... dá se s tím něco udělat? a sportovní verzi bych mohla nějak sundat a dát celou do pračky? na tu boudičku jsem zvažovala normální prádelnu - čistírnu, zda by si s tím třeba poradili ... samo kdyby to šlo vyprat doma, byla bych určitě radši. děkuji za odpověď

vosinka
10. únor 2014

@coolik Já měla kočárek nový, takže s čištěním moc zkušeností nemám. Vím, že v korbičce jde vyndat bílý potah, ten jsem jednou prala v pračce na nižší teplotu a v pohodě. Boudičku netuším. Zkusila bych před čistírnou doma toto: napustit velký lavor nebo vaničku, dát prací prášek, a rozloženou (prostě napnutou) boudičku ponořit na nějakou dobu , pak osprchovat a nechat volně uschnout. U sedačky jde celý ten polstrovaný potah sundat, do pračky bych to asi neriskla, nebo zcela bez ždímání. My s ním ještě jezdíme, i přes vložený šitý povlak tam pár flíčků je,tak se na jaře chystám ho vyčistit právě ručním praním, aby mělo druhé zase čisťoučko. Držím palce. 🙂

vosinka
10. únor 2014

@maraide Také máme autosedačku Roan, naprosto skvělá, bez problému. 🙂

lendyn
10. únor 2014

@coolik - já mám kočár už i na druhého syna - boudu jsem už 2xprala v pračce - ale raději bych doporučovala ji vyprat v horkém létě v ruce a nechat na sluníčku dobře vysušit..............teď když jsem to právě prala na druhýho baby - tak mi tam rupla jedna kostice 😒 a už máme boudu trošku šišatou.....Ale jinak naprostá spokojenost - Dan má 8měsíců - 71cm a pořád je teď v hluboké korbě 😀 Já na Maritu nedám dopustit 😅

werunka21
10. únor 2014

@coolik ahoj, přečti si pár příspěvků víš. Spousta mamin narve boudu i s kostrou do pračky. A někdo zase (včetně mě) kostru odpárá a pak zase přichytí 😉

coolik
11. únor 2014

@vosinka @lendyn @werunka21 děkuji moc za rady. tak jsem to celé rozebrala a volala do čistírny co oni na to .. a netroufnou si. s těma vyztuženýma "kosticema" to do pračky nedají a jinak to nečistí ... tak mi to příjde vtipné, protože na koho jiného se asi tak obrátit. ještě říkala paní zkusit někoho kdo čistí koberce, sedačky nebo tak něco tou párou .. no to jsem myslela, že dělají právě oni.
a když jsme u toho praní ... klasickou "starou" zavinovačku bílou s krajkama jste si chystali sami doma nebo jste to radši dali do čistírny? 🙂

coolik
11. únor 2014

@werunka21 @vosinka @lendyn .. tak píšu dál pro obrázek, kdyby to chtěl někdo někdy taky zjišťovat .. mluvila jsem teď s paní, která čistí koberce, matrace, sedačky, potahy .... a ta mi řekla, že to zkusit může, ale výsledek nezaručí ... navíc, že ona to tím "strojem" dělá jakoby spíš povrchově asi tak 2mm a jvlastně ručně a že v pračce by to mohlo mít lepší efekt. že to mám zkusit předeprát a pak dát do pračky na šetrné praní ... no moc se mi do toho nechce, ale asi mi nic jiného nezbyde. takže asi na 30? a radši gelový prací prášek? mám tam asi woolite na barevné a nebo persil pro mimina ... máte lepší zkušenost s jiným? ta bouda je malinová a uvnitř bílá ...

werunka21
11. únor 2014

@coolik mě to mamka dávala až do Brna. Máme tam známe, tak oni to tam zavezli a zase vyzvedli myslím. Mamka to tenkrát nějak zařizovala. Jen nevím, jestli to prala doma, nebo to prali oni. Nebo jestli šlo jen o to škrobení krajek.

werunka21
11. únor 2014

@coolik já prala bez kostry (už víckrát) , bála jsem se rezavění. Ona je nahoře přichycená takovým proužkem, dají se na něj pověsit hračky. Snížila jsem otáčky a tuším na 30stupňů a s klasickým práškem. Máme smetanový kočárek, takže bez praní jaksi nepředstavitelné 😅

valentinka82
11. únor 2014

@coolik já mám Maritu už na druhátko a nedám na ni dopustit 🙂 Boudu jsem prala už asi 4x normálně v pračce. Dala jsem program na záclony a hned po vyprání jsem ji nandala na uschnutí na kočárek. Aby byla pěkně natažená. Zatím všechny moje zásahy přežila bez poškození 😉 Zato mi při praní praskla kostice u nánožníku, tak jsem ji vytáhla a ani to není poznat 😀

coolik
11. únor 2014

@werunka21 @valentinka82 .. no bez kostry .. co to je ta kostra? vepředu je takové velké obloukové kovové, které je přichycené do korby kočáru tak to jsem vytáhla. ale ty kostice co jsou našité přímo na boudě se mi vytahovat nechtějí 😒
program na záclony .. to nevím jestli mám ... no teď to čtu - program - jemné prádlo např. záclony - zkrácené odstředění a praní od 40st. , 3 máchání a krátké odstředění. takže bych dala tohle a na 30 ..?? já se víc než těch "průběžných kostic" bojím, aby to nebylo nějaké flekaté po uschnutí. nemůžu čekat na léto na sluníčko, když se má malé narodit v březnu 😀 Takže nějaké ždímání tam mám určitě nechat a hned to natáhnout na kočárek ... jéjda já se tak těším jestli se to povede a zároveň bojím, že ne ... 😀 😀 Já se do něj úplně zamilovala. Mám ten černý a malinovou boudu s nánožníkem .. je tak krááásný!
No a kostice u nánožníku je rachot, ráno jsem jen zkoušela jak je to ohebné a ono RUP ... a bylo to hnedka prasklé 😠
Děvčata a to bílé do hluboké korby - tu "vystýlku" jste praly taky jen na 30? A ještě i tu tašku na rukojeť musím vyprat .. 30 nebo i 40 by jste daly? děkuji moc za rady a váš čas 😉

werunka21
11. únor 2014

@coolik Jééé, ten malinový jsem taky chtěla. Úplně jsem se do něj zamilovala 😵 . Ale máme chlapečka a sporťák je malinový celý, tak to se mi zdálo na chlapečka moc. Kdyby byl i sporťák kombinovaný s černou. Taky manžel byl hodně proti.
Myslíš takové ty "umělohmotné" kostice? To ne, to snad ani vytáhnout nejde. Tomu se nic nestane. Vlož to do pračky prostě "přirozeně" do tvaru a bude to v pohodě 😉

valentinka82
11. únor 2014

@coolik, prala jsem na 30 °C, v gelu a na nízké otáčky ždímala. Já ji prala celou i s těma železama. Jen jsem ji sundala z kočárku a dala do pračky. Podle mě fleky udělá právě nerovnoměrné praní v ruce. Z pračky určitě nebudou. 😉 Já jsem drbala v ruce cestovní postýlku a mám ji flekatou, že ji budu muset udělat znova. 😝

coolik
11. únor 2014

@werunka21 @valentinka82 jj tak ten malinový je takový dost holčičí ...
ok, takže to zkusím .. asi ne teď, ač jsem natěšené, ale termín máme až 22.3. tak si říkám, že ještě počkám ... jinak ta železa šla vytáhnout v pohodě, když jsem střihla ten černý páseček ve středu, ale nemyslím si, že by tam plnil nějakou moc důležitou funkci, takže ho asi nebudu sešívat k sobě, až to tam dám zpátky. no já si právě myslím, že jak se do tady těch věcí - čištění - šáhne ručně, tak že to ty fleky udělá ... 😒

irennn
11. únor 2014

Já mám kočárek Roan Marita....mám teda koupený dva ještě quinnyho buzze, ale nebýt Marity, tak jsem v pr.. 😀 malý má 5 měsíců, 77cm...od 2 měsíců mi s fusakem,kombinézou nevlezl do malé korbičky buzze,úzká krátká...marita perfektně houpe, je prostorná i na šířku,pěkně se v ní může hýbat...projede snad totálně všechno,jezdíme do lesa, po poli, do města.....rozhodně doporučuji...až budu čekat druhátko, rozhodně ji budu používat, pokud to bude holčička, tak pořídím ve smetanové nebo červené barvičce...

coolik
11. únor 2014

@irennn to je super, že s ní máte všichni tak dobré zkušenosti! já si ten kočár z druhé ruky koupila teď jen ze svého rozmaru ... máme totiž asi 3 týdny koupené nové JANÉ s celou trojkombinací. jenže ta hluboká korba mě tak trochu zklamala ... ne prakticky, ale pocitově .. prostě jsem si vždycky představovala takový vyšší kočárek, velký kola ... prostě PAN kočárek! ale protože bydlíme na vesnici a chodíme hodně na procházky i do terénu, tak jsme rozumem volili sportovní kočár a na Jané jsou prostě super recenze. a tak jsem si řekla, že pokud bych z druhé ruky sehnala za pár korun maritu, tak do ní jdu ... a ono se mi to podařilo 🙂 tak jsem úplně happy!

coolik
11. únor 2014

@irennn .. 😀 čtu o tom kaprovi .. ty jsi dobrá! 😀 ještě, že to tchán neví co s nima děláš běžně! 😀 😀

irennn
11. únor 2014

@coolik to já ji mám taky tady z bazárku...za buzze jsem dala za celou trojkombinaci 25tisíc :( a teď jenom čekám jak mlsný pes, až ji budu moct vytáhnout až bude teplo a malý bude pěkně sedět....marita mě zachránila a navíc je to fakt pan kočár do každého terénu.....

jinak s tím kaprem 😀 no my jim ty ryby běžně vaříme...manželovi nechutnají a já je pro sebe sama dělat nebudu :( ale náš Orest je vděčný strávník...hodím celýho kapra do hrnce s vodou, uvařím se zeleninou, oberu...a on to schlamstne jak malinu 😀

coolik
11. únor 2014

@irennn .. dej mu to syrové, pokud ti to jí. vlkovi to taky nikdo nevařil 🙂 mám ridgebacka a taky krmím masem .. a syrovým ... ale ryby mi nejí ...
no já si teď právě říkám, že jsem se s tou trojkou jané unáhlila ... mohla jsem koupit jen sporťák a bylo to pořešené ... ale tak na vrácení už je pozdě.

irennn
11. únor 2014

@coolik no víš..snad nedopadneš jak já.. :( korbu jsem využila jen dva měsíce a teď mi kočárek stojí v kočárkárně...absolutně jsem si ho neužila....takže se aspoň třesu na ten sporťáček no....

coolik
11. únor 2014

@irennn no dopadnu stejně .. já totiž nemám teď už vůbec v úmyslu tu novou hlubokou korbu z Jané vytáhnout 🙂 akorát manžel, vzhledem k tomu, že chce praktický, lehký a lehce ovladatelný kočár .. tak říkal, že on bude jezdit s prckem v Jané a já ať si jezdím maritou ... 😀 tak jsem zvědavá, jak to budeme praktikovat ...

irennn
11. únor 2014

@coolik haha..u nás to bylo stejně...já jsem řekla,že budu jezdit s buzzem a manžel ať si jezdí s Maritou...a když už tam měl ve dvou měsících těsno,hlavně na šířku a nelíbilo se mu to...tak se mi manžel posmíval,ať ho poprosím,abych si mohla "půjčovat" jeho maritu 😀

coolik
11. únor 2014

@irennn 😀 tak to je dobré! 😀 😀 palec nahoru!

baybelline
21. bře 2014

Holky mám starou verzi ROANU a vozím v něm už druhé mimišo, jsem spokojená, je teď začali dělat hezčí a hlavně větší kabele. Myslíte, že se dá někde samovolně koupit? nikde jsem nenašla.

katerain
23. bře 2014

@kleik my mame maritu a kratkou fabii.. do kufru se vejde... sundat kolecka... a jde tam krasne 🙂

katerain
23. bře 2014

dobry den,chtela jsem se zeptat.. jak z vanicky udelam na sportaku tu strisku? nejde mi sundat to zelezo...jdu na to asi sptane.. nemá někdo skusenost?

werunka21
23. bře 2014

@katerain já už nevím přesně, máme ho schovaný. Alo pokud si matně vzpomínám, měly by tam být u té kovové konstrukce nějaké západky, "knoflíky", které po zmačknutí a zároveň tlakem konstrukce nahoru, se to celé vysune nahoru. Možná to chce trochu větší sílu, možná chlapa 😉

discreet
23. bře 2014

@katerain Jo, jo, jsou tam takové pojistky, musí se to zmáčknout, taky jsem to lomcovala a chlap přišel šup šup a bylo to 😀

katerain
23. bře 2014

oki moc vam dekuji 🙂 tak na zacatku leta skusime 🙂 kujeme