Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

kesinka
16. únor 2009

Babenky dakujem. My mame ford mondeo - sedan. Kufor je dost velky, ale je to sedan. Byvame na dedine a ratam, ze do mesta budeme chodit autom mozno aj kazdy druhy den. Tak potrebujem taky kocik, s ktorym je lahka manipulacia. Ja ho isto skladat a rozkladat nebudem - na to mam manzela 😀 , ale mam strach, aby sa nam po 3-och mesiacoch nerozpadol 😝

tereziep
17. únor 2009

Ahoj kesinka. Já sice Roan Maritu nemá, má ho sestra a už by do něj nešla. Je docela těžký a když ho zvedáš celý do auta, tak je to fuška. Záleží na tom, jak jsi silná. No ale pokud máš manžela, tak nemusíš nic řešit. On ho tam dá jistě celý. Jinak na komfort pro mimčo je supr. Hluboká korba je prostorná a dlouhá. No a sedačka taky. Ségra v ní vozí malou ještě teď a to je jí 16 měsíců. Já mám Inglesinu Magnum. Na skládání je supr. Jedním cvaknutím jí sundáš korbu - já to musím do auta rozkládat. Nezvednu kočárek i s podvozkem. Má sice jen 14 kg, ale je to dost. Takže dávám do auta zvlášť podvozek a zvlášt korbu.

kesinka
17. únor 2009

Ahoj terezie, inglesina je moj druhy favorit, tam ma ale odradza cena. Pozeram na nete uz aj pouzivane kociky, ale inglesina je aj tak pre nas draha. Ide o to, ze mi musime mat 2 kociky. Jeden na teren po dedine, na dvor a tak a druhy, slusny do mesta. Takze je to dost. Ja nie som sofer, takze kamkolvek pojdeme na aute, vzdy bude manzel pri mne 😎. Hladala som taky kocar, aby tam bola co najvacsia vanicka. Ja budem mat miminko v maji a rada by som, aby sa mi tam este v zime voslo. Taky konfort bohuzial poskytuju len malo-ktore kocare 🙄 .

tereziep
17. únor 2009

Kesinka nechci tě strašit, ale myslím, že se tě tam mimčo už horko těžko vejde v lednu. Ségra měla malou v řijnu a myslím, že už jí v květnu dávala do sportovního. Za prvné se jí tam už moc nevešla a za druhé chtěla koukat. Záleží hodně na tom, jak velké budeš mít mimčo. My máme třeba v půl roce 73cm a do normální korby by se malá s pytlem už nevešla. Magnum má taky řešený lépe nánožník. Mrkni na diskuse o magnum a na TV výbavička. Jedna mamka ho tam popisuje, jak ho využívá i v terénu. Nemyslím si, že bys potřebovala jiný kočárek na vesnici a jiný do města. Můžu tě říct z vlastní zkušenosti, že druhý možná ani nevyužiješ. Já mám půjčený kočárek na balkón a malá mi tam za celou dobu spala snad 4x. Prostě se jí v něm nelíbí. Je velký a prostorný, ale nic pro ní. Je zvyklá na ten svůj a v tom usne hned jak jí do něj dám. Jinak vanička je opravdu velká a barvičky nádherný. Já šla do Magnumu právě z důvodu toho, že má hezky řešenou sedačku a je mezi houpacíma kočárkama největší.

bonparka
17. únor 2009

ahoj, máme roan maritu, kupovala jsem ho v létě 2008. je podstatné, co je pro tebe důležité - já chtěla pevnou korbičku a hluboký kočár, na zimu. tenhle byl cenově dobrý a rozhodně je jeden z těch prostornějších. vejde se mi tam krásně i s fusakem. velká kolečka taky oceňuju a košík na nákupy - to už skoro žádný nemá. pravda, že se dá zatáčet jednou rukou a vůbec se dobře ovládá. barva drží krásně, máme ten látkový s kytičkama. bohužel dost vrže, to už někdo psal, připisuju to počasí, tak nevím, ale na druhou stranu krásně houpe..sporťák jsme ještě nepoužili, uvidíme na jaře...

tereziep
17. únor 2009

Bonparko, my máme inglesinu magnum a vrže taky. Skus to namazat WD40. Trochu to pomáhá. Je to tím, že jsou to plasty na plasty.

yanna.o
18. únor 2009

Vrzání není porucha. Na kočárech vržou kola, spoje. Takže logicky nejen na houpacích 😉 Začínají mi povrzávat i golfky. Tzn. stejně jako (např. horské) kolo, musí se kočáry občas prostříkat wd40 😉 Sundat kolečka, prostříkat a také všechna ostatní místa na konstrukci. Běžná údržba 🙂 Některé kočáry třeba nevržou tolik, ale fakt nezáleží na tom, zda je ten kočár houpací nebo ne 😉

Jám mám Inglesinu s houpacím podvozkem Ergo Bike (ten na gumových kolech) a vrže taky. Resp. teď jí mám v garáži a stačí promazat jednou za čtvrt roku? Ono záleží i na počasí. Když jsem jí ještě neuklízela a měla jí venku pod širým nebem (rok a čtvrt; uklízela jsem jen korbu), tak v zimě, v mrazech, blátu, čvachtě (jako je to teď) jsme jí mazali každý týden až 2, aby nevrzala. Ale za to ten podvozek nemohl, za to jsem mohla já 😅

kesinka
18. únor 2009

Tereziep, preco myslis, ze nevyuzijem 2 kociky. Byvam na dedine,pristupova cesta je neupravena. Ked trochu naprsi, tak sa musis ku nam brodit cez blato 😝 . Bojim sa, ze ked si kupim krasny kocik do mesta a prejdem s nim po tejto ceste, tak uz krasny nebude 🙄 . A to som zrovna narazila na pekny kocik v CZ - bledunko bezovy, menzestrovy a som si povedala, ze to je presne ten, co chcem 😎

yanna.o
18. únor 2009

kesinko, bazarový inglesiny jsou dneska směšně levný. Nová Inglesina Magnum stojí v ČR 9 a půl (ve slevě) až 13 tisíc. Jen kočár s nánožníkem a pumpičkou. Bez hyg. vložky, matrace, pláštěnky, tašky, autosedačky.. Když jsem před 2 lety vybírala kočár, tak Inglesiny po bazarech moc nebyly a když jo, tak klidně za sedm osm tisíc. Nakonec jsem sehnala novou ve výprodeji za 9 a půl i s hygienickou vložkou. Dneska stojí bazarový Magnum často mezi 2 a 5 tisíci Kč. Na nějaké popojíždění po bahně před barákem to stačí bohatě. Pro malé miminko je to fakt pohodlný kočár. Houpací kočáry krásně tlumí nerovnosti, vyrovnávají je lehkým zhoupnutím ve všech 4 bodech. Tak do roka až roka a čtvrt je Magnum ideální. To je individuální podle životního stylu. Já už ho využívám rok a půl 😉 Koupila jsem k němu jen golkfy. Roan se mi taky líbí, přemýšlela jsem, že ho koupím, ale vzala jsem Magnum protože je lehčí (asi nejlehčí houpací kočár na trhu), je o třídu výš (lešpí provedení, ale také dražší) a líbila se mi korbička Magnum, která je přestavitelná na sporťák polohováním zad a nožiček. Také se dá jednoduše otočit po i proti směru. Jenom se to zacvakne. Starší kolekce jsou právě lepší v tom, že mají velké větrání a některé ročníky taktéž kapsičku na boudě 🙂 Inglesina je kvalitní, já s ní jezdila jak prase přes bahno, hrboly a spol. a je bez jediné poruchy. Nemluvě o tom, že jsem rok a čtvrt neuklízela podvozek a stál venku pod širým nebem za jakéhokoliv počasí a roční doby.

Roan je klasika. Maminky si ho vcelku chválí. Má hodně prostornou korbičku a je levnější. Je určitě těžší než inglesina, ale ne dramaticky. Měla jsem v ruce těžké houpací kočáry a mezi ty Roan nepatří. Já chtěla co nejlehčí, mám tu dost kopce a i přes hrboly jsem se nechtěla víc namáhat.

tereziep
18. únor 2009

Kesinka, já to beru s vlastní zkušenosti, že malá mi prostě v jiném, než jejím neusnula. Zkoušela jsme to, ale než bych jí na balkóně uspávala přes půl hodiny, tak jsem s ní šla raději ven. Záleží asi na mimču samotném. Jsem ráda, že jsem kočárek nekoupila, ale jen si ho půjčila. Pro mě by to byli vyhozené peníze. Prostě malá se naučila spát v tom svém a v jiném mi spát neche. Ono je to asi dítě od dítěte. Možná, že zrovna tvoje dítě nebude tak vybíraví. Vím, že kamarádka má jeden kočár doma a jeden u babičky, ale stejně tahá pořád ten nový. No a jaký jsi vybrala ten hezký?

kesinka
18. únor 2009

Tereziep, kuk do mojho albumceka
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
dufam, ze odkaz bude fungovat 😉
Yanna, dakujem. Mohla by si byt predajca 😵 , super vsetko vysvetlene, nafotene......to ocakavam v kazdom obchode od predavajuceho, no bohuzial, ty si zatial prvá, ktorej mozem dat 100% 😉 Inac inglesinu mam poznacenu, že je najlahsia a preto bola u mna na prvom mieste. Nie som totiz ziaden rambo 😎 . Ale zatial co kukam po bazarikoch, tak cena nic moc, alebo je kocik hned predaný 😖.

tereziep
18. únor 2009

kesinka, ty roany jsou nádherný. Jen si nedovedu představit, jak jezdíš po vesnici s tím, co je favorit tvého manžela. Mimčo by bylo asi řádně vyklepané. No a jako druhý kočár si představuješ co? Roana do města a po vesnici bys jezdila s čím? Jsem jen zvědavá.

kesinka
18. únor 2009

tereziep - napriklad s tym obycajnym modrym co mam v albume -Steggi. Ojazdeny by mohol byt OK na dedinu. Inac ak by sme kupili manzelov favorit, tak ten mal byt akoze do mesta, lebo je dobre skladatelny a bol by novy, no a Roan by bol po dedine, ale to by som asi neprezila, ze taka krasa a budu mi ho zavidiet akurat niake babky a mozno jelen, ktoreho stretnem na luke pocas prechadzky 😀

tereziep
18. únor 2009

Kesinak - oba kočárky jsou hezký. Já bych se asi rozhodovala podle toho, kde bych víc jezdila. Jesli ve městě nebo na vesnici. Podle toho bych koupila kočárek. Já osobně bych koupila jen jeden asi tmavé barvy - jsem ulítlá na tmavovmodou. No a kolečka bych vždy, když bychom jeli někam do města umyla. Nepředpokládám, že budeš mít kočárek ohozený od bláta až na korbičce. Jinak jsem koukala na roany a mají supr barvičky.

yanna.o
19. únor 2009

kesinka, díky 😅 🙂 🙂 No já bych také v obchodech čekala víc objektivních! informací. Jde jen o kočárky, kde si toho dost vydedukuješ. Ale prodejci v elektru mi nejsou schopni říct nic o elektrospotřebičích. Vědí, co si přečtou na cedulkách a na těch je zlomek toho, co je u výrobce v popisu přístroje. Někdy jsou to dost podstatné věci. Člověk musí být doslova detektiv 😠 Sami tomu moc nerozumí, tak ani poradit nemohou no.. V Kolíně se nám prodavač věnoval na druhou stranu tak, že jsme odcházeli skoro němí. Málem jsme koupili Cam Cortinu. Skládal jí, rozkládal, chválil, manipulace v prodejně supr. Naštěstí jsme jí nakonec nevzali, protože bych tady z malého vyklepala duši. A nechtěla bych jí ani do města. 😝 Podstatné objektivní informace nám vůbec neřekl. Buď záměrně nebo sám byl z kočárku nadšen. 😅

Kdybych nevzala Inglesinu kvůli vyšší ceně a chtěla bych houpací, vzala bych Roan, jelikož jiné houpací kočárky, na které jsem narazila, byly dost těžké. Roan, když přizvednu na zadní, tak se přizvedává podobně lehce jak Inglesina. Pokud jde o hmotnost, tak by se musel zvážit. Dle údajů má víc, ale mezi ty těžké houpací kočáry nepatří 😉 Jeté Inglesiny a Roany vídám na českém MMB, na slovenském budou asi taky nějaké. Ale když ojetinu, tak od někoho, kdo s tím jezdí normálně. Ne od někoho, kdo to doslova huntuje, jak já 😅

diskuze o roanu
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

kesinka
21. únor 2009

Tak uz mam ten modro-biely doma. Je krasny, aj manzel je z neho na vetvy - do pol 2 v noci sme jazdili s nim po obyvacke 😀 . Ale chcem vas poprosit ako je to s pranim. Kupili sme ho z druhej ruky, tak ho chcem riadne vycistit. Jasne, ze bielu plachtu operem, ale nemate skusenosti s tou penovou poduskou a bielomosdrou taskou, bielomodrou budickou? Rucne sa mi to moc nechce 😝 , najradsej bysom to hodila do pracky. Co vy na to? Uz ste robili taky experiment?

ivanky
21. únor 2009

Ahoj.Taky mám roan maritu a všechno jsem prala v pračce jak vnitřek tak nánožníky i tašku normálně na 3Ostupnů.A super nic se stím nestalo.Jen potah na madračku se trochu srazil ale zase se za krátko roztáhl.

kesinka
21. únor 2009

Ivanky dakujem, moc si ma potesila 😉 . Ty mas aku farebnu kombinaciu?

ivanky
21. únor 2009

já mám fialovo béžovou kombinaci.

altea
21. únor 2009

ahoj Kesinka,
aj my máme Roan Maritu,dokonca tiež bielo modrú mobináciu-biela vanička -modrá búdka.
Je úžasný 😅 .Hoci máme už rok,ešte stále využívame len hlbokú časť.Na tento kočík nedám dopustiť. 😉
Čo sa týka prania,prenosnú tašku som prala na 30 st.,podložku-penovú tiež,návlek sa mi ale zbehol 😒 ,takže som musela dať urobiť nový.A tapacírovanie som prala tiež-bez problémov.Jediné ,čo mi nevyhovuje je ,že sa špiní vnútro búdky-to mám biele,a na to veru neviem ako ísť s praním,pretože búdku zvliecť neviem....

broucina
22. únor 2009

Holky a je nějaký zásadní rozdíl mezi Roan Marita a Roan Kortina (teda kromě ceny)?

zuzik.3
22. únor 2009

broucina kortina má jinou vaničku tušim a nemá polohování zad, ale má zas polohovatelnou rukojeť. I já se rohodovala zda ten nebo ten a vyhrála marita protože na první pohled vypadá prostě líp 😉

broucina
22. únor 2009

Taky se mi ta Marita líbí víc. 🙂 Půjdeme na ni mrknout do obchodu. 🙂

zuzik.3
22. únor 2009

jo jo, to bude nejlepší 🙂 tak hodně štěstí při výběru

broucina
22. únor 2009

Děkuju. 🙂 Naštěstí máme na vybírání ještě stále dostatek času. 😀

kesinka
22. únor 2009

Dakujem altea, takze mas presne ten, co ja. Tak to vidim, ze tu budku budem musiet vycistit rucne kartacom 😝 . Ale ostatne hodim do pracky 😀 . Ja som z toho kocika uplne paf a dufam, ze budem s nim maximalne spokojna ako ty 😉

altea
22. únor 2009

kesinka,
neviem či by som to robila-myslím tým to čistenie vnútra búdky.Ja som skúsila tak vyčistiť vrch-čo sa dáva na vrch na hlboký kočík (na deku) a ten je tiež zvnútra podšitý-vlastne tak ako búdka,no a zostali mi na ňom žltkasté mapy ☹ ,takže pozor 😕

kesinka
22. únor 2009

Altea, fiha 😕 . a ako si ho cistila? Ja som myslela, ze zrovna to, co sa dava v hlbokej casti na deku, hodim do pracky tiez. Je to sice modro - biele, ale ako si pisala, ze si prala tasku a OK, tak som myslela, ze tam hodim aj ten vrch. Asi som moc hrr do toho prania, ze? ☹ .Tiez som myslela, ze tu budu vydrhnem len cistou vodou, alebo ako teda? 😖

krista
24. bře 2009

mumuska • Včera v 15:32
ahojte..prosim vas chcem sa spytat..ake mate skusenosti s kocikom ROAN MARITA..dakujem

pepibubu
24. bře 2009

Roan Marita je náš kočárek, který je prakticky denně používaný a není na něm nic, nač bych si mohla stěžovat.... 🙂